Jump to content

Czy jest sens reklamacji żarówki H4?

Recommended Posts

the7truth

Witam. Nie wiem czy temat umieściłem w odpowiednim dziale. Jeśli nie, proszę o przeniesienie. Mam problem z żarówkami, ale nie tą kwestię chcę poruszyć na forum, ponieważ jest o tym wystarczająco dużo tematów. Posiadam w swoim 206 Osram Night Breaker Plus. Założyłem je mniej więcej w wakacje, nie pamiętam dokładnie. Ostatnio 18 lutego spaliła mi się ta od strony kierowcy. Zakupiłem w sklepie motoryzacyjnym (taki duży, jest to również warsztat, generalnie wygląda jak salon samochodowy) nową i pojechałem do mechanika w celu wymiany (przy montowaniu reflektora chyba coś spieprzył i teraz po każdym otwarciu lampy trzeba coś tam przymocować opaską zaciskową. Sam ich nie mam, więc... Przepraszam za niedokładny opis, nie przyglądałem się dokładnie). Wszystko pięknie działało, aż do wczoraj. I tutaj moje pytanie: czy jest sens reklamacji tej żarówki? Czy raczej powiedzą, że to z mojej winy, bo skoki napięcia czy coś i dlatego padła tak szybko? W końcu to 30 zł...

Kamil 206sw

Wydaje mi się że zapytać się o to sprzedawcę można ale raczej nikłe szanse na pozytywne rozpatrzenie reklamacji. Na sam przód pojechałbym do tego mechanika żeby ci poprawił to co popsuł lub wymienił reflektor na inny wolny od wad bo możliwe że przez to co zrobił wstrząsa się żarówka....

the7truth
Jeśli masz oryginalne opakowanie i rachunek to warto sprobować :)

Cholera, mam tylko rachunek... Ewentualnie opakowanie z wakacji z jednej z tych starych, ale jakoś nie lubię tak oszukiwać.

Z tym reflektorem było tak, że go wymienił na nowy, po jakimś czasie pojechałem na ustawienie świateł na stację kontroli pojazdów. Podnoszę maskę, a tu cała ta guma odstaje, normalnie jakby ktoś zdjął to wszystko do wymiany żarówki i zapomniał założyć. Poza tym nie dało się jakoś niżej światła ustawić i gość na stacji po prostu obniżył na 1 w samochodzie i później je dostroił. Pojechałem do mechanika, coś tam pogrzebał z gumą i myślałem, że jest ok, nie zaglądałem pod maskę. Skutkiem jeżdżenia z otwartą lampą było jej zabrudzenie od środka, ale to co się dało, to jakoś wyczyścił, a trochę zostało. No i ostatnio pojechałem do niego, bo myślałem, że to coś z elektryką i widzę jak jakaś opaską spinał przy tym reflektorze coś...

Witam. Nie wiem czy temat umieściłem w odpowiednim dziale. Jeśli nie, proszę o przeniesienie. Mam problem z żarówkami, ale nie tą kwestię chcę poruszyć na forum, ponieważ jest o tym wystarczająco dużo tematów. Posiadam w swoim 206 Osram Night Breaker Plus. Założyłem je mniej więcej w wakacje, nie pamiętam dokładnie. Ostatnio 18 lutego spaliła mi się ta od strony kierowcy. Zakupiłem w sklepie motoryzacyjnym (taki duży, jest to również warsztat, generalnie wygląda jak salon samochodowy) nową i pojechałem do mechanika w celu wymiany (przy montowaniu reflektora chyba coś spieprzył i teraz po każdym otwarciu lampy trzeba coś tam przymocować opaską zaciskową. Sam ich nie mam, więc... Przepraszam za niedokładny opis, nie przyglądałem się dokładnie). Wszystko pięknie działało, aż do wczoraj. I tutaj moje pytanie: czy jest sens reklamacji tej żarówki? Czy raczej powiedzą, że to z mojej winy, bo skoki napięcia czy coś i dlatego padła tak szybko? W końcu to 30 zł...

Trochę nie spójnie to opisałeś, najbardziej interesująca jest kwestia otwarcia lampy, co mianowicie przez to rozumiesz, bo do zmiany żarówki nie potrzeba otwierać lampy, ale pomijając ten fakt, dobrze by było gdybyś sprawdził, czy rzeczywiście Ci nie zepsuli nasi wspaniali Fachowcy. Co do żarówek, pamiętaj, że ta i inne wersje Osramów choć bardzo porządna firma jedna z lepszych na rynku, ale do auta odradzam. Są to żarówki przesadzone z mocą i szybko się przepalają i tu leży właśnie najprawdopodobniej twój problem. Polecam coś z Bosch lub Philips i rozglądaj się za żarówkami do 30% więcej światła, świecą może podkreślam może deczko słabiej ale dłużej ciągną. Z resztą sam poczytaj i oceń: http://www.auto-swiat.pl/1-test-zarowek-h4-sprawdzamy-ktore-swieca-najlepiej

---------- Po chwili dodano... ----------

Zapomniałem dodać na żarówki nie daje sklep gwarancji, także od razu sobie daruj, możesz jedynie zgłosić to na stronie producenta, i wtedy gdy producent przyzna Ci rację, sklep odda kaskę. Tak niestety jest, ale zapytać możesz głowy Ci nie urwą.

Osram Night Breaker świetnie świecą, ale krótko. Jeśli wytrzymały od wakacji do teraz, to i tak niezły wynik.

Te żarówki, już z założenia, mają zdecydowanie mniejsza trwałość od zwykłych. Ale coś kosztem czegoś. Niższa trwałość, ale za to znacznie lepiej świecą.

Poza tym sama idea reklamowania żarówki jest dla mnie bez sensu. Jak byś chciał udowodnić, że to wina żarówki a nie instalacji w samochodzie?

Dobrze, ale krotko, podobnie jak BlueVision ktore ja posiadalem, uzywam teraz Philipsa +30% i jest ok, swieca ladnie i nie pala sie tak szybko. Mechanik zapewne pourywal zaczepy w lampie, stad te problemy z ustawieniem, zreszta sam tez w jednej urwalem i mam zarowke na silikon wklejona (bedzie ciekawie jak sie przepali) swoja droga co za osiol wymyslil tak idiotyczne mocowanie H4 (H7 zdaje sie jest nieco lepiej)

the7truth
Osram Night Breaker świetnie świecą, ale krótko. Jeśli wytrzymały od wakacji do teraz, to i tak niezły wynik.

Te żarówki, już z założenia, mają zdecydowanie mniejsza trwałość od zwykłych. Ale coś kosztem czegoś. Niższa trwałość, ale za to znacznie lepiej świecą.

Poza tym sama idea reklamowania żarówki jest dla mnie bez sensu. Jak byś chciał udowodnić, że to wina żarówki a nie instalacji w samochodzie?

Właśnie tak mi się wydawało, że zwalili by to na instalację w samochodzie, ale chciałem zapytać Was. No i przepraszam, że opisane niespójnie, ale ciężko mi dziś zebrać myśli, a co za tym idzie, napisać coś sensownie. Jutro obejrzę tę lampę i przypomnę sobie jak to dokładnie wyglądało. Aha, co do tych żarówek, to zastanawiałem się wtedy albo nad Nightbreaker'ami albo Blue Vision'ami. Wyczytałem, że te pierwsze dłużej świecą, dlatego się na nie zdecydowałem.

Kamil 206sw

Zamontuj zwykłe tanie Tungsram czy jakoś tak. Może nie dają więcej światła jak te pierwsze co napisałeś ale za to świeca dłużej(fabryczne przepaliły mi się w ciągu pół roku obie, potem były Philipsa a na końcu te najtańsze i jak sie okazało najtrwalsze). U mnie tej firmy żarówki H7 świeca już ponad 2 lata.

Zamontuj zwykłe tanie Tungsram czy jakoś tak. Może nie dają więcej światła jak te pierwsze co napisałeś ale za to świeca dłużej(fabryczne przepaliły mi się w ciągu pół roku obie, potem były Philipsa a na końcu te najtańsze i jak sie okazało najtrwalsze). U mnie tej firmy żarówki H7 świeca już ponad 2 lata.

Ale Ty piszesz o H7 a the7truth ma H4. Te dwa typy żarówek zasadniczo różnią się trwałością.

Zwykłe H4, przy sprawnej instalacji, są praktycznie nieśmiertelne - w Seicetno wytrzymały mi ponad 100 tys. km (przez 10 lat) i wymieniłem je na nowe dopiero przy okazji wymiany lamp - odbłyśniki już mocno zmatowiały. W tym samym Seicento Osram Night Breaker wytrzymały właśnie coś ok. pół roku. Po niech wróciłem do zwykłych żarówek (bo w międzyczasie kupiłem puga i teraz sejem rzadko jeżdżę za miasto po ciemku) i te znowuż są nieśmiertelne.

Żarówki H7 nie są w stanie wytrzymać tyle, ile H4. Ale tylko zwykłe H4 są długowieczne, te +XX% palą się dość szybko.

Osram Night Breaker, założyłem na próbę w pugu do lamp H7, nie dawały już jednak takiej poprawy światła (różnica była marginalna - w H4 za to jest to ogromna różnica) a wytrzymały chyba półtora miesiąca:)

Kamil 206sw

W Matizie żarówki H4 Tungsram wytrzymały mi 8 lat, ok 80tyś km ciągłej jazdy na światłach. solti chodziło mi głownie o markę żarówki a nie czyto H7 czy H4 bo wiadomo że H7 przepli się szybciej ale jak już tej firmy H7 wytrzymuja mi ponad 2 lata świadczy o tym że nie są najgorsze...

---------- Po chwili dodano... ----------

W Seicento może miałeś typowe żarówki robione dla Fiata czyli Magneti Marelli...

pozwolę sobie nie zgodzić się.

Miałem Osram NightBreaker w ryflowanych wówczas (czyli H4).

Wytrzymały ok 5 m-cy.

Cytujesz mój post, w którym wyraźnie piszę o ZWYKŁYCH H4, a potem wyskakujesz z Osram Night Breaker:wmorde Od kiedy Osram Night Breaker to zwykła żarówka? Czytałeś w ogóle, co napisałem w moim pierwszym poście w tym temacie? Tak naprawdę, to właśnie potwierdziłeś to, o czym wcześniej pisałem...

ale jak już tej firmy H7 wytrzymuja mi ponad 2 lata świadczy o tym że nie są najgorsze...

To prawda:)

W Seicento może miałeś typowe żarówki robione dla Fiata czyli Magneti Marelli...

Teraz mam Bosche, które również wyglądają na długowieczne. Myślę, że w przypadku H4 marka żarówki ma niewielkie znaczenie. Dla trwałości ważne jest, żeby to była zwykła żarówka, niewysilona. Natomiast rozumiem, dlaczego ludzie montują wysilone żarówki do takich lamp. Gdybym miał dużo jeździć po nocach autem z żarówkami H4, to maiłbym gdzieś trwałość żarówek, tylko montował Osramy. Bezpieczeństwo przede wszystkim. A akurat różnica w reflektorach H4 (ale to już wcześniej pisałem) jest naprawdę duża!

Cytujesz mój post, w którym wyraźnie piszę o ZWYKŁYCH H4, a potem wyskakujesz z Osram Night Breaker Od kiedy Osram NIght Breaker to zwykła żarówka? Czytałeś w ogóle, co napisałem w moim pierwszym poście w tym temacie
ok, źle przeczytałem jeden wyraz - "zwykłe" przeczytałem - zwykle.

Stąd ten bład. Ok, poprawiam się.

Przepraszam

ok, źle przeczytałem jeden wyraz - "zwykłe" przeczytałem - zwykle.

Stąd ten bład. Ok, poprawiam się.

Przepraszam

Nie ma tematu;)

the7truth
Nie ma tematu;)

Tak to jest spięte: 78107380.jpg

A to są zanieczyszczenia, których nie udało się usunąć mechanikowi: 62501034.jpg

Wiem, że zwykłe żarówki mają największą żywotność, ale jako, że mam jako postojowe zamontowane białe ledy, które świecą troszkę na niebiesko (taka żarówka, która ma cztery mniejsze) szukam czegoś co będzie zbliżone kolorystycznie i wytrzyma w miarę długo. Mogę zrobić zdjęcie jak wyglądają postojowe w nocy.

mam jako postojowe zamontowane białe ledy, które świecą troszkę na niebiesko (taka żarówka, która ma cztery mniejsze) szukam czegoś co będzie zbliżone kolorystycznie i wytrzyma w miarę długo.

To już możesz skończyć poszukiwania, bo będą daremne;) Załóż zwykłe żarówki, zamiast ledów, i problem się skończy.

the7truth
To już możesz skończyć poszukiwania, bo będą daremne;) Załóż zwykłe żarówki, zamiast ledów, i problem się skończy.

Panowie, cuda! Pojechałem do mechanika, wyciągnął żarówkę, stwierdził, że wydaje mu się, że jest sprawna. Podłączył do jakiegoś akumulatora w warsztacie, świeci. Zamontował w reflektorze - działa. Także trochę mnie to dziwi dlaczego wcześniej w nocy jeździłem z jednym światłem...

Hmm, tak patrze na twoje fotki i sie zastanawiam- myslalm, ze w ryflach sa zwykle gumy na zarowkach, a ty masz klapki jak w gladkich, czyli byly rozne ryfle, a myslalem, ze jeden rodzaj. Ta opaska nie nalezy sie przejmowac, wylamaly sie zatrzaski od klapki (zdarza sie czesto) gosc polaczyl to opaska, to nie ma na nic wplywu.

Kamil 206sw

jacekxyz właśnie w gładkich są z tyłu reflektorów 2 okrągłe gumowe nakładki...

W ryflach też są gumy(przynajmniej ja mam w roczniku 99). Co do żarówek plus x% to będą padały szybko. Ja mam założone zwykłe żarówki General Electric i jestem zadowolony(od kupna auta nie wymieniane a minęły ponad 2 lata). W reflektorach ryflowanych większą uwagę trzeba przykładać do czystości reflektora. Jeśli będzie brudny to super hiper żarówki nie pomogą. Standardowa żarówka H4 i czysty klosz to klucz do sukcesu.

jacekxyz właśnie w gładkich są z tyłu reflektorów 2 okrągłe gumowe nakładki...

Chyba w zamiennikach, bo nie w oryginałach Valeo. W gładkoszybówkach Valeo jest jedna, umownie nazwijmy ją - prostokątna, zaślepka.

Mniej więcej coś takiego (chociaż na tym zdjęciu to chyba nie jest oryginał):

540x405_reflektor-przedni-pr-529975.jpg

Zdjęcie zapożyczone z sieci.

Kamil 206sw

solti :wmorde to co fabryka Peugeota wszystkim zamontowała zamienniki?

U mnie(kupiony bezpośrednio z salonu) i przy tych co miałem z nimi do czynienia w reflektorach Valeo gładkoszybowych na 2 żarówki h7 55w sa 2 okrągłe gumowe dekielki(jednolite bez dziur na wtyczki).

Tu masz oryginał(zdjęcia są do góry nogami):

http://allegro.pl/peugeot-206-reflektor-lewy-2003r-hb-i2183125555.html

No to znow zagwozdka, w poprzednim pugu mialem gladkie Valeo z klapka, co prawda kupowalem uzywki na allegro (zamienilem ryfle na gladkie) wiec... teraz mam ryfle z gumami. Czyli co? zapewne rozne wersje wychodzily.

solti :wmorde to co fabryka Peugeota wszystkim zamontowała zamienniki?

U mnie(kupiony bezpośrednio z salonu) i przy tych co miałem z nimi do czynienia w reflektorach Valeo gładkoszybowych na 2 żarówki h7 55w sa 2 okrągłe gumowe dekielki(jednolite bez dziur na wtyczki).

Tu masz oryginał(zdjęcia są do góry nogami):

http://allegro.pl/peugeot-206-reflektor-lewy-2003r-hb-i2183125555.html

Komu, jak komu, ale Tobie akurat wierzę. A skoro tak, to jest możliwe tylko jedno rozwiązanie tej sytuacji: były dwa rodzaje fabrycznych gładkoszybówek. Ja mam podobną klapkę, jak pokazałem na zdjęciu, a mam oryginały. Zresztą nawet ostatnio wymieniali mi prawą lampę w ASO na nową (oczywiście oryginalną - po to było auto odstawione do ASO) i również została zamontowana lampa z klapką.