Jump to content
MAKI

Elektroniczna przepustnica od RC ...

Recommended Posts

MAKI

Immo zostało wyczyszczone nie da sie ponoć całkowicie usunąć,teraz immo sterownika jest wyzerowane tak jak w fabryce są puste i dopiero potem narzuca im sie nr imma . Moje pytanie jest takie co należy zrobić po włożeniu takiego sterownika??? wystarczy tylko włożyć włączyć zapłon i po chwili odpalić czy co??? I pytanie 2 do sterownika ida 3 wtyczki 2 od wiązki od silnika i jedna od chyba bsi czy ta wtyczka co idzie do bsi po podbpięciu bedzie ok nie są tam pozamieniane kable? powiedzmy ze 3pin idzie do bsi od czujnika temperatury i czy w tym z rc też tak jest? fajnie gdyby ktoś mi coś podpowiedział boniechce czegoś popsuć. chciałem przypomnieć ze miałem zwykłe 2.0 i chce łożyć sterownik od rc,bedzie wiążka od rc, cewka bo ma inną wtyczke ta w rc,przepustnica,czujnik map sensor i wtryski a silnik to 2.2 z 407. zmienne fazy wszystko tak ma jak rc więc powinien smigać na tym sterowniku na tym od 2.0 też chodził ale to nie to. Licze na waszą szybką odpowiedż dzięki i pozdrawiam.

MisioLBN

Czegoś nie rozumiem.... Nie prościej było wystroić 2.2 na sterowniku z 2.0 zamiast pakować tenz Rca ? Masz muxa więc przekładka powinna być bezbolesna. Elektroniczna przepustnica to zło. Jedyne co zyskasz to zmienne fazy ale i tak będzie źle bo Rc miał inną głowicę także tak czy tak trzeba to stroić.

MAKI

Właśnie kolego problem był z przepustnicą w 2.0 jest mała a w rc jest sporo wieksza ale auto łapało błąd,dostawało wiecej powietrza i sterownik wariował myślał ze jest nieszczelność w kolektorze ssącym. kilku ,,fachowców'' powiedzialo mi ze nie ma problemu zestroić to ale jak przyszło co do czego to problem powstawał właśnie przez tą przepustnice nie mieli programu którym mogliby zmienić jej ustawienie,tylko mogli zmienic kąt zapłonu czas wtrysku i tyle koniec. dlatego zdecydowałem sie kupić sterownik od rc aby nie było problmu z przepustnicą. Zobaczymy co z tego wyjdzie,nie wiedziałem ze przez przepustnice beda takie problemy.

MisioLBN

Bo trzeba było przerobić przepustnicę na linkę i wtedy stroić. Generalnie w 307 był elektroniczny pedał i niema problemu nawet z założeniem tego do 206 tylko musi być mux. Daje się pedał elektroniczny z 2.0 307 i w sterowniku trzeba to uruchomić. Angole to robią. A tak wogóle to jak dobrze pamiętam to Ty 307 modzisz tak ? Tam był sterownik z obsługą zmiennej fazy bo 2.0 w 307 miało zmienne.

Longbow

yup EW10A 143KM miał wariator.

MAKI

u mnie nie było zmiennych faz. mam wązke silnika z rc i troche sie różni od tej mojej,kostki sa inne. potrzebowałbym jakiś schemat albo coś szukałem ale nigdzie nie ma. moge liczyć na czyjąś pomoc ... zależy mi na czasie :(

MisioLBN

Trzeba było kupić wiązkę od 307 z ecu od Ew10A i by nie było problemu... Zresztą dobry tuner pewnie i na seryjnym ecu napisał by zmienne fazy.

MAKI

pierwsza i druga wtyczka już wiadomo od czego ale z trzecią jest problem wiązka jest od c4 vts, ale nie mam pojęcia od czego ona jest. ktoś może wie??? wtyczka 1 od czujnika położenia wałka rozrządu wtyczka 2 od czujnika spalania stukowego a wtyczka 3 ??? macie w swoim rc może taką wtyczke???? http://www.fotosik.pl/u/maki266/album/1778167

MAKI

założyłem wiązke silnika wszystkie graty z rc,sterownik z wyczyszczonym immem i nie pali. pompka paliwa idzie iskry na świecy nie sprawdzałem bo już późno jest i pada a auto na polu. może robie coś nie tak,sterownik z wyczyszczonym immem należy wykonać jakąś procedure czy tylko założyć i powinno grać ??? jeśli imma by nie czytał to czy szła by pompka??? dodam że nie moge sie połączyć komputerm aby odczytać jakie ma błędy.