Jump to content
Sign in to follow this  
maciexx123

kaski na motocykl

Recommended Posts

maciexx123

Razem z tatą chcemy sobie kupić motocykl, powiedzmy, że już wybrany wybór padł na Yamahę Virago 535, od razu uprzedzam, że motocykliści mogą się z wyborem nie zgodzić itd. ale my tego nie zmienimy.

Co mnie interesuje, moto to chopper, więc kask szczękowy po prostu nie wygląda według mnie i jest nie wygodny do rekreacyjnej jazdy. Czy jest tu jakiś motocyklista, który gustuje w takich motorach i wie jaki kask polecić w rozsądnych pieniądzach ? Oczywiście rozumiem, że na tym się nie oszczędza, ale do jasnej Anielki, póki co nie mam 2k żeby wyrzucić na skorupę :/ myślałem nad czymś do ok 300zł. Widziałem NAXA, LS2, w tych cenach.

Oczywiście staram się coś czytać na forach specjalistycznych, ale do was mam jakieś większe zaufanie po prawie roku współpracy :D

zbyniu

virago piekny motocykl,czesto trzeba regulować gaźniki,ale jak zrobisz to chodzi tak że morda się cieszy:),według mnie kaski bez szczeki można sobie rozbić o kant *upy,bo zobacz jak się wywalisz i polecisz ślizgiem na machę to gwarantuje że ze szczeki nic ci nie zostanie(widziałem jak robili gościowi sztuczne oddychanie z wężem w gardle bo szczeki nie miał),za 300zł kasku jakiejś super firmy nie znajdziesz,szukaj poprostu żeby miał atesty wszystkie no i TUV,i szukaj kasku z wypinana wyściułką,żeby dało się ją wyprać,ja osobiście mam kask z otwierana całą szczęką agv czarny mat:).

aa i przy zakupie virago zwróc uwagę na przednie lagi,bo one lubią ciec i się rozkręcać

maciexx123

no właśnie myślałem też o takim z podnoszoną całą szczeną :) Wiem, że Virago piękna jest :) a najbardziej zakochaliśmy się z ojcem jak to chodzi :) jakoś tak inaczej tak ładnie :)

Phantom
myślałem nad czymś do ok 300zł.
z całym szacunkiem, ale nie ubrałbym czegoś za te pieniądze i pokroju firm Naxa, LS2 (made in total China).

Też śmigam na moto (co prawda inny gatunek i jeszcze nie mojej własności) ale pamiętaj, że to co Cię może ewentualnie uratować to właśnia kask.

Wiadomo, że nie każdy pozwoli sobie na Arai'a za >2000zł ale uważam, że te 800zł za kask warto (a nawet trzeba!) dać.

Poczytaj jakieś testy na necie danych modeli. Poszukaj jakie dany kask ma atesty, jakie oceny.

Masz rację, że na choppera niektóre typy kasków nie pasują. Warto może pooglądać oferty kasków otwieranych - Nolan.

W tym sezonie mam zamiar kupić kask. Rozważam zakup tylko z renomowanych firm.

AGV, Nolan, Airoh itp.

Z renomowanych firm nawet najniższy model będzie lepszy niż wypasiony z chinoli.

Takie moje zdanie, ale "to Ty tu urządzasz".

A tak już całkiem o kaskach, to fajny patent wymyśliła firma Reevu. Kask z lusterkiem wstecznym. Nie miałem okazji się przekonać jak to się sprawuje, ale wg. danych pisanych to musi być dość przydatne.

Fidel

1. Kask ma przede wszystkich chronić mózgownicę, a dopiero w dalszej kolejności wyglądać. Kup kask integralny, a jeśli chcesz, żeby Ci pasował do "wizerunku" to po prostu wybierz czarne malowanie. Jeśli masz mocno ograniczone możliwości finansowe, to nie szarpałbym się na kask z podnoszoną szczęką, bo one są droższe. A do tego są cięższe, więc bardziej obciążają szyję, zarówno w trakcie normalnej eksploatacji oraz w razie - odpukać - wypadku.

2. Dobierz odpowiedni rozmiar kasku. Większość ludzi ma tendencję do kupowania za dużych kasków, bo wydaje im się, że mniejsze rozmiary za bardzo uciskają. Oczywiście nie może być tak, żeby od kasku bolała głowa, ale powinien on przylegać dość ściśle, szczególnie jak jest nowy, bo potem wyściółka się nieco układa. W internecie można znaleźć opis, jak kupować kask, ze szczególnym uwzględnieniem rozmiaru.

3. To banał, ale naprawdę nie oszczędzaj za bardzo na kasku. Nie zapomnij też o kurtce, spodniach, a przede wszystkim rękawiczkach i butach. I wierz mi, nie chcesz sprawdzić na własnej skórze, jak szybko przecierają się jeansy przy kontakcie z asfaltem. A przecierają się niemalże w momencie dotknięcia - jedyne przed czym chronią to przed muchami. Naprawdę!

4. Zajrzyj sobie tu: http://www.louis.de Już za 50-70€ można kupić Uvexa czy Airoha z przeceny i na pewno to będzie lepszy wybór, niż jakiś chiński no-name.

Phantom
2. Dobierz odpowiedni rozmiar kasku. Większość ludzi ma tendencję do kupowania za dużych kasków, bo wydaje im się, że mniejsze rozmiary za bardzo uciskają. Oczywiście nie może być tak, żeby od kasku bolała głowa, ale powinien on przylegać dość ściśle, szczególnie jak jest nowy, bo potem wyściółka się nieco układa. W internecie można znaleźć opis, jak kupować kask, ze szczególnym uwzględnieniem rozmiaru.

wtrącę tylko(pewnie oczywiste ale nie dla każdego) - kask kupuj tylko i wyłącznie po organoleptycznym sprawdzeniu! Nie po oglądnięciu zdjęc, wymierzeniu obwodu nad uszami (jak to często jest napisane na www).

Każdy ma inną głowę i kask trzeba przymierzyć.

Podjedź sobie do jakiegoś centrum motocyklowego, pooglądaj, przymierz i wtedy decyduj.

zbyniu

no jak kupujesz kast to też patrz czy szybka jest szczelna,bo lipne chinole mają tak że szym w kasku jest nie do wytrzymania,czasem nawet szybka sie otworzy,i tak jak pisałem polecam kaski z wyjmowana wyściułką,bo gwarantuje ci że parę razy zapomnisz i zostanie na noc przy motorku,załapie wilgoci i w środku po prostu będzie śmierdziało.

i fidel też dobrze powiedział,że kaski z podnoszoną szczęką,są droższe,ale bardzo się przydaje w upalne dni

Rico

Ewentualnie szukaj jakiegoś kasku używanego ;) Czasami można dorwać coś w rozsądnych pieniążkach na allegro. Ale chinola to nawet na "odkurzacz" bym nie założył ;)

maciexx123

Dobra chłopaki wielkie dzięki za pomocne rady :)

A więc tak:

1. Wiadomo, że skorupę najpierw pojadę założyć na mózgownicę żeby wiedzieć co i jak :D

2. Wiem, że najlepsze są kaski zamknięte, jeździłem z takimi na szybszych maszynach i fakt tam się sprawdzają, ale jeździłem w zamkniętym i otwartym na chopperze, i powiem wam, że innego jak bez szczeny na chopper bym nie kupił, jak jedziesz te 80km/h i oglądasz krajobrazy to jest zajefajne uczucie :)

3. W przyszłym sezonie planuje zakup własnego moto i na pewno nie będzie to chopp to będziemy wybierać zamknięty :D

4. Co do ubioru, wiem jak normalne ubranie działa w chwili kontaktu z asfaltem, rękawice będę miał bo to obowiazek wręcz, ale na reszte ubrania średnio teraz ;/ wysrałem się z całej kasy na to i nawet nie mam na wachę do Puga już :o stopniowo przez sezon będę braki uzupełniał

5. Chyba faktycznie naciągnę tatę na lepszy kask typu Nolan, Uvex, kuzyn też ma Nolana i nie narzeka, muszę go podpytać dokładnie o wszystko :)

i ps. jak będzie stało moto na podwórku od razu podzielę się z wami nim :D ale to dopiero święta, powiedzmy, że na moje urodziny :P

ps2. wszelkie następne rady dotyczące kasków mile widziane :)

---------- Po chwili dodano... ----------

ps3. Fidel dzięki za stronkę, ojciec w DE pracuje więc jak coś to będzie tańsza przesyłka do niego i potem do mnie przywiezie :) wielkie dzięki :) pooglądam co tam mają

Cwikol

"Motocyklizm" jest niestety kosztowny. Jeśli chce się jeździć, to trzeba na to wywalić sporo kasy. Nie można robić tak, że pierwsze to zakup motocykla a z resztą jakoś to będzie. Najlepiej zacząć od dobrych ciuchów i kasku, później prawka a na koniec motocykl. Dobre ubranie to często 1/4 a nawet 1/2 wartości motocykla i tego nieda się przeskoczyć.

Tak jak pisali koledzy wcześniej, nie kupuj żadnego badziewia typu Naxa. To wywalanie pieniędzy w błoto.

Kask kupuj po wcześniejszej przymiarce i to najpeliej jedź do sklepu i miej kask na głowie conajmniej 15 min. Rozmiar rozmiarowi nie równy. Ja np w Uvexach nie wyrabiałem. Mają takie wnętrze, że uciska mnie w głowę w 2 miejscach. Po 5 min zaczynała boleć mnie głowa.

Buty, jeśli nie motocyklowe, to takie które mają twardą podeszwę i chronią kostkę.

Mała parkingówka i potrafi nogę połamać.

Miłego śmigania.

*M-A-X*

A teraz mnie zjecie:

2 lata temu miałem "odkurzacz" który kupiłem za ok 1400zł(skuter na dojazdy do szkoły) Stwierdziłem że nie będę wydawał połowy ceny skutera na kask i? - kupiłem kask na giełdzie nowy za 50zł... EFEKT? - po wleceniu do VW Passata kombi przez tylną szybę kask rozlecial się w drobny mak a ja miałem szytą wargę i pół czoła, o mało co a bym złamał szczękę... Do tego tydzień w szpitalu, uraz kolana , 3 tygodnie gips i skuter do kasacji...

Dlatego nie powinno się oszczędzać na kasku - wiem to z własnego doświadczenia.

Rękawiczki? - tylko z wstawkami usztywniającymi

zbyniu

ja mam podobny maciex,jest głosniej niż w zamkniętym,ale mozesz jechać z otwartą szczęką

maciexx123

Panowie ja wiem, że kask to najważniejsza część ubioru spokojnie :) właśnie o takie zdania mi chodziło :) Phantom ten co pokazałeś fajny ;) ale ja chyba raczej będę się skłaniał ku NOLAN'om otwartym :)

Janusz1973

Latam CB1000RA(ABS) i cały kombinezon łącznie z kaskiem mam firmy Nolan.Drogie ale na bezpieczeństwo nie wolno żałować pieniążków.Nie zapomnij o pasie nerkowym,bo jak Ci przewieje nerki to pół sezonu możesz przechodzić zgięty jak ruski paragraf.;)

zbyniu

też miałęm abs w bmw k75 i nigdy wiecej nie kupie motoru z absem:)

Janusz1973

Zbyniu to mnie zaskoczyłeś.Ja jezdże na motorach przeszło 20 lat i hamowanie w CB1000R z ABS-em (bo są wersje bez niego) jest rewelacyjne.Warto dodać,że to nie jest zwykły ABS,to jest C-ABS.Już tłumacze co to jest;w przednim kole są dwie tarcze i na każdą działa sześciotłokowy zacisk,z tyłu jest jedna tarcza też z zaciskiem sześciotłokowym.I teraz jak hamuje przednim hamulcem to uruchamiam wszystkie tłoki w zaciskach przedniego koła,a system C-ABS uruchamia dodatkowo jedną pare tłoczków w tylnym zacisku.Następnie gdy hamuje tylnym hamulcem to system uruchamia jedną pare tłoków w każdym zacisku przedniego koła.Naprawde ten motocykl zatrzymuje sie wedle życzenia kierowcy.Ogólnie mimo kilku drobnych wad,to w tej Hondzie hamulce są jej potężnym atutem i Zbynio każdy kto tym jezdził Ci to powie.

>>MOD<< temat jest o kaskach, a nie ABSie w motocyklu. Takie rozmowy na PW w przeciwnym razie polecą ostrzeżenia. Dla Ciebie Zbyniu to równoznaczne z banem na kilka dni...

orzeł206

ja ze swojej strony mogę polecić amerykańską firmę Scorpion. mam taki model http://allegro.pl/kask-scorpion-exo-450-air-black-matt-r-m-i2165323280.html i jestem zadowolony

Tobie może spasuje coś takiego http://allegro.pl/kask-otwarty-scorpion-exo-200-exo200-stripes-l-i2193799838.html skoro chcesz bezszczękowca

ja z racji tego, że wzrostu mam sporo i ciężko było dostać ciuchy to wybrałem się do Louisa do Berlina - wycieczka się opłaca jeżeli masz do zrobienia większe zakupy ponieważ wybór mają ogromny i dużo promocji, więc można czasami dobre ciuchy i akcesoria wyrwać za dobrą cenę.

mnie się opłaciło jechać bo kupiłem kask, kurtkę, spodnie, buty, 2 pary rękawiczek, pas nerkowy, kołnierz i jeszcze tam kilka drobiazgów :)

a wracając do kasku to właśnie sprzedawca z Louisa mówił, że Scorpion robi naprawdę dobre kaski i polecają

maciexx123

Dzięki jeszcze raz za wszystkie rady :) do świąt na pewno muszę kupić skorupy bo moto też przed świętami u mnie będzie :)

Zaskoczę was może ale poczytałem o kaskach firmy LS2, i co mogę powiedzieć, że z tego co piszą są naprawdę dobre, stosunek ceny do jakości jest super z tego co ja czytałem, i gadałem z kilkoma osobami które jeżdżą na motocyklach :) Wiadomo nie jest to jakiś SHOEI itd. Pomyślę nad waszymi propozycjami :)

Co do reszty stroju rękawicę moja piękna mi na urodziny kupi :D jeden wydatek mniej :D i muszę kupić kurtkę i tu chodzi mi po głowie firmy METRO, kumpel taką ma i mi się zajebiś... podoba :)

Oczywiście pochwalę się wszystkim co kupiłem tutaj bądź w moim temacie :) i jak to się mówi lewa w górę Panowie i Panie może się na trasie zobaczymy kiedyś :)

woockush

Ze swojej strony moge polecic kaski firmy HJC. Na pewno są lepsze niż popularne Naxy albo LS2, a do 300zł powinienes znalezc nowki sztuki na popularnym portalu aukcyjnym :)

Phantom

HJC to też nic innego jak Chińszczyzna chyba? :)

Cwikol
HJC to też nic innego jak Chińszczyzna chyba?

No trochę Cię poniosło.

HJC to dobre kaski. Nie mówię o tych podstawowych modelach które można kupić już za ok 400 zł, (choć itak mają atesty itd) ale takie za ok 700 zł można już kupić fajne.

Polecam IS-16 z blendą: http://moto-akces.pl/product_info.php?cPath=6_7&products_id=2819

Można też taki zapodać: http://moto-akces.pl/product_info.php?cPath=6_7&products_id=2813 ale miało być w miarę tanio.

Edited by Cwikol

Phantom

Dlatego dałem znak zapytania bo szczerze powiedziawszy o tej nazwie usłyszałem dopiero jak zaczeła się era skuterów w PL.

zbyniu

jak zaczeła sie era skuterów,to zaczeły wchodzić kaski TIGER:) za 50zł hehe