Jump to content
dziacial

[Guide] Sciagamy gałke od biegow

Recommended Posts

dziacial

No wiec mamy cos takiego:

1.jpg

Na poczatek chcemy zrobic tak:

2.jpg

Wiec lapiemy tutaj jak na zdjeciu:

3.jpg

Poniewaz po tej stronie sa takie trojkatne zatrzaski co sie nie lamia przy wyciaganiu:

4.jpg

I ciagniemy do tylu mobila i do gory. Bardziej do gory i z wyczuciem. Jak juz nam ramka zostanie w rekach to lapiemy galke i ciagniemy do gory. Bez obracania jej. Powinna wyjsc. U mnie wyszla i dala sie ponownie zalozyc.

Jak juz skonczymy to bedziemy mieli tak:

5.jpg

I tak:

6.jpg

Mam nadzieje ze wszystko jest wystarczajaco zrozumiale.

KwAs

;]] Chyba tak. Dzieki !!!!!

Junk65

można spokojnie przekręcić, łatwiej niż ciągnąć do góry, przynajmniej mnie kumpel z ASO podpowiedział i tak to uczyniłem... ;-)

kelly

O kurcze dziacial czytasz w moich myslach. Ja się własnie zastanawialam nad gałka ostatnio. Hmmm ale tu napatoczyła mi sie myśl. Jaka gałke załozyć na ten patyk który został po zdjęciu seryjnej? Czy przypadkiem "tuningowe" galki nie sa przykrecane????

Przyznaj sie co kąbinujesz z lewarkiem :)

tonnerre

gałki tuningowe... ja sobie zakupiłem taką ... Safari (chyba) z katalogu Jacky. Mocuje się ją tak:

nakłada na pręt, a potem dociska dokręcając 3 małe śruby imbusowe :) i tyle :P

dziacial
Przyznaj sie co kąbinujesz z lewarkiem

A no najpierw myslalem ze sobie tjuningowana galke zaloze ale mi przeszlo. Pozniej pomyslalem ze sobie taka fajna galke-kulke-aluminiowa zalatwie z jakiegos mobila czyli w sumie ten sam pomysl. Na koniec wymyslilem ze jakby wynalazl firme ktora wycina rozne ksztalty z aluminiowej blachy to mozna by wyciac taki element ktory by zakryl otwor w ktorym jest lewarek i bylyby w nim wyciecia taki podluzne w ktorych by sie lewarek poruszal. Jak w super-sportowych mobilach. Zabralem sie za przymiarki i zobaczylem ze lewarek jest wygiety i to w takim miejscu ze wygiecie byloby widoczne :( Poza tym ma nieladny kolor i trzeba by go jakos przerobic zeby byl aluminiopodobny czyli albo pomalowac (marny pomysl), albo wymienic na aluminiowy (raczej niewykonalne), albo nalozyc na niego cianka rurne aluminiowa taka zeby pasowala i sie nie ruszala (nawet wykonalne ale dojdzie tylko do zgiecia). Tak wiec z powodu duzych trudnosci w wykonaniu (nadal nie wiem kto by to wycial) pomysl zostal czasowo odrzucony.

rumianko

moze wam troche podpowiem bo widze ze chcecie sobie zakladac takie fajne galki z alu oprucz tego ze fajnie to wyglada to w zime jest kur... zimna az tak zimna ze nie idzie jej zlapac :zly: ja zawsze zaciagalem sobie rekaw na reke bo bez tego nie dalo sie jezdzic ;)

Madness

A u mnie ta parszywa gałka za chiny nie chce zejść :x A chciałem sobie zapodać gałeczkę z podświetlanym na niebiesko "H"

tonnerre

a ja nie jestem zbytnio przekonany do aluminium we wnętrzu :/ za to kocham skórkę... czarną... :twisted: gałeczkę mam takową:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=46622579

POLECAM :)

ze ściąganiem gałki nie miałem problemu :D , bo... nigdy jej nie było :eek: :mad: :cry:

AniracK

nooo bardzo pomocny GUIDE ;-) dzieeekuuuujeeeemyyyy ;)

co do zimnej gałki... bez przesady - wystarczy potrzec chwilke reka i juz iest ciepla a i 2 pieczenie przy jednem ogniu - i galka sie "ociepli" i reka zagrzeje :P;)

[ Dodano: 2005-04-09, 21:19 ]

Na koniec wymyslilem ze jakby wynalazl firme ktora wycina rozne ksztalty z aluminiowej blachy to mozna by wyciac taki element ktory by zakryl otwor w ktorym jest lewarek i bylyby w nim wyciecia taki podluzne w ktorych by sie lewarek poruszal. Jak w super-sportowych mobilach.

to jest exxxxtra pomysł tylko nie wiem wlasnie jak z wykonaniem tego... rodem z ferrari ale wyglada cudnie - to fakt :)

tomo

ja mam cusik takiego i jest super

ga322ka3pv.th.jpg

tonnerre

tomo,

w zasadzie to... to masz rację!! piękna gałeczka!! ;-)

Madness

dziacial czy mię oczy nie mylą czy tam jakowegoś alana trzymasz :roll:

Własnie się zastanawiałem jak można CB w pyziu zamoncić bo miejsca to jest nie za dużo.

AniracK
alana

kogo? wlasciciela CC z tego forum? ;):P

Madness

Eeeee nie ;) To taki model radia CB. Bo co raz poważniej sie zastanawiam czy nie upchnąć gdzieś do pyzia takowego wynalazku. Bo jak na razie to sobie leży i się kurzy.

dziacial
dziacial czy mię oczy nie mylą czy tam jakowegoś alana trzymasz

Alan 28 za 150PLN :D Ale super jest. Jakies 20km najdluzsza lacznosc mialem. Jak dla mnie wystarczy (homologacji nie ma ale narazie nikt o nia nie pytal). A na dachu Lemm AT-1700. Dobry i gietki co jest wazne jako ze w pyziu dach z bardzo cienkiej blachy jest (i tak jest wzmocnione sklejka).

Własnie się zastanawiałem jak można CB w pyziu zamoncić bo miejsca to jest nie za dużo.

Ja tez dlugo sie zastanawialem i w koncu skonczylo sie w tym miejscu. W megance mialem tak samo. Za duze radyjko aby go gdzies schowac.

Madness

No moje też do najmniejszych nie należy :?

dziacial
No moje też do najmniejszych nie należy

A jakie? A jakie?

rumianko
Na koniec wymyslilem ze jakby wynalazl firme ktora wycina rozne ksztalty z aluminiowej blachy to mozna by wyciac taki element ktory by zakryl otwor w ktorym jest lewarek i bylyby w nim wyciecia taki podluzne w ktorych by sie lewarek poruszal

jak co to ja ci cos takiego moge zrobic mam maszyne do ciecia kazdego metalu ktora tnie dowolnie narysowany element z dokladnoscia do 0,005 ;)

KwAs

Wlasnie wrocilem z garazu.Odkurzylem mojego puga i przy okazji zdjalem mieszek...bez niespodzianek...potem zaczalem krecic galka. Otoz, jest u mnie taki skok albo w lewo,albo w prawo..i potem krecac, wyciaga sie to do gory.Mysle,ze raczej bez problemow mi to zejdzie. I na ta chwile mysle nad taka galeczka:

http://sklep.tuning.pl/produkt.php?p_id=11348&t_id=68&d_id=66302

Co o tym sadzicie?Bedzie piknie?

Poza tym mam pare uwag do tego auta.

Nie podoba mi sie zupelnie umieszczenie gasnicy pod fotelem pasazera.Musze cos z tym zrobic, bo to jest jakis koszmar.

Starszy ma 307-mkę i ma gasnice w bagazniku-sa tam takie przegrody.....Musze cos wymyslec,bo tak nie moze byc.

Poza tym nie podoba mi sie taka klapka od bezpiecznikow w srodku...jakos nie mozna tego ladnie domknac...Swiatlo tez by sie przydalo w schowku, czytalem juz posty i ogladalem zdjecia na forum....tez kiedys cos bede robil....

Jak na razie to potrzebuje spinek do tapicerki,bo kupilem juz maty Bolla i bede wygluszal sobie przednie drzwi.:) Szykuje sie tez z zamiarem kupna skrzynki- jak to zamocowac.....no i wzmacniacza-tez bedzie problem pewnie z mocowankiem.

No ale nie wszystko na raz. Jak na razie to galeczka jakas i to tlumienie w planach na kwiecien.

Pozdro!

Madness

Mam takiego drania :twisted:

Klocek na bazie

Miquel bardzo apetyczna gałeczka

AniracK
Poza tym mam pare uwag do tego auta.

Nie podoba mi sie zupelnie umieszczenie gasnicy pod fotelem pasazera.Musze cos z tym zrobic, bo to jest jakis koszmar.

Starszy ma 307-mkę i ma gasnice w bagazniku-sa tam takie przegrody.....Musze cos wymyslec,bo tak nie moze byc.

co do tego w 100% sie zgadzam... tez kombinuje jak to przedzucic do bagarka...

KwAs

No wlasnie.Przezucic, jakies mocowanka tam trzeba zrobic. Moze ta siateczke sobie na razie sprawie.Mozna caly szkielet tej ramki od gasnicy odkrecic-bardzo dobrze:)

AniracK: czemu na gg mi nic nie napisalas?:( Moze nic nie doszlo?

[ Dodano: 09-04-2005, 22:22 ]

Tomo: a co to za galka i ile dales? Wyglada jakby Sparco jakies....

dziacial
Mam takiego drania

Eeeeee. No to kolega powazny sprzet posiada.

Ja powiem tylko ze teraz jak musze jechac mobilkiem bez CB to jakos tak nieswojo. Przyzwyczailem sie. A przyznam sie nawet ze jak wybieralem sobie mobilka to sprawdzalem czy jest dobre miejsce na dziurke pod antene :) A ze SW ma z tylu swiatelko dla pasazerow wiec bylo idealnie bo wyciagajac swiatelko jest dostep od dolu i nie trzeba podsufitki demontowac :D

Janus

W pierwszym pugu miałem w bagażniku... teraz mam przed fotelem pasażera,

moim zdaniem jak bedzie potrzebna kiedykolwiek to lepiej zeby byla na wyciągnięcie ręki ;) dlatego mi ona tam nie przeszkadza. W bagazniku byla zamocowana obok "trójkąta" na leżąco wzdłuż progu kufra w swoim koszyku - mysle, ze przełożyć ją tam to zadna filozofia....