Jump to content
  • Similar Content

• PaKoL
      By PaKoL
      Witam wszystkich! Chciałem się zapytać co w sumie na pierwszy rzut oka sądzicie o poniższym ogłoszeniu 206 stki którą zamierzam obejrzeć w najbliższym czasie, wcześniej posiadałem 1,6 110km w benzynie, więc chętnie posłucham opinii posiadaczy lub byłych właścicieli 1,6hdi w dieslu, na co powinienem zwracać uwagę itd. Z góry dziękuję!
       https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-206-ID6C52oN.html#1f36479ac7
    • p3gi3
      By p3gi3
      Witam,
      jestem nowym użytkownikiem na forum. Chciałbym prosić o pomoc i ewentualne podpowiedzi jak postępować z moim problemem. Być może temat odgrzewany, za co z góry przepraszam. 
      Otóż od jakiegoś czasu mam problem z moją 206 (1.4 benzyna 75 km, 2008 rok), silnik czasami faluje i wyłącza się nawet podczas jazdy. Ostatnio (jesień 2018) co było przy nim robione to:
      *nowe świece
      *nowa cewka
      *uszczelka pod głowicą (planowanie itp)
      *rozrząd
      *sprzęgło
      *olej+filtry
      Czytałem, że może być to silnik krokowy, niestety nie mogę się go doszukać pod maską. Oglądałem filmiki z innych 206 gdzie jest ten silnik lecz u mnie tego nie widać (patrz zdjęcia).
      Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc gdzie znajduje się silniczek. Być może ktoś miał podobny problem. Być może nie jest to wina tego silnika. 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

• buzias
      By buzias
      Witam. Zakupiłem aluminiowe pedały do mojej 206. Niestety, pedał gazu jest zupełnie inny. Czy ktoś wie gdzie mogę dokupić taki aluminiowy pedał lub jak go przerobić ?

• Halt
      By Halt
      Witam.
       Miesiąc temu zmieniano mi rozrząd, mało używałem auta i zrobiłem jakieś 300 km. Około 2 tygodnie temu zauważyłem, iż sporadycznie silnik pracuje inaczej niż zawsze, tzn jest głośny niczym traktor. Wygląda to na losową sprawę, czasem cały dzień jest w porządku, problem pojawia się zarówno na zimnym silniku jak i na rozgrzanym. Jednego dnia rano mam ów dźwięk a po przejechaniu kilometra znika, by innym razem pojawić się dopiero po przejechaniu określonej drogi. Dwa dni temu pojechałem do marketu, silnik pracował poprawnie, przejechałem kilka km, auto postawiłem na parkingu, zrobiłem zakupy, wsiadam do auta i jest powyższy problem (nagranie pochodzi właśnie z tego dnia).
       Od razu pojechałem do znajomego który nieco zna się na samochodach, więc chciał posłuchać tego dziwnego dźwięku. Niestety auto nie chciało współpracować i pracowało poprawnie już do końca dnia wraz z następnym. Podejrzenie padło na kiepskie paliwo, bo problem pojawił się zaraz po zatankowaniu na CircleK, więc dobiłem bak na eMili. W dniu tankowania wszystko było ok, by dziś rano ponownie zaskoczyć mnie tym nieprzyjemnym dźwiękiem. Niektórzy znajomi podejrzewają, iż to zawory są do regulacji, bądź koło pasowe hałasuje lub łożysko alternatora.
       Auto nie traci mocy, zarówno na normalnej pracy jak i przy stukaniu, nie dławi się i nie szarpie, poziom oleju optymalny. Ponadto słychać lekkie tarcie gdy silnik pracuje normalnie. Generalnie i tak mam zamiar skoczyć do mechaników, który wymieniali mi rozrząd i zobaczę co powiedzą.
      Będę wdzięczny za wszelkie porady i podpowiedzi, oraz przepraszam za kiepskie nagranie.

http://patrz.pl/film,vid_20180618_195814_cut_part1-mp4,167332.html
    • rastifar123
      By rastifar123
      Witam panowie , wymieniałem ostatnio silnik w mojej 206. Mam pytanie czy ktoś wie o co chodzi z tym osadem na korku od oleju  .Pojawił  się jeszcze dziwny nagar pod korkiem od płynu chłodniczego .

Sign in to follow this  
jarek94

Gorący silnik, pedał gazu nie reaguje (brak odp na forum)

Recommended Posts

jarek94

Witam,

Szukałem długo odpowiedzi na ten temat, odwiedziłem 2 mechaników i postanowiłem zwrócić się do Was. Peugeot 206 1.4HDi

Mój problem wygląda tak:

Kiedy silnik osiągnie swoją temperaturę i zgaszę go na powiedzmy 5-10 min, ponownie zapalę to pedał gazu nie reaguje, pug ma swoje obroty normalne, a pedał może być wciśnięty do spodu i nic, dopiero po 2-5 min wszystko wraca do normy bądź po ponownym odpaleniu. Zmieniałem potencjometr, dalej nic. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Znalazł odpowiedź?

U mnie dzieje się to od około roku, na razie nie udało mi się tego zniwelować.

Liczę na pomoc, pozdrawiam.

wrobeleczek
Witam,

Szukałem długo odpowiedzi na ten temat, odwiedziłem 2 mechaników i postanowiłem zwrócić się do Was. Peugeot 206 1.4HDi

Mój problem wygląda tak:

Kiedy silnik osiągnie swoją temperaturę i zgaszę go na powiedzmy 5-10 min, ponownie zapalę to pedał gazu nie reaguje, pug ma swoje obroty normalne, a pedał może być wciśnięty do spodu i nic, dopiero po 2-5 min wszystko wraca do normy bądź po ponownym odpaleniu. Zmieniałem potencjometr, dalej nic. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Znalazł odpowiedź?

U mnie dzieje się to od około roku, na razie nie udało mi się tego zniwelować.

Liczę na pomoc, pozdrawiam.

Pedał gazu jest podpięty bezpośrednio do kalkulatora silnika do wtyczki 32V NR. Trzeba podpiąć auto pod PP2000 i sprawdzić ECU oraz to czy są reakcje na wciskanie pedału gazu (podczas jego złego działania).

jarek94

Dziękuje za szybką odpowiedź.

Mechanik podpinał go pod komputer i mówił że nie ma żadnych błedów, podczas złego działania też był podpinany.

wrobeleczek
Dziękuje za szybką odpowiedź.

Mechanik podpinał go pod komputer i mówił że nie ma żadnych błedów, podczas złego działania też był podpinany.

Ale podpinał komputer czy dedykowany interface PP2000? Bo uwierz, jest różnica.

jarek94

Rozumiem, no ja się nie znam, jeden i drugi mechanik mieli inne programy. I ani jeden ani drugi nie wiedział co się dzieje. Może możesz polecić jakiegoś dobrego mechanika Podkarpacie albo okolice Krakowa?

wrobeleczek
Rozumiem, no ja się nie znam, jeden i drugi mechanik mieli inne programy. I ani jeden ani drugi nie wiedział co się dzieje. Może możesz polecić jakiegoś dobrego mechanika Podkarpacie albo okolice Krakowa?

Na forum jest temat o PP2000 mam/szukam...

http://www.206club.net/showthread.php?t=77713&highlight=pp2000

Poszukaj dla swojego regionu...

Wiem, że kol. kruczek89 jest z Podkarpacia...

http://www.206club.net/member.php?u=22652

jarek94

Dzięki wielkie.