Jump to content

zapinaj pasy

olgierto

Recommended Posts

Podobno gdyby w samochodzie zamiast poduszki gazowej montować szpikulec to odsetek zapinających pasy oscylowałby wokół 100 %
:D :D :D

ale i niezapiete pasy + poduszka to juz niebezpieczne polaczenie... dostac taka wybuchajaca z predkoscia swiatla poduszka po ryju to jak zderzyc sie ze sciana :P

• Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Visterio

7

• AniracK

6

• The Saint

4

• Pablo

3

whatever :P bo i tak nie wiem jaka jest dokladnie predkosc swiatla. W kazdym razie i to i to jest BARDZO szybko i bum jest bardzo mocne, a swiatlo brzmialo dobitniej :P ale niech bedzie - z predkoscia bolidu F1 ;):P

prędkoś światla to w przybliżeniu 300 km na sekundę

dźwięku od razu podam (może też gdzieś użyjesz Anirack :P) 1224 km/h = 1 MACH

prędkoś światla to w przybliżeniu 300 km na sekundę

Mały błąd ;) prędkość światła wynosi w przybliżeniu 300.000km na sekundę. Oczywiście prędkość ta różni się nieznacznie i zależy od warunków w jakich światło ma do pokonania dystans (próżnia, atmosfera).

przybliżeniu 300.000km na sekundę

aby na pewno??

prędkość światła w próżni: 299792458 m/s

FL

;) zapomniałeś o miejscach po przecinku ;)

co sobie posty offtopikiem nabijasz :hyhy:

przy prędkości eksplozji i ograniczonej przestrzeni rozwinięcia poduchy to już jest ten rząd wielkości, że nie ma znaczenia ile dokładnie to jest

oj z rozpędu zera zgubiłem ;(

[ Dodano: 23-10-2006, 22:49 ]

TRY_206, poducha nie otwiera sie z prędkością światła bo by ją rozerwało :] tak jak mówiłem otwiera sie z prędkością ok 300 km/h

Przy prędkosci światla pęd wtłaczanego w nią gazu rozerwałby ją i uderzył by nas tak mocno w twarz, żeby nas zgniotło ;P

Visterio gdzie napisałem, że otwiera się z prędkością światła?

podmuch po eksplozji nie może byc szybszy od prędkości detonacji, która jest nie większa niż 10 km/s, więc 300 km/h mieści się w tej normie ;)

przy prędkości eksplozji i ograniczonej przestrzeni rozwinięcia poduchy to już jest ten rząd wielkości, że nie ma znaczenia ile dokładnie to jest

i myślałem, że to odniesienie do tego:

prędkość światła w próżni: 299792458 m/s

:P dobra :P już wszystko jasne ;)

FL

zapomniałeś o miejscach po przecinku

co sobie posty offtopikiem nabijasz

No wiesz, ja nie muszę.. ;) :206

pardon za "skok w bok"

jezu jaka sie oftopowa dyskusja o predkosciach swiatla wywiazala :D :D :D

przesz juz sie poprawilam (a to byla tylko taka niewinna metafora wyolbrzymiona :P ) ze z predkoscia F1 ! :P

Jak najbardziej proszę wszystkich o zapinanie pasów bezpieczeństwa! Tak się stało, że wczoraj pasy uratowały mi życie i jestem tylko potłuczony. Pug jest do kasacji ale co tam ważne, że żyję. Gość jechał Fiatem Ducato Maxi i miał 2 promile alkoholu we krwi! Uderzył mnie z tyłu a ja w autobus stojący 7,5m przede mną! Samochód zmienił się w harmonijkę a nawet poduszka powietrzna nie wystrzeliła!

Mam jeszcze wielką prośbę o pomoc w dochodzeniu odszkodowania. Wiem, że jeden z forumowiczów był w podobnej sytuacji, w której pijany kierowca zmasakrował mu samochód a ubezpieczyciel chciał wypłacić mu śmieszne odszkodowanie. Mógłbym prosić o jakiś link lub kontakt do tej osoby? Nie mogłem znaleźć tego tematu na forum. Z góry dzięki.

miał 2 promile alkoholu we krwi!

:idiota: :idiota: :idiota: :idiota: :idiota:

zycze szybkiego powrotu do zdrowia i nowego puga :hyhy:

pozdro

Najpierw to czeka mnie długa droga w dochodzeniu odszkodowania za samochód. Ponad to decyzja już zapadła, że podaję gościa do sądu bo mogłem zginąć. Zadbam, żeby ten gość już na drodze się nie pojawił. Cały jestem obolały, jutro idę na obdukcję.

kolejny klubowy pug skasowany przez pijanego kierowce... ?!?! :zabawa: :zabawa: :zabawa: :zabawa: :zabawa: :zabawa:

dla pijanych kierowców zero litości....dzenia pojazdow do konca zycia, w razie nie zastosowania sie do tej kasry - wiezienie (jako srodek prewencyjny dla takiego klienta przed ponownym wsiadaniem za kolko) do tego odszkodowanie. Niech przez kolejny pol zycie pracuje na kogos....

FoKuS, najwazniejsze ze nic Ci sie nie stalo, pyzia szkoda, ale moze czasem nie ma tego zloego co by na dobre nie wyszlo i cos sie uda na tym jeszcze zyskac :) glowa do gory!

dla pijanych kierowców zero litości....dzenia pojazdow do konca zycia, w razie nie zastosowania sie do tej kasry - wiezienie

eee wczasy na koszt podatnika jest tańsze rozwiązanie uciąć obie rączki (kierownicy juz nie chwyci) a na czole wytatuować opis przyczyny amputacji rąk, żeby nie mógł brać na litość

eee wczasy na koszt podatnika jest tańsze rozwiązanie uciąć obie rączki (kierownicy juz nie chwyci) a na czole wytatuować opis przyczyny amputacji rąk, żeby nie mógł brać na litość

buhahahhaha dobre, jestem jak najbardziej za, bo jak widziałem mojego sasiad na bani wsiadajacego za kółko to mnie ciarki przechodziły, no ale w kńcu po pijaku jak skasował 4 auta na parkingu i swoje auto a do tego stracił dwa palce u reki to przestał pic i zrozumiał.

Tyle mówią w mediach o ilości złapanych pijanych kierowców, czy po takiej łapance oni dalej jeżdzą??? - przecież jakby tak policzyć w skali rocznej ilu to się załapało na zabranie praw jazdy - to po naszych drogach powinno jeżdzić o wiele mniej samochodów, a tak.....

hmm

• 1 year later...

Wczoraj niedaleko mojej miejscowosci zginal 25 letni chlopak.. przez niezapiete pasy

"W momencie uderzenia w Volkswagenie Passacie otwarły się poduszki powietrze, niestety kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, co prawdopodobnie go zabiło."

calosc

na dodatek byl pijany.. no ale to juz inny temat...

Ja tam zawsze zapinam pasy :) czasami sie zapominam jak wjezdzam do garazu i zapinam pasy na odcinku 10 metrow :)

Dziś nie daleko mojego domu był wypadek śmiertelny. Jako że kałuże są ostre Pani w Xsarze nie wyrobiła zakrętu i wjechała prosto w drzewo. Silnik znalazł się w kabinie (mówię poważnie), Pani nie miała zapiętych pasów i chyba dlatego przeżyła. Jechał z nią mąż, który miał zapięty pas i nie przeżył. Z Xsary zrobił się kabriolet. Dach uciekł. Po kawałku tylniej klapy poznałem, że to xsara. Jednak radzę, aby zapinać pasy, bo mój wuja dzięki temu przeżył...(tj nie z tej xsary, ale to są wyjątki)

A powiedzcie mi dlaczego testy Euro NCAp robia przy prekdosciach 50 czy tam 60 km/h, bo faktem jest ze przy predkosci nic za bardzo nie jest w stanei Cie uratowac, czy to pasy czy to poduchy, czy to ASP ESR i inne systemy, one beda dzialac, ale tylko wtedy jak kierowca ma mozg i rozum ktorego potrafi uzywac, na glupote nic nei pomoze :/