Jump to content
Sign in to follow this  
szulcu0411

Kodowanie kluczyka z centralnym

Recommended Posts

szulcu0411

Witam wszystkich :D Sprawa dotyczy kodowania kluczyka. Mój samochód to peugeot 206 2.0 HDI. W żaden możliwy sposób nie mogę go zakodować. Kluczyk jest oryginalny. Lampka przy kluczyku po wciśnięciu zapala się więc bateria jest sprawna. Próbowałem kodowania z książki instrukcji obsługi peugeota 206 lecz to nie pomaga. Macie może jakieś pomysły?? Z góry dzięki za pomoc :)

206GT

ja miałem problem z kluczykiem, ale mi lampka nie świeciła,okazało się że poszedł zimny lut w układzie, ale po przelutowaniu i synchronizacji działa

biertek

Mam problem z kluczykiem, otwieram normalnie z pilota ale z kluczyka nie ma opcji ani od kierowcy ani od pasażera ... i o co tu kaman ?:xhmm

Stani
Witam wszystkich :D Sprawa dotyczy kodowania kluczyka. Mój samochód to peugeot 206 2.0 HDI. W żaden możliwy sposób nie mogę go zakodować. Kluczyk jest oryginalny. Lampka przy kluczyku po wciśnięciu zapala się więc bateria jest sprawna. Próbowałem kodowania z książki instrukcji obsługi peugeota 206 lecz to nie pomaga. Macie może jakieś pomysły?? Z góry dzięki za pomoc :)

Jeśli zamykanie/otwieranie kluczykiem działa normalnie, to możesz mieć uszkodzony odbiornik centralnego.

CzarekGost

Witam, ja mam inny problem mianowicie mam wymienioną stacyjkę z innym kluczykiem i teraz mi powiedzcie jak mam zakodować z powrotem ten stary kluczyk, który teraz mi służy tylko do otwierania drzwi a nowy do odpalania.... żeby działał centralny z pilota?

MattHarderzz

Szanowni, ostatnio padła mi bateryjka w pilocie. Wymieniłem i teraz centralny nie działa. Próbowałem zakodować na nowo kluczyk sekwencją -> włożyć klucz do stacyjki -> przytrzymać przycisk aż zgaśnie -> nacisnąć 2x -> przekręcić zapłon na 5 sek. -> wyłączyć zapłon -> po 5 sek. powinien potwierdzić kodowanie zamknięciem/otwarciem auta. Niestety nie działa i nadal nie reaguje. Czeka mnie wymiana kluczyka?

orkow

W 206 klucz powinien działać po uruchomieniu auta. Sprawdź baterie jeszcze raz,  zobacz czy przypadkiem nie uszkodziles eletroniki w środku. Od wymiany samej baterii nie powinno się stać nic złego.  

MattHarderzz
3 godziny temu, orkow napisał:

W 206 klucz powinien działać po uruchomieniu auta.

Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli.

orkow

Wkladasz klucz do stacyjki, uruchamiasz auto, czekasz, gasisz silnik i pilot działa. Tak długo jak wszystko od strony sprzetowej jest sprawne. 

MattHarderzz
16 minut temu, orkow napisał:

Wkladasz klucz do stacyjki, uruchamiasz auto, czekasz, gasisz silnik i pilot działa. Tak długo jak wszystko od strony sprzetowej jest sprawne. 

W bezmuxie?

Skoro jest tak jak piszesz, to dlaczego nadal nie działa, jeśli codziennie jeżdżę autem do pracy? ;)

orkow

W autach z pelnym MUX. Jeśli masz auto przed 2002r musisz zsynchronizowac pilot z BSI. 

Nadal podkreslam,  wszystko zadziala jeśli nie uszkodziles eletroniki podczas zmiany baterii. Sprawdź jeszcze raz wszystko w środku - bateria I PCB.