Jump to content
WueLDe

Zakup 206 GT.

Recommended Posts

WueLDe

Witam. Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Planuje zakup Peugeot'a 206 w wersji Grand Tourisme i tylko ta wersja mnie interesuje bo poprostu strasznie mi się podoba.Jak wiadomo ciężko znaleźć ten model bo jest ich mało. Na allegro znalazłem ładny na "oko" egzemplarz tu macie link(http://otomoto.pl/peugeot-206-grand-tourismo-C25858184.html) co o nim sądzicie ? i na co szczegolnie zwrocić uwagę przy zakupie. Dzieki za odpowiedz, pozdrawiam!

maciexx123

niczego mu nie brakuje jest oryginalny, ale nie podoba mi się jakoś tył auta, jakby był źle poskładany, ale to może takie odczucie tylko

mim

Zderzak z tyłu jakoś nie dolega do błotników, brak zaślepki holu ;)

Niemniej auto OK, cena też dobra.

Ale nie ma co oczekiwać ideału od auta limitowanego do 4000 szt. :P

Ważne, aby kupić w miarę dobre auto i dopieszczać :D

Brzuch

Za te pieniądze to po pierwsze nie spodziewał bym się cudów po drugie jako były użytkownik GT brałbym w Ciemno. Za te pieniądze ja za mojego dostałem 10 miał 2 krotnie większy przebieg ale był mega doinwestowany i odremontowany.

wander

przedniej zaślepki do holowania brak, tylnej półki też nie widzę, tylny lewy błotnik źllllle pasuje do zderzaka ...sprawdził bym błotnik czy nie ma na nim szpachli. widać wyrwanie skóry przy bocznych poduszkach.... to norma jak ktoś "większy" usiądzie w fotelu ... trzeba szyć;/ tłumik coś nisko wisi.

I ogólnie coś albo mi się zdaje, albo różne odcienie tego srebrnego widzę.

WueLDe

No też właśnie miałem pewne obiekcje co do tyłu auta tak jak by klapa ze zderzakiem nie była do końca dobrze spasowana.Ale podoba mi się cena i ogolnie stan auta no i na dodatek to GT śni mi się juz po nocach.Jeżdże Roverem 200 1.4 i musze szybko się go pozbyć bo nie jestem z tego sprzetu zadowolony i kurde wydaję mi się ze to GT to niezła okazja.Jechać nie jechać? 350km mam do Koszalina ale to juz mało istotne

sony_dark

fotel kierowcy mi się nie podoba a szczególnie obok poduszki bocznej kierowcy. I tak jak wyżej koledzy piszą. A poza tymi szczegółami to dość nawet. Cena też okazyjna(ale warto by było go sprawdzić na żywo i dopiero wtedy ocenić)

mim

Tutaj jest jeszcze taniej ale ulep trochę - ryfle z przodu.

Trzeba przy nim trochę porobić, ale jak za 5 tys. by sprzedał to jest dobra baza to zrobienia ładnego autka ;)

http://tablica.pl/oferta/peugeot-206-2-0-gt-grand-tourisme-CID5-ID13sh5.html#64a18498;r:;s:

---------- Po chwili dodano... ----------

No i fotel kierowcy też już wymęczony, ale napisałem - nie jest ideał :)

WueLDe

no takie szczegóły jak fotel kierowcy to pestka tym bardziej ze mam w rodzinie tapicera ;) wiadomo, że po kupnie jeszcze pare złotych bym w niego zainwestował. Tylko nie chce wejść na "mine" i kupić total bitego cholera wie jak. Pojade z dwoma znajomymi co w miare kumają temat samochodów to obejrzą go dokładnie bo ja w tym temacie mam małą wiedzę.Cholera ale mam dylemat.Mam jeszcze zebrane ze 3 numery ludzi co mieli powystawiane jakiś czas temu na allegro własnie Grand Tourisme tyle ze zaden z nich nie zszedł poniżej 10 tys zł. a ten początkowo stał za 7900...

maciexx123

Pogadaj z Brzuchem (wyżej pisał) on zna to auto od podszewki :)

WueLDe

cholera nie wiem, chyba ogarniam fundusze i pojade do tego Koszalina.Zawsze są jakieś obiekcje co do kupna auta szczegolnie tak unikatowego.Byle nie był poskładany z dwóch to bedzie dobrze ^^

Brzuch

Ten poniżej 10 to ja:) Ale auto było warte każdego grosza :) Nie patrz na skóry, na lakier to wszystko jest do zrobienia. To że był bity też mało ważne. Najważniejsze żeby jeździł prosto i silnik był zdrowy reszta to tylko miłość :P

ArturTDI

ten z pierwszego linku to ma na pewno dużo więcej km niż na liczniku.

Do GT jest duży problem z tą zaślepką w zderzaku. wiem to po sobie :)

mim

http://ddwloclawek.pl/pl/9_ogloszenia/329_motoryzacja_sprzedam/52580_peugeot_206_grand_turismo.html - uszkodzony 3200 zł (o ile jeszcze aktualne to ogłoszenie).

I przy okazji :)

Tak jak jest temat o RC i tam trafiają wszystkie autka z neta, tak samo możemy robić z GT.

W końcu auto unikatowe i warto by było zamieszczać tu ogłoszenia z każdym GT ze zdjęciami, numerem bocznym :D, itp. ;)

http://otomoto.pl/peugeot-206-grand-tourisme-moc-138-km-2-0-C26112378.html

c261123781.jpg

Kraków, Nowy Targ

135 000 km

Numer seryjny: 0900

:)

MŁODY2061504761918

I przy okazji :)

Tak jak jest temat o RC i tam trafiają wszystkie autka z neta, tak samo możemy robić z GT.

W końcu auto unikatowe i warto by było zamieszczać tu ogłoszenia z każdym GT ze zdjęciami, numerem bocznym :D, itp. ;)

no pewnie zgadzam się :D

co do tego:

to jeżeli on "uszkodzony jest tylko z tyłu" to nic tylko brać :D 3200 + klapa + zderzak i za max 5 tysi masz GT :D

ArturTDI

nie wiem czy nie ma błotnika prawego tylnego uszkodzonego jeszcze. te 5 tys zł to tak bardzo delikatnie licząc. kupienie + malowanie + poskładanie to nie wiem czy się w tym zamknie :)

mim
to jeżeli on "uszkodzony jest tylko z tyłu" to nic tylko brać 3200 + klapa + zderzak i za max 5 tysi masz GT

Bok ma przestawiony, prawdopodobnie belkę też ;)

Może jeszcze nie sprzedał to niech ktoś się pyta, dzwoni do gościa.

Niestety nie ma daty wystawienia ogłoszenia, ale zdjęcia są ze stycznia tego roku :)

ArturTDI

to jak jest tak jak MIM napisał to na pewno on nie wyjdzie 5 tys zł :P

WueLDe

o fajnie by było zrobic coś takiego. Jak znajdziecie GT to dodawać bo ja bedę się czaił na zakup tego auta, jak narazie mam na oku tego co dodałem od początku ale mam tez jeszcze 2 numery do gosci co maja na sprzedanie gt, byly wystawione jakies 2 tyg temu i moge zadzwonić tylko z tego co pamietam obydwa stały po 10900 zł....

Brzuch

Dobrze jest kupić lekko uszkodzone i je samemu dopieścić niż pseudo okazję :)

WueLDe

no tez tak mysle że lepiej kupic w gorszym stanie do drobnych poprawek i samemu je wyglancować ;D coraz bardziej się przekonuje do tego pierwszego egzemplarza, przez Brzucha ;) kurde ale tak go oglądam setny raz i juz sam nie wiem czy ten tył jest coś nie teges czy nie...Ja pier... cięzki temat

maciexx123

bierz też pod uwagę, że tych auto było tylko 4000 na świecie, uchodziło to za auto sportowe dość więc znaleźć GT w całości nie uderzonego i nie robionego od 1999r nie możliwe

WueLDe

Panowie gadałem z gościem od tego GT co podałem na początku, szczera męska rozmowa bez owijania.Auto było w całości malowane bo było puknięte i przetarte w lewy tylni bok(potwierdziły się wasze podejrzenia), a ze ma kumpla lakiernika to nie było problemu.Po tym zdarzeniu także belka się skrzywiła, też jest zrobiona, amory tył też nowe, razem z tarczami i zaciskami,sprzęgło też. Do roboty tylne piasty bo huczą, opony bo są na 55 profilu i tez hałasują, nie ma tylnej pułki, tej zaślepki, poduchy mrugają.Mechanicznie lalka, rozrząd robiony 15 tys temu , sprawdziłby tylko pasek.Sprzedaję bo dziecko się pojawiło ;) 6,5 tys za to chce. Co mówicie na ten temat ?

mim
Co mówicie na ten temat ?

Jak facet nie owijał i w porządku to dogadaj się i spełnij marzenie :D