Jump to content
  • Similar Content

• Emcioo15
      By Emcioo15
      Witam, posiadam 206 z 1.1 pod maską i chce na wiosnę kupić ładne alusy. Jaki mam zabrać najbardziej optymalny rozmiar, by go nie zamulić do reszty? obecne 14 stalowe są po prostu za małe, a że 1.1 nie opłaca się modyfikować to chce żeby chociaż wyglądał  
    • jakubszynkiewicz216
      By jakubszynkiewicz216
      Hej,
      Z czystej ciekawości ma ktoś z was 206 koła '16 z ładnymi alusami? Chciałbym zobaczyć jak to się prezentuje ?

• Perła
      By Perła
      Witam wszystkich,jakiś czas temu kupiłem oryginalne alu do swojego peugeota,i gdy przyszedł czas na włożenie felg,wszystko super się zgrało do momentu przejechania ok10m..
      Odważniki które były zamontowane tarły o zacisk hamulcowy i krótko mówiąc wszystkie poodpadały,gdy wybrałem się drugi raz na wyważanie kół "fachowiec" zamontował je w tym samym miejscu i po zamontowaniu widać gołym okiem że nie ma szans aby nie tarły,gdy zapytałem czy by mógł mi zamontować odważniki w innym miejscu,powiedział że niestety komputer pokazuje w którym miejscu mają być i on nie może nic z tym zrobić,Felgi są to oryginalne  14', jeździły wcześniej w takim samym peugeocie tylko z silnikiem 1.4 i sprzedający mówił że nie było żadnego problemu.Nie za bardzo wiem co z tym fantem zrobić gdyż nigdy takiego problemu nie miałem. Moje pytanie brzmi czy da się coś z tym zrobić czy ostateczność zakładać dystanse ?
    • Damianos1
      By Damianos1
      Hejka, powoli rozglądam się za letnim setupem i zastanawiam się czy Ouragany wejdą do mojej 206  Z tego co wiem to błotniki (nadkola) mam wąskie. W lecie jeżdżę na oryginalnych felgach Boheme 14 cali, 5,5 J, ET 34, 175/65 R14. Teraz na lato chciałbym założyć Ouragan 16 cali, 6.5 J, ET24 z oponami 205/45 R16. Moje pytanie jest następujące; Czy wszystko będzie pasowało, i czy może mi coś obcierać? Czy 205 na felgę o szerokośći 6.5 J jest ok? Zawieszenie fabryczne, nic nie obniżane. Pozdrawiam   
    • mista1979
      By mista1979
      Witam przeglądałem forum i trafiłem na encyklopedię autorstwa kelly, ,
      poczytałem wszystko ładnie pięknie tylko zdjecia które miały prezentowac orginalne aluski juz zniknęły pewnie z zewnętrznego serwera.
      Poczytałem całoś całe 18stron i nigdzie nie było zdjec albo jakiegos konkretnego linka który by zaprowadził pod wskazany adres, ani w innym temacie na forum.
      Dlatego poszperałem w necie i zanalazłem katalog felg które oferuje Peugeot na chwilę obecną-(nawet są tam moje Boheme)
      Katalog mam, wrzuciłem na "Odsiebie"
      Są tam tez felgi do peugeota 107, 207 i innych
      oto link --> http://odsiebie.com/pokaz/6398824---eef6.html

Z uwagi ze www.odsiebie.com ,cos nie chodzi a nie wiem czy zostanie on włączony,
      zasyłam jeszcze jednego linka aby można było pobrać

http://www.peugeot.ie/templates/peugeot06/PEUGEOT_ALLOY_WHEELS-2009.pdf

EDIT by Mod: Link do katalogu podrzuconego przez revcan.
jarman

Enzo od forda - czy te felgi będą pasować?

Recommended Posts

jarman

Cześć, znalazłem felgi w dobrej cenie, które chciałbym założyć do mojej 206-tki.

http://tablica.pl/oferta/alufelgi-enzo-6jx14-4x108-ford-CID5-ID4yDIL.html?requestFromAd=1

Facet ma mi zmieżyć ET. Czy powinienem jeszcze o coś spytać? Da się stwierdzić bez przymierzania czy będą pasować.

Szkoda by było wywalić kasę na coś, czego nie da się założyć :P

Z góry dzięki za pomoc

Koras

ford ma inne Et dystans bedzie potrzebny

adrian1115

Fordy mają mniejszy otwór centrujący więc musiał byś powiększać w feldze.

jarman

ET to nie problem. Tak jak piszesz Koras zastosuje się dystans i po sprawie. Martwi mnie natomiast średnica otworu centrującego. Rozumiem, że trzeba fizycznie rozwiercić ten otwór. Czy to jest standardowe działanie czy raczej lepiej dać sobie spokój i poszukać innych felg.

Koras

z tym otworem nie jestem przekonany. trzeba zmierzyc jeden i drugi bo wiem ze roznie bywa

Dambala

Fordy mają mniejsze otwory zazwyczaj ;) Zmierz otwór w enzo, jak ma min 65 albo więcej to ok jak mniej to czytaj niżej.

Trzeba by dać na frezarkę albo tokarkę i bawić się ale ciężki temat. Lepiej szukaj innych felg.

pwwkla

Ja bym odpuścił te felgi jak nie masz znajomego tokarza chyba ze masz znajomego tokarza co sie tego podejmie to po problemie:D

Dambala
Ja bym odpuścił te felgi jak nie masz znajomego tokarza chyba ze masz znajomego tokarza co sie tego podejmie to po problemie:D

Tokarz jak tokarz tu chodzi o odpowiednio dużą tokarkę aby tam koło wlazło i nie zaparło się o prowadnice ;)

jarman

Panieńskie mojej ślubnej pani to Tokarz :))

A tak na poważnie to akurat mam dobrego tokarza w rodzinie. Musiałbym zadzwonić i spytać czy felgę by obrobił. W każdym razie najpierw poproszę o zmierzenie otworu, a potem będę się ew. martwił.

Jeszcze pytanie o ET.Z tego co czytałem w poradniku to oryginalne są 26-28. Jakie są możliwe/akceptowalne odchyłki? Dodam, że tarcze i zaciski mam raczej standardowe.

PrzemkoPW

:wmorde powiększanie otworu w feldze to druciarstwo, które może się skończyć tym, że naruszysz strukturę felgi i ta się rozpadnie. Jeśli ta fordowska felga ma duże ET to stosuje się dystanse z przejściówką na inną średnicę otworu centrującego.

Jak masz dobrego tokarza to Ci takie dystanse wytoczy z odpowiedniego materiału.

bodzenty

ford ma 63,4 a peugeot 65,1 cos takiego

Dambala
:wmorde powiększanie otworu w feldze to druciarstwo, które może się skończyć tym, że naruszysz strukturę felgi i ta się rozpadnie. Jeśli ta fordowska felga ma duże ET to stosuje się dystanse z przejściówką na inną średnicę otworu centrującego.

Jak masz dobrego tokarza to Ci takie dystanse wytoczy z odpowiedniego materiału.

Przemku jak ktoś dobrze zapnie felgę do tokarki i dobrze to zrobi to nie ma obaw.

Takie zabiegi to nie problem jak z głową robione i jest odpowiedni zapas mięsa na feldze, tak samo robi się rozwierty pod inne rozstawy, z 1 częściowej felgi 2 nawet 3 częściową, wszystko trzeba jedynei z głową robić.

Aby dystans był ze zmiennym otworem centrującym jego grubość musi być minimum 13 mm (wszędzie piszą, że 15 ale przy 13 też da radę).

jarman

Sprzedawca przesłał mi parametry - ET - 38, średnica otworu centr. - 61-62 (miał za dużą suwmiarkę :lol2).

Daję sobie spokój z tymi felgami, choć ładne i szkoda mi ich za tą cenę.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym za dobre rady :)

adrian1115
Przemku jak ktoś dobrze zapnie felgę do tokarki i dobrze to zrobi to nie ma obaw.

Takie zabiegi to nie problem jak z głową robione i jest odpowiedni zapas mięsa na feldze, tak samo robi się rozwierty pod inne rozstawy, z 1 częściowej felgi 2 nawet 3 częściową, wszystko trzeba jedynei z głową robić.

Aby dystans był ze zmiennym otworem centrującym jego grubość musi być minimum 13 mm (wszędzie piszą, że 15 ale przy 13 też da radę).

Kojarzy mi się projekt felg z Bugatti EB110 przewierconych na śruby pod Audi A4 :)

Dambala
Kojarzy mi się projekt felg z Bugatti EB110 przewierconych na śruby pod Audi A4 :)

Nie patrz tak daleko a moje felgi? 1 częściówka pocięta na rotor, zmieniony rozstaw i otwór powiększony.

To nic strasznego grunt żeby było mądrze zrobione.

Lukasz_wa
Sprzedawca przesłał mi parametry - ET - 38, średnica otworu centr. - 61-62 (miał za dużą suwmiarkę :lol2).

Daję sobie spokój z tymi felgami, choć ładne i szkoda mi ich za tą cenę.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym za dobre rady :)

Dobra decyzja, wizualnie i tak nie pasują do 206 ;)

adrian1115
Nie patrz tak daleko a moje felgi? 1 częściówka pocięta na rotor, zmieniony rozstaw i otwór powiększony.

To nic strasznego grunt żeby było mądrze zrobione.

No tak zapomniałem ;) Ale w EB110 jest fela na centralną śrubę.

carmino

Jeżeli średnica otworu jest mniejsza niz w PUGu można zastosowac dystanse. Sam tak robiłem w Fiacie 125p

PrzemkoPW

Ja jednak pozostane przy swoim zdaniu i w takie rzeźby bym się nie pakował ;)

Tyle że Ty masz stalówki a to trochę inna bajka niż alu ;)

A przy takiej różnicy ET gdzie te felgi mają 38 a w Pugu może być 20-25 to spokojnie można zastosować dystans zmieniający średnice otworu centrującego. Będzie chyba taniej a na pewno bezpieczniej.

Dambala

Tyle że Ty masz stalówki a to trochę inna bajka niż alu ;)

Przemku ale ja mówię o felgach aluminiowych, które też posiadam ;)

PrzemkoPW
Przemku ale ja mówię o felgach aluminiowych, które też posiadam

Aha, ok.