Jump to content
  • Similar Content

• Perła
      By Perła
      Witam od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem peugeota 206 z 2001 roku wersja silnikowa to 2.0 Hdi 90km.
      Problem nastąpił z dnia na dzień a dokładnie wcześniej auto odpalało od razu lekko przekręciłem kluczyk i odpalał,teraz niestety troche mu to zajmuje muszę chwile przytrzymać kluczyk aby odpalił do tego lekko falujące obroty gdy auto stoi odpalone czuć lekkie wibracje co jakiś czas.
      Pierwsza myśl jako że zbliżała mi się wymiana oleju to wymieniłem wszystkie filtry i oczywiście olej ale niestety problem nie zniknoł,jeden dzień był taki że auto odpalało jak wcześniej bez problemu lecz następnego dnia problem wrócił. Auto użytkuję od 3 Lat i nigdy nie miałem takiego przypadku więc pytanie do was,miał ktoś z was taki problem albo ma jakieś pomysły jak to ugryźć?.
      Z góry dzięki za pomoc.
    • kociolek
      By kociolek
      Hej,
      Tak jak w tytule - kupię Peugeot 206. Wymagania w skrócie:
      • rocznik od 2001 (czyli z muxem),
      • silnik najlepiej 1.4 - 1.6 benzyna,
      • klimatyzacja,
      • trójmiasto - okolice!
      Wszelkie propozycje wraz z cenami proszę kierować pod tym postem.

• bowman
      By bowman
      Witam, kilka miesięcy temu kupiłem 206tke w wersji cc sprowadzoną z Niemiec i mam pewien problem gdyż wydział komunikacji wydał mi dowód rejestracyjnym w którym po prostu jest napisane 206 (bez cc) natomiast w ubezpieczeniu jest zaznaczone że chodzi tutaj o 206 wersje cc. Moje pytanie brzmi czy to normalne że w dowodzie rejestracyjnym nie ma dopisku "cc" ani żadnej informacji że jest to kabriolet? czy w razie jakiejkolwiek kolizji nie będzie problemów z wypłatą ubezpieczenia? z góry dziękuje za odpowiedź  
    • Emcioo15
      By Emcioo15
      Witam, posiadam 206 z 1.1 pod maską i chce na wiosnę kupić ładne alusy. Jaki mam zabrać najbardziej optymalny rozmiar, by go nie zamulić do reszty? obecne 14 stalowe są po prostu za małe, a że 1.1 nie opłaca się modyfikować to chce żeby chociaż wyglądał  
damiansmoke

jakie opony na 16"

Recommended Posts

damiansmoke

Witam przeczytałem już setki tematów na forum. SETKI. i w każdym pisze inaczej, chodzi o to że obecnie moje autko posiada felgi i oponki 175/65/R14 i tutaj moje pytanie, do felg 16 jakie oponki dobrać bo dużo osób pisze że pasowały by idealnie 195/45/R16, a także 205/45 R16, które lepiej by pasowały do 16, oraz chodzi o to by ta opona podczas zakrętu nie haczyła o błotnik z przodu jak i tyłu, a także czy na nasze polskie drogi to dobry pomysł. Proszę o szybką pomoc bo jestem w rozsypce :(

Proszę o nie odsyłanie mnie do kalkulatorów bo też sprawdzałem i pisze różnie:

http://www.opony.pl/opony-do/peugeot/206/hatchback/i/1-4

http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html

Proszę o Pomoc :/::help

Krece

Ja mam na 16' 195/45 i nic nigdzie nie ociera.

Fidel
195/45/R16, a także 205/45 R16
Oba rozmiary są ok. Ten drugi był fabryczny m.in w 2.0 16v, ten pierwszy zdaje się był w GT. Na forum do słabszych silników typowo polecane są 195/45R16, bo z racji mniejszej powierzchni styku z nawierzchnią mają nieco mniejsze opory toczenia.

A tak na marginesie, rozmiary pasujące do 206 są na końcu pierwszego posta w tym wątku: http://www.206club.net/showthread.php?t=34960

Mamal

Jak zobaczyłem tytuł tematu to aż się zdziwiłem :P

Teraz już wiem o co chodzi.

tak jak Fidel pisze dobre są 195/45 R16 (sam takie mam) ale moim zdaniem lepsze są 205/45 R16. Lepiej jakoś prezentują się na feldze.

Moim zdaniem 195/45 R16 jest trochę za małą oponą :)

damiansmoke

Dziękuję za pomoc, a mam prośbę, czy mógłbym prosić was jeszcze o dodanie zdjęcia z wymiarem 195/45/R16, a także 205/45 R16. Chciałbym chociaż wizualnie na zdjęciu zobaczyć jak to wygląda. I jeszcze raz dziękuję za szybką pomoc :D

MaxZH

Kurcze, no mam zdjęcie 205/45 R16. , ale trochę obciach pokazać, bo mam zamontowane sprężyny do wersji terenowej 206. Dlatego też wstrzymuję się z zaprezentowaniem mojego Pyzia na forum, do czasu wymiany sprężyn.

tak jak Fidel pisze dobre są 195/45 R16 (sam takie mam) ale moim zdaniem lepsze są 205/45 R16. Lepiej jakoś prezentują się na feldze.

Moim zdaniem 195/45 R16 jest trochę za małą oponą :)

Mi się wydaje, że 205/45 jest małą oponą, to dopiero jak mała jest 195/45 ?!

Jak zobaczyłem tytuł tematu to aż się zdziwiłem :P

No jakby o TO chodziło, to byśmy za wiele nie pomogli :D

marcin385

damiansmoke a jakie masz błotniki wąskie czy szerokie? Jeśli wąskie to wydaje mi się że 205 będzie wystawała za błotnik:)

Mamal

Dzisiaj zrobię zdjęcie jak to u mnie wygląda, czyli 195/45 R16. Wrzucę fotkę jakoś wieczorem.

_carlos-

Z tym wystawianiem poza obrys, to zależy jakie masz ET felgi, a jeżeli chodzi o wizualny wygląd opony na feldze to zależy od szerokości felgi.

Pavlo_206.s16

ja mam 205/45/16 i jest git:)

_carlos-

Ja miałem u siebie 205/45/16 (avatar) ale zmieniłem na 15" ze względu na komfort

Latek

mam zainstalowane 195/45/16, oponki barum, kupione w bardzo dobrej cenie na oponeo.pl. wcześniej jeździłem na firestone i były mega twarde, obecnie nowiutkie barumy są genialne!

darto

U mnie z przodu przy wąskich błotnikach wchodzą oponki 205/45/16 i nie wystają.

Z tyłu wchodzą spokojnie 225/45, komplet od goodyeara.

Samochód na zakrętach trzyma się bardzo dobrze i dodatkowo całość wygląda całkiem zacnie :)

dawid-x-maniek

jak wasie to 195/50 równaja mi sięz linia a jak szerokie to możesz 205 ;]

krymek

A ja będę zakładał na puga 185/50/16 i według mnie fajnie to wygląda bo taki lekki naciąg jest

Fidel
A ja będę zakładał na puga 185/50/16 i według mnie fajnie to wygląda bo taki lekki naciąg jest
Rzadki i dość drogi rozmiar (chińskich wynalazków do opon jeszcze nie zaliczam), ale jak ktoś ma taką fantazję...

Najkorzystniej wychodzi 195/45R16, ceny są przystępne, wybór spory, a do codziennej jazdy to całkiem fajny kompromis między wyglądem, komfortem i ceną.

krymek
Rzadki i dość drogi rozmiar (chińskich wynalazków do opon jeszcze nie zaliczam), ale jak ktoś ma taką fantazję...

Najkorzystniej wychodzi 195/45R16, ceny są przystępne, wybór spory, a do codziennej jazdy to całkiem fajny kompromis między wyglądem, komfortem i ceną.

Moję są Continental i i udało mi się kupić komplet używek za 250zł w stanie b.dobrym na giełdzie na słomczynie. Szukałem właśnie 195/45/16 ale ten się komplet tanio trafił to wziąłem i jestem zadowolony :P

Damianos Polska

Witam piszesz wszystko tylko nie najważniejsze jakie ET przy oponie 205

MattHarderzz
Witam piszesz wszystko tylko nie najważniejsze jakie ET przy oponie 205

ET jest w feldze jak już. Opona nic do ET nie ma.

Poza tym gratuluję wykopu miesiąca.

Damianos Polska
ET jest w feldze jak już. Opona nic do ET nie ma.

Poza tym gratuluję wykopu miesiąca.

Witam chodziło mi o to że każdy pisze o wielkości szerokości opony, że fajnie wygląda, itd a nic o ET felgi. Gdy założysz oponki 205/65 i jest równo z błotnikiem nie obciera, a założysz oponki 175/65 i też będzie równo z błotnikiem to nasuwa się jedna myśl ET musi się różnić albo zastosowane są dystanse. I tu nasuwa się moje pytanie o ET.

kanngax
Witam chodziło mi o to że każdy pisze o wielkości szerokości opony, że fajnie wygląda, itd a nic o ET felgi. Gdy założysz oponki 205/65 i jest równo z błotnikiem nie obciera, a założysz oponki 175/65 i też będzie równo z błotnikiem to nasuwa się jedna myśl ET musi się różnić albo zastosowane są dystanse. I tu nasuwa się moje pytanie o ET.

:umm:doh

YarkoNV

Kolega albo dobrze myśli a źle pisze albo źle myśli i źle pisze. Jeżeli mamy felge z dużym ET i obciera nam opona o nadkole to jest szansa że jeżeli założymy felge z mniejszym ET to ten problem zniknie. Ale nie dużo mniejszym bo wtedy opona może obcierać o nadkole w miejscu gdzie nachodzi ono na próg/dół błotnika. Jednakże na przykładzie jak wyżej jeśli 205/65 nie obciera o nadkole to 175/65 na identycznej feldze o tym samym rozmiarze też obcierać nie będzie. Opona 205/65 jest w tym przypadku i szersza i wyższa od 175/65.

daro888

Dobra, dobra to teraz ponawiam pytanie, które już padło tutaj na forum kilka razy ale nadal nie mam jasności ;)

Czy ktoś zamontował na ouragany opony 195/50 R16 ???

Własnie po wielku latach z pugiem 1.4 75KM i oponami 175/65R14 nabyłem drogą kupna puga SW 1.6 16V Quicksilver (śliczne autko :)) z seryjnymi 205/45R16.

Pierwsze przejechane kilometry to proste wnioski - mega trzymanie na zakrętach ale katorga w koleinach. Wniosek - może odjąć z szerokości gumy ten centymetr i będzie lepiej. Jako, że jestem z Wrocławia to myślałem też żeby wrzucić coś odrobinkę o wyższym profilu dla komfortu jazdy po "wrocławskich dziurawych alejach" ;)

Pozdro!

MattHarderzz

Opony przy tym profilu i rozmiarze felgi prawdopodobnie będą obcierać.