Jump to content

Jakie paliwko tankujecie

Recommended Posts

Co najcześciej tankujecie do swoich samochodów, na jakich stacjach? Czy staracie się oszczedzić na paliwu czy lejecie to co najlepsze?

Ja osobiście tankowałem obojetnie gdzie 95 pb, teraz tankuje tylko v power racing 100 na shellu i powiem wam widać różnice poczytałem sporo też o tym, dlaczego samochód dostaje takiego kopa od 100 racing a od 95/98 już nie różnica kilku oktanów nie powinna aż tak wpłynąć otóz v power racing przychodzi do nas z niemiec i jest to jedyne paliwo w polsce które przyjezdza do nas zaplombowane i jako jedyne posiada realne 100 oktanów zaś

95 i 98 maja srednio 85-88 a na gorszych stacjach jest jeszcze gorzej :)

Guest bezli†osny

Ja od zawsze tankuję na stacjach Orlenu Pb 95. Czasami wleję Vervę Pb 98, ale nie widzę żadnej różnicy. I nigdy nie pamiętam od 30 lat, żeby coś się działo nie tak z silnikiem po zatankowaniu na jakiejkolwiek stacji. Zdarza mi się, ale bardzo rzadko, że z konieczności zatankuję na innej stacji, ale staram się wybierać te niby porządne, ze znaną nazwą. Również bez różnicy.

Szczerze, nie widzę sensu przepłacać za paliwo 100-oktanowe w przypadku seryjnego, niewysilonego silnika.

Odczuwany przez Ciebie kop po zalaniu Racinga to wg mnie efekt placebo.

Z tego co mi wiadomo paliwa o wyższej liczbie oktanowej leje się do mocno wysilonych silników, gdzie istnieje większe ryzyko spalania stukowego.

Swoje samochody tankuję na bp paliwem ultimate oraz schell - vpower nitro diesel ;)

Różnica między ultimate a nitro na hamowni wyniosła całe 2 KM ;)

wrobeleczek

Staram się tankować na Shell'u, ale nie widziałem u mnie nigdy (!!) różnicy pomiędzy FuelSave a lepszym. Dotyczy to zarówno mojego HDi'ka jak i żonkowego benzyniaczka.

Można zauważyć, że po droższym paliwie silnik po prostu lepiej chodzi, lepszej jakości paliwo, silnik chodzi ciszej, żwawży jest nie mówie o tym że jak tankujesz 95 a zatankujesz v power 100 to masz z 75 koni 130, a silnik zamiast 6v brzmi jak v12, ale widać minimalna poprawę, zauważyłem także, że im więcej oktanów tym samochod mnie pali :) wiec to nie jest przepłacanie czasami tankujac droższe paliwo wychodzi nas taniej niż jak zatankujemy 95 :)

Ważne aby tankować na markowych stacjach przy najmniej tak uważam, bo jak zatankuje sie u jakiegoś prywaciarza na wsi diabli wiedza co tam jest :), ktoś kiedyś robił test i jest dodane dużo jakiś dziadowskich składników.

Ja tankuje na shellu. Po vpower jakoś różnicy nie czuje ale czasem mu tankuje, wszystko zależy od cen wahy.

Chyba, że trasa i w pobliżu nie ma shella to orlen albo bp. Co do tych "moc jakość zysk" to nie jestem przekonany.

Również Shell czasem BP tylko PB 95. Po prostu na benzynie z tych stacji samochód jakoś lepiej jedzie w porównaniu do np. Lotos

Przeważnie Orlen i leje 95, ostatnio zalałem verve i nie zauważyłem różnicy :) No i na tesco często tankuje 95, tanie paliwo i jakoś nic się z autem nie dzieje :)

Pozdrawiam

danieloo_xdd

To ja wam teraz coś powiem, paliwa sprzedawane na naszych stacjach mowie o znanych stacjach typu orlen lotos itd to wszystko leci z jednego korka czyli z rafineri z LOTOSU :)

Fakt paliwo V power Racing 100 jest sprowadzane z Niemiec. Ale paliwa 95 98 i ON są z jednej rafinerii brane i jeżeli ma być to paliwo np Dynamic Diesel z Lotosu to dodatki do tego diesla są dodawane bezpośrednio do cysterny, czyli każdy koncern dodaje swoje dodatki ale podstawowe paliwo jest wszędzie takie samo, mowie o znanych stacjach a nie jakiś przy super marketach ;)

Ja tankuje ON kupowany osobiście na Rosji w BP albo Rosnieft za 3.2zł (okolice Smoleńska albo Brańska) :D

Do paliwa dolewam czerwony 2T semisyntetic w proporcji 1:250.

W zimie nie mam żadnych problemów z zapalaniem i ogólnie innego paliwa nie chce.

Jak zatankuje na Orlenie Vervy to silnik głośniej pracuje tzn klekocze;/

Ja wlewałem PB 98 bo jeździłem dużo w trasie ( niby mniej pali). Teraz jeźdżę dużo w cyklu miejskim leję PB 95 i przy niej zostanę. Stacja Statoil, bo blisko.

Pozdro!

gra niewarta świeczki nasze paliwa to gówno nasze paliwa nie spełniają norm europejskich. byliśmy na rajdzie dwoma autami jedno nowe c2r2 drugie saxo po odbudowie ze starym katalizatorem z evo. zatankowaliśmy c2 Polsce v power Racing a saxo omv 100 w Austrii i nie dopuścili c2 do mistrzostw Austrii bo niespełniania norm ,a saxo bez trudu przeszło badanie. różnica jest niewielka 1km ale paliwo jest o wiele czystsze niż w Polsce. nie zatyka wtrysków spala się lepiej.