Jump to content

Xeramic - czyści wtryskiwacze diesla - używał ktoś?

Recommended Posts

Witajcie! Wczoraj wpadł mi w ręce środek taki jak w tytule. Pytanie, czy ktoś tego używał i odczuł jakieś efekty?

Druga sprawa - na opakowaniu jest napisane, że starcza ono na 65l ropy. Czy coś się stanie jak wleję cały środek na jakieś 30 litrów?

Witajcie! Wczoraj wpadł mi w ręce środek taki jak w tytule. Pytanie, czy ktoś tego używał i odczuł jakieś efekty?

Xeramica akurat nie lałem, lałem wszystko inne. Auto ciągnie jak ciągneło, spala tyle ile spalało, chodzi tak jak chodziło.

Druga sprawa - na opakowaniu jest napisane, że starcza ono na 65l ropy. Czy coś się stanie jak wleję cały środek na jakieś 30 litrów?

Nie powinno to robić różnicy. Motula do benzyny przeznaczonego na 60 litrów wlałem do motocykla z 5 litrami benzyny w zbiorniku - pacjent zyje :)

lukas1d-17

Ja nic takiego nie lałem wręcz od takich preparatów mnie oszczegali ze lepiej nie wlewać

Ja nic takiego nie lałem wręcz od takich preparatów mnie oszczegali ze lepiej nie wlewać

Dokładnie tak. Przy common rail'ach zalecają trzymać się od tego z daleka. U siebie, z ciekawości, zalałem raz ten preparat do czyszczenia wtrysków z ASO. Nie widziałem żadnej różnicy - przed, czy po:)

A dzieje Ci się coś niedobrego, że chcesz tak kombinować?

Preparat dostałem od znajomego za darmo, więc wziąłem. Wtryski też już się chyba kończą. Jak mocno przycisnę to trochę dymi z wydechu i zdarza się, że ciężko zapala jak jest rozgrzany. Na preparacie jest napisane, że nadaje się do common raila i turbodiesli...

zalewalem takimi specyfikami golfa 4 i zyje a roznicy nie bylo, ale np astra 2 tez diesel od znajomego po jakims takim srodku... coz na poczatku byl efekt fajny potem zaczal buchac czarno niebieskim oblokiem dymu... a teraz juz w ogole nie bucha.

Testowałem wszystkie dostępne prearaty do czyszczenia wtrysków,akurat Xado nic nie dał.

STP troche zmniejszył stukanie wtrysków i mniej kopcił,ten dedykowany do HDI podobnie,próbowałem jeszcze jakieś K2,diesel magic,carlube i efektu zero.

Najlepszym jaki udało mi się użyć z baaardzo pozytywnym skutkiem był Liqui Molly diesel purge,auta zaczeły mniej palić,przestały kopcić prawie wcale,odpalały sto razy lepiej i chodziły jak by wyjechały z fabryki,dobry też jest preparat WURTHa.

A właśnie przy CR ZALECANE jest używanie preparatów do czyszczenia wtrysków i najlepszej jakości paliwa,nie piszcze głupot że jest inaczej,zawsze zbiera się nagar na końcówce wtrysku,a do tego w środku robi się osad od złej jakości paliwa.

Pedro najlepiej żeby sprawdzić wtryski jest zrobić próbe przelewową,jeżeli próba wyjdzie pomyślnie,a ciśnienie na listwie jest za małe najprawdopodobniej masz końcówki do wymiany,te wtryski są jak najbardziej naprawialne

Powiem tak.

Na opakowaniu było napisane, że starcza ono na 65 litrów.

Ja miałem w baku już niewiele, ale jeszcze nie świeciła się rezerwa. Wlałem połowę tego preparatu, czyli teoretycznie na około 30 litrów. Zalałem to ropą za 100 zł, czyli koło 17 litrów. Po przejechaniu 100 kilometrów nic się nie rozpadło :D nie wiem na ile, ale narazie przestał dymić jak się go mocno przyciska (o ile to zasługa tego preparatu, może to po prostu przypadek) zobaczymy jak będzie dalej, narazie ani nie skreślam, ani nie zachwalam tego produktu, pozostaję neutralny. 100 km to trochę mało, żeby cokolwiek ocenić.

lukas1d-17

no mnie oszczegali nawet nie wiadomo jaki preparat nie wlewać , pytałem dlaczego? powiedzieli bo nie:P. Dodam jeszcze ze mój potwór czy zimny czy ciepły czy depne czy nie nawet dymka z tłumika nie widać , nawet kumplowi kazałem jechać za mną aby sprawdził czy cos dymi itp , nic kompletnie zero dymku . Wedle mnie diesel powinien coś troszkę zakopcic a ten nic kompletnie więc sam już z zgupiałem :)

---------- Po chwili dodano... ----------

Jak depnołem to sejkola widać nie bylo odstawiłem go łoooo z 3 km dali:))

he a niby silnik 90konny :ziomal

a ma kopniaka :D

To zdanie, że diesel musi kopcić, to chyba wymyślili ci, którym dymi, żeby samych siebie oszukać, że wszystko jest ok. Moim zdaniem w pełni sprawny samochód nie powinien dymić. Przynajmniej dwa inne diesle, które mam w domu tego nie robią.

łukasz1504761946

Pedro, jeżeli będzie przelot tak jak u mnie to nawet najzdrowszy diesel będzie kopcić tym bardziej po zwiększonej dawce we wtryskiwaczach i podkręconym turbo bo jednak spalanie ropy wzrasta.

Moim zdaniem każdy diesel ma prawo puścić czasem dymka, ale nie może tego robić za często i bez powodu. Jeśli przez długi okres będziemy zamulali silnik, jeżdżąc cały czas na niskich obrotach, jeśli do tego będzie to jazda w mieście, to nie ma cudów, coś sadzy musi się w katalizatorze i układzie wydechowym odłożyć. Jeśli po takim okresie zamulania raptem damy mu ostro w palnik, to przy pierwszym depnięciu w podłogę ma prawo dymka puścić - podkreślam dymka, nawet nie małego, ale w żadnym wypadku nie wielką, czarną chmurę:)

Natomiast przy kolejnych depnięciach tego efektu już być nie powinno.

Sytuacja ta nie dotyczy aut za FAP/DPF, bo tam filtr przechwytuje cząstki sadzy - takie auto nigdy nie ma prawa puścić dymka!

Jak na razie (odpukać) moje auto stosuje się do tych reguł i dymka puszcza tylko po dłuższym miejskim zamulaniu. I mam nadzieję, że to się szybko nie zmieni:)

Pedro, czy przypadkiem te 2 pozostałe auta u Ciebie w rodzinie nie mają filtrów cząstek stałych?

P.S.

Moim zdaniem to, że teraz Ci nie dymi, to zasługa tego, że go przedmuchałeś a nie żadnego dolanego specyfiku;)

solti, trochę mnie pocieszyła ta wiadomość, bo jak go przycisnę to rzeczywiście zadymi może z dwa razy, a potem jest spokój i nie jest to gęsty, czarny obłok, tylko brązowo-czarna, trochę przezroczysta chmurka. Dość dużo jeżdżę po małym mieście i krótkie trasy do dziewczyny ~ 10 km w jedną stronę i zazwyczaj bez przesadnego ciśnięcia ~ 2500 rpm i zmiana biegu.

Co do aut. Pierwsze z nich to Corsa 1.3 cdti, przebieg 42.000 nie ma filtra cząstek stałych

Drugie to Mercedes C220 CDI, przebieg 200.000 km i ma filtr, czyli tu sprawa byłaby wyjaśniona.

sebomaster

Druga sprawa to barwa tego dymu z wydechu ..

A po trzecie do CR jak najbardziej zalecane są różnego rodzaju dodatki .. ja wlewam ostatnio butelkę na 35L ON Premium i wszystko jest ok

Dobre są dodatki Motula, Millersa i Liqui Molly ..

Sytuacja ta nie dotyczy aut za FAP/DPF, bo tam filtr przechwytuje cząstki sadzy - takie auto nigdy nie ma prawa puścić dymka!

Nawet nie wiesz jak auta z Fapem potrafią kopcić kolego,nie piernicz głupot.

A po trzecie do CR jak najbardziej zalecane są różnego rodzaju dodatki .. ja wlewam ostatnio butelkę na 35L ON Premium i wszystko jest ok

Dobre są dodatki Motula, Millersa i Liqui Molly ..

Nic dodać,nic ująć

Nawet nie wiesz jak auta z Fapem potrafią kopcić kolego,nie piernicz głupot.

Potrafią, jak mają wypruty lub zużyty FAP, albo całkowicie rozpieprzone wtryski. Przy sprawnym filtrze i jako tako działających wtryskach nie mają prawa! Ty nie piernicz głupot!

Kamil 206sw

Ja jestem tego zdania że każdy diesel bez względu na wiek i konstrukcje silnika jak ma pod górkę i mu depniesz dużo więcej gazu przy ruszaniu puści czarną chmurkę... Zresztą przy redukcji biegów podczas wyprzedzania jest dokładnie tak samo. Nowe silniki też tak mają. Jeśli puści szary dym lub kolorem podchodzącym pod niebieskawy to wtedy mówimy o problemie z niesprawnością silnika. Czarny dymek świadczy o odpowiedniej dawce paliwa...

Jeśli chodzi o środki do czyszczenia wtrysków to sprawdzają się Liqui Moly.

W sumie to u mnie bardziej wygląda jakby się za mną kurzyło, a nie dymiło...

Kolor trudno określić dokładnie, brązowo-czarny.

lukas1d-17

no a czemu u mnie nie dymi wcale . Co zauważyłem to jedynie zimą troszkę

Pedro przejedz pare km na 3 biegu z pedałem w podłodze,i będzie ok

Pedro przejedz pare km na 3 biegu z pedałem w podłodze,i będzie ok

Może nie dosłownie, ale coś w tym stylu zrobię ;) podejrzewam, że to pomoże tylko do następnego zamulania po mieście

Kamil 206sw
no a czemu u mnie nie dymi wcale . Co zauważyłem to jedynie zimą troszkę

Zamień się z kimś na chwile samochodem i jedź za swoim 206 to wtedy sprawdzisz czy dymi :P

sebomaster

Diesel z Fapem kopci podczas procesu wypalania filtra .. nie jest to nic nadzwyczajnego !

Diesel z Fapem kopci podczas procesu wypalania filtra .. nie jest to nic nadzwyczajnego !

Tak dokładnie,przy tym procesie wali jak stary ikarus,nie raz już widziałem.

Najczęsciej widać to na taksówkach,bo tam komputer wariuje bo auto robi małe przebiegi,i fap zacznie się wypalać,nie skończy i auto staje,i tak w koło macieju.

Bardzo często nowe auta z dieslem,są pokryte sadzą włąśnie od tego,u mnie w mieście to widać na taxach właśnie.

Znajomu teraz jechał audi a6 w kombi z 11 roku do polski,2.0 tdi 140 koni,jak wrócił to cały tył był w sadzy.

Takich przykładów moge ci podawać tyśiące,chyba zaczne nagrywać filmiki przy jeździe

jak jechałem ojca Piccaso ma przegląd,to właśnie nie przeszedł emisji spalin,wlałem zbiornik V power diesla, i przejechałem 15 mil na autostradzie na 3 biegu z pedałęm w podłodze,następnego dnia emisje przeszedł wzorowo.

To samo zrobiłem z moim 1.9D,ale jeszcze przed przeglądem i następnego dnia przeszedł bez problemu