Jump to content
Colargol15

Twardy pedał hamulca

Recommended Posts

ratownik89medyczny

Witam, dołączam się do pytania. U mnie też pedał miękki, ale syczy. Czy zatem sam zaworek i ew. przewód wystarczy ?

xdj1

Siemka, ostatnio musiałem odpiąć przewody podciśnieniowe od serwa i zaworu Elektropneumatycznego. Po ponownym podłączeniu i postoju samochodu 8 godzin (samochód stoi na niewielkim spadku terenu) pod pracą wciskam pedał hamulca przy odpalaniu a on jest bardzo twardy - wcześniej nigdy to się nie zdarzało. Za chwilę wszystko jest w normie. Po nocnym postoju jest różnie, raz ten objaw wysapuje a raz nie. Czy to zbieg okoliczności czy coś spier...em???

Mon

Witam. Mam podobny problem. Tyle tylko, ze u mnie hamulec jest ciagle twardy, auto gorzej hamuje.  Nic nie syczy. Wiem, ze do wymiany są szczęki (mechanik stwierdził ze nie były wymieniane ani razu, ale jeszcze się „nie odklejają” ). Zastanawiam się czy to wina serwo, czy tez może być jakaś inna przyczyna ? 

Daro00721

Witam, również mam identyczne objawy. Czyli syczenie pedału hamulca co jakiś czas , czasami po delikatnym dotknięciu syczenie ustaje, i po chwili znów wraca. Wymieniłem już zawór serwa i nic to nie dało, sprawdziłem przewód doprowadzający powietrze -jest ok. Pozostaje wina samego serwa, prawdopodobnie jakiś oring uszczelniający od strony pedału hamulca, pytanie tylko czy ktoś już próbował rozbierać serwo i komuś się to udało, czy niestety pozostaje wymienić serwo na nowe.

W chwili obecnej jestem w poszukiwaniu nowego serwa ale ciężko dostać z takimi samymi numerami ;(

Edited by Daro00721

Istreed

Nie musi być to samo. Ja miałem to małe z Boscha a dałem to największe z Ate... 

One pasują bez problemu tylko wąż zmieniłem. To Ate miało na wcisk a nie na zatrzaski ale temat jest do opanowania. 

Wymiana jest nieciekawa ale wykonana, posprzataj sobie pod kierownica przed :P

No i zworka na swożniu pedala jest tematem dla cierpliwych :D

W albumie u mnie w podpisie masz fotki tych serw. Z tym że ja mam na tym duża pompę z 406 coupe :P

Daro00721

Z tego co wiem, no chyba że się mylę serwa różnią się długością tego trzpienia w środku który jest popychany przez pompę hamulcową.
Np: Numer mojego serwa to ATE 03.7854-1601.4 z tego co wyczytałem w katalogu do tego serwa jest przeznaczona pompa tandemowa i później jest dopisek 22,20 co to oznacza niestety nie wiem.
Niektóre serwa nie mają tego oznaczenia np z allegro czy jest to istotne?
Co do samodzielnej wymiany serwa wiadomo trzeba będzie sie troszkę pomęczyć, ale jak są chęci to  damy radę ;) śruby ,śrubami najważniejsze aby po odkręceniu dwóch śrub mocujących pompę udało się ją odchylić na tyle by zdemontować serwo bez odłączania przewodów hamulcowych ;)

serwo.jpg

Edited by Daro00721

Istreed

Fajnie jest dać nową uszczelke pod pompę i zobaczyć na trzpieniu z pompy czy nie przepuszczaja uszczelniacze. A jak masz małe serwo i pompę to wymienić w całości. 

zonkinho

I mnie spotkało padnięte serwo. Posiadam 206 1.4HDI z 2005 roku. Wg VINu posiadam serwo o oznaczeniu:
03.7853-2602.4

na allegro znalazłem serwo również z 1.4HDI o oznaczeniu 03.7854-2601.4 oraz 03.7752-1832.4

Będzie to ze sobą jako tako kompatybilne? 

Daro00721

Tak nie powinno być żadnego  problemu,aczkolwiek serwo które znalazłeś wygląda na troszkę zajechane.