Jump to content
palecbeckham

Nawigacja z kamerą cofania

Recommended Posts

ArturTDI

jeżeli chodzi o firmę to powiem Ci kolego że mam taką nawigację i nie mogę złego słowa powiedziec.

ale jak jest z działaniem tego cuda to nie mam zielonego pojęcia.

gdyl

bardzo dobrze chodzi automapa na nawigacjach tej firmy , nie mulą :P

44ra88

Generalnie nie mam zastrzeżeń do tej firmy, lecz jest masa modeli i nie każdy jest super. Spotkałem się z jednym takim, że krew zalewała. Kolega miał Larka tego mniejszego chyba 3,5 cala i chciał zmienić na większy wyświetlacz. Znalazł na allegro GoClever, oprócz wyświetlacza miał lepsze parametry (proc, pamiec itp) oraz był o wiele nowszy. Zakupił wgrał AutoMape 6 i zonk, na nowej nawigacji czas reakcji (liczenie trasy, szukanie nowej podczas w czasie jazdy) był o wiele dłuższy niż w tym starym Larku, aż tak długi że krew zalewała.

Na szczęście udało mu się zwrócić i pozostał przy starej.

Pedro

Wszystko fajnie, opcja ciekawa, tylko żeby z tego korzystać, trzeba mieć non-stop założoną nawigację. Mi osobiście by to przeszkadzało, zakładam navi tylko jak jest mi potrzebna. W dodatku trzeba by ją przed każdym wyjściem zdejmować, a potem znowu zakładać, żeby nie zmieniła właściciela. O ile pomysł jest fajny, to ja jednak wolę się odwrócić i spojrzeć do tyłu - mniej zachodu.

palecbeckham

ta opcja kamery to tak naprawdę dodatek (zabawka), bo chyba faktycznie nikt nie ma na stałe nawigacji (bo faktycznie może szybko zmienić właściciela :( ) a powiedzcie mi proszę czy 5 cali a 7 cali to duża różnica? i czy 7 nie jest za duża jak do puga? (czy nie za ordynarna)

44ra88

Hmmm czy ja wiem, czy tak zmienia właściciela. Ja oraz kilku znajomych bardzo rzadko zdejmujemy nawigacje lub wyjmujemy panele w radiu. Jakoś nikomu nic nie zginęło, a nawet zdarzyło mi się kilka razy auto zostawić otwarte.

Może to zależy od miasta czy danego osiedla.

Dodam, że pracuje w lombardzie i takie firmy nie chcą brać niekompletnych urządzeń, a tym bardziej takich nawigacji bez uchwytu czy ładowarki bądź nieoryginalne zamienniki, to od razu śmierdzi przekrętem. A jeśli taka jednak się znajdzie i również jej właściciel , to osoba która ja sprzedała ma ładnie przeje... . Bo na umowie podpisuje się iż towar pochodzi z legalnego źródła.

Dodatkowo takie urządzenie z nieoryginalnymi częściami jest naprawdę ciężko sprzedać.

Pedro
Hmmm czy ja wiem, czy tak zmienia właściciela. Ja oraz kilku znajomych bardzo rzadko zdejmujemy nawigacje lub wyjmujemy panele w radiu. Jakoś nikomu nic nie zginęło, a nawet zdarzyło mi się kilka razy auto zostawić otwarte.

Ja mimo wszystko szanuję swoje pieniądze i sprzęt za nie kupiony, więc jak to mówią "dmucham na zimne".

mrmateo

Ta kamera rzeczywiście działa? Spełnia swoją funkcje czy to tylko zabawka?

jas4

Mam GoClever 5066 z kamerą cofania działa świetnie.Kamera zamontowana na górnej części tablicy

rej.

palecbeckham
Mam GoClever 5066 z kamerą cofania działa świetnie.Kamera zamontowana na górnej części tablicy

rej.

a kamerkę masz oczko? i jak pociągnąłeś kabel pod ładowarkę kamerki? :) czy przy cofania na nawigacji pojawiają się linie wyznaczające odległość do celu?

michal77

Ta navi z kamerą w linku ma połączenie bezprzewodowe (nie trzeba ciągnąć kabelka między navi i kamerką, tylko zasilanie i sygnał wstecznego...najlepiej z lampy tylnej).

Co do działania na nawigacji nie ma linii z odległościami, w nocy nic na niej nie zobaczysz, poza tym potrafi czasem stracić sygnał tym bezprzewodowym łączem.

Jest to bardziej bajer niż przydatna funkcja.

palecbeckham

a sama nawigacja jak się prezentuje? rozważam zakup samej + jakąś lepszą kamerę cofania bezprzewodową, tylko czy będzie kompatybilna :/

michal77

Nawigacja prezentuje się dobrze, choć 7'' to chyba trochą za dużo jak na takie małe auto. Teraz kupiłbym jednak 5".

palecbeckham

a w tej 5" coś widać :) bo mam dylemat :)

palecbeckham

witam,

w jakim miejscu najlepiej zamontować bezprzewodową kamerę cofania. Jedynie musi mieć podłączenie do światła wstecznego.

i-kamera-cofania-goclever-kamerka.jpg