Skocz do zawartości
GrzesiekHDI

2.0 HDI szarpanie

Rekomendowane odpowiedzi

GrzesiekHDI

Był kolega z laptopkiem ale za dużo mi nie powiedział bo ma mocno okrojony program. Pokazało błędy p00C8 i p00CC. No i kod zbyt wysokiego położenia pedału sprzęgła nie pamiętam jaki nr.kodu.

Ale najlepsze jest to że auto odpala bez problemu na placku, chodzi idealnie.Nie dławi się nie przerywa,kontrolka od silnika zgasła i się nie świeci po uruchomieniu auta. Gaśnie też normalnie zaraz po przekręceniu kluczyka ale samo za żadne skarby nie zapali bez placka.

Wie ktoś może o co chodzi lub miał taki przypadek?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lukas1d-17

no bo plakiem go oszukujesz i odpali.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kamilek 2.0 hdi
Był kolega z laptopkiem ale za dużo mi nie powiedział bo ma mocno okrojony program. Pokazało błędy p00C8 i p00CC. No i kod zbyt wysokiego położenia pedału sprzęgła nie pamiętam jaki nr.kodu.

Ale najlepsze jest to że auto odpala bez problemu na placku, chodzi idealnie.Nie dławi się nie przerywa,kontrolka od silnika zgasła i się nie świeci po uruchomieniu auta. Gaśnie też normalnie zaraz po przekręceniu kluczyka ale samo za żadne skarby nie zapali bez placka.

Wie ktoś może o co chodzi lub miał taki przypadek?

Miałem,wtryski mi lał,dlatego np kolego zebys go odpalił na plaka,lekkie przerywanie tez u mnie wystepowalo efekt zatartej koncówki wtryskiwcza.Wiec test przelewowy i bd wiadomo,te silniki nie sa jakies ciezkie w diagnozie tylko trzeba kogoś kto ogarnia hdi. A tak poza tym te silniki sa wdzieczne i wytrzymałe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8IN

Zgodzę się kolegą co do wytrzymałości (jak dla mnie nie do zaje** ) aczkolwiek ja polecam podmiankę regulatora, jak zapali bez problemu to układ do czyszczenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
GrzesiekHDI

Był wczoraj kolega co pracuje w serwisie fiata.Patrzył na wtryskl i mówił ze mało co puszczaja na przelew. Podpinał sie do auta ale za wiele mi nie powiedzial bo ma program bardzo ubogi.Obroty przy rozruchu max.311 pokazało,wiec czujnik obrotów jest OK,rozrusznik też,tylko temp silnika pokazywało 46 przy zimnym silniku wiec to moze czujnik temp.Jak odpalił na placka to później temp.pokazywało normalnie.

Napiszcie mi czy jak się włączy wentylator chłodnicy w tym modelu to po wyłączeniu silnika wentylator nadal ma działać przez jakiś czas czy się wyłącza razem z zapłonem.Cholera nie ma mądrego w moich okolicach żeby coś konkretnego powiedział,tylko może to może to a tyle to i ja wiem a jak mam na pałe kupować wszystkie czujniki po kolei i wymieniać z dobrych na nowe to sie mija z celem.

Dziwi mnie to że po odpaleniu na placku chodzi normalnie jak zegareczek i kręci do 5 tys.obr. no i kontrolka od silnika gaśnie zaraz po odpaleniu auta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8IN

U mnie od razu po włączeniu zapłonu włącza się wentylator chłodnicy.

W momencie wyłączenia silnika i zapłonu wentylator się wyłącza.

Sprawdź manualnie czy paliwo dochodzi do każdego z wtrysków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kamilek 2.0 hdi

Jezeli pali na plaka ,a bez juz nie ,to ja stawiam na lejacy wtrysk .Nic nie wymieniaj nie kombinuj sam tylko jedz do mechanika co ogarnia diesle ,Zaczniesz kombinowac wyrzucisz kase w bloto i bedziesz chodził i przeklinal tego biednego francuza.Ja Ci mówie:P Pompa na bank nie poszła,zawór w niej tez nie bo by z plaka nie ruszył.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8IN

A jak zapaliłeś o na plaku to chodził już normalnie, czy nie równo ?

Może zaobserwowałeś jeszcze jakieś nadmierne rzucanie silnikiem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
toivias

Pomoże ktoś? 2.0 hdi 90km.
Szarpie na wolnych obrotach i podczas jazdy od czasu do czasu szarpnie, po zagrzaniu się jest lepiej ale problem nie znika.
Błędy jak poniżej. Wtryskiwacze/przepływomierz?

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 1.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
toivias

Najpierw wymieniłem przepływomierz - Trochę na początku mniej szarpało, ale nie pomogło.

Winny okazał się zawór ciśnienia paliwa, po wymianie problem zniknął.
Przy zakładaniu, pamiętajcie żeby przełożyć oring uszczelniający do nowego zaworu.

EDIT: Problem nie zniknął jest wręcz jeszcze gorzej niż było. Jutro kupię nowy filtr paliwa i sprawdzę czy nie ma opiłków w obudowie na dnie, przejrzę też połączenia elektryczne i zajrzę do wtyczki pompy paliwa.

Edytowane przez toivias

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
toivias

Wymieniłem filtr paliwa... sprawdziłem ułożenie wiązek i teoretycznie problem zniknął - ja jestem w kropce, już nie mam pomysłów co to może być.
Raz się pojawia problem, a raz nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

Patrzac na te screeny ktore wrzociles to tam gdzie masz korekty wtryskow na wtryskiwaczu 1 i 4 są one duże i to moze byc przyczyna. Glowy sobie nie dam uciac ale 1 wtrysk zatkany a 4 leje. A po wymianie przeplywomierza i zaworu skasowales bledy? Bo to sa bledy stale i one sie same nie skasuja. Check ci sie swieci na desce? 

Edytowane przez Pawcio89

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
toivias

Błędy pokasowane... wczoraj zrobiłem prawie 100km i bez żadnego zająknięcia jedzie.
Zobaczymy kiedy problem znowu się pojawi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta