Skocz do zawartości
myhavk

Pytanie o turbo czy to jest mozliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

myhavk

Witam tak z ciekawości chciałbym zapytać czy dało by rade zamontować do puga 2 turbo? a dokładniej plan jest taki.

Ostatnio byłem wykładach z kwalifikacji dla zawodowych kierowców ciężarówek.

I tam był silnik bodajże scanii z podwójnym turbo.

Jedno turbo napędzało powietrze do silnika efektywność do 10 %

A drugie poniżej tez napędzane spalinami ale z tego co zrozumiałem napędzające wał korbowy. sprawność 90 procent w przeliczeniu na konie ok 80.

I tak z ciekawości czy jest to możliwe? czy raczej tylko w dużych przestrzeniach silnikowych?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MisioLBN

Chłopie lepiej załóż wieksze turbo. Są silniki Bi turbo ale puga chyba jeszcze nikt nie zrobił na bi turbo :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
myhavk

ehh czyli nici z mojego niecnego planu wpakowania turbo do wału korbowego :D

a szkoda spaliny niepotrzebnie się marnują a tak to może by było plus 30 koni w pugu za free :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
canga

Misio i tutaj się mylisz, oczywiście jest biturbo w Peugeot, montowany w silniku 2.2, montowany w P407, P607

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sean93

może lepiej kompressory jak W mercedesach :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
danek

a może lepiej zmienić auto ??? koszta takiej modyfikacji spory na pewno przewyższy wartość auta .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rico

danek zależy czy ktoś chce zrobić projekt z pasji czy tylko szuka sposobu na dodatkowe KM bo jeśli to pierwsze to cena nie gra roli :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MisioLBN

Canga chodziło mi o 206 biturbo :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kamil 206sw
Witam tak z ciekawości chciałbym zapytać czy dało by rade zamontować do puga 2 turbo? a dokładniej plan jest taki.

Ostatnio byłem wykładach z kwalifikacji dla zawodowych kierowców ciężarówek.

I tam był silnik bodajże scanii z podwójnym turbo.

Jedno turbo napędzało powietrze do silnika efektywność do 10 %

A drugie poniżej tez napędzane spalinami ale z tego co zrozumiałem napędzające wał korbowy. sprawność 90 procent w przeliczeniu na konie ok 80.

I tak z ciekawości czy jest to możliwe? czy raczej tylko w dużych przestrzeniach silnikowych?

Wal do silnika kompresor i będzie git :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
myhavk

hehe, co niektórzy mają tutaj poczucie humoru. :-)

jak bym mial sie podjąć takiej modyfikacji to ciekawe co by wyszło z tego.

tylko skad taka sprezarke dorwac z zebatkami oraz jak zebatki przyczepic do wału :-P. No nic checi były dobre ale chyba za duży projekt by byl z tego. A scania pewnie trzyma w tajemnicy ten caly system :-( trzeba poszukac czegoś innego :-)

Aha takie pytanie, czy silnik z Anglika bedzie pasowal do naszych polskich pyzaków?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MisioLBN
Aha takie pytanie, czy silnik z Anglika bedzie pasowal do naszych polskich pyzaków?
tak :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
papuc_2004

będziesz musiał przełożyć wszystko z prawej strony na lewą i będzie git ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
myhavk

Więc bez obaw mogę kupić rozbitego aglika 2.0 hdi i wpakować do mojej pyzy 1.4.

Z tego wychodzi ze tak bo układ wszystkich części silnika jest taki sam jak w polskich poza kierownicą?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
yayko

Jak modzić to hondy i vagi : :D najtaniej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MisioLBN

No niestety nie tak bez problemu :P Swap 1.4hdi na 2.0hdi będzie się wiązał chyba jednak z większymi zmianami ale wypytuj Cangi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
myhavk

hm ale w czym problem :D kupuje rozbitego anglika najlepiej żeby nie był trzaśnięty z przodu i przekładam wszystko do swojego :D

A na poważnie chyba nici z swapa:( czytałem już tyle na temat tych pomysłów ze ludzie chyba piszą tylko o zamiarach a w rl mało co wychodzi... Bajkopisarze :P

Eh a tak kocham swoja pyze tyle z nią przeszedłem i wspaniałych chwil i złych (wypadki :D) chciałem jej dać drugie lepsze serce ale chyba na marzeniach przestanę :(

Dlatego nie chce kupować innej pyzy. sentyment i zostanie ze mna puki rdza jej nie zje :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kamil 206sw

Kompresor napędzany jest paskiem wielorowkowym w większości samochodów więc dorabiasz mocowanie, parę węży+intercooler i na upartego jest git. A tak żeby było jak należy to trzeba dużo $ wpierdzielić :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dj86dj

zmien silnik z golfa 5 np 1.4 tsi turbo + kompressor moze podejdzie :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lukasz_wa
hm ale w czym problem :D kupuje rozbitego anglika najlepiej żeby nie był trzaśnięty z przodu i przekładam wszystko do swojego :D

A na poważnie chyba nici z swapa:( czytałem już tyle na temat tych pomysłów ze ludzie chyba piszą tylko o zamiarach a w rl mało co wychodzi... Bajkopisarze :P

Eh a tak kocham swoja pyze tyle z nią przeszedłem i wspaniałych chwil i złych (wypadki :D) chciałem jej dać drugie lepsze serce ale chyba na marzeniach przestanę :(

Dlatego nie chce kupować innej pyzy. sentyment i zostanie ze mna puki rdza jej nie zje :D

Najprostszy sposób podniesienia mocy, to nowy program napisany pod Twoje auto przez renowaną firmę z hamownią. Moja 206 po programie nabrała chęci do jazdy.

W chwili obecnej składamy graty pod intercooler i modyfikację układu wydechowego.

Później kolejny program i hamownia.

Wielu tylko mówi co by zrobiło, my działamy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kaziu97

czyli turbiny typu G. Napędzane obrotami z wału korbowego. Wg bardzo dobre Turbiny ale z mniejszą sprawnością

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta