Jump to content
Sign in to follow this  
Pavlo_206.s16

Śmiertelny Wypadek Chorzów....

Recommended Posts

Pavlo_206.s16

materiał policji... masakra jak przywalił...

charlieland

Ale zawinął :/

ScreamMyName

Mój komentarz do tej sytuacji raczej zbędny.

Szkoda człowieka jak każdego innego,

ale moim zdaniem to selekcja naturalna,

za kierownicą trzeba być dorosłym.

Mam tylko nadzieję że nie miał pasażerów.

Przez takich ludzi giną inni ludzie na drogach...

Co by było gdyby przy tej prędkości zabrał jeszcze inne auto ?

Zresztą dla mnie już przykład Dambali z naszego forum już tutaj był.

Jechał przepisowo i jak się to skończyło ?

Shatanka

ciekawe kiedy pojawią się komentarze że to bariera zawiniła, tak jak piszą o drzewach stojących przy drogach...

Michasss8
Mój komentarz do tej sytuacji raczej zbędny.

Szkoda człowieka jak każdego innego,

Zresztą dla mnie już przykład Dambali z naszego forum już tutaj był.

Jechał przepisowo i jak się to skończyło ?

Krótko i na temat…

Longbow

Z tego co czytałem kierowca tam pierwszy raz nie jechał........sam tamtędy jeździłem codziennie 3 lata i znam aż za dobrze ten zakręt.......nawet na suchym czuje się, że auto nie do końca Nas słucha....zresztą takich miejsc jest u Nas kilkanaście przynajmniej, gdzie wydaje się, że można...a nie można.

---------- Po chwili dodano... ----------

ciekawe kiedy pojawią się komentarze że to bariera zawiniła, tak jak piszą o drzewach stojących przy drogach...

Już jest mnóstwo komentarzy, że gdyby bariera była, to by żył i blabla........powiem tak w skrócie bo DTŚ już jeżdże długo.......wolę tam jechać dostawczakiem a najchętniej jeździłbym tam czołgiem.

Michasss8
Nas słucha....zresztą takich miejsc jest u Nas kilkanaście przynajmniej, gdzie wydaje się, że można...a nie można.

Dlatego jak widzę ludzi, co jeżdżą 30km/h+ ponad ograniczenie, to mnie krew zalewa - "bo umieją"…

Śpieszy się - samolot/szybka kolej. Ścigać się chce - na tor.

Longbow

Każdemu się czasem śpieszy...ja tam święty nie jestem, choć ostatnio jeżdżę 30km w jedną stronę do pracy więc ekonomia nakazuje powstrzymywanie się od szarży......ale trzeba niestety myśleć i brać poprawkę na pewne czynniki.

Zresztą padnie tu zaraz setka jak nie lepiej "porad" kierowców, a dla mnie liczy się tylko, że nie byłem na "kursie kolizyjnym".

madmax

Koleś prawdopodobnie chciał się dostać na pas do zjazdu z DTŚ na Klimzowiec, bo zaraz za wiaduktem jest ślimak. Przed zjazdem zachciało mu się poszarżować i wyprzedzić jeszcze jedno auto. Nieraz spotkałem już gości, którzy na chama wyprzedzają i momentalnie zajeżdżają drogę bo skręcają w prawo. Prawdopodobnie chciał zrobić to samo, a że było mokro, zrobił to na łuku i doszła prędkość to efekty widać na filmie.

Nie wiem czy zauważyliście jedno. Wypadek ma miejsce o godz. 5:13 a policja i karetka pojawiają się na miejscu dopiero o 5:53. Czas reakcji służb to 40 min !!!! ZGROZA !

To środek aglomeracji śląskiej do najbliższego pogotowia jest 3 min jadąc na kogutach bo normalnie ok. 5 min.

Co prawda gość zginął na miejscu ale to nie usprawiedliwia opieszałości służb.

MisioLBN

Ja uważam że niema czegoś takiego jak 30km/h ponad limit to już tragedia i wgl szatan. Prędkość dostosowujemy do warunków na drodze. Jest ładna 2 pasmowa droga ekspresowa to i 180 sobie hulam, ale jak jest lód na drodze itd to jadę wolniej niż przepisy pozwalają... Przykład ostatnio jak miałem letnie i śnieg sypnął tak już porządniej plus lód. Jechałem czasem 10km/h i to było szybko chociaż przepisy na 50 mi pozwalały.

charlieland

Z tymi służbami to też coś nie halo, jedynie na straż pożarną nie można narzekać ...

Longbow

Wszyscy co jadą wolniej to pizdusie a szybciej to idioci...a niech mi się z którejkolwiek grupy wryje to awansuje na kretyna, otrzymuje od razu "wirtualny" wpieprz...i żeby mu się córka z czarnym i wogóle miał marnie :)

A z tymi służbami to nie oceniajmy od razu, bo jeśli dyspozytor otrzymał informację, że denat znajduje się w promieniu 10m od samochodu.........no to po co pośpiech.

Choć mam kuzynkę we Wrocławskim pogotowiu, to wspominała, że czasami jeden poszkodowany w 2ch karetkach przyjeżdża........a po godzinie jeszcze radiowóz np. z przedramieniem bo już karetek zabrakło

Kayne

madmax, przyjrzyj się jeszcze raz tym czasom. To nie 1 a 4, najprawdopodobniej. Wypadek był 43' a nie 13'. Czyli 10 minut dojazd. Porównaj sobie z sekundami jak cyfry wyglądają.

toivias

Jak czytam takie pierdoły to mi się dźwiga.

Tzn. jaką konkretną prędkość zmierzyłeś u tego gościa?

Wypadek miał miejsce o 5.13 nad ranem więc pewnie nawierzchnia była śliska i tyle.

Miał pecha, że akurat trafił w słup.

Z filmiku widać tylko tyle, że hebel wcisnął do końca i czekał aż coś się stanie nie reagując.

Miejsce znam i szczerze mówiąc sam przelatuję tamtędy z dużymi prędkościami.

EDIT:

Na forum mamy samych sierżantów jeżdżących dokładnie tyle ile na danym odcinku jest dozwolone ;)

EDIT 2:

Wprost książkowy przykład na to, że auta konstruowane są w taki sposób, żeby przyjmować uderzenia przodem i dlatego warto lepsze opony wrzucać na tylną oś ;)

ScreamMyName

Moze Ci sie dzwigac co tylko Ci sie chce.

Dla mnie teraz takie czasy że gownażeria dostaje

szybkie i mocne fury, i koncza właśnie tak.

I wali mnie czy jechał 80 czy 180.

Jechał za szybko na warunki jakie były i tyle.

Jak lubisz lataj z duzymi predkosciami - Twoja wola.

Jak zabijesz to siebie, nie mnie.

Tylko wielu takich szybkich i wscieklych juz Ci tego nie powie.

A moje prawo do wlasnego zdania na dany temat, bo piszac go, nie piłem do Ciebie,

wiec zluzuj majty bo Ci gumka peknie.

A gdyby cokolwiek wiedział na temat ciut szybszej i bezpiecznej jazdy, to wg Szanownego Pana , nie powinien cisnąć hebla do końca.

Jak dla mnie kolejny mistrz prostej, nie mający pojecia o jakichkolwiek podstawach

prowadzenia samochodu. I tak owszem '' latam'' tamtedy i widze jak ludzie jezdza.

Jesli sie do nich zaliczasz, bo masz 180km pod maska, Twoja wola. Ale predkosc powyżej 200km na godzinę gdziekolwiek w Polsce, to jawna głupota. A z takimi nie ciezko sie spotkac jadac z Krakowa na naszej wspaniałej autostradzie, i pomimo że jeżdze ponad 100 konnym mocnym motocyklem, to nie mam zamiaru udowadniac sobie i innym jaki ze mnie kozak. Jak ktos lubi niech mnie wyprzedza. Dlatego tez jestem za tym zeby przy wjezdzie i wyjezdzie na bramkach były kamery zliczajace czas przejazdu z Krakowa do Katowic. Bo jesli ktos jedzie tam 18-20 minut, to raczej nie jest zbyt normalny.

kanngax

Też lubię szybko jeździć... Rozumiem, jest to chwila ale dorosłość dorosłością chociaż dużo moich znajomych zdało prawko za pierwszym razem a jeżdżą po prostu fatalnie... i do tego nie oszukujmy się - dużo ludzi robi przeglądy na lewo a ich stany techniczne samochodów jak i opon są beznadziejne. Co 3-ci ma łyse opony a co 6 auto w połowie zjedzone z rdzą... nie wspominając o ludziach który nie wymieniają części w samochodach które się już wyeksploatowały...

Sam się zawinał i nikogo za sobą nie pociągnął to nie ma co rozpaczać. Jak dla mnie to selekcja naturalna.

Pavlo_206.s16
Dlatego jak widzę ludzi, co jeżdżą 30km/h+ ponad ograniczenie, to mnie krew zalewa - "bo umieją"…

Śpieszy się - samolot/szybka kolej. Ścigać się chce - na tor.

na pewno jeździsz zawsze przepisowo... na bank!! zawsze najmądrzejszy na całe forum... czyli wiąże się to z tym że nie wyprzedzasz wogóle itd... zastanów się... :ke

Też lubię szybko jeździć... Rozumiem, jest to chwila ale dorosłość dorosłością chociaż dużo moich znajomych zdało prawko za pierwszym razem a jeżdżą po prostu fatalnie... i do tego nie oszukujmy się - dużo ludzi robi przeglądy na lewo a ich stany techniczne samochodów jak i opon są beznadziejne. Co 3-ci ma łyse opony a co 6 auto w połowie zjedzone z rdzą... nie wspominając o ludziach który nie wymieniają części w samochodach które się już wyeksploatowały...

Sam się zawinał i nikogo za sobą nie pociągnął to nie ma co rozpaczać. Jak dla mnie to selekcja naturalna.

bardzo dużo w tym prawdy !!

Longbow
Co 3-ci ma łyse opony a co 6 auto w połowie zjedzone z rdzą

"redukcja masy"

Panowie i Panie...no nie ma się co gorączkować, "pacjent" jechał sam i w nikogo innego nie uderzył to jest najważniejsze..... czy umiał czy nie umiał jeździć to już mało ważne

Pavlo_206.s16
"redukcja masy"

Panowie i Panie...no nie ma się co gorączkować, "pacjent" jechał sam i w nikogo innego nie uderzył to jest najważniejsze..... czy umiał czy nie umiał jeździć to już mało ważne

życia nic mu nie wróci...

toivias

A moje prawo do wlasnego zdania na dany temat, bo piszac go, nie piłem do Ciebie,

wiec zluzuj majty bo Ci gumka peknie.

Źle zrozumiałeś moją wypowiedź.

Chodzi mi w skrócie o to, że wysuwasz zbyt daleko posunięte wnioski.

Poza tym zbytnio wszystko upraszczasz.

Wiek, czy fura jaką jechał nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Uwierz mi jestem wyluzowany ale jak ktoś wypisuje w mojej opinii bzdury, to nie sposób tego nie skomentować.

Idąc twoim tokiem myślenia - po co nam 180 konne fury i dobre autostrady ;)

Guest bezli†osny

Może nie tyle dorosłym, co zdrowym psychicznie, normalnym..

Wszyscy co jadą wolniej to pizdusie a szybciej to idioci...

Tak chyba rzeczywiście jest. Ciężka sprawa to prowadzenie auta, Nie na darmo jest taka dziedzina w psychologii, jak psychologia kierowcy. Sam przyznaję, że mam z tym trochę problemów, ale staram się panować nad sobą ;) 20 i więcej lat temu nie było takich problemów, bo było luźniej na drogach. Poza tym obecnie wielu ludzi nie powinno w ogóle siadać za kierownicą.

ScreamMyName

Wiesz o czym mowie, mowiac o furach.

Szkolenie na prawo jazdy 20h praktyki ? - Paranoja

Duza czesc kierowcow uczy sie w malych miastach - Potem wjezdzaja do np Krakowa i zaczyna sie dramat. To samo tyczy sie sniegu. Jezeli nagle sypnie i nie widac pasow, zaczyna sie kolejny dramat. Co trzeci kierowca nie wie jak i gdzie ma jechac.

Mozna by tak wiele i długo. Powstaja szkoły, gdzie mozna sie uczyc opanowania podstaw dobrej jazdy, reagowania na rozne sytuacje. Ale to powinno byc obowiazkiem, zamiast durnych 20 godzin w szkolach jazdy, gdzie kierowca po takim czyms jest wypuszczany np wlasnie na Krakow gdzie sa tramwaje, kupa autobusow i jeszcze Bog wie czego.

I od tego powinno sie zaczac.

Ja juz kilku znajomych pochowalem, bo po prawie jazdy na A, zakupili szybkie sporty.

Mieli po 18, 20, 30 kilka lat. Mowie o nastawieniu ogolnie do przepisow. Polacy sa uczuleni na zakazy.

A co do mojej oceny predkosci. Dla mnie wystarczy jak wymija wczesniejsze pojazdy.

I albo one stoja, albo on dobrze zap...... Fakt ze uderzyl najslabsza czescia auta, ale bez predkosci nie bylo by takich efektow....

Guest bezli†osny
życia nic mu nie wróci...

A po co? Może to i lepiej?

Chodzi mi w skrócie o to, że wysuwasz zbyt daleko posunięte wnioski.

Poza tym zbytnio wszystko upraszczasz.

Nic kolega nie upraszcza, a wnioski wysuwa adekwatne do sytuacji. Napisał krótko, konkretnie i na temat. Tu nie ma co się ceregielić. Ciekawe, co byś napisał, gdyby ten koleś ciebie albo kogoś z twojej rodziny staranował w poślizgu. Pojechał po prostu za szybko tam i wtedy, prawda jest prosta, jak drut. Selekcja naturalna jak najbardziej.

Longbow

Może za bardzo wziął do siebie "człowiek uczy się na błędach" :)

Co byście nie pisali.....każdy ma swój łeb i jak sam nie pomyślisz to za Ciebie nikt nie pomyśli.

Aha autko którym jechał to demon mocy nie był, to tak ucinając coś w stylu "nie ogarnął mocy" :D

Pavlo_206.s16

do bezlitosny " a po co ? moze i lepiej "

a po co ? a postaw siebie na jego miejscu.... nie rozumiem takich tekstów... może i przesadził i wogóle, ale trzeba szanować każde życie !!