Jump to content
Aro821

Głupota i bezmyślność w BMW M3 E92 Wwa

Recommended Posts

yayko

gdzie powstanie nowe osiedle..

NiebieskiPug

..za 32 lata bo pewnie tyle będą trwały przetargi na ,,podwykonawców" :P

Longbow
U nas niestety ludzie wygrali... wylewali olej , rzucali gwoździe... No i tor został sprzedany budimexowi bodajże...

To przytoczę takie jaja, że w Trzebini ludzie chcieli, żeby rafinerie zamknęli bo im smrodzi.........tylko jak powstawała rafineria to były pola i każdy się cieszył bo będzie robota

Przemo107

można do tego dodać jeszcze kielce (miedziana góra) i lublin, dodaj do tego ceny i typ nawierzchni i powiedz na ile z nich stać przeciętnego zjadacza chleba, zarabiającego średnią krajową.

Dla chcącego nic trudnego. Zamiast co wieczór głupkować po mieście odkładasz kasiorę i masz na np. 3 całodzienne upalanie na torze.

NiebieskiPug
zarabiającego średnią krajową
średnia krajowa to ponad 4k :P

yeti

ale brutto co daje ok. 2900 zł netto odlicz opłaty za mieszkanie, jedzenie i zobacz ile zostanie...

Dla chcącego nic trudnego. Zamiast co wieczór głupkować po mieście odkładasz kasiorę i masz na np. 3 całodzienne upalanie na torze.

załóżmy tor poznań bo znam ceny, zapłacę wcześniej by mieć te 500 zł opłacę pasażera bo samemu na cały dzień jechać ciężko to + 90 zł do tego jak dla mnie dojazd to 140km + upalanie po torze czyli pójdzie cały zbiornik paliwa kolo 240 zł

czyli wychodzi że min to 830 zł, sądzę że nikt co wieczór nie głupkuje tylko z raz w tygodniu, nie liczę jakiś tam codziennych mocnych depnięć.

NiebieskiPug

No i tu właśnie wychodzi to co wychodzi. A i tak niektórzy nie mają nawet 2000 na miesiąc... Chore są te ich ceny. Kiedyś planowaliśmy ze znajomymi zrobić gdzieś "w polu" tor we własnym zakresie(dla buggy, motocykli i samochodów), ale niestety żeby miało to przynosić frajdę trzeba by wykupić sporo ziemi żeby tor nie miał dwóch zakrętów w lewo o całkowitej długości 500m ;P

---------- Po chwili dodano... ----------

P.S. Yeti dolicz jeszcze że jeśli będziesz mocno dociskał swojego puga to po 4-5 razach oponki, klocki i inne rzeczy eksploatacyjne do wymiany.

Przemo107
ale brutto co daje ok. 2900 zł netto odlicz opłaty za mieszkanie, jedzenie i zobacz ile zostanie...

załóżmy tor poznań bo znam ceny, zapłacę wcześniej by mieć te 500 zł opłacę pasażera bo samemu na cały dzień jechać ciężko to + 90 zł do tego jak dla mnie dojazd to 140km + upalanie po torze czyli pójdzie cały zbiornik paliwa kolo 240 zł

czyli wychodzi że min to 830 zł, sądzę że nikt co wieczór nie głupkuje tylko z raz w tygodniu, nie liczę jakiś tam codziennych mocnych depnięć.

Policz ile kosztują chociażby upalanki po mieście raz w tygodniu. Do tego ryzykujesz od mandatu za przekroczenie prędkości itp przez utratę prawka aż do zrobienia krzywdy sobie i przede wszystkim innym! Wtedy te 800-900zł z 3 razy w roku wydają się groszową sprawą.

yayko

stare jak świat :)

Lukasz_wa

Wyliczacie jak duże są koszty wyjazdu na tor a zgrywacie streetracerów.

Ludziska, jeżeli nie stać Was na wyjazd na tor, to nie powiecie mi, że stać Was na profesjonalne przygotowanie samochodu do ściagania się.

Nie mówię już o ściganiu się na torze, a na ulicy gdzie ryzyko jest niewspółmiernie wyższe. Tym samym pojazd powinien być w nienagannym stanie.

Chcecie się sprawdzić, poczuć adrenalinę - praktyczcie w każdym mieście są organizowane KJS-y dla amatorów - wjazd za grosze lub zupełną darmochę.

Tyle, że tam trzeba coś więcej pokazać niż umiejętność jazdy na wprost i chyba z tym macie największy problem.

Dobrze, że jest tu kilka osób mających cokolwiek w głowie bo czytając niektóre posty jestem za obowiązkowymi psychotestami co roku dla posiadaczy prawa jazdy.

maciexx123

Lepiej raz w roku na Nurburgring pojechać :D

Lukasz_wa
Lepiej raz w roku na Nurburgring pojechać :D

I tutaj się z Tobą w pełni zgadzam.

NiebieskiPug

Na Nurburgring planuję jechać, ale na motocyklu, bo niestety żeby samochodem dotrzymać ludziom tempa to trzeba mieć sporo koników, a aktualnie mam w posiadaniu tylko 60 :(:P

No i chyba na moto lepsze wrażenia :D

yeti
Ludziska, jeżeli nie stać Was na wyjazd na tor, to nie powiecie mi, że stać Was na profesjonalne przygotowanie samochodu do ściagania się.

100% racji, na tym forum nie znajdę więcej jak 2-3 auta przygotowane do upalania non stop.

Lepiej raz w roku na Nurburgring pojechać

zakładając że chcesz mieć z tego radochę szykuj kolo 3tyś, w tym roku próbowaliśmy na club106 zorganizować wyjazdy, brakło chętnych.

Dobrze, że jest tu kilka osób mających cokolwiek w głowie bo czytając niektóre posty jestem za obowiązkowymi psychotestami co roku dla posiadaczy prawa jazdy.

spoko, stwierdzili że zdrowy jestem i mam prawidłowe reakcje.

Lukasz_wa
Skoro temat się trochę przeistoczył w formę wyścigów nocnych to taki reportaż od Tvn'u

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/szybcy-i-glupi,438530.html

I śmiesznie zszokowany Kuchar jakby pierwszy raz coś takiego na oczy widział i słyszał...

Myślę, że Kuchar faktycznie jest zszokowany - niekoniecznie głupio - co najwyżej głupotą i brakiem wyobraźni tych ludzi.

maciexx123

A ja myślę, że wcale nie widział pierwszy raz :D

Do tego stwierdzenie, że nie ma zabezpieczeń itd... jest kierowcą rajdowym, i nie widzi tych wszystkich kibiców na OS'ach zaraz obok toru jazdy ? Fakt są strefy bezpieczne i wydzielone, ale ludzka natura i tak pcha ludzi jak najbliżej, i czasem jak oglądam filmiki z rajdów to Ci ludzie, aż się proszą, żeby jakieś auto w nich przyj...

No i fakt jaki tam jeden koleś mówił, wszyscy naokoło mówią, że to młodzi i nieodpowiedzialni ludzie jeżdżą i się ścigają, a nie tylko bo poważni, pracujący w dużych firmach i na poziomie ludzie też potrzebują jakiejś odskoczni jak widać.

I fakt jest taki, że było, jest i będzie jak też tam któryś powiedział.

W Łodzi była akcja, że policja robiła pojeżdżawki na zamkniętej drodze, ale się skończyło to i wrócili na drogi normalnie...

Lukasz_wa

To, że ludzie na rajdach stoją tam gdzie nie wolno to ich ryzyko, w razie nieszczęścia pretensje mogą mieć tylko do siebie.

Ponadto na takim rajdzie są służby ratownicze gotowe reagować w sytuacji zagrożenia życia.

Natomiast taki domorosły streetracer jak jeden z nich zauważył naraża postronnych ludzi.

Na takie zachowanie nie ma wytłumaczenia, brak toru w każdym mieście to nie argument by pozwalać na taką patologię.

maciexx123

Ja też nie pochwalam, ale trochę starań takich ludzi, a przede wszystkim naszej władzy w tym i policji mogłaby zapobiec takim incydentom, może nie w 100% bo tak się nie da, ale w dużej mierze.

Co za problem, żeby powiedzmy raz na 2 tygodnie policja w nocy zamknęła kawałek jakiejś prostej drogi, na której nie ma ruchu w nocy, wezwała jedną karetkę w razie coś i dała się przez 2 godziny wyszaleć ludziom ?

Obeebok

Problem jest taki, że ktoś musi za taką akcję zapłacić, a raczej oczywiste, że nie powinno iść na to z sakwy wszystkich podatników.

Aro821
Co za problem, żeby powiedzmy raz na 2 tygodnie policja w nocy zamknęła kawałek jakiejś prostej drogi, na której nie ma ruchu w nocy, wezwała jedną karetkę w razie coś i dała się przez 2 godziny wyszaleć ludziom ?

:okDokładnie też byłbym za takim rozwiązaniem, ale przecież po co iść na rękę ''debilom, wariatom itp'' i inwestować w nich bo to poniekąd tez wiaze sie z kosztami, jak można zarabiać na mandatach..

maciexx123

No tak, lepiej karać i zarabiać na tym i ryzykować życie niż się postarać i dać tym ludziom możliwość do wyszalenia się...

Wielka orkiestra budżetowej pomocy... Jak władze w tym kraju będą tak myśleć to nigdy nie będzie dobrze, potrzebom obywateli też trzeba wyjść naprzeciw

po za tym jakie koszta ja się pytam ?! policja pracuje 24/7 jak jeden czy 2 patrole zamiast siedzieć pod MC i wpieprzać hamburgery zabezpieczą kawałek drogi to nic się nie stanie i nikt na tym nie straci... jedynie na taśmie zabezpieczającej stracą heh

Michasss8
po za tym jakie koszta ja się pytam ?! policja pracuje 24/7 jak jeden czy 2 patrole zamiast siedzieć pod MC i wpieprzać hamburgery zabezpieczą kawałek drogi to nic się nie stanie i nikt na tym nie straci... jedynie na taśmie zabezpieczającej stracą heh

To nie są całkowite koszta.

Jakiś debil za przeproszeniem się rozbije i z naszych podatków pójdzie na jego leczenie.

A czasami koszty leczenia są naprawdę ogromne.

Pozdrawiam

Już nawet odchodząc od kosztów.

Lepiej, żeby jakiś palant dostał narząd, który pod wpływem siły uderzenia uległ uszkodzeniu czy osoba, która np. po prostu urodziła się z wadą genetyczną...?

Chyba nie trzeba na to odpowiadać.

yayko

i tak mu nic nie zrobią... :)

i z nim się zgadzam