Jump to content
  • Similar Content

• cana
      By cana
      Na wstępie chciałam podziękować za pomoc przy doborze zderzaka tylnego. Mój Peugeot już śmiga z nowym (używanym) zderzakiem, którego dopadłam dopiero 300 km od miejsca zamieszkania...ale czego się nie robi dla swojej kruszynki ;p. 
      Mam kolejny problem i zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Po wycedzeniu w bok mojego starego zderzaka tylnego, na nadkolu został zdarty lakier do 'żywego' - taka długa cienka linia.  Są też takie miejsca w samochodzie - gdzie lakieru brak (małe miejsca max 1cm x 1cm) i tam widać rdzę. ? 
      Pomyślałam, że muszę sama jakoś temu zaradzić. Moje pytania do osób, które może znają przepis jak temu zaradzić:
      1. Czym odrdzewić a następnie zabezpieczyć przed korozją takie miejsca? 
      2. Czy po ewentualnym spełnieniu pkt.1, takim środkiem: https://allegro.pl/duzy-lakier-zaprawka-2-pedzelki-do-roznych-zadan-i6420166857.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMTM5MzgwNDEAMTU3OTMxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=03d11981-2f77-4bef-8b7d-de069ede67ac , będę mogła w miarę skutecznie zamalować małe elementy? 

Pozdrawiam!?

• Nico95
      By Nico95
      Siemanko

Pytanie banalne, może wręcz głupie ale nie było tak więc:

Moje felgi są obdarte, mają pewne ubytki i rysy, ale szczerze szkoda mi pieniędzy na ich odnowę bo nie są to BBS za 1500 zł tylko sirocco za około/ponad 400 zł używki ;p tak więc sama ich regeneracja z malowaniem będzie kosztować mnie więcej niż sama ich aktualna wartość. Oczywiście felgi nie są w stanie krytycznym ale widać ślady użytkowania Pytanie brzmi czy jeśli pomaluję je w takim stanie jak obecnie są również uzyskam dobry efekt? Liczę się z tym ,że głębsze ubytki będzie widać ale jednak na czarnym kolorze nie powinno tak bardzo widać Chodzi mi o sam fakt czy przez te rysy i ubytki może mi farba odchodzić itp itd?
    • DuszeK
      By DuszeK
      Siema!

Ludziska mam pytanie.
      Pieruńsko podoba mi się kolorowy osprzęt pod maską - np. węże chłodnicy, obudowa filtra powietrza, skrzynka bezpieczników, kolektor dolotowy pomalowana na jakiś kolor "współgrający" z autem np. tak jak tu na niebiesko

Moje pytanie:
      Skąd wziąć np. kolorowe węże do chłodnicy i inne takie elementy? - czy brać pistolet i malować?
      Kolejne co gdyby zamiast malowania plastików machnąć plastidip? (czy jak to się zwie) w sensie że takie coś
      http://allegro.pl/folia-guma-w-spreju-spray-farba-lakier-felg-i5047997884.html

Wiadomo nie dałbym tego np. na pokrywę silnika ale już myślałem żeby tym zrobić węże chłodnicze
      Ktoś próbował tego pod maską naszych lewków?

Ew. prośba o jakies linki - sklepów jak ktoś coś kupował do podobnych prac?
spidi347

Malować czy nie malować

Recommended Posts

spidi347

Witam,

Mam problem, a właściwie dylemat, że sam nie mogę podjąć decyzji - zwracam się do was z prośbą o radę :D

Mianowicie mój pyzio wygląda teraz tak :

0sl2.jpg

xocd.jpg

9fbj.jpg

igs9.jpg

a345.jpg

a właściwie nie do końca, bo miałem ostatnio bliskie spotkanie z sarną i tak dokładnie to wygląda tak..

k3kb.jpg

Więc przechodząc do rzeczy, przy okazji przymusowego wymianie kilku elementów i jednoczesnemu ich malowania myślę czy od razu pomalować też w kolorze wszystkie czarne listwy, tzn przednią na zderzaku, boczne, tylną i klamki.

Będą też drobne poprawki lakiernicze ubytków które powstały przez kilka lat eksploatacji.

Więc doradźcie mi, malować czy zostawić czarne ?

Będzie to dobrze wyglądać?

danek

kolego ! w pierwszej kolejności to ma sie tobie podobać :) Ja bym malował wszystko pod kolor .

Matias421

A ja bym znów listwy zostawił czarne :)

syru

moim zdaniem fajnie wyglada wszystko pomalowane pod kolor natomiast musi się Tobie podobac:)

marcin90

Ja bym dał szeroki zderzak na przód + listwy w kolor.

henson

Ja bym pomalował listwy i lusterka

mim

Ja bym dał szeroki zderzak na przód + listwy w kolor.

Napisałbym dokładnie to samo, bo z wąskim zderzakiem na przodzie i wszystkimi listwami białymi wyglądałby jak mydelniczka :P

Poza tym u Ciebie i tak już ktoś majstrował, bo powinieneś mieć plaster miodu, a nie kratkę. W dodatku kto wie, czy to niebyła jakaś podróbka, bo zderzak cały się połamał, a przeważnie one tylko pękają hmm

Czyli szukaj zderzaka szerokiego z plastrem miodu i wal wszystkie listwy w kolor ;)

spidi347

Zderzak kupiłem już jak i wszystkie inne elementy, czekają na pomalowanie, wszytko oryginały, ale byłem przekonany że szeroki zderzak potrzebuje szerokich błotników, więc już wziąłem wąski...

A że ktoś coś już kombinował to przypuszczałem, bo widać delikatnie inny odcień błotników, teraz po uderzeniu widać szpachle na masce no i lampy są dość że podróby to jeszcze jedna z DEPO a druga TYC.. Ale kupiłem już oryginały, także już będzie ok.

danek

ale jak założy szeroki zderzak to będzie mial w nim halogeny a co sie z tym wiąże to dodatkowy koszt , kupno przełącznika zespolonego pod kierownicą a kolega ma wersję mux a do muxa taki przełącznik nie należy do tanich :(

dzuma1990

Halogenów na początek nie trzeba podłączyć. Mimo wszystko mogłeś się skusić na szeroki zderzak. Auto zyskuje +5 do respektu:)

revcan

Szeroki zderzak, i auto zuupełnie inaczej wygląda!

Całość z tymi lampami z tyłu wyglądała by super! a listwy, zostawił bym czarne, ale to wg. gustu. :)

halogeny zamontujesz później, bo i tak bd. miał sporo wydatków...

Guest bezli†osny
kolego ! w pierwszej kolejności to ma sie tobie podobać :)

He, he, dokładnie :ok a tak to masz tyle rad, ilu ludzi i weź się skurczę zdecyduj. Tym pytaniem na forum narobiłeś sobie tylko kłopotu. I po co to było?

spidi347

heh, to nie kłopot, faktycznie nie rozjaśniło mi się za bardzo .. :D Więc tak, wszystko mam kupione, malował będzie znajomy lakiernik w zamian za usługę dla niego z mojej strony. Także tragicznie mnie to nie wyjdzie. Ale mimo wszystko ostatnio fundusze jakoś tak odpływają z każdej strony, także będzie składany na tym zderzaku narazie. Ale! Będę się rozglądał za szerokim, jak znajdę w dobrych pieniądzach to znajomy mi to pryśnie i przełoże. Tylko dalej co z tymi listwami.. :D

---------- Po chwili dodano... ----------

A te halogeny jak już będą, to czy nie wystarczy ich tylko podłączyć ? Mam identyczny przełącznik zespolony jak w drugim lwiątku - 307, tam są halogeny włączane tylnie i przednie w ten sam sposób co u mnie, tylko w moim zapala się tylko tylnie. Konstrukcja przełącznika wygląda identycznie, więc nie wystarczy tylko włączyć jakiejś opcji planetem ?

danek
heh, to nie kłopot, faktycznie nie rozjaśniło mi się za bardzo .. :D Więc tak, wszystko mam kupione, malował będzie znajomy lakiernik w zamian za usługę dla niego z mojej strony. Także tragicznie mnie to nie wyjdzie. Ale mimo wszystko ostatnio fundusze jakoś tak odpływają z każdej strony, także będzie składany na tym zderzaku narazie. Ale! Będę się rozglądał za szerokim, jak znajdę w dobrych pieniądzach to znajomy mi to pryśnie i przełoże. Tylko dalej co z tymi listwami.. :D

A te halogeny jak już będą, to czy nie wystarczy ich tylko podłączyć ? Mam identyczny przełącznik zespolony jak w drugim lwiątku - 307, tam są halogeny włączane tylnie i przednie w ten sam sposób co u mnie, tylko w moim zapala się tylko tylnie. Konstrukcja przełącznika wygląda identycznie, więc nie wystarczy tylko włączyć jakiejś opcji planetem ?

tak masz racje one są podobne, różnica jest taka u ciebie brak jest właśnie opcji halogenów , masz tylko światło przeciwmgielne

Junk65

Co sie da to jak masz okazję to wal w kolor śmiało. Ja ostatnio miałem przygodę F.Doblo - to chociaż wydębiłem nakładki lusterek w kolor jak mi maskę malowali.

yayko

maluj całego na biało :D będzie mega:D

Hadre

ja bym zostawił czarne, ale Twój wybór ;)

Lukasz_wa

Malować

Guest Wiolka

A ja mam pomalowane a wolałabym czarne ;)

Koras

szeroki zderzak + wszystko w kolor. Zero nudnego plastiku.

xMisiek95

Maluj! odmłodzisz auto! :D

ScreamMyName

Napisz do uzytkownika kibz, to moj ojciec, on ma 1.4 hdi biale z wylakierowanymi listwami, klamkami etc. Jak poprosisz to pewnie podesle Ci fotki, wiec zobaczysz co i jak.

Dla mnie osobiscie wyglada super.

Btw jesli moge - wyrzuc te lexusy :) Bedzie ładniejszy :)

Lausitz

Każdy ma swój gust,dla mnie z czarnymi plastykami jest super(co jakiś czas przejechać czernidłem). Ale jeśli "odmładzasz "autko,no to idź na całość. Bo najgorsze są półśrodki!

Aro821

Zrobisz jak uważasz , ale ja trochę czarnego bym jednak zostawił np.listwy a i poeksperymentował bym też z dachem np. czarny mat.

MŁODY2061504761918

rzecz gustu. Ja mam takiego jak ty i wole z go z czarnymi zderzakami :) dodaj odpowiednie detale i zobaczysz że cały biały wygląda słabo przy ciemnych listwach. Wiem co mówię bo kiedyś spotkałem identycznego do mojego, ale z listwami na biało i oglądałem z 30 minut z każdej strony i tak właśnie wybrałem jak wybrałem i nie żałuję czyli zostawiłem plastiki. Kolejna rzecz na +++ to że na białych listwach będzie wszystko widać. Nie mówię żeby zaraz przycierać jakieś inne auta czy coś ale zdarzają się różne rzeczy :) a na plastikach nic nie widać ;p wybór należy do Ciebie :) ps. kiedyś polecam przemalować dach na czarno + felgi :)

Każdy ma swój gust,dla mnie z czarnymi plastykami jest super(co jakiś czas przejechać czernidłem). Ale jeśli "odmładzasz "autko,no to idź na całość. Bo najgorsze są półśrodki!

kolega dobrze gada. Czernidło raz na 2 tygodnie + lakier bezbarwny i ludzie zaczepiają Cię na światłach pytając czy to 2013 rocznik :D ? hah