Jump to content

206-stką do Chorwacji. Przygotowanie auta.

Recommended Posts

• 2 weeks later...

A napisze mi ktoś, coś na temat Słowacji i tej nieszczęsnym drogim kawałku autostrady, którą warto ominąć? :)

---------- Po chwili dodano... ----------

W ogóle ktoś kto mieszka w Wawie wyjeżdzał? Bo bym sie spotkał pogadać :)

Tasaczek
W ogóle ktoś kto mieszka w Wawie wyjeżdzał? Bo bym sie spotkał pogadać

Ja tak już ze 4 razy :P

Jak nie chcesz jechać autostradą to najlepiej przelecieć Słowację nocą i ogólnie większość trasy bo na drogach luz, mało policji i ogólnie bardzo przyjemnie się wtedy jedzie :)

A napisze mi ktoś, coś na temat Słowacji i tej nieszczęsnym drogim kawałku autostrady, którą warto ominąć?

Słowacji czy Słowenii? Bo w Słowacji to trochę tej autostrady jest, na Słowenii raptem 50km, a wydasz 30EUR ;)

Tzn nie wiem gdzie jedziesz dokładnie, ale jeśli w okolice Splitu no to chyba tyle wyjdzie km przez tą Słowenię ;)

Sorka o Słowenie mi chodziło i właśnie ten odcinek. Jadę na Lopar :) Podróż będe miał rociągnietą troche bo zatrzymuje się na troche w Wiedniu a później na jeziorach plitwickich.

Tasaczek
Sorka o Słowenie mi chodziło i właśnie ten odcinek.

Zatrzymaj się w Redics odpal automapę wpisz Cakovec ustaw omijanie dróg płatnych i pięknie Cię poprowadzi wzdłuż pól :) Choć do tej pory tylko dwa razy tak pojechałem, pozostałe 6 przeleciałem na pałę drogą płatną ;)

A do Lopar to promem z której miejscowości chcesz się dostać?

Jak z wyspy Krk to pamiętaj, że przejazd mostem jest płatny.

• 2 weeks later...
caraudiosystem

Ja wczoraj wróciłem z Chorwacji i w ten sam sposób jeżdżę co roku, spię na mieszkaniu we Wiedniu, w ten sposób dzielę sobie dystans na połowę i jadę w ludzkich warunkach a nie z zapałkami w oczach.

Jeśli także jedziesz przez OE to za Grazem skręcasz na Sentijl i jedziesz sobie wzdłuż autostrady po stronie jej zachodniej, wspaniała wąska droga wśród gospodarstw z niezłymi widokami na niesamowicie czysta Słowenię. cały objazd zajmuję mi jadąc zgodnie z przepisami 50 minut i ma długość 53 km

Wlatujesz do Maribora na krajową 1 i pchasz się aż do Ptuja około 30 km. Na ostatnim rondzie ( nie pamiętasz miejscowości chyba jeszcze Ptuj ale nie centrum, dość a nawet bardzo blisko autostrady) na rondzie kręcisz pierwsza w prawo o dolatujesz jak ja to mówię kukurydzą ( polami uprawnymi ) i dojeżdżasz do drogi bezpłatnej.

Gdybyś próbował ominąć autostradę stroną wschodnią poprzez Maribor uważaj na drogę która do niego wlatuje i na drogę dwupasmową H2 ona także jest objęta piklem.

A tak na marginesie auto musisz mieć sprawne jak w każdy inny dzień: Płyn chłodniczy i układ chłodniczy sprawny, klima jeśli masz ( choć kolega Fabią z Wawy w tym roku leciał bez )

Nic wielkiego, trasa jak trasa, pewnie w tydzień czy dwa wokół komina na szarpanego taką robisz :))

mestrekamcio

jadę znowu na Bałkany służbowo cyckiem :) Rok temu np. żadnych przykrych przygód, a cyca miałem dopiero 2 miechy ;) Piankę do opon, nabić klimę i chyba nic więcej ;) jak coś to służę pomocą odnośnie atrakcji tam ;)

Pisz o atrakcjach, bo pewnie niejednemu się przyda ;)

mestrekamcio

to na priv moge wszystko wyjasnic ;) a jakby kogoś tak mega Chorwacja zauroczyła to zapraszam do kupna tam nieruchomości ;)