Jump to content
  • Similar Content

• jakubszynkiewicz216
      By jakubszynkiewicz216
      Hej,
      Z czystej ciekawości ma ktoś z was 206 koła '16 z ładnymi alusami? Chciałbym zobaczyć jak to się prezentuje ?

• Damianos1
      By Damianos1
      Hejka, powoli rozglądam się za letnim setupem i zastanawiam się czy Ouragany wejdą do mojej 206  Z tego co wiem to błotniki (nadkola) mam wąskie. W lecie jeżdżę na oryginalnych felgach Boheme 14 cali, 5,5 J, ET 34, 175/65 R14. Teraz na lato chciałbym założyć Ouragan 16 cali, 6.5 J, ET24 z oponami 205/45 R16. Moje pytanie jest następujące; Czy wszystko będzie pasowało, i czy może mi coś obcierać? Czy 205 na felgę o szerokośći 6.5 J jest ok? Zawieszenie fabryczne, nic nie obniżane. Pozdrawiam   
    • Andrzejjj
      By Andrzejjj
      Witam wszystkich.Nadchodzi zima i chcę kupić do mojej 206cc opony zimowe.Obecnie mam felgi 16 i opony letnie 195/45R16 i chciałem się dowiedzieć czy wejdą mi opony 195/55R16 czy nie będą obcierały.Zastanawiam się też czy nie kupić felg stalowych 15 cali i na nie opony i też jaki rozmiar?
    • mista1979
      By mista1979
      szukałem i znalazlem kilka podobnych tematów ale nigdzie nie widzialem
      tego co jest tu w linku
      http://sklep-moto.pl/tabela-cisnien.php
      jest to tabela dla roznych marek aut i dla peugeota oczywiscie
      dla 206 z podzialem na silniki oraz z obciążeniem auta i rozmiarem opony
      przyda sie tym którzy nie maja nakejki
      oraz dla innych pojazdów mysle
    • ania_i_krzys
      By ania_i_krzys
      Mam pytanko, jak w temacie...

Mam obecnie felgi 14" ze standardową oponą 175/65R14 i przymierzam się do zmiany felg stalowych na aluminiowe 15" lub 16" i opon na lato. Chciałbym kupić oponę nieco szerszą niż obecnie użytkuję i może niższym profilu 60 - 55.

I dlatego zastanawiam się jak taka zmiana będzie się miała do zużycia paliwa...zwiększy się, pozostanie bez zmian czy może zmniejszy się, choć w tym ostatnim przypadku wątpię...

Z praw fizyki wiadomo że czym większa płaszczyzna styka się z ziemią - zwiększa się tarcie i....

Własnie stąd moje pytanie jak to będzie się miało do spalania oraz komfortu jazdy...
      Jaką kupić wielkość felgi i jaki profil opony aby warunki trakcyjne jak i komfort pozostały na dobrym poziomie...
Sign in to follow this  
unsigned

Opony firmy Torque

Recommended Posts

unsigned

Witam, miał może ktoś styczność z oponami firmy TORQUE? Jest to angielska firma produkująca opony między innymi do samochodów ciężarowych więc wydaje mi się że może być coś warta. Produkcja odbywa się niestety w Chinach, ale większość rzeczy (nawet markowych) tam się produkuje ;) Najlepiej byłoby przeczytać opinię kogoś kto ma lub zna kogoś kto ma takie opony.

Dziękuję za wszelkie opinie, pozdrawiam :)