Jump to content
lukas1d-17

!!!Problem z 206!!!

Recommended Posts

lukas1d-17

Siema. Przejdę do rzeczy. Mianowicie , Wsiadam do auta odpalam puga i to mnie dziwi (tego nie było wcześniej) auto przy samym odpalaniu rwie się do przodu , czy to jak mam luz czy to jak jest na biegu, chodź zawsze odpalam na wciśniętym sprzęgle. To jest takie cos że odpalam rwie do przodu po chwili cofnie , silnik odpali igła wszystko ładnie pięknie . To się dzieje sporadycznie nie zawsze . Pytałem mechanika to mi mówi że kończy sie dwu mas . Ale wole was zapytać jak to wygląda itp. Dodam że sprzęgło sie nie ślizga , dzieki wam zza wszelkie porady :).

kowal78

W tym silniku nie ma dwumasy.

lukas1d-17

To czemu mechanik gadał ze jest dwu mas? nie wiem dlaczego tak sie dzieje jeżeli nawet jest wciśnięte sprzęgło , we dle mnie nic nie powinno ruszyć auta, tym bardziej ze nie ma wzniesienia itp . jestem zielony a nie chce wymieniać pół auta .

OK206

moze wodziki w skrzyni biegow cos szwankują

tak jak by skrzynia nie rozłączała biegu że lewarek jest na luzie a wodziki są na którymś biegu

ale sprzęgło powinno rozłączyc

canga

lukas co Ty masz za mechanika? Powiedz mechanikowi, ze by sie doksztalcil troche, gdyz tam nie ma kola dwumasowego, a jak bedzie, to chyba bedziesz jedynym posiadaczem 2.0HDi 90KM z kolem dwumasowym.

Wracajac do tematu - sloneczko, docisk, lozysko oporowe, sprzeglo, linka sprzegla z samoregulatorem - to nalezy sprawdzic, gdyz to odpowiada za wysprzeglanie lub tez i nie (jak w Twoim przypadku)

Noras

Chyba mechanik chce zarobić na tobie

lukas1d-17

ok canga . Pojade do innego mechanika i powie mi co i jak , oczywiście podam mu te wszystkie porady od ciebie.

Umcyk

dziwny problem... moze to nie byc wina ani skrzyni ani sprzegla...

zrob tak:

wbij na luz (dla pewnosci przepchnij auto - bedziez mial pewnosc ze jest na luzie) i odpal auto... jesli nastapi przemieszczenie auta, znaczy to ze to nie problem skrzyni czy sprzegla...

teraz teoretyzuje: moze naderwana jest ktoras z poduszek silnika i podczas rozruchu nastepuje gwaltowne przemieszczenie masy (silnika) co moze powodowac delikatne przemieszczenie calego auta...

nie spotkalem sie nigdy z taka sytaucja... ale moze?? ;)

lukas1d-17

Ja to dzisiaj ogarne . lecz jakos ucichło to teraz sam jestem jaki to objaw .

lukas1d-17

Dzis nadeszło koniec z 206 . Tzn juz po drodzę jakies 15km na pedale sprzęgła było czuć jakies chrupanie , i po tym cos ciężko było wcisnąć bieg, po krótkiej chwili tzn 400m ustało, Mówie sobie podjadę do mechanika niech zaglądnie co to jest. Podjechałem stwierdził że linka z samo regulatorem do wymiany. Więc mówie wsiąde kupie co trzeba i przyjade . A tu szok chrupło cos znów czuć to było na pedale sprzegła , puściłem sprzęgło i chciałem włączyć bieg i tu zdziwienie pierwszego biegu i żadnego innego nie dało sie włączyć . Mechanik wsiadł cudem mu sie udało . Po czym zostawiłem auto i mnie odwlekł do domu Scieerrą :) Po godzinie dzwoni że sprzęgło sie rozsypało i mam załatwiac nowe. Do was pytanie czy to możliwe że to sprzęgło ? czy chce mnie mechanik naciągnąć ? najpierw gadał ze linka tera ze sprzegło . Nie wiem co mam robić . Auto 2.0 hdi 90km 250tys przejechane.

2 pytanie . Jesli to sprzęgło, mam na podwórku drugie 2,0 hdi niby na liczniku jest 56tys ale to jest anglik więc liczmy ze jest przejechane gdzies ze 100tys. Czy bawić sie i brac sprzęgło z anglika czy kupic kompletne nowe sprzęgło???

Ja już sam nie wiem co am robić i nawet nie wiem jakie kupić aby było dobre czy z allegro jakieś czy ta uzywkę od anglika . Możecie coś doradzic bo jestem w kropce .

canga

Podjedz do niego i niech Ci pokaze to rozsypane sprzeglo, jak faktycznie bedzie rozsypane to kup nowe z dociskiem, moze byc firmy LUK.

Nie wkladaj uzywki, bo wiem jaki "faktyczny przebieg" maja angliki ;)

lukas1d-17

wiesz canga jak to jest z anglikami kupiłem za grosze całe i stoi , a sprzęgło firmy luk moge z allegro kupic ? możecie coć doradzic?

canga

Ja szukam P307 w 2.0HDi tez angola w dobrej cenie, ale kazdy ktory jest ma system wtryskow Bosch a mi potrzebny Siemens.

Co do sprzegla to zapytaj mechanika, oni zawsze maja jakies upusty w hurtowniach, moze cos Ci zalatwi w dobrej cenie.

Pamietaj, ze jak Ty zalatwisz i kupisz o 100zl taniej, a cos sie stanie ze sprzeglem podczas uzytkowania, mechanik powie, ze to wina sprzegla i masz to sobie zalatwic, a tak on zalatwia, on montuje i nie ma sie czym martwic przez 24 miesiace o czesc i 12 miesiecy na usluge - gwarancja:)

lukas1d-17

pytam dalej bo sprzegło wymienione ale, wsiadam i jade a tu 5tys obr i auto nie jedzie tzn ruszyc sie ruszy, mechanik mówi że sie slizga sprzęgło bo- i tu jego cytat: Mam załatwic całą linke wraz z regulatorem . O co tu biega ? Ja Pamietam że się naciagało linke kontrowalo sie i gitara. A tu jest jakis samoregulator ? Pomóżcie bo nie wiem co mam teraz robić. Auto nadal stoi u mechanika bo nie mogłem go odebrać gdyż mechanik nie chcial mi go wg dac bo mówił że spalę sprzęgło.

canga

W sumie dobrze Ci powiedzial, ze mozesz spalic sprzeglo jezeli sie slizga.

Mozliwe ze masz do wymiany linke z samoregulatorem, gdzies dwie lub trzy sztuki linek u siebie znajde, moge podeslac (nie sa mi potrzebne, zaplacisz tylko koszt wysylki), chyba ze mechanik zalatwi Ci jakies nowe w dobrej cenie.

lukas1d-17

a linka jest w raz z regulatorem ? i to całe trzeba wymienić?

canga

z regulatorem. Cala wymieniasz, a jak polowe? ;)

Wyciagasz ze skrzyni, przeciagasz przez oczko na lapie skrzyni, odpinasz przy sprzegle i wyciagasz w strone komory silnika, wkladasz nowa, zapinasz w odwrotnej kolejnosci i gotowe.

Tomeksup

Ja miałem podobnie. Jechałem, chcę wrzucić trójkę, zgrzytło. Nie wbiłem biegu. Myślę sobie: źle wcisnąłem sprzęgło. Próbuje jeszcze raz nic. Zjechałem w nocy na stację. Dzwonię do mecha: To pewnie olej w skrzyni. Wlałem po ciemku tyle, że mogło mi coś rozwalić. Siadam, odpalam na luzie, ale jedynki nie wrzucę. Wyłączam, wrzucam jedynkę, wciskam sprzęgło, odpalam. Rwie do przodu i gaśnie. Ruszałem z dwójki albo z trójki jak wahadłowiec i 100km do domu na trójce w nocy z prędkością 60-70km/h. Przed każdym skrzyżowaniem i światłami wyłączanie silnika już przy hamowaniu i hamowanie bez wspomagania. Całe szczęście, że była noc. Okazało się, że wyrwało jakieś sprężyny z tarczy. Zdarza się. Wracałem z Pragi. Dobrze, że stało się to w drodze powrotnej.

lukas1d-17

dobra auto odebrane z naprawy:) Sprzęgło kompletne LUKASA 385zł To było najtaniej jak mógł mechanik zrobić bo brał z Hurtowni swojej, dalej Linka Kompletna z samo regulatorem 105zł oryginalna, Ponoć nie warto kupować zamienników tak gadali i w Hurtowni i mechanik , dalej tył Łożyska oby dwa 185zł dalej , lewa półoś dalej , wahacz lewy . wyszło nie za tanio a i dodac trzeba jeszcze robocizna wyszło za to 350zł i jest rachunek 1025zł Nie iem czy to drogo czy tanio ale efekt koncowy powala , nic nie buczy nic sie nie dzieje elegancko , a nie wspomne jak biegi w chodzą , jestem zadowolony , co prawda troche zabuliłem ale no cóż , jakies opinie ?

Tomeksup

Linka to tylko z aso, zamiennik kosztuje tyle samo. Na wahaczach nie oszczędzaj bo za chwile znowu padną.

krayu

Używana linka do nowego sprzęgła raczej nic Ci nie da bo będzie miała maksymalnie rozciągnięty pancerz, a taka już masz i dlatego się ślizga sprzęgło.

Guest deft

Miałem podobnie i w dodatku czasami sama dwójka mi wyskakiwała wymieniłem takie dwa cięgna od drążka skrzyni biegów i problem zniknął ale nie daję gwarancji ze to to gdyż może to być zupełnie co innego ale sprawdz czy nie masz "wybitych" tych drążków bo ja miałem je w fatalnym stanie :)

lukas1d-17

wymienione te wodziki 3 szt

MŁODY2061504761918
wymienione te wodziki 3 szt

no to teraz już w ogóle masło powinno być :D jeszcze olej w skrzyni możesz dla dopełnienia :D

lukas1d-17

temat do zamknięcia . juz wszystko ok dokladnie Młody jak mówisz . Jak w masło :)