Jump to content
Sign in to follow this  
kubala363636

pyt gdzie zamontowac blow off Pomocy

Recommended Posts

kubala363636

Witam was zakupiłem blow off-a i teraz mam problem bo nie wiem jeszcze gdzie to zamontować wiem ze mały wężyk do podciśnienia turbo a druga strona gdzie może mi ktoś podpowie ?? Za dużo pojęcia nie mam na ten temat Mój silnik to 2.0 Hdi

zbyniu

będziesz miał przez to spadki mocy,możesz zajechać turbine i takie tam,jak masz najtanszą lipe.

Jak masz porządny zawór to jest on z modułem sterującym,i całym kitem,trzeba przerobić cały układ dolotowy,ogólnie radze ci go wywalić do śmietnika,jak go podłączysz bez pośrednio do podciśnienia turbo to jak turbo będzie mało sprężać powietrze zaworek się otworzy i to co turbo nakulało w sekunde wytryśnie do tego turbo lag będzie na prawie całym zakresie obrotów,dobrze ci radze wywal to do śmietnika puki czas

kubala363636

tylko najlepsze ludzie to zakładają ?? a co do zajechania to wiem ze to oszczędza turbo a wiesz gdzie to sie zakłada??

zbyniu

zakłada się na dolot za turbo

kubala363636

może ktoś ma jakieś foteczki w jakim miejscu ma to być dokładnie ??

tomeksic

oszczędza turbo ale w turbo benzynowcach gdzie masz przepustnice. w dieslu jest to całkiem inaczej rozwiązane.

kubala363636

a moge zalozyc to tylko niewiem gdzie ?? pomoze mi ktoś ale dokladnie co i jak :D

witur

A tak trochę się wtrącę , co daje ten blow off ?

Spectral

pssst :P zagłuszone przez klekot

Phantom

+ lepsze samopoczucie kierowcy :) czyli +100KM

Kudlacz

witur, Zawór upustowy

Zawór upustowy różnicy ciśnienia (ang. blowoff) utrzymuje stałe ciśnienie w układzie dolotowym turbo doładowanym silnika spalinowego.

Gdy przepustnica będzie zamknięta powietrze pompowane przez turbosprężarkę (która jest dalej na obrotach), wylatuje przez zawór upustowy. Zapobiega zwiększaniu ciśnienia w układzie, które może mieć zły wpływ na układ i może przyczynić się do uszkodzenia turbosprężarki.

Dzięki temu również turbina nie traci obrotów, możemy włączyć następny bieg i sprężarka od razu zacznie pompować powietrze, ciśnienie między przepustnicą, a komorą spalania i między przepustnicą, a turbosprężarką jest takie samo, przy czym silnik reaguje na otwieranie i zamykanie przepustnicy "łagodniej".

Ja mam inne pytanie co on da czy to nie bedzie kasa wywalona w bloto

Johny481

na chlopski rozum

w benzynie blow off dziala jak prezerwatywa.

ale w dieslu (turbo dieslu) ? TD ma inne ,,zabezpieczenia"

uszaty69
Ja mam inne pytanie co on da czy to nie bedzie kasa wywalona w bloto

patrząc na pracę silnika, parametry i spalanie => wywalone w błoto

patrząc na samopoczucie i zabawę => nie wywalone

kami///o

:rotfl:rotfl:rotfl:rotfl:rotfl:rotfl:rotfl

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :rotfl

To będzie większa wiocha jak body kit z kartonu :lol

Rozumiem taki zawór montować jak turbo ładuje 1,5 bara ale na serii to nawet nie będzie efektu, usłyszysz tylko ssssss a nie PsssssT, a z tego co piszesz nie masz zielonego pojęcia jak się do tego zabrać, więc moja rada:

Oddaj samochód w ręce które wiedzą gdzie to zamontować, lub daj sobie spokój, bo nic z tego dobrego nie wyniknie. :good

---------- Po chwili dodano... ----------

btw pokaż chociaż jaki zawór kupiłeś.

Pedro
To będzie większa wiocha jak body kit z kartonu

Niestety muszę sie zgodzić... Prawie jak NFS, właśnie... Prawie...

MŁODY2061504761918
A tak trochę się wtrącę , co daje ten blow off ?

co to jest blow off ?

zaraz ci powiem co to jest blow off :P

a raczej ten filmik: 3:05min.(ale praktycznie wszędzie) tam masz bardzo dobrze zaprezentowane takie "pssssssssss" jak już to kolega Spectral nazwał :D

tylko tak. Tutaj to ciekawie wygląda bo to Beniaki które mają myśle co najmniej po 300-400 KONI w górę. A kolega ma 2.0 HDI 90 Koni ale pomysł ciekawy:D chętnie posłucham jak to wygląda :)

na filmiku: 4:04 jak się montuje :D ehehe

sebomaster

Ludzie Kochani nie kompromitujcie się .. Blow Off w dieslu jest bez sensu !

PiterOKL

kolega mial w astrze 2 w dieslu i fajnie mu to gwizdalo :D

Johny481

e tam po Was z Oklahomy można sie wszystkiego spodziewać :P

zbyniu

jak jest zawór profesjonalnie założony i zrobiony odpowiedni dolot,to nawet można coś tam uzyskać,ale jak go walniesz tak jak wcześniej pisałęm to i tak jeszcze gorsze osiągi będą,dla mnie taki blow off jest tylko urzyteczny człowiekowi po kaszance lub jajecznicy

uszaty69
ak jest zawór profesjonalnie założony i zrobiony odpowiedni dolot,to nawet można coś tam uzyskać,

w życiu... nic nie da nigdy blow offem w dieslu, oprócz większego spalania!!! Nie ma takiej możliwości!!!

zbyniu

mówie ci uszaty widziałęm kiedyś jakiś filmik na yt,tylko oczywiście nie w dieslu

---------- Post added at 01:39 PM ---------- Previous post was at 01:37 PM ----------

bo w dieslu nie ma takiej przepustnicy,jak w benzynie i turbo nie jest zblokowane

---------- Post added at 01:39 PM ---------- Previous post was at 01:39 PM ----------

a z resztą nie będe tłumaczył ojcu jak dzieci robić:P

zbyniu

takiego ewentualnie można założyć,ale dolot też by trzeba było kupić:),a te chinczyki to mogą zacząć puszczać ciśnienie w atmosferę razem z naszą potężną mocą:)