Jump to content

Czy jest sens reklamacji żarówki H4?

Recommended Posts

Komu, jak komu, ale Tobie akurat wierzę. A skoro tak, to jest możliwe tylko jedno rozwiązanie tej sytuacji: były dwa rodzaje fabrycznych gładkoszybówek.

Tak masz rację, jeżeli jest jedna duża klapka z tyłu to masz 2x H7, jeżeli są 2 osobne klapki z tyłu to masz H7 + H1 (ostatnie modele puga tak miały) i są to fabrycznie montowane reflektory w pugu. Piszę, zeby się potem ktoś nie zdziwił jak kupi nie tą żarówkę.

Co do Night Breaker Plus, to H4 (nie w pugu) działają już 2 lata, w pugu mam magneti marelli, a poprzednie philipsy poleciały mi ze względu na luźne połączenia kostek w lampie. W innym aucie mam H1 NBP i też jak narazie działają bez zarzutu już 5 miesięcy. Aha o ile dobrze pamiętam to one mają podniesioną wytrzymałość (tak pisze na opakowaniu)

Kostki które się wpina na żarówkę lubią się luzować, trzeba metalowe styki pościskać kleszczami, tak by stabilnie siedziały na żarówce, w przeciwnym wypadku żarówka się przepala, a na jej stykach widać wypalone miejsca.

Kamil 206sw

Damian90 tak masz rację co do tych żarówek w reflektorach gładko szybowych. Jedna jest H7 a druga taka mniejsza halogenowa(jeszcze jej nie wymontowałem nigdy więć pewnie H1). Dziwi mnie tylko to co napisałeś bo z takim reflektorem spotkałem się też w rocznikach 2003 i 2004(no chyba że ktos kupił nowe fabryczne i wymienił).

reklamacja żarówki za 30 zł .... więcej zachodu niż to warte a co do wyłamania to to bym reklamował kolesiowi co to zrobił ... bo mnie by to wkur**** jak płace za wymiane a on mi jeszcze psuje ....

przy tych co miałem z nimi do czynienia w reflektorach Valeo gładkoszybowych na 2 żarówki h7 55w sa 2 okrągłe gumowe dekielki(jednolite bez dziur na wtyczki).

Gdybyś od razu napisał, że masz H7+H1 (ale pisałeś, że H7+H7), to pewnie szybciej byśmy wpadli na rozwiązanie problemu;)

A tak swoją drogą, to jestem ciekaw, czy kombinacja H7+H1 świeci lepiej od 2xH7. Porównywał to ktoś?

Kamil 206sw

solti napewno mam dużo mocniejsze drogowe światła i to przy zwykłych żarówkach:ok

Będzie okazja na Bronku porównać...