Jump to content

Jakie auto kupić?

Recommended Posts

Audi nie, bo silnik,

VW nie bo jak nie pompowtryski to co innego, poczytaj forum vw-passat.pl jak się w samochodzie z 66 tys przebiegu skrzynia rozpadła, a takich awarii jest tam pełno,

Peugeot ewentualnie, ale ja bym brał merca, tym bardziej, że od 4 lat mam takiego w domu, w dodatku starszego, jeszcze sprzed liftu i kompletnie nic się z nim nie dzieje.

Touareg ... ?
Skarbonka bez dna i nie chodzi tu o awaryjność a ceny części eksploatacyjnych.

Nie mówiąc już o cenach opon do SUVa, ubezpieczniu tego auta i pojemności oleju w tym aucie (z tego co pamiętam chyba 9L wchodzi). Jak ktoś wymienia regularnie raz w roku to jednak koszta są spore.

Mamy w rodzinie jednego takiego (co prawda z gównianym silnkiem 2,5TDI - który nota bene nie jedzie) i coś o tym wiem.

Chyba, że na wymianę kompletu kloców kogoś stać wydać lekką ręką ponad 1500zł to proszę bardzo.

Auto przestronne i fajne, wygodne itd. ale osobiście bym go nie kupił - ze względu na to co w/w.

Spalanie to kolejny minus ( w tym silniku przynajmniej) bo w mieście między 12-16L/100km. Ekonomiczny to on nie jest.

W sumie kuzyn ma go na sprzedaż więc jakby ktoś był zainteresowany to możecie dać znać. To tak BTW.

Ja nadal upieram się przy Mietku :)

SUVy śmierdzą, bez urazy dla zwolenników i właścicieli. Byłem w zeszłym roku na wakacjach w Toskanii X3 z 2008 i zero frajdy po tak pięknych i krętych drogach - za ciężki, za wysoki. A jak już nie podoba mi się jazda SUVem od BMW to znaczy, ze inny lepiej nie pojedzie ;) Nie bede tu już wsponinał o Hummerze H3 oraz Dodgu Ram Hemi, którymi tez mi się zdarzyło toczyć, ale tu w ogóle nie ma co mówic o prowadzeniu- wóz z węglem lepiej jeździ.

Dlatego pomyśl jeszcze nad Legacy, to naprawdę fajne, dyskretne auto i ma ten w/w pazur, drzwi bez ramek itp. :)

Legacy mi się nawet podoba i przynam, że też się zatanawiałem nad nim - tylko strasznie mały wybór. Z powodu pracy tez nie bardzo mogę sobie pozwolić na szukanie po całym kraju. Forester - opdada. Ja wiem, że on jest tak brzydki, że az ładny ale to nie dla mnie.

Takiego Forstera ma właśnie sąsiadka, przyznam fajne, jeździ nim jak powinno się jeździć Subaru, bardzo temperamentna kobieta z lekkim ADHD.

No niestety Legacy jest trudniej dostępne, ale na pewno to dobra alternatywa dla takiego Passata, bo to już chyba król nijakości. Co więcej, ostatnio strasznie się psuje, możesz sobie o tym poczytać na forum Passata.

Legacy to naprawdę fajne, oryginalne i solidne auto. :)

Powiem Ci ,że posiedziałem sobie teraz na allegro trochę i w cenie od 35k - 50k jest całkiem fajny wybór np:

http://moto.allegro.pl/citroen-c5-2-0hdi-138km-navi-klima-po-oplatach-i2048934450.html

http://moto.allegro.pl/mazda-6-2-0-cidt-140km-full-webasto-i2051770468.html

http://moto.allegro.pl/piekna-laguna-2-0dci-150km-navi-bi-xenon-skora-ful-i2057187507.html

http://moto.allegro.pl/bmw-e91-320d-163ps-2007r-klimatronik-zarejestrow-i2058096038.html

http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-159-sportwagon-2-4-jtdm-200-km-i2067343827.html

(wbrew obiegowej opini alfa 159 jest dobrym autem..zwłaszcza w 1.9 jtd:))

Z tych podesłanych mazda też może być trafnym wyborem:)

Podesłałem Ci kilka przykladowych modeli gdzie można przebierać w silnikach i wyposażeniu a są to przyzwoite auta.Patrzyłem tylko na kombi jbc...

Jednym słowem ile ludzi tyle opinii ;) koszty eksploatacji kosmiczne, auta niesamowicie awaryjne. Każde z wymienionych jest co najmniej dla dwóch osób nudne :P jednym słowem, nie wiem chłopie co Ty się zastanawiasz... swapuj silnik w swoim 206 (będziesz miał największy fun), a żona z dzieckiem niech pomyka komunikacją miejską :D

a nie myślałeś może nad Lancerem ? :D nie mam teraz dostępu do neta normalnego i nie widzę cen, ale masz 5 furtek, na dziecko miejsce jest napęd 4 koła, a frajda przednia :D mowa o EVO ofc :)

człowieku, a kto bedzie lał paliwo w to EVO. Evo to sobie kiedyś kupie jak już będe panem prezesem dla funu. Teraz to trzeba jednak po ziemi chodzic. Zwykly lancer tez fajny, ale bogatszych wersji maly wybór. zastanawiam sie nad tym http://otomoto.pl/mitsubishi-lancer-instyle-C22321510.html

ja bym na twoim miejscu wziął najpierw jazdę testową aut które chcesz kupić bo tak po fotkach to można sporo tych aut chcieć ;)

jak wsiądziesz i pojedziesz tym mercem czy tam subaru to będziesz miał porównanie w komforcie jazdy i ogólnym zarysie kupna danego modelu.

powodzenia:good

Jak to mówią :"Jak masz japońca to jeździsz do końca" :D Z opinii z forum subaru mogę powiedzieć że jednostki wolnossące podobno w ogóle się nie psują i poza wymianami eksploatacyjnymi nic się z tym nie dzieje, z turbo trochę gorzej :P Jeżeli chodzi o Forestera to tylko w granicach rocznika 2003, ta buda, nowsze to ponoć kaszana i psują się. O Lagasiach nie słyszałem wielu narzekań, podobno wygodne i dobrze jeździ.

Polecam ci bardzo A6 2006 w góre, 3.0tdi i najlepiej w multitronicu. Ludzie bardzo je sobie chwala za komfort, silnik, zawieszenie i oczywiście skrzynie. Osobiscie gdybym miał się nad tym zastanawiać to brałbym takie właśnie auto. Nie brałbym 2.7 tdi bo są bardzo wadliwe oraz 2.0 tdi bo te samochody wogólę z tym silnikiem jechać nie chcą. Wiem z doświadczenia.

Decyzja zapadła, umowa podpisana, kasa przelana - Jest Miet. Mówcie co chcecie, ja się cieszę :D Wiem, że emerytowóz, ale taki akurat potrzebowałem. Poza tym jak cos to mam dalej Puga żeby się po mieście wyszumiec i w luki powciskać ;)

hahah,no zawsze jak stracisz robote mozesz isc na taryfe:) bardzo dobry pomysl hehe

no i jak widać same plusy ;)

Uczesz wiedziałem, że mi nie odpuścisz :)

Niestety fot żadnych poza tymi z aukcji nie mam. Jak umyję auto to postaram się coś cyknąć i wrzucić.

A mogłeś 206 SW.. :D Duże, rodzinę zapakujesz, no i lew na masce. :D

A do tego 2.0 HDI i jazda. :P:))

No ale teraz już za późno, gratulacje oczywiście z zakupu, no i obyś nie musiał dokładać na starcie do niego.. Niech służy. :)

Za cenę merca to by trzy 206 SW kupił :D

---------- Po chwili dodano... ----------

Już takie wypasione 206 SW ;)

Jakbyśmy zrobili zrzutkę forumową, i dozbierali dla niego 20 tys zł, to może i by takie kupił.. :D Ale pułap cenowy miał bodajże 45tys zł, no i zrobił jak uważał. To on będzie tym autem jeździł, i ważne żeby mu się sprawowało świetnie. :)