Jump to content
  • Similar Content

• MINICorn
      By MINICorn
      Hej,

Mam takie pytanie czy ktoś z Was montował może butlę lpg pod bagażnikiem?
      Wiem, że jest taka możliwość, ale bardzo zastanawia mnie czy akurat w 206 CC jest jak zamocować ją pod bagażnikiem- bo miejsce jest.

• artolini90
      By artolini90
      Witajcie Panowie.
      Nie znalazłem wyczerpujących tematów odnośnie mojego problemu na forum, z tąd muszę napisać co mnie boli, i proszę o jakieś zarąbiste pomysły.
      Przekopałem wszystkie bezpieczniki i kable ( czy nie są załamane na wtyczce w drzwiach) porozbierałem boczki, posprawdzałem drzwi. 
      W momencie gdy przyciskam pilota zamknij / otwórz, słychać tylko cykającą centrale natomiast brak rekacji ze strony zamków - tak jakby masy gdzieś nie dostawał. 
      Druga sprawa, która może nakieruje na rozwiązanie problemu i co mnie najbardziej zastanawia to nie reagująca lampka na otwarcie  drzwi kierowcy, reszta bez problemu. 
      Powiedzcie, czy to może uszkodzony zamek kierowcy czy centralka. Kupiłem BSI o tym samym numerze, niestety brak reakcji. 
      spotkał się już ktoś z taka zagadką? Proszę o konkrety. Dzięki i pozdrawiam

• palusz
      By palusz
      Cześć.

Prosiłbym tych którzy w ostatnim czasie zakładali LPG w Krakowie o polecenie jakiegoś warsztatu. Napiszcie proszę też ile Was to wyszło i jaki macie silnik. Planuję zagazować mojego puga (1,4 SW) w najbliższym czasie i chcę to powierzyć specjalistom

Z góry dzięki za opinie.

Pozdrawiam
    • lukasz_freak
      By lukasz_freak
      Od kilku dni jeżdzę już na nowych Devil-ach Dayline-ach, jednakże mam z nimi mały problem...nie wiem jak zamontować w nich silniczek...lampa wygląda tak z tyłu: Tył Wiem tylko tyle,że ten bolec nr. 2 znajduje się zaraz za soczewką i że jak jak poluzowany to mogę leciutko nią (soczewką) poruszać...ale nie wiem czy trzeba ten bolec wykręcić i w jego miejsce zamontować silniczki??

A może ktoś wie jeszcze do czego służy bolec nr.1?
      Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić...
    • vidlasty
      By vidlasty
      Witam, przymierzam się do montażu instalacji gazowej sekwencyjnej,
      pytanie moje do osób które maja podobny silnik,
      mam 1.4 16v z 2005r, zalozyl bym gaz bo trzaskam ogrom kilometrow,
      Pytanie, czy ten silnik dobrze zachowuje sie na gazie? jak z komputerem,
      nie zapala "check engine"?, nie faluja obroty?.
      W ramach deseru jak by sie ktos podzielil ile ten bączek pali benzynki na takim silniku? Nie zal mi kasy na instalacje bo wiem ze sie zwroci, lecz jesli czesciej to auto z instalacja bedzie nawiedzac serwis to ja sobie podaruje bo sie okaze ze za wszystkie strojenia i naprawy doloze wiecej niz zaoszczedze.
      dzieki
      pozdro.
Sign in to follow this  
mario188

LPG IV gen. do 1.4 75 km Wa-wa

Recommended Posts

mario188

Witam.

Chcę założyć instalację lpg do mojej 206-ki. Przejechane 134000. Auto pali bez problemu. Zastanawiam się nad tym jaką instalację wybrać - znajomy poleca mi BRC (coś nie jestem przekonany). Czy może lepiej coś innego do silnika 1.4 75 km z roku 2003?

Pytanie do osób króre posiadają ten sam model i lpg - jaką instalację macie oraz czy polecacie? Ewentualne problemy ze spalaniem, błędy etc.

Czy ktoś zakładał gaz w rejonach Wa-wy i poleca konkretny zakład?

Pozdrawiam

ceres.90

ja mam 1.1 z gazem założone Stag IV i działa bez zadnego problemu od półtora roku

Latek

Mam identyczny silnik co Ty tylko że pyzio jest z 2001 roku. założyłem gaz jakieś dwa tygodnie temu pod Garwolinem (60km od WAWA), butle mam w kole zapasowym z ładnie schowanym korkiem. max do butli wchodzi mi 35,5 litra i na tym robie 370-380km. Narazie tankowałem go dwa razy. Wiec mam spalenie 9,2 -9,4 l/100km. Uważam że to bardzo dobry wynik. Ogólnie polecam!

mario188

Latek a jaką instalację wstawiłeś? Do Garwolina mam trochę kilometrów - wolałbym coś w samej Wawie zakładać lub okolice Legionowa.

Latek

Stag 4, wtryski Hana, reduktor Tomasetto

Dokładniejszych modeli nie znam.

mario188

Wygląda na to, że masz podobną instalację jak Ramzes - tylko sporo więcej Ci pali. Ciekawe dlaczego?

guciobiker

Stag 4 + hana / butla w kole 44litry. Spalanie ok 7-7,5 gazu

*RAMZES*
masz podobną instalację jak Ramzes - tylko sporo więcej Ci pali. Ciekawe dlaczego?

Bo Ramzesowi montowali fachowcy? ;):P

A co do zakładu montującego... Poszukaj na LPG-forum polecany zakład w okolicy, niekoniecznie najbliższej. Tak na prawdę, i powtarzam to przy każdej okazji, 80% instalacji to nie "graty" tylko fachowiec, który to wystroi. Lepiej dać nawet parę stówek więcej, bo święty spokój potem i cieszenie się jazdą nie ma ceny... ;)

kuba1234202

wtryskiwacze spokojnie wystarczą reg omvl po co przepłacać za H2000.:)

Latek
Wygląda na to, że masz podobną instalację jak Ramzes - tylko sporo więcej Ci pali. Ciekawe dlaczego?

może dlatego że jakby to powiedzieć, jeżdzę dynamicznie :) przez montażem gazu, pyzio palił mi 9l/100km benzyny.

mario188

Wygląda na to, że większość ma staga 4. Tylko ta opcja to koszt w okolicach 3000. Czy podejdzie tu stag model niższy - czy raczej lepiej dopłacić i mieć spokój.

guciobiker
Wygląda na to, że większość ma staga 4. Tylko ta opcja to koszt w okolicach 3000. Czy podejdzie tu stag model niższy - czy raczej lepiej dopłacić i mieć spokój.

Oszczędzać na czymś co ma służyć oszczędności? Lepiej dołożyć parę złoty.

mario188

Faktycznie. Tylko po co płacić za model wyższy jeżeli nie będę mógł wykorzystać wszystkich funkcji. Dlatego szukam czegoś optymalnego do tego silnika i samochodu.

*RAMZES*
Tylko po co płacić za model wyższy jeżeli nie będę mógł wykorzystać wszystkich funkcji. Dlatego szukam czegoś optymalnego do tego silnika i samochodu.

Znam wielu którzy zakładali tanio, u pana Kazia a potem wkładali drugie tyle w samochód opowiadając na lewo i prawo że "gaz to tylko do zapalniczek" Ale nie mój burdel, nie moje panienki... A zresztą co ja tam wiem o motoryzacji... ;):P

mario188

Decyzja już prawie podjęta. Będzie Stag 4, Tomasetto oraz wtryskiwacze reg. Butla w kole. Chyba będzie dobrze. Być może będę jeszcze montował emulator - gdyby wskaźnik benzyny był "zazdrosny" i zaczął świrować.

*RAMZES*

wskaźnik na bank będzie świrował a fuel-flopper to nie majątek ;)

mario188

A czy ktoś z Was montował zbiornik w innym miejscu niż koło zapasowe (czytaj bagażnik)? Jeżeli tak to jak z pojemnością bagażnika to wygląda po montażu?

piter13

Ja mam zamontowany w bagażniku,za mniejszą połówką siedzienia tylnego.Poj.butli 45 litrow.Mnie aż tak nieprzeszkadza w bagażniku

*RAMZES*
to jak z pojemnością bagażnika to wygląda po montażu?

Tak ponad 1/3 bagażnika z głowy? ;)

piter13

Mnie to nieprzeszkadza,zazwyczaj 206 podrużuje sam lub we dwójke,więc tylnie siędzenie mi służy za bagażnik ,a i do bagażnika można jeszcze cos włożyc.Teraz mysle nad butlą jeszcze większa,ja nierobie autem, 20 tys km.rocznie,sredni przebieg roczny to prawie 60-70 tys.km.Więc w zapasie odpada,zamało mógbym zatankowac,a niestety za granicą niema aż tak duzo stacji z LPG jak w Polsce na każdym kroku,a skoro zdecydowałem się na LPG to na nim jeżdze