Jump to content
Sign in to follow this  
APROPO

plany na przyszlosc :)

Recommended Posts

ziolo
udał tylko ze....

tylko ze za mocno byl podkrecony i to tego wina byla ze sie rozsypal :cry:

ale nie otym mowie - czy uda sie BEZ przekladania calego silnika a samej "gory" - bebechów - tego co jest inne.... to mnie wlasnie frapuje

Jesli juz przekladac to tyle ile sie da do silnika, starac sie niczego nie ominac. Im wiecej seryjnych czesci od silnika swapowanego tym dluzej bedzie zyl ;-)

AniracK

a gdyby tylko bebechy Z WNETRZA silnika? glowiczkę, tloczki, zaworki, korbowodzik, srowodzik etc? hmm hmm hmm

ziolo

No u mnie raczej sie nie dalo z 1,1 na 2,0 :)

No ale nie wiem az tak sie na mechanice nie znam. Zeby tloczki luzow nie mialy albo zeby nie ocieraly. Milimetr roznicy i silnik wybucha :|

AniracK

tak ale biorac pod uwage ze 8V (1.1 1.4 i 1.6) to ta sama "baza" to BARDZO MOCNO roznic sie nie powinny...

skok tłoka by mnie interesował... leciutenko rozwiercic czy zeszlifowac to nie taki problem (a mniej pieprzenia sie z urzedami, przerejestrowywaniem etc niz z normalnym SWAPem...) ale nie mam "danych" zeby wiedziec na 100% co i jak... :|

APROPO

kompa mam firmy BOSH

ale niestety nic wiecej ci powiedziec nie moge bo szczerze to nie mam granatowego pojecia

AniracK

ja tez nie mam granatowego ;) pytam z ciekawosci bo podobno bosche jakies lepsiejsze sa?

APROPO

no a ja slyszalem rozne wersje co do lepszosci kompow - kazda osoba to inna historia

AniracK

tez prawda :)

tyle ze do bosza zdaje sie mozna sie dobrac bezinwazyjnie przez kabelek (zeby softa poprzesoftowywać) a z innymi to juz zabawa z wylutowywaniem czipa sie zaczyna... tez nie wiem dokladnie co i jak zreszta, ale gdzies tu juz na forum cos o tym było :)

Two_O_Six

Eh. Wywalanie kat. niewiele daje, a zabawy przy tym co niemiara. Nie opłaca się. To już lepiej ten kolektor wymienić (nie wiem jak to się ma cenowo - kolektor [sUPERSPRINT'A] do 206 1,4 benz kosztuje ok 1700zl z montażem). A ultery niestety nie dodają mocy... współczuję. Całe ich dopasowanie do samochodu to... system mocujący do danego modelu ;) Ha!

ziolo

Bylem dzisiaj u mechanikow. Silnik od RC + 2 turbiny - powinna wyjsc moc okolo 350 KM. Bylem zadowolony poki nie rzucili we mnie cana :( 20 tys :!: za sama robocizne + ich niewielkie czesci :cry: Trzeba sie bedzie narazie zadowolic golym silnikiem :|

AniracK
kolektor [sUPERSPRINT'A] do 206 1,4 benz kosztuje ok 1700zl

jakas promocja? ja znalazłam (kilka zrodel) sam KOLEKTOR takowy (bez montazu) za prawie tysiaczek more...

Two_O_Six

Anirack.... Czy promocja? Chyba nie. Firma, w któej mój pug był nieco modyfikowany krzyknęła 2000zl ( z robocizną). Ale zamówiłem felgi (z oponkami) w Tomson Car Performance i oni za supersprinta z montażem chcą ok 1700zl. Podobno Tomson również zajmuje się dorabianiem kolektorów na życzenie, ale skoro supersprint robi do 206 to po co kombinować? :D

AniracK

hmmm... to moze przy okazji spytalbys sie tez kiedys o kolektor devila? bylabym wdzieczna :twisted: :twisted:

Two_O_Six

Jak będę jechał zapłacić za felgi to zapytam (o ile w ogóle mają do takowego dostęp). W czym lepszy Devil od SUperSPR ?

AniracK

w niczym - ta sama klasa, ale wydech mam devila i chetnie podpasowałabym tym samym kolektorem (jak sie nie uda to bede kombinowac z sprspr)

ale bede wdzieczna :padam: wiem ze devil na pewno robi kolektory do S16, ale nie wiem co dalej... za to sprspr robi do wszystkiego od 1.1 do 2.0... i towiem na pewno :/

a z dostepem do devila jest w tym kraju ogromny problem... no ale chociaz moze beda wiedzieli czy w ogole robi - to jzu by bylo cos dla mnie :)

ziolo
wydech mam devila

Ja mialem w motorze devila puszke. Dawalo to dodatkowo okolo 5 KM. A jak jest z samochodem ??

AniracK

daje, ale jeszcze nie zmierzone (a puchy sa dwie :) )