Skocz do zawartości
andrzejekgaj

Montaż anteny CB w otworze po antenie FM

Rekomendowane odpowiedzi

andrzejekgaj

Witam Kolegów.

Mam pytanie do znawców tematu. Chciałbym zamontować SS1200 w otworze po antence FM, problem jednak jest z dobraniem się do anteny w SW jest ona z tyłu… Czy ktoś z was robił podobny zabieg? Zrywanie podsufitki nie jest wcale najlepszym rozwiązaniem, jednak bez tego chyba się nie uda? W 206 3d nie miałem problemu bo przy montażu Omegi 27 idealny dostęp miałem przez panel lampki sufitowej. Jednak w SW nie ma tak łatwo?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sacred
Chciałbym zamontować SS1200 w otworze po antence FM, problem jednak jest z dobraniem się do anteny w SW jest ona z tyłu…

Nie wiem jak dobrać się do anteny w SW. Ale wiem, że najbardziej korzystnie z punktu widzenia emisji fali radiowej, będzie umieścić antenę CB na środku dachu a nie w miejscu anteny FM. Nic na tym nie zyskasz, równie dobrze możesz sobie na magnesie postawić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cerber
problem jednak jest z dobraniem się do anteny w SW jest ona z tyłu…

po zdjęciu podsufitki tak to wygląda ...

dafota.2.1rk1349197662g.gif.smantena.gif&th=7626

... więc chyba musisz ją zdjąć .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pedro

A ja bym w sw dał antenę na reling (bo chyba je ma?). Oczywiscie jeśli jest na nich masa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
andrzejekgaj

Wiem, że najlepiej by było zamontować antenę na środku dachu, ale myśląc przyszłościowo ciężko chyba później sprzedać auto z dziurką w dachu?

Co do magnesu to w tej chwili mam metrową Omegę 27 na magnesie, mam obawy co do dwu metrowej anteny na magnesie… Reling tez odpada trzeba by było masę dodatkową do uchwytu ciągnąć. Powoli będę zabierał się za podsufitkę, dzięki za schemat może uda się zrobić to mało inwazyjnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mim
Wiem, że najlepiej by było zamontować antenę na środku dachu, ale myśląc przyszłościowo ciężko chyba później sprzedać auto z dziurką w dachu?

Kto w dzisiejszych czasach robi w dachu dziurę, aby zamontować CB ?

Zresztą ten pomysł z zastąpieniem anteny FM na CB też mi się nie widzi ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
andrzejekgaj

może kolega 'mim' rozwinie myśl, bo do końca nie rozumiem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maciexx123

2 metrową antenę chcesz ? :o po kiego ? nie lepiej kupić krótszą a markową ? np Sirio ML145 ? ma dużą podstawę magnesu więc na pewno Ci jej nie zdmuchnie, po za tym jak Ci dobrze ktoś zestroi to może i do drzwi być przymocowana

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
andrzejekgaj

Kolega wybaczy śmiałość ale Sirtel Santiago 1200 jest nie co lepszą "markową" anteną, a niestety w łączności CB-DX długość ma znaczenie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mim
może kolega 'mim' rozwinie myśl, bo do końca nie rozumiem?

Jak antena ma być mocowana ?

Na stałe ? Jeśli tak to być może komuś się spodoba i będzie się do niej dobierać, natomiast najbardziej uniwersalna jest antena na magnes ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
andrzejekgaj

Zależy mi na stałym montażu anteny na główkę PL w otworze po FM (nie jest to post na temat "jaka antena lepsza"), dla tego moje pytanie było skierowane konkretnie osób które może już to przerabiały temat anteny w SW. Wykonałem już kilka takich zabiegów w HB nie zajęło to dużo czasu było bez inwazyjne, a znajomi byli zadowoleni, bo mieli dobry efekt i dyskretną antenę zamiast FM. Niestety w SW to trochę inna bajka, tym bardziej, że nie chciałbym robić czegoś na "chama za pomocą młotka" we własnym pugu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mim

Odegnij podsufitkę z tyłu, odkręć antenę i montuj ;)

Nikt Ci inaczej nie pomoże ;)

PS: a woda Ci nie będzie przeciekać ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ptasznikos

Hehe, ale pojechali z tymi antenami :) SS1200 to jedna z najlepszych anten. Będziesz wzmacniał dach? Czy idziesz na żywioł? :)

Jak się dobrze zamontuje to nic nie będzie przeciekać. Sam zwykle tak montowałem. Tylko nie w 206 bo z przodu antena od CB jakoś mi nie pasowała..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
andrzejekgaj

Z tym jakoś się uporamy porządny montaż jakoś to zaradzi, kabel jednak chyba puszczę bokiem a nie podsufitką, w weekend z tym powalczę. Dzięki kolego 'cerber' za schemat na pewno się przyda, jak skończę to wrzucę jakieś foty. Gdyby ktoś z okolić miał jakieś problemy z CB to zapraszam na PW

---------- Po chwili dodano... ----------

Dla nie wymagających użytkowników z dobrym radiem wystarczy metrowa "markowa" antena z przodu zamiast FM z dobrą instalacją i dobrze zestrojona... Pamiętam początki miałem sygnał nawet do 15 km w trasie. Co do dłuższej z tyłu to trzeba będę ją wzmocnić od spodu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
andrzejekgaj

Odgrzebię temat.

Sprawa zakończyła się montażem anteny Sirio T5000 w fabrycznym otworze.

Dostęp był całkiem dobry trzeba było delikatnie odchylić podsufitkę z tyłu, tu trzeba było uważać bo z racji wieku zrobiła się krucha i łamliwa.

Trochę więcej zabawy było z przeciągnięciem kabla.

Oto fotki:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/98c94bd9ef255fdb

http://www.fotosik.pl/zdjecie/b99cdba3bd3e0185

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta