Jump to content
Sign in to follow this  
maciexx123

kaski na motocykl

Recommended Posts

woockush
HJC to też nic innego jak Chińszczyzna chyba? :)

Żeby być precyzyjnym to są produkowane w Korei, ale firma oprócz podstawowych modeli ma również wiele zaawansowanych technicznie (np. kaski z włókna węglowego) poza tym wspiera zawodnikow - w kasku HJC jezdzi np. Ben Spies w serii Moto GP. Jesli chodzi o ceny to można kupić nowe egzemplarze wysokich modeli sprzed kilku lat za śmieszne pieniądze.

maciexx123

te kaski też oglądałem, ogólnie wczoraj byłem w sklepie sieci 4-biker :) już mam kurtałe upatrzoną, dziewczyna znalazła mi rękawice, które dostane na urodzinki od niej z resztą :D

Kaski jakie mieli to właśnie HJC i Airoh, po przymierzałem, pochodziłem w nich itd :) wiadomo kask za 500< jest wygodny i dobry, ale niestety tyle nie wyrobię :/ Zobaczymy co tata powie jeszcze i ile dołoży :P

ps. Gdybym miał ok 1000zł na skorupę to dla mnie wybór byłby prosty :P Shark, są piękne i na pewno dobre :D

---------- Po chwili dodano... ----------

Dostałem info potwierdzające wszystko więc mogę się wam pochwalic jednym zdjęciem :P jeszcze z serwisu otomoto, gdyż moto stoi u sprzedającego, a u mnie będzie stało za tydzień w piątek. Tak musiało być :/ no ale już odliczam dni do jazdy :D Jak dostanę moto i wyczyszczę je i auto to obowiązkowa wspólna sesja :D

dafota.2.4tr1332952862h.jpg.smM3065427_1.jpg&th=4584

ps. motocykla już nie znajdziecie w necie :P

jakieś szczegóły hmm

-rok 1997

-poj 535

-przebieg udokumentowane 16tysięcy z Niemiec

-"sakwy" Kappa (trochę kosztują)

-sisibar, piórnik i gmole Hepcko Becker też trochę kosztują :D

Phantom

Osobiście nie przepadam za tego typu moto ale mimo wszystko gratuluję i spokojnej jazdy życzę. Moto jakiby nie był, zawsze to wielka frajda :)

maciexx123

Phantom moim szczytem marzeń też nie jest :P ja kocham nakedy każdej maści, ale jak na pierwszy motór będzie dobry :) następny jaki zagości w garażu to na 100% będzie Suzuki Inazuma :)

Waheto206

Szkoda że to 500-tka tylko. Pewno ma ograniczenie do 120km/h.

Bardzo fajny, kumpel ma Yamahę podobną, tylko czarną. Niesamowite jak te motory przyciągają wzrok.

maciexx123
Pewno ma ograniczenie do 120km/h.

120 to prędkość, z którą nim się najlepiej jeździ :) miałem z nimi do czynienia :) Kuzyn ma taką, 180 ma na blacie, prędkość z jaką da się jechać jeszcze normalnie to 150-160 :D potem już trochę miota :D

maciexx123

Panowie i Panie mam małą prośbę. Mam przed nosem ten oto właśnie dokument http://www.v10.pl/archiwum/prawo/wzorydokumentow/wniosek_o_rejestracje.pdf

mógłby mi ktoś podpowiedzieć co wpisać w rubryce

-Rodzaj pojazdu i przeznaczenie. w aucie to się pisze "samochód osobowy" a przy motorku ? "motocykl osobowy" ?

-Dotychczasowy numer rejestracyjny. skoro sprowadzony to chyba kreska ?

-Numer karty pojazdu. to samo co wyżej.

Dodatkowo, jeśli będzie 2 właścicieli to wpisuję mnie i tatę tam na górze pokolei, i nasze PESELe też oba tak ?

Wielkie dzięki za podpowiedzi :)

Fafik69

Bardzo fajny :) mój tata też ma Virago 535 na prawdę piękny motocykl :D Ponad rok go ma i jak na razie bezproblemowo ;)

Myss

Mój kask to tornado firmy Osbe. Mam go już od paru lat i jeszcze mnie nie zawiódł. Jest on wygodny i na pewno bezpieczny, oraz tani. Polecam

koziol312

Ja mam kask Shoei nie pierwszej młodości ale naprawde dobra firma. Zamierzam kupić też jakiś nowy kask, ale będzie to napewno kask renomowanej firmy ze względu na jakość wykonania i komfort w czasie jazdy, kaski typy naxa itp nadają się na skuter ;) Nie najgorszą opcją może być zakup kasku używanego lepszej firmy w dobrym stanie. Jest wiele preparatów do czyszczenia wnętrza kasku także można też rozpatrzyć taką możliwość.

Pedro

Powinniście dostać złote łopaty... Temat prawie sprzed roku. Maciek kask już pewnie kupił i zmienił...

maciexx123

jak odkopali to odkopali na temat bezpieczeństwa nigdy za mało :)

Ja kupiłem kaski firmy LS2 dla siebie szczękowy i drugi otwarty, powiem wam, że naprawdę fajnei się ich użytkuje i są wygodne, może nie jest to firma jak shoei czy shubert, no ale co zrobić.

Co do kasków używanych musiałbym mieć naprawdę dobre i zaufane źródło żeby takie kupować. Dlaczego ? Kask jest jak pas bezpieczeństwa jeśli upadnie z odpowiedniej wysokości itd nie nadaje się już do niczego niestety.

kaski typy naxa itp nadają się na skuter

z tym stwierdzeniem się nie zgodzę, nawet na skuterku itd jest takie samo niebezpieczeństwo jak na R1, moto to fajna sprawa ale naprawdę dla ludzi z głową :)

Ja na swoim może nie za dużym i nie za szybkim zrobiłem w tamten sezon ok 4 tysięcy i musze powiedzieć, że jak miałem wsiąść w lato do auta żeby gdzieś jechać to mnei brało :P

btw. teraz na wiosnę chciałbym zmienić moto, tzn. kupić następne trochę szybsze :) mam na oku Suzuki GSX750F tzw Jajko, moto będzie na sprzedaż od mojego przyjaciela i chciałbym przejąc po nim. I wtedy pewnie szukałbym następnej skorupy :) ale osobiście kupiłbym Sharka s900 ;)

Sihaja

[/color]btw. teraz na wiosnę chciałbym zmienić moto, tzn. kupić następne trochę szybsze :) mam na oku Suzuki GSX750F tzw Jajko, moto będzie na sprzedaż od mojego przyjaciela i chciałbym przejąc po nim. I wtedy pewnie szukałbym następnej skorupy :) ale osobiście kupiłbym Sharka s900 ;)

Oj, ubawiłam się, teraz zmiana, a w pierwszym poście chopper i koniec ;)

To nie było złośliwe, po prostu tak to leci.

Przemyśl tylko, czy Ci umiejętności starczy na zmianę sprzęta. Moto niestety umie sponiewierać, a poziom szkolenia w większości szkół w Polse jest tak denny, ze ludzie nawet po latach nie wiedząjak mało potrafią.

Co zaś do kasku, to ja bym się od Sharka trzymała z daleka. Nie ta klasa, zeby powierzyć jej swoją głowę.

P.S. A ja właśnie planuje sprzedać moto :(

maciexx123
Oj, ubawiłam się, teraz zmiana, a w pierwszym poście chopper i koniec

To nie było złośliwe, po prostu tak to leci.

Kolego nigdzie nie jest napisane, że tylko chopper :) w tamtym sezonie mój staruszek napalił się na moto, a to on innego nie przewiduje ;) ja przystałem na to, żeby się wprawić w 2 koła :) teraz mam okazję kupić coś fajniejszego i trochę grosza więc nad tym myślę :)

Co do Sharka, używa ich kilku znajomych i chwalą sobie bardzo kaski, nie czytałem jeszcze o kaskach na coś szybszego bo jeszvze nic pewnego z tym, ale podejrzewam, że lepszy wyższy Shark niż niska półka Szoja np :)

pozdrawiam i LWG

zbyniu

Jedzie blondynka na motorze w welnianej czapce i zatrzymuje ja policjant

Policjan: Dzien dobry,dla czego pani jedzie bez kasku?,tylko w jakiejs czapce?

Blondynka:No bo ja ta czapke testowalam i jest bardziej wytrzymala niz kask!

Policjant: Tak? a jak ja Pani testowala?

Blondynka:No weszlam na dach wiezowca i zrzucilam kask i sie rozwalil

Policjant: To normalne,nic by tego nie wytrzymalo

Blondynka: A widzi pan,tutaj sie z panem nie zgodze,bo zaraz po kasku zrzuclam welniana czapke,i widzi pan nic sie jej nie stalo:)

Rico

waku też miałem okazję jechać w takim wynalazku całe szczęście jako pasażer bo była by tragedia... przy 80km/h kask mimo zapięcia zaczął się przemieszczać po głowie i przekręcać, a co do szczelności szybki to mimo kasku był wiatr we włosach. Tylko samobójca założy takie coś na moto.

maciexx123

ale kaski dostają "homologacje" i są dopuszczone do obrotu co według mnie jest totalnym nie porozumieniem... kiedyś kolega wywrócił się jeszcze wtedy na Simsonie w kasku tiger czy tornado jakieś uj wie co, kask składany z 2 połowek, wywrócił się przy małej prędkości bo na piasku zaczął świrować, kask pękł na pół w miejscu łączenia...

Najbardziej boli to, że dorośli ludzie rodzice kupują dzieciakom jakieś skutery czy inne bzykacze i nie mają pojęcia na temat kasku, kupią młodemu kask za 30zł albo dostaną w gratisie bo przecież przy takiej prędkości to co się może stać, a potem płacz. Moje też może nie są jakieś super extra wypasione, ale jednak już coś lepszego.

Rico

Ja na rower mam kask NOLAN w sumie przeznaczony jest na cross/enduro (inna wentylacja niż w typowo rowerowym) dałem za niego nie wiele bo tylko 100zł (używka od kolegi pewny kask) i wytrzymał wiele gleb i nic sie nie stało, a kumpel kupił TIGERA za podobną kwotę tyle, że nowy to po kilku glebach kask poszedł na śmietnik. Taki kask przeznaczony na moto stracił "życie" na rowerze gdzie wiadomo nie rozwija się takich prędkości jak na motocyklu, strach pomyśleć co może się stać jak ktoś zaliczy glebę w takim kasku jadąc motocyklem.

maciexx123

ps. mój kask wygląda tak, bo na fotach w necie wygląda zupełnie inaczej... jakoś dziwnie. Jeśli ktoś chce niedrogi kask na niezbyt szybkie moto, bądź do poruszania się po mieście na np większym skuterze czy czymś pokroju Kwasaki ER5 to polecam zawsze można otworzyć dół i pooddychać sobie, blenda przeciwsłoneczna też bardzo fajne rozwiązanie.

dafota.2.8n61361027045m.jpg.smpobrane (1).jpg&th=9564

dafota.2.5b21361027045j.jpg.smpobrane (2).jpg&th=4358

dafota.2.k681361027045r.jpg.smpobrane (3).jpg&th=7778

Nolan to bardzo dobra firma :) kiedyś jak kupiłbym dużego choppa to kupię właśnie Nolana bo mają naprawdę fajne kaski otwarte, lub ze ściagana szczęką