Skocz do zawartości
Agnieszka

dobry warsztat samochodowy w Lublinie

Rekomendowane odpowiedzi

Agnieszka

Witam,

Czy ktoś zna dobry warsztat w Lublinie w którym pracują fachowcy i nie traktują kobiet jak idiotek, którym można wciskać kity????

Pozdrawiam :)

Agnieszka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jackrally

Obawiam się, że raczej w większości warsztatów kobiety traktowane są jak piate koło u wozu. Spróbuj może podjechać do małego zakładu, gdzie każdy klient traktowany jest indywidualnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krzycho

etam, to nie te czasy

nie wiem co chcesz naprawiac w pyziu ale:

ustalasz: co do roboty, za ile i na kiedy.

umawiasz sie ze maja informowac o kosztach przed naprawa i ze masz wyrazic zgode na kazdy zakup czesci i robote.

w watpliwych przypadkach weryfikujesz gdzie indziej

ustalasz zasady gwarancji i bierzesz rachunek.

najwiekszym bledem jest zgadzanie sie na wymiany drogich czesci bo mechanikowi "wydaje sie" ze znalazl usterke

placi sie tylko za skuteczna naprawe

jezeli po takiej rozmowie mechanik ma jeszcze chec do pracy to spokojnie mozna mu oddac auto do naprawy. oczywiscie zaden "pan kazio" nie moze spelnic naszych wymagan

ale na "pana kazia" to szkoda czasu, nerwow i pieniedzy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hania

dla kobiet polecam patyra auto serwis plusem tego warsztatu jest m.in to, ze włascicielem warsztatu jest kobieta i nie daje swoim mechanikom robić z nas "blondynek" ;) serwis jest przy Spółdzielczości pracy 47 to ten kompleks naprzeciwko olimpu po drugiej strony spółdzielczości, wiem ze wlascicielka ma jeszcze lakiernie ale dokładnie nie wiem gdzie, chyba przy Krzemionki (boczna Łęczyńskiej) ale tego nie jestem pewna więc jak coś to jest internet, książka telefoniczna, trzeba sprawdzać i szukać (podejrzewam, że http://www.patyra.com albo http://www.patyra.pl albo jakieś net czy lublin.pl:) ). Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
krecik151

Tu jest strona....nie oszałamia informacjami :)http://www.patyra.com/

P.S. Hania mam nadzieję, że na następnym spocie w Lublinie się pojawisz ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
viader

ja mogę dodać, że na gospodarczej kiedyś montowali mi pasy tylne i działają :P nawet niedrogo sobie policzyli... no i jest to serwis francuskich aut.

http://www.auto-center.com.pl/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mika86

Ja osobiście jeżdżę do Turki (oś. Borek) do pana Mariusza.

Warsztat na Jeżynowej 5 koło baru Sas.

Nie traktują kobiet jak idiotki, służą pomocą a i ceny przystępne.

Dla stałych klientów zniżki.

Polecam.

ps. Pytać o P.Mariusza lub P.Marcina

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PedzioPartner

ha, ja polecam tutaj http://www.autowarsztat.lublin.pl

robiłem rozrząd, hamulce i sprzęgło. Nic nie schrzanili, zero problemów i robią wszystkie auta. Padlo mi łożysko w skrzyni- robili w nocy bo potrzebowałem auta na wyjazd! Normalni i nie oszukują!

polecam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
paskudny
dla kobiet polecam patyra auto serwis plusem tego warsztatu jest m.in to, ze włascicielem warsztatu jest kobieta i nie daje swoim mechanikom robić z nas "blondynek" ;) serwis jest przy Spółdzielczości pracy 47 to ten kompleks naprzeciwko olimpu po drugiej strony spółdzielczości, wiem ze wlascicielka ma jeszcze lakiernie ale dokładnie nie wiem gdzie, chyba przy Krzemionki (boczna Łęczyńskiej) ale tego nie jestem pewna więc jak coś to jest internet, książka telefoniczna, trzeba sprawdzać i szukać (podejrzewam, że http://www.patyra.com albo http://www.patyra.pl albo jakieś net czy lublin.pl:) ). Pozdrawiam

Niestety nie. Pierwsze wrażenie - a to zawsze najważniejsze, brud i nieporządek. Samochód tam oddany miał problem z silniczkiem krokowym (nie peugeot), zleciłem wymianę silniczka. Samochód odebrałem z niewymienionym, tylko wyczyszczonym, bo po tym problemy ustąpiły. Nic z tego kilka dni temu sam wyczyściłem i pomogło na trochę. Oczywiście za usługę zapłaciłem - sporo jak na zakres wykonanych czynności (odkręcenie 2 śrubek).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
shpyo

Mogę polecić stary Polmozbyt na ul. Męczenników Majdanka. Robiłem tam kilka razy swojego puga i wszystko było OK.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djkuki

A ja polecę zakład na zamojskiej TomPis bodajże się nazywa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ZonX

Tompis? Omijaj szerokim łukiem - Partacze jak cholera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djkuki

Ja nie pierwszy samochod u nich naprawialem i wszystko jest ok. Mam znizki i ich polecam. Zawsze wszystko bylo dobrze zrobione i nigdy nie mialem zadnych problemow tak jak to bywalo w innych warsztatch np. na ul. Towarowej bo mialem blisko lub kas car

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ZonX

Mi zrobili raz rozrząd, pierwszy i ostatni raz. Przy wymianie pompy wody, uszkodzili jej mocowanie, a pasek był tak naciągnięty że po 1000km zęby mocno odbite były na drugiej jego stronie. Poza tym połamana odma (oczywiście tłumaczenie, to nie oni i taśma na nią sama się nakleiła. Tak więc nigdy więcej się tam nie pojawię i na pewno nikomu ich nie polecę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dario.

Ja osobiście polecam:

hamulce- Lucas ul. Rzemieślnicza 19

wydech- RK Niedziałek al. Warszawska 124

inne naprawy- Cito Auto ul. Głęboka 31

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kajka31
Ja osobiście jeżdżę do Turki (oś. Borek) do pana Mariusza.

Warsztat na Jeżynowej 5 koło baru Sas.

Nie traktują kobiet jak idiotki, służą pomocą a i ceny przystępne.

Dla stałych klientów zniżki.

Polecam.

ps. Pytać o P.Mariusza lub P.Marcina

A orietujesz sie czy robią tam blacharkę, muszę zrobić rdzę na nadkolach.

Jeszcze jedna prośba, masz jakiś telefon do nich.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ZonX

Do blacharki polecam zakład na kunickiego, miedzy starą kuźnią a delikatesami po lewej w stronę głuska. Koleś tani nie jest, ale na niektóre elementy daje gwarancje na 5 lat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ravajas

o, cieszę się, że znalazłem grono lubelskich użytkowników P206. Mam prośbę: kupiłem takie autko i potrzebuję trochę porad: co i jak. Jest ktoś chętny do pomocy?

Pozdrawiam

Rafał Borowski

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ZonX

Zacznij od lektury forum. Tu większość problemów została już omówiona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
misi3k
inne naprawy- Cito Auto ul. Głęboka 31

Oj wybacz kolego ale ja muszę wszystkich przestrzec przed robieniem tam auta. Poniżej mała historia mojego Lwa na poparcie tezy.

Jakiś czas temu Pug złapał awarię sprzęgła (poszedł chyba docisk, pedał w podłodze, brak możliwości jazdy) i został dostarczony wieczorem na holu do Cito Auto na Głębokiej w Lublinie. Następnego dnia zostałem telefonicznie poinformowany, że auto jest w trakcie naprawy, zażądałem informowania mnie oraz ustalania wszystkiego co będzie robione w aucie abym miał świadomość.

Pod wieczór info, że auto jest do odebrania. Zajechałem na miejsce i jakiś gruby będący podobno szefem zmiany przedstawił mi pod nos FV z wyceną oraz doliczeniem 0,5 l oleju przekładniowego do skrzyni oraz preparatem BreakCleaner. Oczywiście nic nie ustalane ze mną. Zacząłem wnikać i uzyskałem info, że olej rzekomo został w uzupełniony bo były braki, ale na pytanie ile tych braków było panowie wzruszyli ramionami i stwierdzili, że oni olej wydali dla mechanika ale nic nie wiedzą. Preparat BrakeCleaner został rzekomo użyty do oczyszczenia półosi (nie spotkałem się jeszcze w życiu aby warsztat wrzucał klientowi na FV materiały zużyte do robocizny, może jeszcze mi wystawią FV za zakupione narzędzia?). Przełknąłem przekleństwa i udałem się do auta, otworzenie drzwi, pierwszy rzut oka i powrót do serwisu. Boczek drzwi po prostu uje**ny w jakimś oleju. Gruby najwyraźniej nie pokładał zaufania w kliencie, bo poszedł sprawdzić i stwierdził, że faktycznie i oni biorą auto na czyszczenie. Ni przepraszam ni pocałuj mnie w d... Pomijam fakt, że najwyraźniej zawracałem mu jego wielką du*ę kiedy on miał o wiele ważniejsze sprawy na głowie.

Następnego dnia w drodze z pracy stwierdziłem, że coś hałasuje z okolic skrzyni przy skręcaniu kół. Ponowna wizyta w serwisie, gruby znów nie wierzył, więc zaprosiłem na jazdę próbną. Usłyszał to dotarło. Wziął auto na podnośnik, napsikał powietrza w opony i stwierdził żebym sprawdził czy działa (!). Oczywiście magia i zaklęcia nie pomogły, więc auto na warsztat. Wieczorem odebrane, pojechałem do domu.

W nocy okazało się, że pod autem jest olbrzymia plama oleju :/ Następnego dnia kontakt telefoniczny już bezpośrednio z kierownikiem całego serwisu bo miałem dość i zażądałem transportu auta na koszt serwisu na lawecie i naprawy w ramach gwarancji. Oczywiście ten baran zaczął się wykręcać, że zobaczą co z autem i wtedy stwierdzą czy będą naprawiać. W końcu jednak wzięli i auto wróciło wieczorem z informacją, że założono mi wcześniej wadliwy fabrycznie simering. Nie wiem jak często się zdarzają "wadliwe" simeringi ale kumpel dobitnie stwierdził, że tak to jest jak się na chama pcha wkrętakiem... Zrobili też korektę FV na ten cały preparat...

Kilka dni później okazało się, że z autem ponownie jest coś nie tak, podczas hamowania silnik się dławi, słychać jakieś chrobotanie, jak się sprzęgło wciśnie to objawy ustępują. Nie wiem, ja się na mechanice nie znam ale potrafię dodawać 2+2... Jak się nie dławi jak wcisnę sprzęgło to chyba coś z tym sprzęgłem nie tak... Przyjęcia auta w ramach reklamacji odmówiono mi, zostałem poinformowany przez kierownika, że mogą wziąć na "odpłatne sprawdzenie nierównej pracy silnika".

Reasumując NIGDY więcej tej firmy i odradzam każdemu kto chce mieć zrobiony szybko i bezproblemowo samochód. Zostałem na lodzie z fakturą opiewającą na ponad 1200 zł za wymianę sprzęgła i niesprawnym autem :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Iwona80

Zdecydowanie polecam Pana Marcina z mkcar 503 422 966 , przesympatyczny, profesjonalny mechanik, ceny rozsadne. Naprawiamy u niego wszystkie firmowe samochody , wymienia rozrzady, wtryski paliwa, alternatory, egr. Pracownicy nie oszczedzaja naszych firmowych samochodow, ale jeszcze zaden nas nie zawiodl w trasie i nie rozkraczyl sie na srodku ulicy. Zdecydowanie polecam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MisioLBN

Moge wam polecić motoplex na przemysłowej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
yogi40

ja jeżdzę na nową ,, górkę ,, po remontach , jest tam kilka garaży obok siebie i nikt nie chrzani roboty bo się wszyscy znają i smród by się odbił na dobrej opinii

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MisioLBN

Jak chcecie jakieś grubsze roboty tzw nie wykonalne :) zapraszam do Golian motorsport w marysinie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
canga

Odpisujac tutaj popatrzyliscie na date?

Mniemam, ze niedosc ze auto jest juz daaaawno naprawione to i z pewnoscia juz sprzedane:)

Normalni gornicy odkopali jak kopalnia odkrywkowa :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta