Jump to content
  • Similar Content

• krecha
      By krecha
      Witam.
      Z racji tego, zem nowa - na wstepie chcialabym wszystkich powitac.

Wracajac do tematu szukam dobrego warsztatu specjalizujacego sie w samochodach francuskich, dokladniej chodzi o mojego Puga. Wazne by byl na terenie slaska (Bytom, Katowice i okolice) i posiadal referencje od kogos z was.

Zaznaczam, ze nie chodzi mi o ASO.

EDIT by
      Moderator

Dodałem dane warsztatów do pierwszego postu, aby było to bardziej czytelne na przyszłość

#########################################################

Auto Service ALFA

Siemianowice Śląskie
      ul. Kilińskiego 1
      tel. (0-32) 793 53 97, 506 983 346, 503 404 492
      http://www.alfa.ism.pl/

Kompleksowo: cała mechanika, zawieszenia, tłumiki, silniki, regulacje zaworów itd.
      Serwis klimatyzacji, serwis opon. Z braku komputera i elektryka - wszelkie naprawy z "podłączeniem" nie wchodzą w rachubę.
      Solidnie, niedrogo i warto wcześniej się umówić bo ma dużo klientów.

------------------------------------------------------------------

PHU Stancar

Zabrze
      Staromiejska 21
      Telefon: (032) 271-71-51
      Fax: (032) 271-71-51

diagnostyka komputerowa, geometria kół, myjnia ręczna, opony, serwis klimatyzacji

Auto-Lider

Ochojec
      ul. boczna, od ul..Jankiego
      tel. 606 631 296

Mechanika pojazdowa

Wojciechowski A. Mechanika pojazdowa

41-600 Świętochłowice
      ul. Szkolna 3

mechanika, i wymiana oleju

LUCAR

Świętochłowice
      ul. Wyzwolenia 30
      tel. 509- 235- 684

montaż haków, zabezpieczenia, remonty silników, wymiany filtrów, uszczelek, komputerowa geometria kół, elektronika sam., montaż alarmów, przeglądy pogwarancyjne, sprzedaż części nowych i używanych

Grzegorz Szaton - Warsztat mechaniki pojazdowej

Świętochłowice
      ul. Żołnierska 6 41-600
      tel. 0 32 770 38 74

wydechy, wulkanizacja, klimatyzacja (nabijanie, naprawa, czyszczenie), elektryka, mechanika

Godziek Jan

Tychy
      ul. Mikołowska 225
      Tel.: 0 32 216 83 27

Elektromechanika pojazdowa i zabezpieczenia antywłamaniowe

Andrzej Forreiter

Tychy
      ul. Filaretów 31 (terem MZBM)
      tel.: (0-32) 327 36 68
      www.elektromechanika-kafor.prv.pl

Elektromechanika i mechanika pojazdowa. Naprawa motocykli i motorowerów.

Mechanika Pojazdowa-Piotr Osiadło

Katowice
      ul.1-go Maja 20
      tel.0 32 2599896 lub 604479478

-Dorabiabie i wymiana przewodów hamulcowych
      -Kompleksowa naprawa zawieszeń
      -Naprawa systemów ABS

Serwis Ogumienia - Janusz Lech
      Ul. Oficerska 36
      43-143 Lędziny
      woj.śląskie
      tel/fax: (32) 326 65 56
      tel. kom. : 0503 129 191
      e-mail: [email protected]

-wymiana opon (+ hurtownia opon)
      -oleje, płyny itp.
      -wymiana elementów zawieszenia, zbieżność
      -układy wydechowe itp.

Premio TOB-GUM
      ul. św. Wojciecha 8
      41-922 Radzionków
      tel: 286 67 69
      poniedziałek - piątek od 8:00 do 18:00
      soboty od 800 do 1500

Premio TOB-GUM
      ul. Strzelców Bytomskich 49
      41-902 Bytom
      tel: 281 44 88

- wymiana opon ( sklep na miejscu - głownie Goodyear Dunlop + szeroki wybór alufelg )
      - hamulce, zawieszenie
      - taki ogolny serwis

Serwis opon Grzegorz Kopeć
      Świętochłowice - Zgoda
      ul. Wojska Polskiego 46
      tel. (0-32) 726 44 05

OFERTA:
      * Usługi wulkanizacyjne
      * Komputerowe wyważanie kół
      * Sprzedaż felg i opon
      * Prostowanie felg
      * Pompowanie kół azotem

a także AUTO CZĘŚCI (wszystkich marek)
      * Klocki, tarcze, filtry, oleje - sprzedaż wymiana
      * Świece, żarówki, wycieraczki, śruby
      * Kosmetyka samochodowa

jak również Ubezpieczenia Allianz

Auto Magic AUTO - ALARMY
      Katowice, ul. Sobieskiego 26
      tel. (0-32) 781 07 28
      http://www.auto-magic.com.pl

OFERTA:
      * Xenony
      * Elektronika samochodowa
      * Car Audio
      * Blokady skrzyni biegów
      * Czujniki parkowania, nawigacja
      * Elektromechanika

BMT MotorSport

Orzesze
      ul. Wieniawskiego 2
      Telefon: 791 080 699

Mechanik zajmuje się przygotowywaniem samochodów rajdowych oraz ich serwisowaniem na wyścigach. Wymieni też rzeczy mechaniczne w zwykłej 206tce.

MOTO-TEST
      Kowalski Krzysztof
      Tychy
      ul. Filaretów 33
      Telefon: (032) 2271363

WWW - http://www.kowalski.tychy.pl/

Auto-Start
      Jarosław Horoszewicz
      Gliwice-Sośnica
      ul. Głogowska 1
      601 07 16 16
      Jest tez filia z Bytomiu, adresu nie pamietam.
      Czesci samochodowe w bardzo dobrych cenach. Akumulatory. Mechanika i drobna elektryka tez jest.

Batex Katowice
      +48607566498
      Katowice
      ul. Korczaka
      Czesci mechaniczne, karoseryjne, wszystkie do Peugeota, Renault i Cytryn oraz otwarli drugi budynek zaraz obok z czesciami do Fiata, Alfy Romeo.
    • DamianR
      By DamianR
      Jak w temacie. Szukam jakiegoś sklepu z częściami do mojego puga z rozsądnymi cenami
    • Szczoti87
      By Szczoti87
      Witam:)
      Zaznaczam, ze jest to moj pierwszy post, raczej nie jestem zaawansowany w mechanice, ale chcialbym sie do wiedziec co to za czesc i za co jest odpowiedzialna? Oczywiscie chodzi o wezyk ten rozgaleziony...
      Pozdrawiam:)

Sign in to follow this  
Phantom

[Śląsk] Polecane sklepy motoryzacyjne. Części, akcesoria, itp.

Recommended Posts

Phantom

Cześć Wam!

Wiem, że podobny temat już jest (ze sklepami z rabatami, etc) ale tutaj proponuję tylko wyszczególnić polecane sklepy, które najzwyczajniej w świecie mają dobre ceny części.

Prosiłbym o zachowanie wzorca, tj.:

Lp. / Miasto, / ulica,/ nazwa sklepu

Dla przykładu podam swój typ:

1. Świętochłowice, ul. Dworcowa - Auto- Śliwa.\

W szczególności akumulatory, ale także oleje, filtry i wszystko co do aut.

Dziś zakupiłem konieczny olej- Mobil1 10W40 4L za 69zł (plastik, nie odlewany!). Cena z tego co się orientuję dość dobra.

Jest to nowopowstały sklep i widzę, że robi znaczną konkurencję w rejonie.

Dlaczego powstał ten temat?

Często ludzie "zaślepieni" modą na allegro i inne wymyślne fanaberie myślą, że oszczędzają. Szkoda, że w większości przypadkach się mylę (czasy się zmieniły).

Dawajcie swoje typy i kilka słów opisu sklepu.

Jest Nas wielu w tym rejonie Polski i może to ułatwić życie.

Jeśli jednak temat się nie przyjmie to go poprostu wywalę :)

Pozdro

krejzRudy

2. Mysłowice/Tychy/Bytom - LucArt.

Ja ogólnie polecam tanie akumulatory, najczęściej z świeżutkiej produkcji (do paru tygodni wstecz). Sprzedają też oleje i coś tam jeszcze :P

Profil na Allegro - http://allegro.pl/my_page.php?uid=22336166

Edited by Phantom
wytłuściłem nazwę

Mantelek

Bytom ul.Smolenia fon 32 3870307 ceny przystępne

MrJ

Tyle osób ze Śląska, a trzy posty... no Panowie (i Panie)... Od siebie zrobię kompendium, z zaznaczeniem plusów i minusów:

STACJE DIAGNOSTYCZNE

1. Częstochowa SOKOŁOWSKI, róg al. Monte Cassino i Jagiellońskiej

+ dobry dojazd, jest poczekalnia, robią od razu drobne reperacje - a przynajmniej kiedyś robili jak tam jeździłem, bo...

- z jednej strony strasznie się czepiają (np. że kierunkowskaz nie jest już dość żółty... nawet nie wiedziałem jak to skomentować, więc wyśmiałem gościa za to), ale z drugiej sprawdzają po łebkach (nie zauważyli wycieku spod półosi, co się źle dla skrzyni skończyło),

2. Częstochowa (bodajże AUTO-FACH się nazywają) ul. Michałowskiego 11, ostatni budynek w kompleksie, po prawej za stacją benzynową

+ sprawdzają szybko, solidnie (zawsze wchodzę z nimi pod spód i mówią że można to-to-i-tamto zrobić), ale bez czepialstwa,

- malutki zakład, jeden kanał, musisz czekać na zewnątrz lub gdzieś w kącie,

3. Gliwice ul. Portowa

+ szybcy, sprawni, jest gdzie usiąść,

- obecnie trudny dojazd ze względu na remont węzła koło Areny,

4. Dąbrowa Górnicza ul. Roździeńskiego, obok stacji paliw

+ gość zrobił mi przysługę chociaż nie musiał :xP jak mi coś waliło w zawieszeniu i akurat tam przejeżdżałem,

- są dość na uboczu, po prawdzie nie wiem jaka jest jakość całego przeglądu,

OPONY

1. Częstochowa ARKON Konrad Gajda, ul. Jagiellońska obok (czy raczej pod :xP ) wiaduktem kolejowym

+ duży zakład o sporej przepustowości, spory wybór opon nowych, bardzo kumaci goście w biurze (i mówię to nie tylko dlatego że znam prywatnie właściciela :x> ), zajmują się też sprawami których inni nie chcą lub nie mogą robić, jak dostawczaki, ciężarówki czy wręcz TIRy,

- nie mają opon używanych, porąbany dojazd na zjeździe z wiaduktu, trzeba zakręcić na ul. Bór i wjechać pod most,

2. Częstochowa ul. Pułaskiego, między dworcem Stradom a wiaduktem na Monte Cassino, taki mały pojedynczy budynek,

+ szybcy, sprawni, można się dogadać z ceną przy większej robocie, spory wybór dobrej jakości (jak tam jeździłem to nigdy nie mieli szrotów na dojechanie, jak niektórzy :xdupablada ) opon używanych,

- asortyment używek zależny od dnia, bywa że się nie wyrabiają, ostatnio ceny im mocno skoczyły bo kiedyś byli bardziej konkurencyjni,

3. Częstochowa RYDWAN ul. Białostocka 69

+ robią wymiany szybko i sprawnie, można zostawić opony w rozliczeniu (kupowałem / sprzedawałem / wymieniałem u nich chyba z 4 komplety opon i 1 felg), bywa że mają fajne używki. A przy okazji prowadzą sklep z częściami do lawet / przyczep i ich wypożyczalnię. Są bardzo uczciwi w rozliczeniach, raz zostawiłem opony na rok (bo zapomniałem :xlol ) bez żadnego kwitu, jak wróciłem po tym czasie to się bez problemu rozliczyłem :))

- nie najłatwiejszy dojazd (obrzeża Czewy, łatwo przegapić wjazd na posesję), same opony to raczej dodatek dla nich,

4. Gliwice ul. Perseusza, między garażami,

+ bardzo fajny facet, dorabia sobie wymianą w garażu, bierze śmieszne pieniądze ale robi porządnie (normalnie na wyważarce!) i ekspresem,

- wszystko co się wiąże z "garażową robotą", czyli raczej nie dla pań w szpilkach i z kołami za 2 tysie :xP Plus trzeba się z nim umawiać telefonicznie na godzinę (numer jest na banerze i na drzwiach garażu),

SERWISY

1. Częstochowa AUTOFACH ul. Jagiellońska

+ specjaliści od franc w tej części świata, zrobią w zasadzie wszystko, mogą sprawdzić gruntownie auto przez zakupem, potrafią mieć oryginalne części w cenie zamienników, dobry dojazd z chyba każdej części miasta (uwaga jadąc od Monte Cassino, trzeba objechać kawałek!). Na wszystko (także usługi) dają papiery,

- nie są tani, trzeba się umawiać ze sporym wyprzedzeniem, bywa że należy ich pogonić bo przedłużają wydanie auta,

2. Częstochowa MAZEM ul. Jagiellońska róg Poniatowskiego

+ szybcy, sprawni, dość tani w elektromechanice i drobniejszych naprawach. Ogólnie "mój zakład" gdzie robię przeglądy, bieżące serwisy itp. Dodatkowo sprzedają płyny i akumulatory,

- mają tylko jeden kanał bez podnośnika = nie biorą się za "ciężkie" rzeczy z założenia, chociaż mechanika mają dobrego i by mogli,

3. Częstochowa FURMAŃSKI ul. Niepodległości róg Bór (naprzeciw Netto)

+ robią tłumiki, zawieszenia, hamulce... ogólnie to co pod autem. Dość szybcy, sprawni, niedrodzy, potrafią przyznać się do błędu jeśli taki popełnili,

- bywa że ojciec mówi jedno, a syn drugie (prowadzą zakład razem) :xP mechanikę robią raczej z doskoku albo po sezonie,

4. Częstochowa AUTO-ZAJDEL, zaraz obok nich tłumiki oraz myjnia, ul. Michałowskiego 11,

+ miałem blisko jak mieszkałem na Północy

- cała reszta - drogie cwaniaczki wymieniające to co im jest wygodnie, a nie to co chcesz. Dwa razy się na nich przejechałem, bo musiałem jechać do najbliższego zakładu po awarii auta. Gość od tłumików robi tak jakby chciał a nie mógł. A myjnia chyba bardziej brudzi niż myje. Cała trójka - do (nie) widzenia :xhmm

5. Częstochowa blacharka ul. Dmowskiego, kompleks za Realem, po lewej stronie od wjazdu

+ szybko, sprawnie, nie tylko blacharka ale i np. spawanie plastików. Za poprawianie całego boku po stłuczce (nadkole i jego mocowania, uchwyty halogenu, lampy, zderzaka i zbiorniczka płynu do spryskiwaczy bo w 306 jest tam schowany) dałem jakieś śmieszne grosze,

- zakład = jeden garaż, gość ciężko uchwytny,

6. Gliwice AUTO-WARWAS sklep na ul. Śliwki, serwis na Daszyńskiego

+ spece od franc w tej części Śląska. Mają chyba wszystko, a jak nie mają to będą mieli :xlol Mechanikę zrobili ok, jak nie dopatrzyli (zamówili złe półosie i auto miało dzień poślizgu w odbiorze) to potem dali zniżkę na całość :)) Ponoć teraz na sezon otworzyli też wymianę opon. Dają kwity na robociznę,

- sklep w rejonie budowy średnicówki, a serwis na niemal samym końcu Gliwic, szczęście że autobus z Placu Piastów staje niemal naprzeciwko. Trzeba ich niestety pilnować z terminami, a i ceny na niektóre rzeczy bywają mało konkurencyjne. No i komunikacja między serwisem a sklepem mogłaby być lepsza,

Mimo wad - w większych naprawach (serwis bieżący robię w Czewie) będę jeździł właśnie do nich,

7. Gliwice ul. Zygmuntowska, róg Przyszowskiej (wjazd od Zygmuntowskiej obok komisu)

+ miałem blisko...

- zasrane cwaniaczki i kombinatorzy. Najpierw wmawiają że jakiejś części nie ma w hurtowni, albo jest bardzo droga, i proponują używkę "prawie nówka" w dobrej cenie. Potem okazuje się, że część to szrot, a nowa była i to niewiele droższa. Ale że handlują używkami, to wychodzą na swoje lepiej niż przy nowych. Do tego za samą wymianę liczą od każdego elementu osobno, mimo że robota często jest jedna. Mechanicy (hehe, "mechanicy"...) nic ci nie powiedzą i odsyłają do szefa, a ten jest wiecznie nieuchwytny. Won z takimi firmami z rynku! 3x NIE!!!

8. Chorzów CZAJKA-AUTO Salon Toyoty, Trasa Średnicowa

+ miałem tam nietypową sprawę przejrzenia autka przez ewentualnym zakupem. Takiego przetrzepania chyba nie widziałem nigdy i nigdzie... Jakby mieli pół godziny więcej to chyba tapicerkę by zdjęli :xP Jeden z pracowników to maniak franc, jego kolega też (obaj siedzą w 106), więc radą i pomocą bardzo mi posłużyli,

- nie wiem jaki jest poziom innych usług i innych mechaników :xP

Ma nadzieję, że komuś to pomoże, a temat się jakoś rozwinie :)) bo bardzo by się przydał.

Longbow

Co do stacji kontroli pojazdów to polecam Auto test na DTŚ przy Auchan/Decathlon/Neste 10m obok jest norauto więc jak masz spaloną żarówkę to wymieniasz na miejscu. Bardzo sympatyczni goście i dobrze prześwietlą auto.

Warsztat najlepszy u mnie w garażu:D ale jak już oddaje (belka lub nie mam ochoty albo robię inne auto) to do Pana Szeja na Bożogrobców w Chorzowie, ceny dobre, jakość też (belka 4 lata i 40kkm śmiga nic się nie dzieje)

Swoją drogą jak ktoś coś ma z samochodem z okolic Katowic to można pisać, prowadzę "przydomowy" warsztat :)

Sklep z częściami to mam 100m od domu Basieńka się nazywa i jeszcze mnie nie zawiedli, może ceny nie na poziomie allegro, ale potrafią doradzić.