Jump to content

Szok i przestroga na przyszłość

Recommended Posts

danieldomal

Ha ! to se pogadaliście :D Bardzo mnie drażni w ASO to, że jak masz coś do montażu w aucie i przy okazji kupujesz pióra to mówią takie "o... zamontować Panu?" i człowiek sobie myśli "jasne, czemu nie" potem na fakturze pięknie 50 zł za montaż :D. Zawsze myślałem, że takie pierdoły nie są płatne, podobnie jak "montaż" dywaników :D Co do tematu... Jasne, jak są jakieś w miarę łatwe rzeczy do porobienia w aucie to można to robić samemu, ale sprzęgła np. już nie wymienie, albo uszczelki pod głowicą... Gdzieś to trzeba robić :>

I tak z ciekawości zobacz sobie ile kosztuje przednia długa wycieraczka Bosch AeroTwin do Peugeota to przestaniesz się głupio śmiać ;)

Tylko co z tego, że taki AeroTwin kosztuje krocie, skoro jakość ma porównywalną z kiepskimi marketówkami. Raz kupiłem, przetestowałem i nigdy więcej tego badziewia do swojego auta nie założę! O trwałości gumy w takiej wycieraczce nawet nie wspomnę...

No ale zawsze istnieje jeszcze taka możliwość, że po prostu trafiłem na kiepski egzemplarz:P

Podjechałem ostatnio do 'naszego' wiejskiego mechanika, u którego teciowie robią swoje auta. Problemem była linka sprzęgła. Spytałem ile za robotę, a przede wszystkim ile to potrwa. Zgodnie z prawdą usłyszałem, że linka w granicach 100 zł, co do robocizny to nie jest pewien, bo pewnie będzie trzeba skrzynie rozebrać i auto na noc zostawić.

5 min szukania na forum, 25 min roboty pod domem i żona śmiga już drugi miesiąc na nowej lince..

tu musze troche skrytykowac twoje podejscie... wyobraz sobie ze jestes mechanikiem i z tego zyjesz i nie chcesz wpakowac sie w gowno. Nie dziwie mu sie ze tak odpowiedzial tez bym tak zrobil bo cholera wie co jest przyczyna i ile to zajmie. Tez wole swoim klienta wole mowic ze moze byc dluzej niz obiecywac zeby dali mi 30 minut i zaraz zrobie a zaraz mowic na panie musialem zdjac skrzynie przyjdz pan jutro.

Nie ma dla mnie w tym nic dziwnego

Jezelu tobie sie udalo w 25 minut to potem zalezalo by od jego uczciwosci czy powiedzialby ci 30 zł czy ze grzebal sie z tym caly dzien i 300 zł ;)

---------- Po chwili dodano... ----------

Tylko co z tego, że taki AeroTwin kosztuje krocie, skoro jakość ma porównywalną z kiepskimi marketówkami. Raz kupiłem, przetestowałem i nigdy więcej tego badziewia do swojego auta nie założę! O trwałości gumy w takiej wycieraczce nawet nie wspomnę...

No ale zawsze istnieje jeszcze taka możliwość, że po prostu trafiłem na kiepski egzemplarz:P

trafiles na kiepski egzemplarz mysle ;)

Turbo hiper mega ultra wycieraczki sporo kosztuja, roznie bywa z ich skutecznoscia ;) ale nikt mi nie wmowi ze te za 10 zł z markjeta sa dobre i fajne.

uczeszsie

Może podajcie konkretne nazwy ASO, bo to o czym tu wspominacie, to jakieś herezje.

Przedmuchane stare filtry, stary olej..

Może komuś oszczędzicie nerwów i próby naciągnięcia..

tu musze troche skrytykowac twoje podejscie... wyobraz sobie ze jestes mechanikiem i z tego zyjesz i nie chcesz wpakowac sie w gowno. Nie dziwie mu sie ze tak odpowiedzial tez bym tak zrobil bo cholera wie co jest przyczyna i ile to zajmie. Tez wole swoim klienta wole mowic ze moze byc dluzej niz obiecywac zeby dali mi 30 minut i zaraz zrobie a zaraz mowic na panie musialem zdjac skrzynie przyjdz pan jutro.

Nie ma dla mnie w tym nic dziwnego

Zgadzam sie, tylko że facet kazał mi kupić linkę i przywieźć mu na gotowo, bo 'on nie ma czasu jechać do miasta', czyli z góry zakładał że to linka i tylko to zrobi.

*RAMZES*

Aero Twin to tylko przykład, że spokojnie zwykła wycieraczka może kosztować ponad te nieszczęsne "99 zeta z montażem" ;) - i dlatego ten przykład w zestawieniu z tematem posta uważam za idiotyczny - bo jeżeli to ma być przykład na zdzierstwo w ASO czy tym bardziej oszustwa warsztatów, to ktoś zdecydowanie za długo przebywał na słońcu. Tym bardziej, że jak wspominałem nawet kolega słowem się nie zająknął do jakiego to auta i jaka wycieraczka - czy to do Trabiego czy też do Prosiaka ;) (do Trabiego faktycznie mogłoby być ciut za drogo :lol )

A i dodam, że mowa była o wymianie w ASO wycieraczki, a dla kobiety to słowo równie dobrze może znaczyć pióro jak i całość wraz z ramieniem... ;):P

danieldomal

Ja chciałem tylko pokazać do czego są zdolni MECHANICY, którzy wiedzą jaka część za co odpowiada.... Nikt nie powinien żadnego człowieka, czy to bogatego czy biednego robić w balona w taki chamski sposób, a każdy wie, że hamulce powinny być w super kondycji bo odpowiadają za bezpieczeństwo... Dobrze, że to w taki sposób się skończyło, a nie np. w rowie ;] tyle.