Jump to content

koszty wybudowania garażu

Recommended Posts

witam

tak jak w temacie interesuje mnie ile wyjdzie koszt budowy garażu z pustaków, wspomnę, że jest na placu gdzie jest dużo boksów i ścianki są łączne z innymi ludźmi czyli boczne ścianki na pół koszty i tylna na pół ?

Ile to będzie tak mniej więcej kosztować?

Ja w zeszlym roku budowalem z plyt betonowych, wyszlo taniej niz z pustakow, (jest pol metra szerszy niz standart) z plyt szybko sie stawia. Dach z blachy falistej, brama Hormann, podloga - wylewka betonowa, koszt jednego garazu ok.5000 (budowalismy 14 garazy). Trudno okreslic ile wyjdzie z pustaka, bo skad mam wiedziec ile w twoich okolicach kosztuja materialy budowalane oraz ile biora fachowcy. Budowa naszych garazy odbywalo sie na znajomych, znajomy murarz , elektryk, dachy robil kuzyn (dekarz) betoniarnia 500m od garazy itd itp W twoim przypadku na jakich danych mam sie opierac, zeby zrobic taka kalkulacje?

Pozwolenie na budowę masz? Dostaniesz przy tak zagęszczonej zabudowie chociaż?

oczywiście kupiłem grunt i plany wszystko mam tylko czekam aby się z ludźmi dogadać i wybudować wspólnie bo jak pisałem ściany na pół są koszty. A co do zagęszczonej budowy to wiesz jest tam 120 boksów około 80 stoi już . Budowa z pustaków i bach płyta oczywiście i brama ? Jakie koszta Mniej więcej ?

---------- Po chwili dodano... ----------

Mniej więcej dane pustak około 4zl garaż 19m2 scianki z każdej strony na pół

Pozwolenie na budowę masz? Dostaniesz przy tak zagęszczonej zabudowie chociaż?

To nie będzie zagęszczona zabudowa, tylko jeden budynek, podzielony na boksy. Tylna i boczne ściany wspólne, bo to po prostu będą ściany działowe (chociaż część z nich na pewno będzie konstrukcyjnymi - ale dla rodzaju zabudowy nie ma to żadnego znaczenia). Ale pierwsza część pytania jest jak najbardziej zasadna.

oczywiście kupiłem grunt i plany wszystko mam

Plany rozumiem jako projekt podpisany przez uprawnionego projektanta, tak? A pozwoleni na budowę macie? Bez tego można zapomnieć o budowie nawet garażu.

maciexx123

Nie wiem jak jest u was, ale u nas na wsi np. nie opłaca się budować "garażu" lepiej żeby na planie żeby było napisane "budynek gospodarczy" a to dlaczego ? Dlatego, że garaż liczony jest jako dobra dodatkowe, a budynek gospodarczy jako coś co jest potrzebne w "gospodarstwie" i wtedy od garażu są kosmiczne podatki. Wiem, że do tematu to nic nie wnosi, ale może ktoś się będzie tym interesował.

wszystko w trakcie załatwiania jest interesują mnie mniej więcej koszty chłopaki. Nie pytam o pozwolenia itp tu wszystko juz mam jak trzeba interesują mnie koszty budowy

Nie wiem jak jest u was, ale u nas na wsi np. nie opłaca się budować "garażu" lepiej żeby na planie żeby było napisane "budynek gospodarczy"

Możesz rozwinąć? Jakie są koszta tego i tego? Czym różni się w praktyce budynek gospodarczy od garażu? Sam mam zamiar postawić sobie garaż, tylko jeszcze nie wiem jaki.

maciexx123

Tzn. dokładnie nie wiem jak to jest liczone i co, ale 2 wujowie stawiali niedawno coś takiego, jeden miał zaznaczone, że jest to budynek gospodarczy, a drugi że garaż. Różnice w podatkach są duże. Tak jak mówiłem urzędnicy garaż biorą jako dobro dodatkowe nikt Cię nie zmusza do jego postawienia, natomiast budynek gospodarczy jest Ci potrzebny w gospodarstwie. To tak samo jak z prawkiem A i B, kategoria A dochodzi już do równości z B, a egzaminy są droższe, dlatego, że B jest Ci potrzebne w codziennym życiu, A to twój kaprys...

czy ktoś mniej więcej wie ile trzeba kasy na wybudowanie takiego garażu ścianki łącznie 2 boczne i tył na pół dach czyli płyta papa i brama ?

zobacz sobie jakie bloczki potrzebujesz(wymiary),pomnóż ile będziesz potrzebował,pomnóż przez cenę jednej sztuki i wyjdzie ci ile kasy potrzeba na bloczki.

pomierz ile potrzebujesz płyty na dach,i pomnóż cenę (płyty są sprzedawane w metrach kwadratowych) i wyjdzie tobie ile potrzeba na płytę.

z wymiaru dachu policz sobie ile będziesz potrzebował rolek papy(zazwyczaj rolki za 5mx1-5mx1.5m)i wyjdzie ci cena jaką bedziesz musiał zapłacić za papę.

dodaj sumy do siebie i o to ukaże ci się ile potrzeba na wybudowanie twojego wymarzonego garażu,do tego dodaj jeszcze cenę bramy jaką byś chciał.

Na forum staram się pomagać jak tylko potrafię,no ale sory liczyć nikt za ciebie nie będzie.

Ewentualnie jak nie potrafisz policzyć napisz mi wymiary garażu i materiał jak byś chciał zastosować ja ci policzę z cenami np z castoramy

przy 20metrach kwadratowych potrzebujesz około 150 pustaków(standardowy 60x20x25) licząc 6zł za szt wychodzi 900zł.

na dach potrzebujesz ze 3 rolki papy(l5x1m) bo zawsze papę się nadkłada,licząc rolkę za 100zł masz 300.

płytę OSB kupisz za 25zł(2x2.8m) to też potrzeba 3 szt,czyli 75zł

jakieś krokwie do stelażu dachu 200zł

cement,jakieś gwoździe,żwir 100zł

na materiał potrzeba około 1575zł(cena jest zależna od cen materiałów budowlany).

do tego jakieś wrota(najlepiej kupić ze złomu częsci) i na pewno w nie całe 2k się zamkniesz

maciexx123

bramę garażową kupowaliśmi w Leroy merlin za chyba 670zł taka normalna podnoszona do góry, co ciekawe na wszystkich naklejkach na foliach i w papierach jest napisane Hormann czy jak to się tam pisze

aa zapomniałęm napisać ze policzyłęm na garaż 2 metry wysoki

Zbyniu - proponujesz plaski dach na plytach osb? budowlancem nie jestem ale nie wydaje mi sie to dobrym pomyslem, ja mam garaz ze spadem na tyl, przod o ile sie nie myle 2,45m tyl 2,0m, pokryty blacha a pod nia folia para i to sie sprawdza, ale plyty osb? W wyliczeniu nie uwzgledniles robocizny (chyba ze, wszystko we wlasnym zakresie) a wylewka wewnatrz czy jakas kostka na posadce? chyba, ze chcesz miec klepisko. Napisales "cement,jakieś gwoździe,żwir 100zł" - chyba zartujesz, to twoje wyliczenie nie trzyma sie kupy. Budowalem garaz i gwarnatuje ci, ze za 2tys nie postawisz(mnie wyszedl ok 5tys), jak juz budowac to cos w miare pożadnego a nie jakis kurnik. Nie wiem czy planujecie prad-to tez troche kosztuje, na moim tez sa rynny-kolejne pare zlotych itd itp Greg- jakis projekt na to masz, jakie wymiary tych garazy? jaki dach planujesz?(plaski czy ze spadam) co na posadce? fachowcy czy sam bedziesz budowal? jak wyliczyc koszt jak brak podstawowych danych.

greg prosił o przybliżony kosztorys,nik nie potrafił udzielic mu odpowiedzi więc siadłem na castorama.pl,pospisywałem ceny i obliczyłem na garaż 20m kwadratowych o wysokosci 2m.

nie ma w tym robocizny,wylewki,dodadkowych kosztów.

Jak masz troche o tym wiedzy,to zamiast głupio oceniać innych napisz coś mądrego na ten temat,i pomóż koledze bo takie twoje gdybanie(naśmiewanie sie z mojego czasu poświęconego na zrobienie kosztorysu) niczego tutaj nie zmienia

michal77
płytę OSB kupisz za 25zł(2x2.8m) to też potrzeba 3 szt,czyli 75zł
Płyt na 20m2 dachu (a raczej będzie to więcej) potrzebuje min 7szt. (1szt.

1250x2500=3,125m2), płyta 22mm kosztuje ok 100zł.

Papy też będzie więcej. Najpierw trzeba dać podkładową, a potem termozgrzewalna.

jacekxyz, Można dać papę, ale wyjdzie drożej niż blacha.

jacekxyz, Można dać papę, ale wyjdzie drożej niż blacha.

michal77- nie bardzo rozumiem, chodzi o to, ze mozna dac plyty plus papa ale wychodzi to drozej niz blacha tak?

Zbyniu- nie wyliczam kosztow, bo tak jak pisalem brak podstawowych danych, napisalem tylko co generuje koszty, nie wiem jaki dokladnie Greg chce postawic garaz, jak sie okresli wtedy mozna kombinowac. Jak pisalem mnie kompletny z pradem, wylewka, uchylna brama Hormanna wyszedl ok 5tys. (ale jest 0,5m szerszy niz standart) Co do kosztow- moj jest z plyt betonowych a Greg chce z pustakow wiec trudno porownac, ale ok moge napisac na moim przykladzie. Garaz stawiala firma, ktora wczesniej wyprodukowala plyty-koszt jednego ok 1200 (z robota czyli postawieniem) brama 1100, dach 1300(materialy plus robota) wylewka ok 600zl-przyjechala grucha z pobliskiej betoniarni i wylala beton po kolei do 14 garazy(rowanalismy sami) reszta to prad, rynny, jakies pozwolenia i inne pierdoly o ktorych juz nie pamietam. Jak widzisz wlasnej roboty malo. Mieszkam w bloku, garaze stawialismy obok na gruncie wydzierzawionym od spoldzielni, stad taka a nie inna specyfika budowy (brak fachowcow wsrod wlascicieli- "nie bylo kim robic")

michal77
chodzi o to, ze mozna dac plyty plus papa ale wychodzi to drozej niz blacha tak?
Dokładnie.

oczywiście że przybliżony kosztorys . w TEJ CHWILI interesuje mnie ile wyjdą ścianki i dach oraz brama wylewka w środku to później i oczywiście kanał ale to robota na później. Garaz ma 19m2 to około 6m z kawałkiem na 3 z kawałkiem . A co do planów wszystko mam.

wiem że kumpel brał dach to 3000 tys z papa wyszło przyjeżdżają dźwigiem z całym betonowym dachem i nakładają

O czym w ogóle ten temat? Podobno jest projekt (bo musi być, żeby dostać pozwolenie na budowę) a skoro tak, to tam jest dokładnie opisane, z czego ma być ten garaż zbudowany. Powinno być też zestawienie materiałów. Bez konkretnych danych, to możemy sobie tylko z fusów wróżyć.

A co do dachu, to MUSI mieć spadek! No chyba, że ktoś chce mieć ciągle przeciekający dach... Widział ktoś w ogóle kiedyś jakikolwiek budynek (choćby gospodarczy), który projektował fachowiec z papierami, żeby miał dach bez spadku? Nie sądzę...

Co do samej konstrukcji dachu, to pomysł zbynia jest mocno pojechany po bandzie - ale nie będę proponował konkretnych rozwiązań, bo takie już jest w projekcie, więc byłoby to bez sensu. Poza tym zapomnieliście o fundamentach i izolacji przeciwwilgociowej. Podłoga być musi. A na zbiorczym garażu (składającym się z wielu boksów) na dachu musi być jakiś system rynien i rur spustowych, odprowadzających wodę. Przedstawiony wyżej koszt, to czyste science fiction, niemożliwe do uzyskania w rzeczywistości.

Edit:

Teraz jeszcze dopisałeś, że kanał chcesz... To już w ogóle całkowicie zmienia postać rzeczy (zwłaszcza w garażu o tak niewielkiej powierzchni) i koszty idą drastycznie w górę. Prosisz o wycenę czegoś, nie określając co to ma w ogóle być. To trochę tak, jak prośba do pilotów o wylądowanie Tupolewem w Smoleńsku w pamiętnym dniu... Jedno i drugie nie powinno się zdarzyć.

to tak chłopaki garaż każdy musi być taki sam na osiedlu jest ponad 100 boksów 19m2 z pustaków jak patrzyłem ścianki boczne 12 wzdłuż i 11 do góry tyłu nie obczaiłem, dach jak mówiłem płyta betonowa wpadają zakładają dźwigiem i brama, posadzka to na końcu

Ile wybudowa samemu a ile z ludzmi tak jak mówiłem ścianki na pół. Oczywiście liczycie jeszcze fundament itp.

wyjdzie jak liczę około 8000 ;)