Jump to content

ładowanie telefonu w samochodzie

Recommended Posts

maciexx123

Zgadza się, baterie w obecnych smartfonach to, że tak powiem padaka, ale telefony tego wymagają... obecny telefon ma lepsze parametry niż mój pierwszy komputer, więc swoje ciągnąc musi :)

Powiem tak, nie żałuje zakupu tego telefonu ;) jednak jak wszystko ma swoje wady i zalety :)

Skoro już o nim piszę to coś powiem o WP7 i L710

Na początek wady:

-bateria... 1300 pojemności to trochę mało, wytrzymuje 12-16 godzin mojego użytkowania (sms, czasem jakaś rozmowa, granie w szkole, przeglądanie stron), ale to już normalka

-wada systemowa WP7, brak BT... tak tak, tzn telefon interfejs posiada, ale tylko do sparowania z zestawem głośnomówiącym itd itd, nie można nim wysyłać plików

-aparat, myślałem, że będzie lepszy, zoom to tragedia

-brak slotu na kartę pamięci

-żeby zrobić swój dzwonek musimy go przygotować i wrzucić przez specjalny program do telefonu (chore)

zalety, jest ich w chu... napiszę to co podoba mi się najbardziej :)

-intuicyjny, system jest naprawdę super, żadnych problemów z połapaniem się co i jak

-wyświetlacz i ekran dotykowy, działa wyśmienicie, dotyk pojemnościowy z multi touchem super sprawa

-szybkość działania, seria Lumia jest "najmocniejszą" linią smartfonów z WP7

-aplikacje.... multum... praktycznie wszystkie aplikacje przeszczepione z Marketu Androida

-połączenia z portalami społecznościowymi... telefon łączy się z FB i mamy wszystko jak na dłoni

-przeglądarka IE, naprawdę super działa

-"kafelki" na początku się śmiałem z pomysłu, ale naprawdę ułatwia to poruszanie się po telefonie

-pisanie wiadomości. SUPER, robimy literówkę, telefon sam poprawia i wstawia polskie znaki

-nawigacja Nokia, no poprostu super sprawa :)

To tak pokrótce :) myślę, że za niedługo WP7 stanie się lepszą alternatywą dla Androida, chłopaki z XDA, już nad nim pracują, już możliwe są opcjonalne ROM'y które poprawiają działanie systemu :) Chociażby dostęp do BT :)

Z tą lepszą alternatywą dla androida byłbym ostrożny, bo android to otwarty system i zawsze będzie dawał większe możliwości, bo może być dowolnie modyfikowany przez ogarniającego podstawy programistę. Ale co kto lubi.

Co do baterii to nie one są złe, tylko telefony prądożerne. Taki wyświetlacz czy mocny procesor musi swoje wziąć i nie ma na to siły. Ja mam baterię 1650 mAh i obecnie po półtorej doby się kończy. Dla przykładu nowy Samsung Galaxy S 3 ma baterię 2100 mAh, co jest już sporą pojemnością jak na telefon.

Witajcie

Otóż zmieniłem telefonik, na może nie przez wszystkich lubiany Noki Lumię 710, ale mi pasuje :)

Ale do rzeczy, poprzednio miałem Nokię E52 i ładowałem sobie telefon z poziomu radia w aucie przez USB, i nie było żadnego problemu, kabelek leżał i było dobrze :) ale Lumia nie chce współpracować w ten sam sposób. Zna ktoś może przyczynę ? Z USB z kompa ładuje się normalnie.

A jeśli się nie da to czy takie coś http://allegro.pl/ladowarka-samochodowa-usb-iphone-ipod-mp3-mini-i2379179967.html

Jeśli jest to Belkin (a na takiego wygląda) to jest to bardzo dobra ładowarka.

---------- Po chwili dodano... ----------

Kupiłem tą ładowarkę w Lidlu. Parametry na ładowarce: napięcie wyjściowe 5,5V, natężenie prądu 350-400 mA. Realne napięcie zmierzone miernikiem to 5,7V. Sprawdzona na dwóch telefonach (Nokia i Samsung)

To jest mało. A grzeje się? Kiedyś kupiłem chińczyka i w środku był stabilizator liniowy za 2 złote. Można było smarzyć jajka na tym.

---------- Po chwili dodano... ----------

u mnie jest non stop napięcie w zapalniczce,a mam bezmuxa,w ciotkowym 206 mux,prąd jest dopiero po przekręceniu kluczyka

W bezmuxie można przełożyć bezpiecznik w pozycję "bez kluczyka nie działa"

ja ładuje radiem czasami. Mam radio (jakieś tanie "denver" ale ma wejście na karte pamieci i gniazdo USB więc czasami, kiedy istnieje taka potrzeba podłączam telefon i jest spoko. - HTC wildfire :)

-szybkość działania, seria Lumia jest "najmocniejszą" linią smartfonów z WP7

hmm jedyną ? /Edit: a nawet się jakieś jeszcze znalazły http://www.microsoft.com/windowsphone/pl-PL/buy/7/default.aspx
-pisanie wiadomości. SUPER, robimy literówkę, telefon sam poprawia i wstawia polskie znaki

chyba każdy soft to ma od kilku lat ?
już możliwe są opcjonalne ROM'y które poprawiają działanie systemu Chociażby dostęp do BT
ulala to Ci nowość :P :sese mi się nawet w miare w miare podoba lumia 800 wyświetlacz.. jest świetny wg. mnie najlepszy obecnie wyświetlacz na rynku (choć nie widziałem jeszcze sgsIII na żywo..), sam nawet przez chwile o niej myślałem dla siebie ale w ostateczności skończyło się Xperią P ;)
maciexx123
jedyną ? /Edit: a nawet się jakieś jeszcze znalazły

Sky nie chodziło o to, że jedyną, ale najmocniejszą w sensie sprzętu :) w Lumiach są procki 1.4GHz i 512Mb RAM, gdzie w innych smartfonach z WP7, drzemią procki od 800MHz-1.2GHZ chyba :)

chyba każdy soft to ma od kilku lat ?

Nie wiem jak z tym, bo od kilku lat używałem tylko Symbiana, który jak każdy wie był biedy i ubogi w swej prostocie ;D

L800 jest kozak :) ale przekroczyła trochę mój budżet :/ a rózni się od 710, obudową, baterią, aparatem i wyświetlaczem chyba :) całe bebechy są takie same

Lumiach są procki 1.4GHz i 512Mb RAM
noo takie parametry to ma 710tka a w modelu niżej już nie jest tak różowo 800mhz i 256 ram i nieodpalające się angry birdsy.. = strzał w kolano ;)

Nokia w ostatnim czasie sprawia sobie same strzały w kolano i dlatego jak ktoś już wspomniał stoi na skraju bankructwa. Kiedyś robili najlepsze telefony na rynku, a teraz... sam szajs. Rok temu kupiłem jedną z nowych nokii i powiedziałem, że już nigdy więcej nie kupię

najlepsze telefony noki:

5110,3210,3310,3510,n95,n8-00,3720 clasic.

Reszta to szit:),tak jak pedro napisał,w n8 jest aparat 12mpix,a robi foty jak 3:),w n95 bateria trzymała 2 dni,a miałem ją dobre 3 lata.

Teraz stwierdziłem że dotykówka to jest kupa i potrzebuje tani porządny telefon i kupuje samsunga solida:)

ptasznikos

Wracając do ładowarek. Oryginał samochodowy nokii ma 5v i 550mA. Zamiennik od oryginału rożni się głównie tym, że nikt nie bierze za bardzo pod uwagę parametrów jakie powinna mieć ładowarka dla danego modelu/producenta telefonu. Wszystkie ładowarki są identyczne i lutowane są do nich różne wtyki pod dane modele. Parametry podawane na papierze często nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Dlatego też wolałbym zapłacić za oryg ok 20 zł niż kupić jakiegoś szrota na allegro za 5-10 zł i zastanawiać się ile telefon na tym pociągnie. Chodzi o model DC-6 który z tym telefonem spokojnie działa.

A model DC-20 który sugeruje nokia jest niczym innym jak ładowarką belkina którą również mogę polecić.