Jump to content
Sign in to follow this  
BiggySee

1.6 110KM Co z nim zrobić?

Recommended Posts

BiggySee

Witam,

Co mogę zrobić pod maską mojego biedaczka?

Chciałbym żeby był jakiś minimalny przyrost mocy, co wstawić, co wyciągnąć ale proszę bez chip boxów z alledrogo za 100 zł :P

Kompletnie nie wiem co do puga można wstawić żeby poprawić jego osiągi.

charlieland

Po 1. Mocniejszy silnik :P

Po 2. Wydech, kolektor, pełen przelot.

3. Sportowe Wałki?

4. Spojler (+5KM :P )

... a tak na poważnie, tematów było mnóstwo, najpierw podaj ile chcesz funduszy na to przeznaczyć, potem można gdybać :)

BiggySee

Około 6-10 tyś. zł więcej niestety nie mogę ponieważ zostaje jeszcze wygląd lwiątka do obrobienia.

NiebieskiPug

Kilka osób powie Ci: sprzedaj 206'kę, za całą kwotę kup RC albo chociaż s16.

charlieland

Za 10 tys. to już można sporo pokombinować, nie wiem jak ze swapem na silnik od RC ale to się zaraz chłopaki wypowiedzą, bo widzę że autko z 2001r. więc elektryka by była do zrobienia cała na MUXA, Panowie rzucać konkretami, mamy tu w końcu kogoś z gotówką ! :P

---------- Po chwili dodano... ----------

No tak, sprzedaż i kupno mocniejszego to najlepszy wybór :P Zależy czy masz od razu całą kwotę czy chcesz dłubać po trochu

opik206cc

Masz 6-10 tyś zł . Sprzedaj swojego i Kup RC . Zrobisz program przelot i może te 200 ps będziesz miał, seria to 177km

BiggySee

Dłubać po trochu ponieważ często zaskakuje mnie wydatkami moje kochane autko, nie chcę go zmieniać, wolałbym aby silnik pozostał nie po to już go wymieniałem, bardziej byłbym skłonny dorobić coś do tego tylko nie wiem co można tutaj wymienić, dołożyć.

Co do kosztów to jak wspomniałem wolę trochę się bawić czas jest i się nie spieszy, teraz i tak doszły wydatki chociażby maska , zderzaki i błotnik do wymiany. A 2 msc temu sprzęgło i hamulce wymienione wszystkie.

charlieland

Siedzisz w Poznaniu? Podjedź, pobujasz się S16 / GTi i zdecydujesz czy nie chcesz sprzedać swojego :)

marcin90

Masz jeden z lepszych silników do modyfikacji, więc nie będzie źle. Jest dużo gratów pod kątem rajdówek do tego silnika (nawet oryginalnych Peugeot Sport).

BiggySee

Marcin90 jakie graty masz na myśli ?

charlieland przypadkiem nie byłeś w niedzielę na nocnej jeździe w pestce?

charlieland

Nie jeżdżę już na to, po kilku ekscesach stwierdziłem, że nic z tej imprezy nie będzie jak gównarzeria się tak będzie zachowywać :(

BiggySee

Czyli to był ktoś inny, faktycznie inne felgi, i kolor.

Co do zachowania na tym spędzie to brak słów chociażby na kolesia z Corvette.

@topic

Macie jakieś propozycje, cześci pod mój silnik jak wspomniał Marcin90 ?

toivias
Czyli to był ktoś inny, faktycznie inne felgi, i kolor.

Co do zachowania na tym spędzie to brak słów chociażby na kolesia z Corvette.

@topic

Macie jakieś propozycje, cześci pod mój silnik jak wspomniał Marcin90 ?

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1jKDD/

dawidwhh

Ciekawi mnie czy po zastosowaniu tych części z olx'a silnik jest w połowie przygotowany pod turbo :)

MisioLBN

Część pewnie tak ale tłoki są zapewne doprężające.

dawidwhh

a to nie odpręża sie silnika flanszą pod głowicę?

MisioLBN

Można kanapke pod głowicę żeby odprężyć jak nie zmieniasz tłoków. Przy kuciu wkładasz tłoki pod turbo które same z siebie odprężają. Tłoki doprężające mają wyfrezowane rowki na zawory ponieważ są wyższe żeby doprężać.

Wampirek

A ja to powiem tyle mówisz, że będziesz dłubał coś po trochu bo ciągle ci wypada coś nowego, przejrzałem twoje posty i tak sobie myślę, ludzie mówią ze peugeoty się psują, nie dziwię się jak tyle się grzebie i przerabia. Ja jestem tego zdania, że najlepiej jest nie poprawiać po fabryce bo dobrze się to nie skończy. Każdy samochód się psuje ale widzę ze ty zbyt duzo kombinujesz aż boje się myśleć jak wygląda twój samochód

dawidwhh
Można kanapke pod głowicę żeby odprężyć jak nie zmieniasz tłoków. Przy kuciu wkładasz tłoki pod turbo które same z siebie odprężają. Tłoki doprężające mają wyfrezowane rowki na zawory ponieważ są wyższe żeby doprężać.

Wybacz źle przeczytałem poprzedni twój post :) ale znów jak jest za duże spręzanie to też źle :P ale to tam później uszczelką sie reguluje i itp

A ja to powiem tyle mówisz, że będziesz dłubał coś po trochu bo ciągle ci wypada coś nowego, przejrzałem twoje posty i tak sobie myślę, ludzie mówią ze peugeoty się psują, nie dziwię się jak tyle się grzebie i przerabia. Ja jestem tego zdania, że najlepiej jest nie poprawiać po fabryce bo dobrze się to nie skończy. Każdy samochód się psuje ale widzę ze ty zbyt duzo kombinujesz aż boje się myśleć jak wygląda twój samochód

A do kogo jest ta wypowiedź bo nie jest napisane :)

MisioLBN
Cytat:

MisioLBN napisał/a Zobacz post

Wybacz źle przeczytałem poprzedni twój post ale znów jak jest za duże spręzanie to też źle ale to tam później uszczelką sie reguluje i itp

Jak idziesz w N/A to musisz doprężać silnik. Można np lekko głowicę przelecieć na frezarce, oczywiście na tyle żeby tłoki nie spotkały się z zaworami :) Do tego tłoki doprężające no i trzeba stroić bo będzie stukało.

Idąc w Turbo trzeba odprężyć silnik np kanapką.

Wampirek
Wybacz źle przeczytałem poprzedni twój post :) ale znów jak jest za duże spręzanie to też źle :P ale to tam później uszczelką sie reguluje i itp

A do kogo jest ta wypowiedź bo nie jest napisane :)

Do autora postu jakby byla do Ciebie to bym napisal

opik206cc

Ja bym kupił eRCk'a :) Już na starcie masz 180ps a jak troche zainwestujesz masz ponad 200 . A 1.6 zawsze zostanie 1.6 , więc dla mnie to słaba inwestycja. Zrobisz technicznie , ale potem jeszcze heble lepsze i większe i zawieszenie itp. potem wnętrze żeby to jako wyglądało , jakieś kubły itp i niestety Po podliczeniu wszystkiego i tak dojdziesz do wniosku że mogłeś kupić inny " już mocny " samochód

MisioLBN

Pamiętaj że to 1.6 stosował peugeot w sporcie. Do tego łatwo się turbi i taki RC nie będzie miał podejścia nawet.

opik206cc
Pamiętaj że to 1.6 stosował peugeot w sporcie. Do tego łatwo się turbi i taki RC nie będzie miał podejścia nawet.

Wiem Misio . Ale takiego rc by dobrze zrobił , prowadzenie poprawił , zawieche i by była niezła zabawka dajmy na to nawet na tor

mim
Wiem Misio . Ale takiego rc by dobrze zrobił , prowadzenie poprawił , zawieche i by była niezła zabawka dajmy na to nawet na tor

Bierz http://otomoto.pl/peugeot-206-rajdowy-C33650433.html

Już ma prawie 200 KM.