Jump to content
canga

Sprawdzanie aut z Danii i Belgii

Recommended Posts

canga

Przeciez to zadna tajemnica.

Juz wyjasniam. W Danii, Belgii i Holandii tez borykali sie z tym co u nas - cofaniem przebiegow. Poradzili sobie dokladnie w taki sposob jak obecnie zaczeli stosowac to u nas. Przy przegladach wpisywany jest przebieg. Najprosciej jest z samochodami z Danii, wystarczy nam nr VIN i mamy wszystko jak na dloni.

Wszystkiego na temat przebiegu i stanu pojazdu w trakcie przegladu, dowiemy sie ze strony interenetowej, gdzie wpisujemy VIN samochodu:

http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk/sider/soegning.aspx

Podam Wam przykladowy VIN auta z Danii, byscie mogli sobie sami sprawdzic jak to wyglada (wpisujemy w miejsce po prawej stronie): WVGZZZ1TZ5W085456

Teraz samochody z Belgii. Tutaj jest juz wiecej zachodu i wymagana jest wieksza ilosc informacji. W Belgii jest system dzialajacy rowniez na zasadzie wpisu podczas przegladow, z tym ze dodatkowo wpisy dokonywac moga warsztaty mechaniczne (ASO i inne).

By dowiedziec sie o autentycznosci przebiegu musimy miec do auta Car-Pass i uwierzcie mi, wielu sprowadzajacych nie daje do kompletu dokumentow wlasnie Car-Pass (co moze nas troche zaniepokoic). Niekiedy jest to przeoczenie, gdyz dokument z ostatniego przegladu rowniez podaje przebieg i nie zwracaja uwagi na Car-Pass.

To to jest Car-Pass - jest to dokument stwierdzajacy przebiegi auta w jego calej eksploatacji, przegladow, serwisow itd. Sa tam podstawowe informacje jak: przebieg, data, gdzie byl dokonany wpis, przez kogo wpis.

Strona dzieki ktorej to sprawdzimy:

https://professionals.car-pass.be/verify/?request_locale=fr

By sprawdzic samochod, musimy miec kartke A4 wlasnie Car-Pass, gdyz by zwersyfikowac dany pojazd wymagane sa nr. Car-Pass, data, ostatnie km, data ostatniego wpisu, bez tego auta nie sprawdzimy dokladnie. Jezeli bedziemy miec dokument i wpiszemy na ta strone dowiemy sie wszystkiego o aucie (cos ala Audi/VW - posiadaja), naprawy, przeglady itd.

Mysle ze wystarczajaco wyjasnilem

krejzRudy

Bardzo fajna sprawa. Dużo ciężej jest coś pokombinować z autem :)

canga

W Blegii nie ma mowy, nie ma najmniejszych szans, gdyz musialbys miec mozliwosc wejscia na serwer danych, wszystko w sieci :)

danek

w polsce z tymi przebiegami wpisywanymi przy przeglądzie to lipa np; jeśli kupisz auto w Warszawie a mieszkasz w Krakowie i chciałbyś sprawdzić jego przebieg przy ostatnim przeglądzie to musisz udać się do Warszawy do tej stacji diagnostycznej w której był robiony przegląd , W Polsce nie istnieje żadna baza danych tego typu :(

m13bb

danek, a TA strona?

canga

dokladnie tak, w Polsce rowniez juz mozna wszystko sprawdzic internetowo.

Przy kolejnych przegladach, beda podawane kolejne przebiegi.

_carlos-

TA strona nie podaję przebiegu.

canga

Oczywiscie, ze podaje. Jezeli od czasu wprowadzenia systemow CPIK na stacjach diagnostycznych byles na przegladzie, bedzie on widoczny w systemie.

m13bb

canga, pytanko na marginesie - orientujesz się może ile stacja diagnostyczna ma czasu na wpisanie przeglądu do bazy CEPiK? Czy następuje to natychmiastowo? :P

canga

Nie mam pojecia, nigdy ich nie pytalem:)

_carlos-
Oczywiscie, ze podaje. Jezeli od czasu wprowadzenia systemow CPIK na stacjach diagnostycznych byles na przegladzie, bedzie on widoczny w systemie.

Byłem na przeglądzie w lutym, gdzie spisywali stan licznika. Wpisując swoje dane na podanej stronie nie znalazłem stanu licznika.

canga

Mam trzy auta i wszystkie widze z przebiegami.

Carlos to na jakim Ty przegladzie byles, jestes pewny ze tam trafiles ? ;)

Moze spisali Twoj przebieg na kartke ale do CEPiK'u juz nie.

_carlos-

HistoriaPojazdu.gov.pl

Bezpłatny raport z Centralnej

Ewidencji Pojazdów

Kontrast English

RAPORT O POJEŹDZIE

SEAT, TOLEDO

samochód osobowy, kareta (sedan)

1896 cm³, olej napędowy

Rok produkcji: 2001

VIN: VSSZZZ1M..........

Polisa OC: aktualna

Badanie techniczne: aktualne

Status rejestracji: zarejestrowany

Informacje

Oś czasu

Dane techniczne

Pojemność silnika: 1896 cm³

Moc silnika: 66 kW

Paliwo: olej napędowy

Liczba miejsc ogółem: 5

Liczba miejsc siedzących: 5

Masa własna pojazdu: 1220 kg

Maks. masa całkowita ciągniętej

przyczepy z hamulcem: 1400 kg

Maks. masa całkowita ciągniętej

przyczepy bez hamulca: 650 kg

Dopuszczalna masa całkowita:

1770 kg

Liczba osi: 2

Dokumenty

Data wydania aktualnego dowodu

rejestracyjnego: 17.02.2011

Data wydania karty pojazdu:

18.02.2008

2001 Rok produkcji

23.03.2001 Pierwsza

rejestracja za

granicą

29.01.2008 Pierwszy

właściciel w

Polsce (pozostał

właścicielem do

03.02.2011)

Właściciel: osoba

fizyczna

Województwo, w

którym pojazd

zarejestrowano:

śląskie

29.01.2008 Dodanie

współwłaściciela

(pozostał

współwłaścicielem

do 03.02.2011)

Współwłaściciel:

osoba fizyczna

14.02.2008 Pierwsza

rejestracja w

Polsce

06.02.2011 Zmiana

właściciela

Właściciel: osoba

fizyczna

Województwo, w

którym pojazd

zarejestrowano:

śląskie

12.02.2011 Badanie

techniczne

(ważne do

13.02.2012)

10.02.2012 Badanie

techniczne

(ważne do

10.02.2013)

11.02.2013 Badanie

techniczne

(ważne do

11.02.2014)

11.02.2014 Badanie

techniczne

(ważne do

11.02.2015)

04.08.2014

22:15:12 Wygenerowanie

raportu

Podsumowanie zdarzeń:

Właściciele (od rejestracji do

wygenerowania raportu): 2

Współwłaściciele (od rejestracji do

wygenerowania raportu): 1

Stan aktualny:

Województwo, w którym pojazd

zarejestrowano: śląskie

Polisa OC: aktualna

Badanie techniczne: aktualne

Liczba właścicieli: 1

Liczba współwłaścicieli: 0

canga

Carlos nie musiales listy dla udowodnienia dawac - to co pisalem to byl zarto oczywiscie. Jezeli poczules sie urazony to Cie przepraszam.

Nie wiem dlaczego Twoj samochod nie jest widoczny z przebiegiem.

To jest oś czasu, a jak wejdziesz w druga zakladke to co pisze?

m13bb

canga, ja byłem na badaniach odpowiednio w lutym, maju i lipcu (3 wozy), a do żadnego nie ma przebiegu ;) Aczkolwiek na innym aucie sprawdzałem, że wyświetlanie przebiegu spisanego na przeglądzie to nie fikcja :)

A o czas na wpisanie pytałem, bo auto, które było na przeglądzie w lipcu, w tej bazie wyświetla się "brak danych dot. przeglądu" :P

_carlos-
Carlos nie musiales listy dla udowodnienia dawac - to co pisalem to byl zarto oczywiscie. Jezeli poczules sie urazony to Cie przepraszam.

Nie wiem dlaczego Twoj samochod nie jest widoczny z przebiegiem.

To jest oś czasu, a jak wejdziesz w druga zakladke to co pisze?

Wiem, że to był żart :). Wkleiłem dla sprawdzenia, bo może nie wszystkie informacje wyświetlają się na smartfonie. Podałem dane z obu zakładek-informacje i oś czasu.

danek
canga, pytanko na marginesie - orientujesz się może ile stacja diagnostyczna ma czasu na wpisanie przeglądu do bazy CEPiK? Czy następuje to natychmiastowo? :P

stacje wysyłają co dziennie raporty do CEPIK

canga

Zapomnialem wpisac jeszcze auta z Holandii (Demon o nie prosil):

https://ovi.rdw.nl/

lub

http://publiek.vwe.nl/

Wpisujemy nr rejestracyjne i mamy cala historie pojazdu.

domotomo
Zapomnialem wpisac jeszcze auta z Holandii (Demon o nie prosil):

https://ovi.rdw.nl/

lub

http://publiek.vwe.nl/

Wpisujemy nr rejestracyjne i mamy cala historie pojazdu.

Jeżeli kogoś interesuje historia pojazdu z Holandii po numerze VIN to może również zerknąć tutaj:

http://www.autodna.pl/przykladowe-raporty/raport-vwe.html

Guest bezli†osny
dokladnie tak, w Polsce rowniez juz mozna wszystko sprawdzic internetowo.

Przy kolejnych przegladach, beda podawane kolejne przebiegi.

Sprawdziłem z ciekawości i na próbę wszystkie swoje pojazdy, dwa auta i motocykl. Wszystkie mają podane na stronie aktualne przebiegi zapisane przy przeglądzie, więc ten system w Polsce ładnie już działa :)

zbyniu

W Angli tez jest takie cos, tylko wpisuje sie numerek z dowodu rejestracyjnego na stronie I wyskakuje wszystko co bylo na przegladzie I czy przeszedl czy nie. Problem w tym ze kazdy patrzy zeby jego auto nie tracilo na wartosci I duzo ludzi cofa liczniki co roku przed przegladem o pare tysiecy I nikt nie jest w stanie tak naprawde sprawdzic prawdziwego przebiegu. Najlepiej kupujac auto trzeba patrzec na jego Stan techniczny a nie na przebiego

Obeebok
duzo ludzi cofa liczniki co roku przed przegladem o pare tysiecy I nikt nie jest w stanie tak naprawde sprawdzic prawdziwego przebiegu

bez jaj, ja nie znam nikogo, kto by tak robił; poza tym autem zwykle jeździ się ładnych parę lat i nie wierzę, że jest dużo ludzi, którzy od samego początku myślą o sprzedaży auta za ileś tam lat i profilaktycznie regularnie co rok cofają licznik

inna sprawa, że większość sprowadzonych aut przez handlarzy będzie w dalszym ciągu miało cofkę na wstępie, ale to co najwyżej argument, żeby kupować auta z polskiego salonu - wtedy prawdopodobieństwo cofnięcia licznika z 300 tys. do 150 tys. będzie nikłe

canga

Ale ludzie sa naiwni jak male dzieci.

Sami sa sobie winni, bo 12 letni diesel z niemiec, francji w kombiku (srednej klasy auto) nie bedzie mialo przebiegu 190tys km. I jak ktos poda prawdziwy przebieg (360tys) to polak nie zadzwoni, bo przeciez on szuka auta od 80 latka, ktory plakal jak oddawal auto, a autem tylko do kosciola jezdzil.

To jest naiwnosc polakow!

Sredniej klasy auto w dieslu robi rocznie od 30tys do 60tys a nawet widzialem dwu latka z przebiegiem 180tys km w innym przypadku kupi w benzynie male auto!

Auta, ktore sa faktycznie bardzo zadbane, faktycznie bezwypadkowe z pelna historia (a nie kupiona ksiazka z pieczatkami), faktury i niskim przebiegiem kosztuja wiecej niz u nas!

Nie spodziewajcie sie kupujac auto, ze trafiliscie na nielada okazje!

Oni auta sprzedaja jak wiedzia ze zaczyna sie juz sypac, a nie jak wam handlarz powie ze sie znudzili juz autem, lub ze wzgledu na zdrowie musial sprzedac i kupowali auto bezposrednio z domu od staruszka.

Ludzie powinni sie obudzic, a jak sie obudza to moze racjonalnie zaczna myslec.

Obowiazkowo przegladnac zagraniczne portale, zobaczyc ceny aut i jakie sa przebiegi, jakie wartosci i jak sa opisane!

Wiele aut ktore trafia z niemiec do polski jest z niemieckich komisow i wlascicielom niemieckim jak idzie auto do polski wisi jaki jest jego stan, ale....

....jak kupujacym bedzie niemiec, ktory bedzie rejestrowal auto w niemczech to odradzi kupno polowy ze swoich aut! Dlaczego?

Proste - tam komis odpowiada prawnie i cywilnie calym swoim majatkiem za to co sprzedaje i niedaj wyjdzie cos nie tak po pol roku, po roku z autem na TUV to ma przesrane! Moze sie to skonczyc tym, ze zamknie interes, skanczy jako biedak z dlugami kilkuset tysiecy euro za odszkodowania!

Obeebok

BTW: wklepałem dane swojej fury na historiapojazdu.gov.pl i 3 ostatnie przeglądy wklepane, ilość właścicieli też, a przebiegu brak, więc nie wiem, na jakiej zasadzie to działa

_carlos-

robio co chco