Jump to content

zapinaj pasy

olgierto

Recommended Posts

• Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Visterio

7

• AniracK

6

• The Saint

4

• Pablo

3

Visterio

u mnie w aucie wszyscy muszą mieć zapięte pasy (mówię zawsze, że nie chce żeby złamali mi fotele i mnie zabili z tyłu przy zderzeniu czołowym, a pasażerowi z przodu mówię, że chyba nie chce żeby air bag mu w twarz wystrzelił :D)

bez pasow ani rusz!

bez nich to szczupak przez przednia szybe w dobrym przypadku bo przy odrobinie pecha to szczupak w przedni slupek...

u mnie w aucie wszyscy muszą mieć zapięte pasy (mówię zawsze, że nie chce żeby złamali mi fotele i mnie zabili z tyłu przy zderzeniu czołowym, a pasażerowi z przodu mówię, że chyba nie chce żeby air bag mu w twarz wystrzelił

Skąd ja znam tę gadkę... Ale zawsze działa. Znaczy najpierw jest (jak wiozę kogoś pierwszy raz) kontrolny look do tyłu np jak stoje na czerwonym. Jak ktoś jest nie zapięty to od razu szybkie "ZAPNIJ PAS!!" (albo wysiądź w domyśle ;p). Potem jest te pare minut na gadkę uświadamiającą. I tak pewnie Ci ludzie potem pasa nie zapną, ale ze mną w samochodzie każdy ma zapięty pas. Nic nie kosztuje, nic nie ogranicza, a jak może uratować życie... To chyba warto.

PrezesBednarz
Nic nie kosztuje, nic nie ogranicza, a jak może uratować życie... To chyba warto.

Dokładnie

faktem jest że nie zawsze pas uratuje ci życie, czasem bywa tak że wręcz przeciwnie. sam widziałem auto po takim wypadku gdzie bodajrze peugeot 406 władował sie pod naczepe tira i ścieło cały dach wraz z głowami, bo mieli zapiete pasy. naszeczescie to są wyjątki i zadko sie zdarzaja.

naoglądałem się "ostatni wyskok" czy coś w tym sylu i zawsze zapinam pasy. A tak na poważnie i niestety dużo ludzi nadal jeździ bez pasów. Bo kto pomyśli że akurat za 5 sek to jemu zdarzy się kolizja/wypadek/stłuczka (nieotrzebne skreślić). A szkoda że niektórzy wczesniej nie użyją wyobraźni....

ciesze sie ze coraz wiecej ludzi zaczyna zapinac pasy

z tym także się zgadzam, ale to jest jeszcze chyba za mało.... Bardzo mądre powiedzenie: mądry polak po szkodzie... Oby się zmieniło

nie wiem czy widzieliści brytyjskie reklamówki "wypadkowe" o pasach i nie tylko...

przeslanie ogolnie jest takie: jedziesz sam? a prosze bardzo, se nie zapinaj pasów, najwyzej zginiesz i Twój problem. Jedziesz z kimś - ZAWSZE zapinaj pasy i kaz to robic wszystkim pasazerom. Dlaczego? Bo co z tego ze 3 osoby na 4 w aucie beda mialy zapiete pasy? Skoro ta czwarta podczas kolizji moze pozabijac pozostale 3 i poprzetracac im karki - wlasnie przez to ze jest niezapieta...

drastyczne ale prawdziwe...

Ostatnio zginelo moich 2 kolegow i 2 kolezanki bo nie mieli zapietych pasow.... Fakt ze golf podzielil sie na 2 czesci ale moze by przezyli...

faktem jest że nie zawsze pas uratuje ci życie, czasem bywa tak że wręcz przeciwnie. sam widziałem auto po takim wypadku gdzie bodajrze peugeot 406 władował sie pod naczepe tira i ścieło cały dach wraz z głowami, bo mieli zapiete pasy. naszeczescie to są wyjątki i zadko sie zdarzaja.

To są wyjątkowe przypadki - taki przypadek to około 1/500 wypadków.

Pasy (zapięte) ratują życie - sam nie raz to widziałem !!!

ZAWSZE ZAPINAM PASY, MOI PASAŻEROWIE RÓWNIEŻ.

W 206 mamy z przodu pasy z napinaczami i ogranicznikami napięcia. Dlaczego nie korzystać z tego wytworu technologii, który (co jest udowodnione) ratuje życie, jak również przyczynia się do zmniejszenia obrażeń ciała.

Podobno gdyby w samochodzie zamiast poduszki gazowej montować szpikulec to odsetek zapinających pasy oscylowałby wokół 100 %