Jump to content
krzysiekwawa

Antena CB i FM Sirio Twin Car

Recommended Posts

krzysiekwawa

Czy ktoś z szanownych forumowiczów zakładał taką antene?

Junk65

Wygląda nijak... Miałem Sirio Triflex i było OK i nikt nie wiedział, ze aucie jest CB...

Guest sandra

Mam w autach firmowych razem z radiami Uniden :) Jeśli chodzi o odbiór CB to szału nie ma, zbiera gorzej niż Sirio ML145 (innych nie użytkowałam). A jeśli chodzi o FM to w Warszawie jest ok (poza Warszawą pewnie szybciej słychać zakłócenia na stacjach "warszawskich") jednak nie widzę specjalnej różnicy pomiędzy fabryczną anteną, a tą Sirio Twin Car.

krzysiekwawa

Chciałem załozyć taką, ponieważ mam dość zakładania i ściągania bata z dachu. Nie potrzebuje kilomentrowych zasięgów. W weekendy śmigam za miasto więc 3-5km wystarczą.

Czy w 206 otwór monażowy bedzie pasował? Czy trzeba go powiększyć?

Pedro

Przestańcie kombinować z takimi wynalazkami. Potem jeden wielki syf na tej 19-tce, bo większość kupuje szajs po taniości, albo nic nie warte wynalazki za nieadekwatne do jakości pieniądze i wszystko szumi, trzeszczy i piszczy.

Jak satysfakcjonują cię takie zasięgi to kup presidenta floridę, albo taniej a równie dobrze yosana floridę.

Guest sandra
Chciałem załozyć taką, ponieważ mam dość zakładania i ściągania bata z dachu. Nie potrzebuje kilomentrowych zasięgów. W weekendy śmigam za miasto więc 3-5km wystarczą.

w takim razie będziesz zadowolony z tej anteny :)

---------- Po chwili dodano... ----------

Przestańcie kombinować z takimi wynalazkami. Potem jeden wielki syf na tej 19-tce, bo większość kupuje szajs po taniości, albo nic nie warte wynalazki za nieadekwatne do jakości pieniądze i wszystko szumi, trzeszczy i piszczy.

akurat przy tych antenach nie ma tego problemu :) przynajmniej u mnie. Co do ceny .. nie wiem ile obecnie kosztuje, ale dla mnie to akurat nie miało znaczenia. Antena sama w sobie jest bardzo wygodna no i przede wszystkim nie kusi co poniektórych :)

krzysiekwawa

Dlaczego kolego piszesz syf?

W jednej podstawie masz 2 anteny. Ja uważam że jest to dośc sprytne wyjście. A mnie o to właśnie chodzi.

Pytanie co z montażem?

maciexx123
Miałem Sirio Triflex i było OK i nikt nie wiedział, ze aucie jest CB...

bardzo fajna antenka :) szkoda tylko, że na Pugu z anteną z przodu po prostu nie będzie wyglądać :/ a z chęcią bym ją kupił

Pedro

I swr na tym śmiesznym triflexie na pewno był taki, że ci końcówkę mocy prędzej czy później spali.

Junk65

Pedro, ją się normalnie stroi - maciexx123, wygląda nieco kozacko bo prawie pionowo, ale ubaw jest jak nie wiem, bo nikt nie podejrzewa, ze masz CB... Mówię coś do gościa w korku, a ten się ogląda po autach z "batami"...

ptasznikos

Zgadza się. Triflexa można normalnie dostroić. Ciężko uzyskać wynik w granicach 1.0, ale tragedii pod tym względem nie ma. Jej zasadniczy plus to faktycznie to, że nie rzuca się w oczy (pod warunkiem montażu z tyłu samochodu). I to by było chyba na tyle. Działa tak jak może działać antena o długości ok 40 cm. A do tego cena mało adekwatna do osiągów. Płacimy tak na prawdę za wygląd i 3w1. Chociaż wykorzystujemy w sumie 2w1.

Junk65
Działa tak jak może działać antena o długości ok 40 cm

Cena i jakość rozmów porównywalna do Presidenta Florida - korzystałem z obu i mam porównanie...(w mieście nawet do 5km).

Płacimy tak na prawdę za wygląd i 3w1. Chociaż wykorzystujemy w sumie 2w1.

A kto teraz korzysta z tradycyjnych zestawów głośnomówiących GSM z podpiętą anteną zewnętrzną przy wszechobecnej technologii BT.

ptasznikos

Zgadza się, że działa podobnie do floridy. Ale florida nie jest i nie będzie rewelacyjną anteną. Zgodzę się na te 5 km w mieście, ale odbioru. Przekrzyczeć się na tej antenie na 19 w większym mieście nawet na 2-3 km to już niestety jest problem.