Jump to content
Sign in to follow this  
Lukasz_wa

SWAP z 1.4 HDI na 1.6 HDI

Recommended Posts

yayko

a ja powiem coś od siebie co się dowiedziałem wczoraj od mojego mechanika z DreamGarage że uturbienie s16 to koszt około 10-13 tys :)

rimu
a ja powiem coś od siebie co się dowiedziałem wczoraj od mojego mechanika z DreamGarage że uturbienie s16 to koszt około 10-13 tys

A ja dodam że Sebekowy jest na sprzedaż chyba że to się zmieniło.

---------- Po chwili dodano... ----------

ale zawszte to będzie kolejne s16T

yayko

ja nie zakładam turbo :) tylko mówię jak by ktoś chciał :)

Koras

dreamgarage to chyba dosc fajna cenowo firma :) jak wypada jakosciowo ?

yayko

zajebiście robią i dobrze :) już parę fiest st w kompresorze wyszło od nich :) i Dominik (właściciel) jeździ omegą 3.0 v6 kompresor :) no i dają gwarancję na wszystko :)

Lukasz_wa

Jeżeli uda się wyciągnąć z 1.4 HDI 120 koników to będę zadowolony. I tak ważniejszy jest NM i bezawaryjność.

Chyba, że faktycznie trafię gdzieś pewne 2.0 HDI to wtedy zmieni się koncepcja.

A na moc powyżej 200 KM to inne zabawki są :)

MŁODY2061504761918

siema Czip wjechał czy coś jeszcze że masz 94 KM ?

Pozdrawiam sory jak przeoczyłem odpowiedź :)

Lukasz_wa
siema Czip wjechał czy coś jeszcze że masz 94 KM ?

Pozdrawiam sory jak przeoczyłem odpowiedź :)

Na chwilę obecną sam program (chip) zrobił 94 KM - mam wykres z hamowni na potwierdzenie :) .

W planach mam zrobienie całego układu wydechowego ( 2,5 - 3 cali ), ale to dopiero kiedy obecny padnie.

Aktualnie szukam dobrego układu dolotowego ( ciężki temat bo mało jest renomowanych firm robiących coś do Peugeota, szczególnie HDI ).

Pod rozwagę biorę także większą sprężarkę iintercooler.

MŁODY2061504761918

Piękna sprawa :) słyszałem że z naszych silników idzie wykrzesać trochę ale nie myślałem że 24 KM

Gratulacje :)

Układ dolotowy do naszego HDI ? Powodzenia...ja tez swego czasu szukałem i dedykowanego nikt nie robi. Simota robi do benzyny i trzeba to jakoś przerobić, ale da się.

Powodzenia w modach bo ciekawy projekt :) będę obserował, bo ja poszedłem w wygląd, a mocy też bym trochę przyjął :)

Dambala

Dolot robi się samemu gdy jest wydech zrobiony aby to razem jakoś grało a nie dedykowane gówna. Zawsze można próbować coś przerobić z benzyny.

xMisiek95

1.4 HDI i 94 konie to według mnie bardzo dobry wynik. Powiedz ile spalanie wzrosło?

MŁODY2061504761918
1.4 HDI i 94 konie to według mnie bardzo dobry wynik. Powiedz ile spalanie wzrosło?

jak nie dusi to pewnie i spadło ;)

Lukasz_wa

Spalanie po modyfikacji oprogramowania spadło o ok 1 litr/100 km, także bez szału.

Natomiast jeżeli mocniej pociśniesz, a moment obrotowy zachęca do tego to szybciej zbierasz punkty na stacji benzynowej - także same korzyści ;)

Bardziej zależało mi na poprawie dynamiki i przy oponach szerokości 215 jest ona zauważalnie lepsza.

Dolot robi się samemu gdy jest wydech zrobiony aby to razem jakoś grało a nie dedykowane gówna. Zawsze można próbować coś przerobić z benzyny.

Mam zaprzyjaźniony warsztat budujący i serwisujący samochody rajdowe także wsparcie jest, coś sensownego wymodzimy gdy przyjdzie czas ;)

Piękna sprawa :) słyszałem że z naszych silników idzie wykrzesać trochę ale nie myślałem że 24 KM

Gratulacje :)

Układ dolotowy do naszego HDI ? Powodzenia...ja tez swego czasu szukałem i dedykowanego nikt nie robi. Simota robi do benzyny i trzeba to jakoś przerobić, ale da się.

Powodzenia w modach bo ciekawy projekt :) będę obserował, bo ja poszedłem w wygląd, a mocy też bym trochę przyjął :)

Jeżeli idziesz w wygląd to także pozwolę sobie poobserwować, bo niestety wiele modyfikowanych 206 przypomina pług śnieżny lub armagedon :)

Ludzie obwieszają je kilogramami plastiku, montują wiadro jako końcówkę wydechu, kleją naklejki bez opamiętania i sensu... Szok..

Szkoda, że nie ma firm jak np. MTM specjalizujący się w grupie vw, czy Milotec robiący rewelacyjne akcesoria do Skody, a z drugiej strony to co ciężką pracą zdobyte bardziej cieszy i o to w tej zabawie chodzi ;)

myhavk

swap 14 hdi na 2.0hdi 90km seria

hej mam do kupienia puga jak w temacie tylko jeszcze w starej budzie.

za ok 5000

teraz pytanie czy oplaca sie go brac i przekladac do nowszej budy ? jest tam troche czesci jeszcze jak elektryczne szyby klima itp.

auto nie jest zadbane ale podobno stan techniczny bardzo dobry serwisowany w aso

yeti

ale co wy chcecie układem dolotowym w turbo podziałać ? w turbo robi się aby był jak najmniej oporowy, co najwyżej można pomyśleć nad umiejscowieniem filtra powietrza i tyle

Koras
swap 14 hdi na 2.0hdi 90km seria

hej mam do kupienia puga jak w temacie tylko jeszcze w starej budzie.

za ok 5000

teraz pytanie czy oplaca sie go brac i przekladac do nowszej budy ? jest tam troche czesci jeszcze jak elektryczne szyby klima itp.

auto nie jest zadbane ale podobno stan techniczny bardzo dobry serwisowany w aso

cos wiecej ? co to jest stara buda? stary mux nowy bez mux?