Jump to content

Pytanie, mandat.

Recommended Posts

Witam przyszło mi zdjęcie z fotoradaru ,a tak dokładnie oświadczenie ,w którym muszę wybrać kto dokładnie prowadził pojazd w tym momencie i tutaj pytanie czy muszę wypełnić to wiarygodnie ? Na swoim koncie niestety mam 12 pkt i chciałbym wypełnić oświadczenie na kogoś innego np: brata. Czy jest to możliwe ?

kamilek 2.0 hdi

Jest :D Jak tato dostał fotke to wpisał mnie,bo jest kierowcą zawodowym i dla niego punkty to zło...Pózniej tylko zadzwonili i musiałem potwierdzić ze to ja prowadziłem.

no oczywiscie. Piszesz ze jechal brat w tedy. Ze pozyczyles mu auto i on dostaje mandat

A czy oni czasem nie sprawdzają wiarygodności zrobionym zdjęciem ?

kamilek 2.0 hdi
Jest :D Jak tato dostał fotke to wpisał mnie,bo jest kierowcą zawodowym i dla niego punkty to zło...Pózniej tylko zadzwonili i musiałem potwierdzić ze to ja prowadziłem.

Co jest nielegalne? Auto mam na tate ,dostaje mandat z radaru( ja jechałem )wpisuje siebie bo ja jechałem i co tu jest nie legalne?

Lukasz_wa

Nielegalne jest poświadczenie nieprawdy.

Jeżeli zdjęcie wyraźnie pokazuje kierowcę nie warto ryzykować ... Bywa, że sprawdzają wizerunek osoby ze zdjęcia porównując ze wskazanym jako kierujący.

kamilek 2.0 hdi

Wy wszyscy jesteście tacy uczciwi ?Trzęsiecie sie niesamowicie .A skąd wiecie ze widać kierowce? może zdjecie jest zrobione od tyłu ? Troszke luzu :D

Lukasz_wa

Czytaj dokładnie i nie trzęś się, wycisz emocje nim coś napiszesz.

Wsadzić kogoś na minę jest łatwo, a chyba nie o to Kaufikowi chodzi.

powaznie nie ma sie czego bac. Ja na Twoim miejscu normalnie bym wskazał brata jako kierujacego pojazdem. Wystarczy ze On to potwierdzi. Dla policji nie wazne kto jechal. Wazne zeby mandat zaplacili hehehe :))

kamilek 2.0 hdi
Czytaj dokładnie i nie trzęś się, wycisz emocje nim coś napiszesz.

Wsadzić kogoś na minę jest łatwo, a chyba nie o to Kaufikowi chodzi.

a Ty czytasz? skoro załozył temat z takim zapytaniem to chce wpisać kogoś innego więc Ty sie otrząśnij !

Wpisuj brata, jeżeli on potwierdzi to nie będą tego dalej ciągnąć

Kamil 206sw
Nielegalne jest poświadczenie nieprawdy.

Jeżeli zdjęcie wyraźnie pokazuje kierowcę nie warto ryzykować ... Bywa, że sprawdzają wizerunek osoby ze zdjęcia porównując ze wskazanym jako kierujący.

No u mnie sprawdzali wizerunek i mi to nie przeszło :D

Michasss8
No u mnie sprawdzali wizerunek i mi to nie przeszło :D

Tak z ciekawości. Miałeś z tym potem problemy? Bo za takie coś grozi teoretycznie większa kara niż głupi mandat hehe.

Pozdrawiam

no co.. kazdemu moze sie pomylic co nie ? :D

udac glupka ze Ci sie pomylilo.

trzeba pamietac o tym ze... zawsze sa 2 wyjscia :)

jeśli Twój brat jest do Ciebie podobny i wyraża zgode na takie działanie to ja bym sie nie zastanawiał. A w razie czego to po prostu sie pomyliłeś, przeciez nie prowadzisz dzienniczka, ktory z Was ktorego dnia prowadził samochód ;)

Jeżeli zdjęcie jest zrobione od tyłu i nie widać kierowcy to można śmiało kombinować. Ja robiłem tak że jako kierowce pisało się jakieś zmyślone imię i nazwisko kogoś z białorusi gdyż jest ona poza granicami UE i nie mają możliwości sprawdzenia i sprawę umażają, ale jeżeli widać twarz kierowcy to lepiej nie kombinować bo można pogorszyć sprawę

Kamil 206sw
Tak z ciekawości. Miałeś z tym potem problemy? Bo za takie coś grozi teoretycznie większa kara niż głupi mandat hehe.

Pozdrawiam

Nie, udałem zdziwionego i potem powiedziałem że widocznie szwagier użytkował samochód tego dnia poźniej i przeszło ledwie :D

---------- Po chwili dodano... ----------

Jeżeli zdjęcie jest zrobione od tyłu i nie widać kierowcy to można śmiało kombinować. Ja robiłem tak że jako kierowce pisało się jakieś zmyślone imię i nazwisko kogoś z białorusi gdyż jest ona poza granicami UE i nie mają możliwości sprawdzenia i sprawę umażają, ale jeżeli widać twarz kierowcy to lepiej nie kombinować bo można pogorszyć sprawę

Jak zdjęcie od tyłu samochodu to ja bym podał teściową :D

Mozesz napisac ze jest kilku uzytkownikow auta i uzyc slowa "najprawdopodobniej brat jechal". Dla pewnosci Popros o zdjecie, zobacz co Ci odpisza. Moga napisac "dobra, to brat placi", albo dalej dopytywac sie.wtedy przyjmij, bo nie warto składac falszywych zeznan. Ty masz jednak na pismie ze uczciwie starales sie dowiedziec, kto kierowal, bo nie pamietasz.

Kamil 206sw
hahahahah a tesciowa bez prawka... :D i 500 ! PIEKNIE !

Co się martwisz, lubisz teściową czy jak? :D

Normalnie wpisz kogoś tam i bez problemu, jak wszyscy wiemy jeśli hajs sie zgadza to nie ma problemu. NIGDY nie spotkałem sie z tym aby sprawdzali jakieś wizerunki. Jak sie poda nawet siostrę i wpłaci kasę to mają to gdzieś ważne ze wpłynęło i można pić ;D

Napisz, że nie wiesz kto wtedy kierował bo z samochodu kożysta kilka osób i punktów nikt nie dostanie. Albo nic nie odpisuj. Ja tak zrobilem i cisza :P

Napisz, że nie wiesz kto wtedy kierował bo z samochodu kożysta kilka osób i punktów nikt nie dostanie. Albo nic nie odpisuj. Ja tak zrobilem i cisza :P

Dokładnie tak.

Za niewskazanie sprawcy wykroczenia jest mandat od 200-500 bez punktów