Jump to content
Sign in to follow this  
GrzesiekHDI

2.0 HDI szarpanie

Recommended Posts

GrzesiekHDI

Peugeot 206 2.0 HDI sx 2000 rok.Autko odpala normalnie tylko po odpaleniu strasznie szarpie,jakby normalnie paliło na 2 baniaki. Jak zrobie pare lekkich przygazówek i potrzymam go na np.1500 obr/min przez około 15 sekund chodzi normalnie. Kontrolka od silnika nie świeci się tzn.gasnie po uruchomieniu silnika. Byłem na kompie błedy sa wykasowane a mimo to dalej tak się dzieje.

Kaga85

A jak w czasie jazdy? Też szarpie, czy wszystko ok?

GrzesiekHDI

Czasami czuć w czasie jazdy lekkie szarpanie ale rzadko.

przygon1985
Byłem na kompie błedy sa wykasowane a mimo to dalej tak się dzieje.

Ale co ma dać wykasowanie błędów? Według mnie po to jest komp, że jak pokazuje błędy to po to żeby coś naprawić a nie tylko kasować. Według mnie kasowanie błędów to nie rozwiązanie problemów.

A co za błędy pokazał komp?

I taka podstawowa sprawa: Kiedy wymieniane filtr paliwa i powietrza?

Pozdrawiam

GrzesiekHDI

Wczesniej elektryk odpinal czujnik temp. i szperal przy swiecach i te bledy pokazalo ale jak szarpalo przed kasowaniem i przed elektrykiem tak szarpie po kasowaniu po odpaleniu.

przygon1985
Peugeot 206 2.0 HDI sx 2000 rok.Autko odpala normalnie tylko po odpaleniu strasznie szarpie,jakby normalnie paliło na 2 baniaki. Jak zrobie pare lekkich przygazówek i potrzymam go na np.1500 obr/min przez około 15 sekund chodzi normalnie. Kontrolka od silnika nie świeci się tzn.gasnie po uruchomieniu silnika. Byłem na kompie błedy sa wykasowane a mimo to dalej tak się dzieje.

Wczesniej elektryk odpinal czujnik temp. i szperal przy swiecach i te bledy pokazalo ale jak szarpalo przed kasowaniem i przed elektrykiem tak szarpie po kasowaniu po odpaleniu.

Przyczyn szarpania pewnie jest mnóstwo. Podpowiedź dla inny użytkowników, że komp nie pokazuje błędów. Ja z doświadczenia wiem, że 2.0 hdi jak jest poważny błąd to od razu wywala "check engine" i jakieś błędy na kompie. Poszukaj dobrze na forum bo ja chyba kilka tematów tutaj czytałem o szarpiących silnikach. Może po prostu filtry. Kiedy je wymieniałeś????

GrzesiekHDI

Filtr paliwa jakieś 1,5tyś.ma przejechane.

Możliwe że przez paliwo takie coś się dzieje???

przygon1985
Filtr paliwa jakieś 1,5tyś.ma przejechane.

Możliwe że przez paliwo takie coś się dzieje???

Gdzieś tutaj na forum widziałem, że ktoś zatankował słabej jakości paliwo i włączyło się "check engine".

Wydaje mi się, że przez złej jakości paliwo w hdi wszystko może się zdarzyć.

A filtr powietrza? Ja kiedyś miałem zasyfiony to potrafił od tak po prostu zgasnąć.

Musi się ktoś wypowiedzieć kto się zna na tych silnikach. Ja nie jestem mechanikiem, piszę ci z doświadczenia z moim 2.0 hdi. Według mnie jeśli komp nie pokazuje błędów to ja bym zaczął od wymiany filtra paliwa, powietrza, nalania dobrego paliwa ze stacji i szukał dalej bez bezsensownej wymiany części ;)

Pozdrawiam

GrzesiekHDI

Dziwne to jest.Myśle że jakby to było paliwo to cały czas by tak było a osiągi są normalne,brak spadku mocy.Zauważyłem jeszcze jedno, jak pale go na ciepłym silniku bez naciskania gazu też szarpie.Natomiast jak z lekko wcisniętym pedałem przyśpieszenia to nie szarpie i po puszczeniu gazu wolne obroty sa rowne,normalne. Szarpanie to dotyczy w sumie tylko biegu jałowego. Jak w tym silniku są sterowane obroty biegu jałowego??? Jest jakiś osobny czujnik? Czy prosto z kompa? Ale jak z kompa to chyba komp też musi jakies dane z jakiegoś czujnika brać?

przygon1985
Dziwne to jest.Myśle że jakby to było paliwo to cały czas by tak było a osiągi są normalne,brak spadku mocy.Zauważyłem jeszcze jedno, jak pale go na ciepłym silniku bez naciskania gazu też szarpie.Natomiast jak z lekko wcisniętym pedałem przyśpieszenia to nie szarpie i po puszczeniu gazu wolne obroty sa rowne,normalne. Szarpanie to dotyczy w sumie tylko biegu jałowego. Jak w tym silniku są sterowane obroty biegu jałowego??? Jest jakiś osobny czujnik? Czy prosto z kompa? Ale jak z kompa to chyba komp też musi jakies dane z jakiegoś czujnika brać?

Zobacz jeszcze ten temat: http://www.206club.net/showthread.php?t=73193&page=2 Tam kolega pisze też o szarpaniu na wolnych obrotach.

Na końcu pisze, że czujnik ciśnienia paliwa i coś z wtryskami. Byłeś na kompie..mogłeś zobaczyć jak się mają wtryski i musisz podmienić od jakiegoś sprawnego czujnik ciśnienia paliwa. Może akurat te 2 rzeczy coś pomogą.

sebomaster

Ten silnik padnie, a komp błędu nie pokaże .. miałem kilka razy różnego rodzaju awarię EGR, wtryskiwacza, doładowania itd i żadnego błędu na kompie nie było ..

GrzesiekHDI

Gdzie jest ten czujnik ciśnienia paliwa,na pompie czy na listwie???

przygon1985
Gdzie jest ten czujnik ciśnienia paliwa,na pompie czy na listwie???

On wchodzi chyba od spodu w listwę. On jest tak chyba na środku z tego co pamiętam. Dość łatwo go zauważyć.

Wlodek

można dla świętego spokoju wymienic wszystkie filtry i dodatkowo, zatankować dobrego paliwka, a ogólnie nie ubywa czasem płynu chłodniczego? może uszczelka pod głowicą jest już wydmuchana?

lukii

Sprawdź czy układ paliwowy się nie zapowietrza, czy jak odpalisz na zimnym i nie dodasz gazu to silnik po jakimś czasie zaczyna pracować prawidłowo? Sprawdź to odczekując około 2 min.

GrzesiekHDI

Dziękuje za porady.Narazie kupiłem dodatek do paliwa do czyszczenia układu paliwowego (przejechałem około 600 km). Odłączyłem akumulator na około pół godz.następnie zostawiłem autko żeby sobie pochodziło na wolnych obrotach z 20 min. no i narazie wszystko jest OK.

GrzesiekHDI

Witam. Po bezawaryjnej jeździe pojawił się ponownie problem z szarpaniem. Po odpaleniu wszystko jest OK tylko po jakimś czasie silnik zaczyna szarpać coraz bardziej aż gaśnie. Po chwili odczekania(jakieś 5-10 sek.bo od razu nie zapali) pali bez problemu i wszystko się powtarza.Jak zaczyna szarpać i sam go wyłącze i ponownie odpale też jest jakiś czas OK. Kontrolka od silnika się oczewiście świeci. Byłem na kompie i wyświetlił trzy błędy p1517 immobilajzer, odłączony więc będzie się wyświetlał.

P0402 EGR, dziś go zaślepiłem choć był w miare czysty i widać że działa (blaszke dałem zamiast uszczelki przy wlocie spalin do niego) podciśnienie zostało tak jak było.

No i P1112 ciśnienie paliwa. Odkręciłem czujnik wysokiego ciśnienia i jest czyściutki. Filtr paliwa i powietrza wymienione jakieś 2-3 tys.temu. W obudowie filtra paliwa było czyściutko.Sprawdzałem też z odkręconym korkiem wlewu paliwa i bez zmian.Pompe w zbiorniku paliwa słychać. Przychodzi mi do głowy że może jakieś przewody w komorze silnika są poprzecierane i to jest przyczyną.Dziś kupiłem środek do czyszczenia układu paliwowego.Nie mam dużego doświadczenia z dieslami ale myśle że jakby to była pompa lub wtryski to przerywałby cały czas.

Jak sądzicie co może być przyczyną?

Dodam jeszcze że wszystko jest na boschu.

8IN

Miałem podobne objawy po zalaniu 20L paliwa ze stodoły od wujka Heńka, niestety bez wymiany regulatora ciśnienia i czyszczenia układu paliwowego się nie obyło.

Usterka wyglądała tak:

Zatankowałem i przejechałem 30km zadowolony, że zaoszczędziłem na paliwie.

po tym czasie check cały czas świecił, a auto gasło najczęściej przy ujmowaniu gazu.

Po zgaśnięciu auto nie odpalało przez minute i później znowu mogłem zapalić i przejechać te 900m i tak 30km do domu :mad

GrzesiekHDI

Znalazłem przetarty kabelek od czujnika wysokiego cisnienia.Zaizolowałem go,odpaliłem auto kontrolka od silnika zgasła i wszystko było Ok dopóki nie zgasiłem auta.Po zgaszeniu nie odpali w żaden sposób. To mój pierwszy diesel i powoli zaczynają mi łapy opadać bo na kilkanascie aut jakie miałem z żadnym nie miałem takich problemów.

kamilek 2.0 hdi

moze wtryski ?

GrzesiekHDI

Tak sobie myśle że chyba raczej nie mozliwe żeby cztery na raz siadly. Kurcze nawet teraz nie mam jak na kompa podjechać bo łobuz nie zapali.

8IN

A skąd jest kolega?

Tak się składa, że posiadam diagnostyka i mogę się wpiąć za friko ;)

GrzesiekHDI

Sanok, podkarpackie.

kamilek 2.0 hdi

Psiknij mu plaka w dolot i zobacz czy odpali .

8IN

To trochę bieda mam do Ciebie 150km