Jump to content
Sign in to follow this  
Gutaj

Jakie paliwko tankujecie

Recommended Posts

kamilek 2.0 hdi

Tłuste :D

sopel
To ja wam teraz coś powiem, paliwa sprzedawane na naszych stacjach mowie o znanych stacjach typu orlen lotos itd to wszystko leci z jednego korka czyli z rafineri z LOTOSU :)

Fakt paliwo V power Racing 100 jest sprowadzane z Niemiec. Ale paliwa 95 98 i ON są z jednej rafinerii brane i jeżeli ma być to paliwo np Dynamic Diesel z Lotosu to dodatki do tego diesla są dodawane bezpośrednio do cysterny, czyli każdy koncern dodaje swoje dodatki ale podstawowe paliwo jest wszędzie takie samo, mowie o znanych stacjach a nie jakiś przy super marketach ;)

Nie, nie leci z Lotosu, Lotos daje paliwko na północy Polski, z Orlenu leci na centrum Polski, a np. na południu Polski paliwo leci z bazy paliw w Radzionkowie, a czasem zdarza się, że i ze Słowackiego Slovnaftu bodajże.

Info z zeszłego roku od osoby pracującej w rafinerii Lotosu (jakaś szycha).

Gutaj

No i tak z podstawowego tematu gdzie tankujemy możemy się już na prawdę wiele dowiedzieć co tak naprawdę lejemy co jest najlepsze obalone pare mitów co jest z jakiej rafinerii, dla mnie super! kolejna wiedza na + :)

MaxZH

Ja ostatnio robilem testy: zatankowalem za 50zl na trzech stacjach. Za 50zl przejade 170km (auchan, lukoil), 150km (shell). Nastepne stacje przetestuje za miesiac.

pelekrk

BP ultimate lub shell vpover nitro + diesel:) Orlen odpada bo już miałem przygodę z ich werwą i bak do czyszczenia i cały układ paliwowy;/

sopel
Ja ostatnio robilem testy: zatankowalem za 50zl na trzech stacjach. Za 50zl przejade 170km (auchan, lukoil), 150km (shell). Nastepne stacje przetestuje za miesiac.

Nie lepiej zatankować określoną ilość paliwa, a nie "za 50zł" ?:>

Obeebok

Tym bardziej, że cena paliwa nie jest stała. Gdzieś tam już o tym pisałem, ale ja na pełnym baku na ON z Shella przejeżdżam koło 100 km więcej niż na Orlenie, Lukoilu itp.

Magda0760

Ja tankuje tylko na Shellu,samochód sprawuje się dobrze (nie pierwszy tankowany na Shellu) więc po co zmieniać .Za to już nigdy nie zatankuje na Orlenie ,po przygodach jakie kiedyś miałam ,omijam szerokim łukiem te stacje ;)

Piegon

Statoil Diesel Gold uszlachetniony. Silnik całkiem inaczej na tym paliwie pracuje, i średnio o 20km więcej można zrobić niż na zwykłym dieslu.

MaxZH
Nie lepiej zatankować określoną ilość paliwa, a nie "za 50zł" ?:>

wtedy trudno porownac i testy dlugo by trwaly.

Tym bardziej, że cena paliwa nie jest stała. Gdzieś tam już o tym pisałem, ale ja na pełnym baku na ON z Shella przejeżdżam koło 100 km więcej niż na Orlenie, Lukoilu itp.

No widzisz ja wlasnie nie. Mowi sie,ze na tanszym paliwie mniej przejedziesz, ale ja siee o tym nie przekonaleem.

Oczywiscie mojee testy nie sa wyznacznikiem gdyz niee pokonuje teej sameej trasy.

Gutaj

A ja chyba mam cieżką nogę :D zalałem to nitro 100 z shella zrobiłem 220 kilometrów i pół baku nie ma ;D

Piotrek B5

a gdzie najlepszy gaz waszym zdaniem?

Gutaj

Ja tankowalem lpg zawsze na markowych stacjach, tankowalem tam gdzie mowia ze najlepsza jakosc czyli shell itd. I tak jazda na lpg to już duza oszczedność wiec nie ma co przesadzac i oszczedzac jeszcze na kupnie lpg :>

Piotrek B5

to już nie o oszczędność mi chodzi a o jakość. Mój espace w ostatnie wakacje został zatankowany na auchan (koniecznośc) i nie dość że na zbiorniku zrobiłem 30km mniej to silnik kulał strasznie i parskał. Najlepiej wydaje mi się śmiga na lpg z orlenu i super na lpg z ARGE gdzieś w świetokrzyskiem też przypadkiem tankowałem, nie dość że weszło więcej niz zwykle co mnie zdziwiło, ale faktycznie więcej przejechałem niz zwykle na gazie z orlenu.

---------- Po chwili dodano... ----------

kolego Gutaj a ile ci spali 1,4 na lpg??

Gutaj

Nie mam puga w LPG miałem bmw 2.0 150 koni i tak 13 l po mieście lykalo za 30zl robiłem około 100 km

darus2

Tankuje ON na orlenie zawsze do pełna i nie ma problemów

MisioLBN

Między paliwem 95 a 98 czy 100 oktanów niema różnicy w normalnych samochodach bo mapa jest pisana pod 95.... W Samochodach pokroju RC czy clio sport itd Mapa jest pisana pod 98 i przynajmniej w clio sport jest nalepka only 98 dlatego na tym paliwie będzie lepiej jeździł. W części nowych samochodów zapłon ustawia się sam na podstawie odczytu z czujnika spalania stukowego więc zalewając 98 czy 100 zapłon się przesuwa i mamy więcej km ot cała filozofia ;) Dodam że dzięki temu na LPG niektóre fury na dzień dobry są mocniejsze od PB bo LPG ma ponad 100 oktanów. Tyczy to głównie samochodów z turbo.

W necie jest mnóstwo testów i 1 wychodzi że niema sensu lać 98 a w innych że samochód ma więcej KM. Najlepszy moim zdaniem test zrobiło chyba Fifth gear ponieważ wzieli do testu 3 fury. Zwykły miejski chyba gofera GTI i subaru i wszyło im brak różnic w 1wszym a gofer i subarak miały więcej mocy im lepsza wacha.

Dla potomnych S16 ma mapę pod 95 więc lanie 98 bez remapu to strata kasy.

Sati

Diesel:

Tankowałem na shellu, BP i Orlenie (normalne ON) po 50 zł do rezerwy - skończyło się na upieprzeniu wtrysków.

Tankuje teraz tylko Verve ON i SHell V-Power do pełna przy stanie baku około 1/4. Różnica jest zauważalna na korzyść SHell-a . Ale też Shell kosztuje odpowiednio więcej.

Co do benzyny teoria jest praktyka, Jak zaczniesz tankować 95 to tankujesz już 95. Jak zacząłeś 98 to lepiej jechać 98 (silnik się przyzwyczaja :P)

Kar-zen

Dla przebywajacych na wyspie UK, odpuscic sobie Tesco i inne tanie markety, pare pi mniej na litrze i mniej mil :(

Przetestowane na tym moim - teraz tylko BP lub inne markowe.

Testowane na dojazdach do pracy, ta sama droga, brak korkow i bez autostrad.

Na autostradzie to juz inna bajka, tego nie licze.

206GT/WRC

do 2.0 16V benzyne Pb

a do 2.0 HDI olej napędowy

:)))

tomxx

sam nie wiem co jest grane...

orlen (dość mały) tankuje za 70zł ->170km

orlen (dość większy jak i BP) 70zł->120km;/ ten sam styl jazdy...

i oba PB98

ostatnio usłyszałem teorię że w tych silnikach 98 szkodzi - bo wypala zawory:D