Jump to content

Najlepszy sprzedawca płynów - olej itp.

Marco1978

Recommended Posts

Cześć Wszystkim

Klient sprzedawał mase olejów itp płynów do marek wszystkich aut na allegro, niestety od dłuższego czasu sie nie pokazywał z olejami, więc stworzył sklep internetowy

Sam u niego kupuje więc dziele sie tą wiedzą z Wami.

www.kolegaberlin.pl

Dla zainteresowanych 5 litr bańka z TOTAL QUARTZ 9000 10-40w kosztuje na chwile obecną jedyne 75zł.

POZDRO

Przyznam, że również kupiłem kiedyś na allegro od tego gościa olej Castrol. Niestety w Gdańskich sklepach i hurtowniach krążą opowieści o jego podróbkach olei. Podobno sprawa była zgłaszana kilku producentom, a oni nic z tego sobie nie robili. Czy ktoś pokwapił się do prokuratury, nie wiem, to już pytanie do Pana Berlin :)

Przyznam, że również kupiłem kiedyś na allegro od tego gościa olej Castrol. Niestety w Gdańskich sklepach i hurtowniach krążą opowieści o jego podróbkach olei. Podobno sprawa była zgłaszana kilku producentom, a oni nic z tego sobie nie robili. Czy ktoś pokwapił się do prokuratury, nie wiem, to już pytanie do Pana Berlin :)

Wiekszość sklepów kupuje na aukcjach internetowych częsci i olej dodaje swój narzut i klient za to płaci. A KOLEGA BERLIN ma olej w rozsądnej cenie w NIEMCZECH, jest taniej. Poza tym nikt nikomu nie zabroni kupować u innego sprzedawcy w internecie i też może sie naciąć. Pewnie sam kupujesz w ASO i płacisz za to grube pieniądze.? Dla porównania olej ELF 5-40 SXR EVOLUTION w ASO 260zł wątpie że sobie ktos na to pozwoli przy obecnych cenach paliwa,częsci i ogólnej eksploatacji auta. Kolega Berlin rzeczywiście mial problemy z prawem bo nie płacił podatków od aukcji internetowej za takie ilosci co sprzedawał. Ciekawe gdzie Wy kupujecie swoje oleje i części samochodowe, i czy macie 10000% pewności ze Wasz sprzedawca ma pewny sprawdzony nie jest oszustem tudzież sprzedawca kupuje od hurtowni a hurtownia rozlewa olej ze 100litrowych beczek do pojemników jakiś szajs typu LOTOS, SHELL, CASTROL też niewiadomego pochodzenia. Niestety te oleje to polski producent i numery jakie robią producenci to sie płakać chce. Niech ktoś kupi MOBIL 1 lany do F1 a ten co można kupic w sieci TESCO np. 10W40 -> 4 litrowa bańka za 67zł gdzie ten sam pojemnik z TOTAL kosztuje 190zł więc gdzie jest różnica? KUPUJECIE W ASO i nabijacie im kabze a oni sie cieszą, że mają naiwniaków.

MŁODY2061504761918

hahaha takie ceny to jakiś wałek jak nic :) Mam Motul Oryginał z Francji i kosztował prawie 2 paki na nasze a tu ziomek wymyśla 49zł za butle 2L nic tylko brać xD pewnie rozcieńczony :)

Pewnie sam kupujesz w ASO i płacisz za to grube pieniądze.?
Nie kupuję w ASO. Kupuję w hurtowni. Nie wzniecaj się bo to szkodzi. Ani Ty, ani nikt inny nie jest w stanie sprawdzić czy dany olej był rozlewany z beczki czy kupiony za granicą. Nalepki z hologramem to nie problem, zwykłe tym bardziej, to samo tyczy się folii termokurczliwej na bańkach. To co napisałem to poczta pantoflowa, jaką usłyszałem w kilki hurtowniach/ sklepach.
Kamil 206sw

Nie no kupować olej na allegro :wmorde

Chleb też kupujesz z allegro?

Olej najlepiej kupić z zaufanej hurtowni lub sklepu motoryzacyjnego.

Z ASO pomimo ceny też warto kupić bo dobry olej kosztuje.

Olej na którym śmigam Total quartz 9000 5w40 w ASO kosztował 60zł/l (w bańce 1l nie luzem i od nich też kupiłem, a nawet mniej kosztowało bo dostałem rabat 20% na wszystko co wtedy brałem). W sklepach motoryzacyjnych na zamówienie lub na miejscu ten sam olej w cenach 60-68zł/l. W norauto bańka 5l, nie pamiętam dokładnie ale ok 105zł. Na allegro taka sama bańka jak w norauto za 90zł. Wniosek jest taki że skoro w normalnym sklepie motoryzcyjnym gdzie mają normalne, nie zawyżone ceny ten olej kosztował 68zł/l to te inne oleje muszą być podrobione, wystarczy zadzwonić do przedstawiciela danego producenta i podać nr partii tego oleju i opisać wizualnie opakowane a będzie wiadomo czy to podróba czy też nie...

Ceny które podałem są z 2010r więc nie piszcie mi że teraz gdzieś jest dużo taniej...

Total quartz 9000 5w40 w ASO kosztował 60zł/l (w bańce 1l nie luzem i od nich też kupiłem, a nawet mniej kosztowało bo dostałem rabat 20% na wszystko co wtedy brałem). W sklepach motoryzacyjnych na zamówienie lub na miejscu ten sam olej w cenach 60-68zł/l. W norauto bańka 5l, nie pamiętam dokładnie ale ok 105zł. Na allegro taka sama bańka jak w norauto za 90zł. Wniosek jest taki że skoro w normalnym sklepie motoryzcyjnym gdzie mają normalne, nie zawyżone ceny ten olej kosztował 68zł/l to te inne oleje muszą być podrobione, wystarczy zadzwonić do przedstawiciela danego producenta i podać nr partii tego oleju i opisać wizualnie opakowane a będzie wiadomo czy to podróba czy też nie...

Olej za naszą zachodnią granicą jest sporo tańszy kolego, przynajmniej w ostatnich miesiącach - czy równie duże różnice były w 2010, nie powiem bo zwyczajnie nie pamiętam. :P Sam jednak też nie zdecydowałbym się na zakup z Alledrogo - tym bardziej, że są w okolicy hurtownie, w których można olej dostać za przyzwoitą cenę. Castrol Edge 5W-30 na którym jeżdżę, to koszt rzędu 30-35 zeta za 1L opakowanie :P A towar pewny, bo sam im go dowożę ;) :lol Więc gdy do silnika wchodzi AŻ 3 litry, to nie widzę sensu ryzykowania i "oszczędzania" poprzez zakupy w sieci... :P

Kamil 206sw

Zgadzam się że za granicą jest tańszy olej. Zwykle oleje syntetyczne kosztują właśnie od 30zł/l do(no tu lepiej nie pisać bo ceny są już wygórowane do silników wyczynowych, a motocyklowe są jeszcze droższe)...