Jump to content
Junk65

Montujemy ramki zegarów.

Recommended Posts

Junk65

Do zamontowania metalowych rameczek zegarów potrzebujemy widoczne na fotce poniżej: ramki (mogą być firmy DIDO - bardzo wysoka jakość, polerowane aluminium, ale jak ktoś ma inne to nic nie stoi na przeszkodzie), drobne narzędzia, głownie torxy (znaczy się gwiazdki) do odkręcenia samych zegarów oraz same zegary od niewidocznego na foto P206. :wink:

foto0181ds.th.jpg

Montaż ramek zegarów w P206 zaczynamy od zdemontowania osłony "zegarów". Trzyma się na 4 spinkach (dwie z lewej i dwie z prawej) i aby ją zdemontować należy pociagnąć poziomo "do siebie".

foto0259kc.th.jpg

Następnie wykręcamy wkręt który trzyma zegary u góry i odchylamy "do siebie" jednocześnie ciągnąc do góry. Kiedy uwolnimy już zegary z zatrzasków odpinamy dwie wtyczki z tyłu, odpinamy blokadę wtyczki i przesuwamy ją na bok a wtyczka sama się wysuwa z gniazda. Delikatnie i sposobem - nic na siłę!

Następnie gdy zegary mamy już uwolnione, demontujemy szybkę, przez wypięcie jej z zatrzasków. foto0195sh.th.jpg i mamy gotowe do zamontowania ramek.

Ramki z DIDO są doskonale spasowane i montuje się je bezklejowo, na wcisk, żaden Super Glue itp nie trzyma się polerowanego aluminium!. Dodatkowo opary kleju powodują jego zmatowienie. Po zamontowaniu ramki koniecznie dokładnie wypolerować miękką szmatką, uważając na wskazówki zegarów! Resztki potu z rąk również mogą z casem spowodować miejscowe zmatowienie naszych pięknych, nowych rameczek!

foto0208jj.th.jpg foto023forum4jk.th.jpg foto0262qu.th.jpg foto027a8jd.th.jpg

Po zamontowaniu ramek, składamy całość w odwrotnej kolejności.

EFEKT BAJERA!!!

weede

Extra mini poradnik! Ja mam zamiar ramki jakos niedługo montować wiec sie przyda. Nie mam tylko jeszcze samych ramek :) :)

A tak apropos nie wiecie co na to panowie od gwarancji? Przejdzie czy nie?

APROPO

ja tesz bym sobie takie cos zalozyl ale na bialych tarczach kiepsko to bedzie wygladac :)

AniracK

wcale nie tak kiepsko... ja mam taki plan wlasnie ;) i przymierzalam i.... no zle nie jest :)

[ Dodano: 2005-04-19, 23:28 ]

panowie od gwarancji... zalezy czy upierdliwi sa i to wypatrzą... no bo jesli sam rozbierales zegary (ktore w sumie lubia sie sypac) to w razie czego jak sie beda chciwlie przypier.... to wiadomo ze to zrobia... ale jeski masz układnyhc miłych panów serwisantow to mysle ze powinno byc ok :)

APROPO
wcale nie tak kiepsko... ja mam taki plan wlasnie ;) i przymierzalam i.... no zle nie jest :)

musialbym takie cos zobaczyc, moze dopiero bym sie przekonal :)

rumianko

mi sie wydaje ze na bialych tarczach bedzie dobrze to wygladalo tez mam zamiar to kupic tylko jeszcze musze dozbierac bo sie okazalo ze kosztuja one 90zl a nie tak ja myslalem 59zl.

AniracK

jak będzie to zaprezentuje swiatu (gdzie te tarcze kurrrrnnaaa :P )

marecek

rumianko, posluchaj, połowa forumowiczów już zamawiała ramki z dido :) Odezwij się do faceta na GG (bardzo kontaktowy) i powiedz, że jesteś z 206club.net i że jakieś zniżki by się dało zaproponować, bo hurtowe ilości bierzemy... :) :)) Od razu będzie nie 90 tylko 75 :]

Adamur

No ładne te ramki ale ciekawiej by wyglądały gdy były by łączone ze sobą –mała z dużą, tak jak w modelach RC, http://img251.echo.cx/my.php?image=ramkazegarwrc21ve.png ciekawe czy w DIDO by się tego podjęli... (dokładność tkwi w szczegółach)

AniracK

z teog co wiem to w RC nie sa aluminiowe ramki tylko te obwodki sa po prostu srebrne...

ale fakt, wyglada to moze i bardziej "oryginalnie" :)

Madness

O ja pier..... W RC obrotomierz się na 8000 RPM kończy :eek:

satana

Ładnie to wygląda !!! tylko bindnie wyglądają te standardowe zagary !!

Pozdrawiam !

Junk65
ciekawe czy w DIDO by się tego podjęli... (dokładność tkwi w szczegółach)

nie sadze, nie z tym parkiem maszynowym - to jest robione na zwykłych obrabiarkach a takie łączone to trochę większy problem - ale jest rada: jak nie same zegary to zawsze można kupić całe RC i masz oryginalne ramki! :D

Mówisz o czymś takim? Peugeot_206_Blende_Tacho.jpg

marecek

to jeszcze ja dopowiem kilka słów przemyśleń po instalacji ramek w swoim samochodzie.

1. Żadnego kleju... a już przenigdy super glue... dobry patent na przyklejenie ramek to 2mm. wycinek taśmy dwustronnej.

2. Po wszystkim trzeba zegary dokładnie wytrzeć miękką ściereczką, bo paluchy widać dopiero następnego dnia. Jeżeli podziałacie super glue, to każdy odcisk na zegarach, plastiku, ramkach będzie następnego dnia biały :/

3. Szybka zegarów przeważnie nie wytrzymuje w całości 5. rozbiórki :]

Mi się udało. Musiałem niestety poprawki robić po wczorajszym zabiegu. Jak już odzyskam aparat, to porobię fotki i się pochwalę. Teraz będziemy walczyć z Kelly samochodem :) :lol:

kelly

Hej super guide. Cieszę się ze go zrobiłes. W sobotę moooocno mi się przyda hihihihihi. Super ;-) ;-)

Daniel_44

Ja kupowałem w zeszłym miesiącu i z przesyłka to było całe 72 PLN. założyłem z super glu i jest ok. ale jedna uwaga. zbyt mocno nie dociskać obwódki na obrotomierzu. przy wyższej temperaturze w samochodzie wskazówka od poziomu paliwa otrze o obwódkę i może się zawiesić. trzeba rozbierać ponownie.

Koblant

Witajcie ja niestety ale musialem ramki dac na sylikon, niechcial sie same trzymac wypadaly, noi troche widac mi tego sylikonu w dzien ale jest ok. Polecam te ramki ja mam alu matowe.

Junk65
przy wyższej temperaturze w samochodzie wskazówka od poziomu paliwa otrze o obwódkę i może się zawiesić.

Jutro się przyjrzę ale coś mi się to wydaje niemożliwe, nie z DIDO...

Adamur
Ładnie to wygląda !!! tylko bindnie wyglądają te standardowe zagary !!

Pozdrawiam !

w XS'ach nie są takie bindne... :)

kelly

Chyba 1,6

Daniel_44

niestety ociera. może się źle wyraziłem nie wskaówka a czarna obwódka, mocowanie wskazówki..... aluramka zachodzi na nią. niestety wiem z doświadczenia :|

Koblant

Daniel_44, umnie nic nietrze jest ok

AniracK
Chyba 1,6

co 1.6? nie nadarzam za temetem :D

kelly

Wiecie co ...idę sprawdzić czy giude jest dobrze napisany :P

[ Dodano: 2005-04-22, 19:10 ]

I powiem tak ......... ZROBIONE :)) :)) :)) :)) :)) Guide się przydał i to mocno. ;-) A przy okazji odkryłam ze mam jednak zegary na dwie wtyczki :) hmmm

Daniel_44

Koblant u mnie już też nie trze. ale za mocno docisnąłem i zawiesiła się wskazówka i miałem cały czas full nawet jak wyłączyłem zapłon :roll: