Jump to content

mycie lampy wewnatrz

Guest mecenas

Recommended Posts

Guest mecenas

Witam.. po polizji z sarna czy tam innym losiem wymienili mi lampe jest sliczna czysta itp.. ale za to 2 jest cala jakby zakurzona w srodku... myslalem zeby wyjac ja i wymyc ale bez rozklejania.. ma ktos jakies doswiadczenia... na zewnatrz nie bedzie problemu bo po wyjeciu wypoleruje sobie max ale co ze środkiem... woda z ludwikiem stykie?? dobry pomysł??

Próbowałem z płynem do mycia szyb i nie polecam:) Pomimo tego ,że lampę dobrze i szybko udało mi się wysuszyć zostały okropne zacieki i do dzisiaj się ich nie mogę pozbyć:/

mecenas dobrze kombinujesz. A więc nalewasz do lampy z 1L ciepłej wody z ludwikiem i płuczesz(najlepiej do lampy włożyć kawałek gąbki 2cm na 3cm lepiej wymyje bród osadzony od wewnątrz ) , powtarzając czynność z 3 razy. Potem wlewasz z 5l wody demineralizowanej(destylowanej) kupisz na stacji benzynowej. Wlewasz stopniowo tak po 1.5 L . Dlaczego wodę destylowaną ?? Ponieważ musisz usunąć kamień w wodzie którą płukałeś. Po tych czynnościach ustawiasz lampę na podłodze , dokładasz do niej opalarkę. Tzn, gorące ciepło wydobywające się z opalarki musisz tak ustawić aby wdmuchiwało sie do środka do lampy, tylko nie za blisko bo ją stopisz. Czekać aż lampa cała wyschnie . Jeżeli nie masz opalarki lampę połóż na grzejnik. Ja tak wszystkie reflektory robię u siebie jak nie idzie ich rozkleić. Na przyszłość nie żałuj wody destylowanej , będziesz miał pewność że od środka po wyschnięciu , nie zostaną krople wody . Pozdrawiam

Ja myłem jakimś płynem z dodatkiem szmatek pociętych na paski,a później przepłukałem denaturatem i wysuszyłem suszarką i też nawet fajnie wyglądają.

Niestety raczej bez rozklejania nie dorównasz wyglądem nowej lampie, a nawet z rozklejeniem możesz nie osiągnąć zadowalających wyników.

Nowa lampa, to nowa - bez rys itp.

Wiadomo, że każdy sposób, aby przynajmniej nie było widać wielkich różnic jest dobry, więc spróbować nie zaszkodzi :)

Guest mecenas

rysy na zewnatrz raczej sie pojawiaja...a o to nie musze sie martwic bo mam polerke wiec sie doprowadzi do stanu idealnego... glowie chodzi mi o odblusnik juz sie zamulił jak kiedys ekrany telewizorow kineskopowych

a powiedzcie czy tym sposobem, warto przemyć w srodku angele? bo mam torche syfu w srodku i tez bym chcial cos z tym zrobic? warto?

nic mi tam przez okular nie zajumaja jak auto pod blokiem postoi ze 2 dni bez lampy??

Maskę mogą otworzyć jak wiedzą jak.

Możesz jakąś folią owinąć aby nie interesowało co niektórych za bardzo i nie wtykali łapek :)

Kapitan_Bomba

Można wyjąć wszystko. Pytanie czy płyn do okien nie będzie czasem zbyt agresywny... odbłyśnik to delikatna rzecz. Robiłem takie rzeczy ludwikiem z wodą, efekty jakieś były, ale cudów bym się nie spodziewał.