Jump to content

ładowanie telefonu w samochodzie

Recommended Posts

maciexx123

Witajcie

Otóż zmieniłem telefonik, na może nie przez wszystkich lubiany Noki Lumię 710, ale mi pasuje :)

Ale do rzeczy, poprzednio miałem Nokię E52 i ładowałem sobie telefon z poziomu radia w aucie przez USB, i nie było żadnego problemu, kabelek leżał i było dobrze :) ale Lumia nie chce współpracować w ten sam sposób. Zna ktoś może przyczynę ? Z USB z kompa ładuje się normalnie.

A jeśli się nie da to czy takie coś http://allegro.pl/ladowarka-samochodowa-usb-iphone-ipod-mp3-mini-i2379179967.html

zda egzamin ? czy muszę sobie szukać dedykowanej ładowarki pod zapalniczkę?

Czasem jest mi to potrzebne, a tym bardziej wtedy gdy potrzebuję nawigacji z telefonu, a ona ciągnie baterie jak nie wiem :/

musisz poszukać info jakim prądem ładuje fabryczna ładowarka i poszukać zamiennika czy też kupić oryginał o takich parametrach, zwykle jest to w okolicy 5v 1000-2000 mA

krzysiek_s

W lidlu jest teraz uniwersalna ładowarka do telefonów różnych marek (z wymiennymi końcówkami). Sam się zastanawiam nad zakupem, ale nie oglądałem jej jeszcze na żywo i nie znam jej parametrów prądowych.

Guest Jarek206

własnie zakupiłem owa ładowarkę - rewelacja. ładowanie praktycznie bez zakłócen CB. Duzy wybór końcóweczek do róznych telefonów i nawigacji.

To ja się zapytam - jak zmienić żeby zapalniczka "startowała" dopiero po uruchomieniu zapłonu?

Raz przy słabym aku zapomniałem że navi się ładuje, i po 45min trzeba było odpalać na kable.

krejzKarol258

Hmm Phantom to by trzeba zrobić po stacyjce albo bardziej rozbudować i dołożyć przekaźnik sterowany też po sygnale ze stacyjki ;)

krejzKarol258

Oj tam Phantom parę kabelków, jedno lutowanie, podstawka pod przekaźnik i sam przekaźnik ;) do tego pół godziny roboty i po bólu ;)

Synek nie zrażej się odrazu na wstępie ;)

nie łąduje dla tego,że jest zły prąd,musi być łądowarka specjalnie przeznaczona do twojego telefonu,tak samo ja noki n8 nie naładuje z każdej ładwarki,chociaż pasuje

krzysiek_s
To ja się zapytam - jak zmienić żeby zapalniczka "startowała" dopiero po uruchomieniu zapłonu?
U mnie tak właśnie działa zapalniczka. Chyba kiedyś czytałem tu na forum, że bezpiecznik od zapalniczki ma dwie pozycje: działa zawsze lub działa tylko po włączeniu zapłonu ... ale nigdy tego nie sprawdzałem więc instrukcja w dłoń :).

Kupiłem tą ładowarkę w Lidlu. Parametry na ładowarce: napięcie wyjściowe 5,5V, natężenie prądu 350-400 mA. Realne napięcie zmierzone miernikiem to 5,7V. Sprawdzona na dwóch telefonach (Nokia i Samsung) - obydwa telefony ładują się szybciej (szybciej skacze wskaźnik ładowania) niż pod dedykowaną ładowarką. Na sporadyczne, awaryjne ładowanie może być, ale do ciągłego użytkowania bałbym się o baterię. W środku zmontowane raczej porządnie - scalak i pozostałe elementy na płytce drukowanej.

U mnie tak właśnie działa zapalniczka. Chyba kiedyś czytałem tu na forum, że bezpiecznik od zapalniczki ma dwie pozycje: działa zawsze lub działa tylko po włączeniu zapłonu ... ale nigdy tego nie sprawdzałem więc instrukcja w dłoń .

W bezmuxie tak właśnie jest i nie trzeba żadnego lutowania czy przekaźników :szok

Do autora. Nie kupuj jakiegoś takiego badziewia. Oryginalne ładowarki samochodowe nokii chodzą za grosze na alledrogo

u mnie jest non stop napięcie w zapalniczce,a mam bezmuxa,w ciotkowym 206 mux,prąd jest dopiero po przekręceniu kluczyka

maciexx123

Z tym bezpiecznikiem Phanton chyba coś jest.

Co di ladowania, wiem żeby kupić dobra, ale zadziwiło mnie to że od E52 ładowarka jest ta sama i E52 z radia szła a Lumia ni hu hu, trochę szkoda. A ma ktoś coś takiego jak to urządzenie w linku z 1 postu ?

krzysiek_s

maciexx123, napisz jaki amperaż ma ładowarka od tej Lumii. Standardowa wydajność prądowa USB to 0,5A czyli 500mA, a to może być za mało dla tego telefonu.

maciexx123

Dokładnie zwykłą sieciowa ma 1200, od E52 jest dokładnie taka sama, te same oznaczenia ten sam model. E52 ładowała się przez USB jak i z konpa tak i z radia, Lumia z kompa idzie normalnie, a z radia nic. Zdziwiłem się trochę tym właśnie

Tak to jest z tymi nowoczesnymi telefonami. Ja mam coś takiego jak w linku (wtyczkę zapalniczki z usb) tylko że u mnie to pochodzi z zestawu głośnomówiącego na bt. iPhone nie chciał się na tym ładować, a teraz mam Galaxy S Plus i bez problemu działa...

Raz przy słabym aku zapomniałem że navi się ładuje, i po 45min trzeba było odpalać na kable.

W bezmuxie są 2 bezpieczniki, które można włożyć w pozycji górnej lub dolnej - jedna pozycja działa cały czas, druga po załączeniu stacyjki. Dotyczy to radia i zapalniczki.

Panowie jeśli zależny wam na telefonie i jego żywotności to jeśli ładowarki samochodowe to oryginalne lub jakieś porządne zamienniki. Te podróby, owszem ładują, ale z czasem bateria umiera. Piszę z własnego doświadczenia oraz z deczka z wykonywanej pracy obecnie. Nie wierzycie, spytajcie obojętnie jakiego serwisanta telefonów komórkowych.

Tak samo nigdy ale to nigdy nie kupujcie zamienników ładowarek do laptopów, no chyba że macie baterie na wymarciu.

Panowie jeśli zależny wam na telefonie i jego żywotności to jeśli ładowarki samochodowe to oryginalne lub jakieś porządne zamienniki. Te podróby, owszem ładują, ale z czasem bateria umiera. Piszę z własnego doświadczenia oraz z deczka z wykonywanej pracy obecnie. Nie wierzycie, spytajcie obojętnie jakiego serwisanta telefonów komórkowych.

Tak samo nigdy ale to nigdy nie kupujcie zamienników ładowarek do laptopów, no chyba że macie baterie na wymarciu.

Ponadto dodam od siebie, że z reguły oryginalne ładowarki (szczególnie do telefonów) nie są wiele droższe od podróbek, więc tym bardziej warto dołożyć parę groszy do oryginału.

Od jakiegoś czasu, na podstawie licznych własnych doświadczeń, wyznaję zasadę, że chytry dwa razy traci. Lepiej kupić od razu oryginał, niż zamiennik, żeby potem stwierdzić, że jest do kitu i kupić oryginał.

maciexx123

Nie wiem jak to jest z zamiennikami, zawsze miałem orygianlen ładowarki itd :) też wyznaję tą zasadę :)

Ale powiedz mi czym różni się ładowarka podrobiona od ori ? Daje większy prąd czy jak ? Bo teraz o bateriach słyszy się już tyle, że głowa boli...

Jeden mówi rozładowuj prawie do końca i ładuj, drugi, że nie ważny czy masz 10% czy 80% baterii ładowanie idzie na to samo.

Czym się różnią, tu trudno mi powiedzieć, bo w tym nie siedzę. Na pewno jakością zastosowanych komponentów, czyli oryginały powinnym być trwalsze. Niektóre podróby już na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie tandety.

Co do baterii mogę się wypowiedzieć, bo sporo nad tym tematem siedziałem tak dla własnej satysfakcji, gdyż kiedyś często kupowałem nowe telefony i temat formowania i ładowania baterii zgłębiłem dość konkretnie.

Więc tak:

Współczesne baterie nie mają efektu pamięci, więc nie robi im różnicy czy podłączysz ją prawie pełną czy pustą. Tzw. formowanie nowej baterii również nie ma sensu gdyż po naładowaniu do pełna bateria przestaje być ładowana, bo posiada zabezpieczenie przed przeładowaniem. Ja dla spokoju własnego sumienia nową baterię za pierwszym razem zostawiam na noc, a potem już jak potrzebuję to ładuję.

Dwa tygodnie temu zafundowałem sobie Samsunga Galaxy S Plus i zrobiłem tak jak napisałem powyżej i bateria trzyma podobnie jak u innych właścicieli tego telefonu, a także podobnie jak w innych smartfonach, czyli jak go przydusisz to padnie w kilka godzin, przy normalnym użyciu koło 2 dni.

ludzie,ale bateria kosztuje grosze,raz na rok można wymienić...,mam jakąś tanie łądowarke którą dostałem w gratisie do uchwytu samochodowego pod komórkę,i jest wszystko z nią w jak najlepszym porządku.

Ty chyba Pedro miałeś na myśli 'Formatowanie' bateri?

Formatuje to się dysk twardy. Baterię się formuje.

To, że baterie nie są drogie to nie znaczy, że trzeba ją sobie niepotrzebnie zajeżdżać.