Skocz do zawartości
szulcu0411

Kodowanie kluczyka z centralnym

Rekomendowane odpowiedzi

szulcu0411

Witam wszystkich :D Sprawa dotyczy kodowania kluczyka. Mój samochód to peugeot 206 2.0 HDI. W żaden możliwy sposób nie mogę go zakodować. Kluczyk jest oryginalny. Lampka przy kluczyku po wciśnięciu zapala się więc bateria jest sprawna. Próbowałem kodowania z książki instrukcji obsługi peugeota 206 lecz to nie pomaga. Macie może jakieś pomysły?? Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
206GT

ja miałem problem z kluczykiem, ale mi lampka nie świeciła,okazało się że poszedł zimny lut w układzie, ale po przelutowaniu i synchronizacji działa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
biertek

Mam problem z kluczykiem, otwieram normalnie z pilota ale z kluczyka nie ma opcji ani od kierowcy ani od pasażera ... i o co tu kaman ?:xhmm

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stani
Witam wszystkich :D Sprawa dotyczy kodowania kluczyka. Mój samochód to peugeot 206 2.0 HDI. W żaden możliwy sposób nie mogę go zakodować. Kluczyk jest oryginalny. Lampka przy kluczyku po wciśnięciu zapala się więc bateria jest sprawna. Próbowałem kodowania z książki instrukcji obsługi peugeota 206 lecz to nie pomaga. Macie może jakieś pomysły?? Z góry dzięki za pomoc :)

Jeśli zamykanie/otwieranie kluczykiem działa normalnie, to możesz mieć uszkodzony odbiornik centralnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
CzarekGost

Witam, ja mam inny problem mianowicie mam wymienioną stacyjkę z innym kluczykiem i teraz mi powiedzcie jak mam zakodować z powrotem ten stary kluczyk, który teraz mi służy tylko do otwierania drzwi a nowy do odpalania.... żeby działał centralny z pilota?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MattHarderzz

Szanowni, ostatnio padła mi bateryjka w pilocie. Wymieniłem i teraz centralny nie działa. Próbowałem zakodować na nowo kluczyk sekwencją -> włożyć klucz do stacyjki -> przytrzymać przycisk aż zgaśnie -> nacisnąć 2x -> przekręcić zapłon na 5 sek. -> wyłączyć zapłon -> po 5 sek. powinien potwierdzić kodowanie zamknięciem/otwarciem auta. Niestety nie działa i nadal nie reaguje. Czeka mnie wymiana kluczyka?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
orkow

W 206 klucz powinien działać po uruchomieniu auta. Sprawdź baterie jeszcze raz,  zobacz czy przypadkiem nie uszkodziles eletroniki w środku. Od wymiany samej baterii nie powinno się stać nic złego.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MattHarderzz
3 godziny temu, orkow napisał:

W 206 klucz powinien działać po uruchomieniu auta.

Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
orkow

Wkladasz klucz do stacyjki, uruchamiasz auto, czekasz, gasisz silnik i pilot działa. Tak długo jak wszystko od strony sprzetowej jest sprawne. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MattHarderzz
16 minut temu, orkow napisał:

Wkladasz klucz do stacyjki, uruchamiasz auto, czekasz, gasisz silnik i pilot działa. Tak długo jak wszystko od strony sprzetowej jest sprawne. 

W bezmuxie?

Skoro jest tak jak piszesz, to dlaczego nadal nie działa, jeśli codziennie jeżdżę autem do pracy? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
orkow

W autach z pelnym MUX. Jeśli masz auto przed 2002r musisz zsynchronizowac pilot z BSI. 

Nadal podkreslam,  wszystko zadziala jeśli nie uszkodziles eletroniki podczas zmiany baterii. Sprawdź jeszcze raz wszystko w środku - bateria I PCB. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta