Jump to content
Sign in to follow this  
Łapek

Układ Dolotowy...

Recommended Posts

Łapek

UKŁADY DOLOTOWY

Kolejnym, bardzo wyrazistym przykładem przenikania się i powiązań poszczególnych dziedzin tuningu jest ścisła współzależność zmian wprowadzanych w układzie dolotowym i wylotowym. W większości przypadków poddawanie tuningowi elementów tylko jednego

z układów mija się z celem i nie daje właściwej poprawy osiągów naszego 206 :)

kelly

Na dobra spraw jeżeli chce sie zrobic cos profesnonalnie to nalezłoby zmienić cały uklat wylotowy i dolotowy oraz dobrac do zgodnie z charakterystykĹĄ modyfikowanego silnika. Ale to już sprawa dla tych którzy zajmuja sie tym zawodowo.

Łapek

No niby tak.Ja mam stożek ładny i średniej wielkosci.A dodatkowo ostatnio zapodałem mu 2 dopływy zimnego powiertrza.Od spodu i przez grill.Teraz dopiero spełnia swoje zadanie :) Nawet czuc na odejściu ale zato słabiej na prędkości.

kelly

U mnie jedynie jest bardziej elastyczny po założeniu stozka ale to też jest tak wyczówalne że daj spokój. Prawdopodobnie jest to jedynie subiektywne odczucie. Ale podobnie jest z tłumikiem. Mnie się wydaje że z delkem jest szybszy ale z drugiej strony powinno byc odwrotnie bo przecież gazy wylotowe wypadają dużo szybciej niż przez dekiel. Ale wrazenie jest takie, że gazy wylatują tak szybko że mały pug po zdjęciu nogi z gazu tak drastycznie hamuje ze kloców mu nie otrzeba.

marecek

Ludziska... niech ktoś z tym stożkiem pojedzie na hamownie... prosze... Kelly - jak będę jechał swoim, to Cie zabieram i funduje przehamowanie bez i ze stożkiem.

Dolot się robi - owszem, ale pod warunkiem, że silnik jest mocno dłubnięty - co najmniej nowy wałek (wałki) rozrządu - wtedy istnieje potrzeba zmiany charakterystyki dolotu powietrza (ciśnienie, przepływ). W przeciwnym razie w najlepszym wypadku nie osiągniecie nic, w najgorszym - można stracić sporo... Silnik jeżdżony na stożku się niszczy - stożek trzeba prać często, bo brudny traci właściwości filtrujące i puszcza syf jak leci do cylindra... Stożki - w sporcie (gdzie wymienia się je co każde kilka - kilkaset km), ale nie na ulice, LUDZIE... prosze. Tyle osób się już na ten temat wypowiadało w usenecie, a mimo wszystko ludziska dalej na to kasę wydają...

kelly

to kiedy jedziemy???????? :P

marecek

Jaka chętna :) To ja dzwonie do unitronic-a. :) Szykuj obudowę i stary filtr!

kelly

Już mam :) Możemy jechac.... :)

Guest Mecenas

mam nadzieje ze wnioski przedstawicie na forum szerszej społecznosci

kelly

Alez oczywiÂcie.

wniosek 1

mam bajzel w garażu i nic znalexc nie mogę :lol: :lol: :lol:

AniracK

hehehe

a ja powiem ze mysle teraz nad kolektorem... co by tam popsocić... kataliza zostaje... za dużo jest z tym szajsem zadymy w 206tce (sonda...) nie orientuje sie czy sa gdzies dostepne jakies inne kolektory wydechowe do 206tki? interesuje mnie wieksza przepustowosc= zeby te "rurki" wieksze byly :) juz nagralam ludzi ktorzy mi to sprawdzaja ale powoli im to idzie coisk :roll: :wink:

ale coz... ja bylam zdania ze nic nie robie przy mechanice bo i tak g** to da przy tak malym silniku. I tu byl moj blad... zaczelam i teraz juz tak szybko nie skoncze... kiedys zobaczylam ze sa efekty (teraz akurat mowie o wydechu bo to czuc rzeczywiscie) to mam ochote jeszcze cos podlubac... 8)

kelly

no pewnie....zajżyj do jacky kosztuje ok 400 stówek

AniracK

482 dokladnie :) zamontujesz sam - banal.... a zabawka fajna - to moge Ci powiedziec :)

Two_O_Six

Mi powiedziano (kiedy robiłem wydech), że w żadnym wypadku nie powinienem pakować do fury żadnych stożków. W takim klimacie, w jakim użytkujemy nasze pugi (tj. tryb miejski) nie powinno się stosować większych SPORTOWYCH filtrów, bo mogą jak wspomniał Marecek jedynie zaszkodzić. Jak sama nazwa wskazuje są to filtry przystosowane do jazdy sportowej, gdzie samochód poddany jest niekiedy ekstremalnym warunkom. Zamiast wkładać pieniądze w coś co w niczym nam nie pomoże można po prostu wymienić wkładkę filtru powietyrza na sportową. W innym wypadku rzeczywiście trzeba by dłubać dużooo więcej w silniku.

AniracK

to zalezy.

jesli wrzucisz po prostu samego stozka, byle jak byle gdzie, nie bedzie on niczym zaizolowany od ciepla tylko sobie bedzie tak po prostu siedzial (jak wiele osob robi) to faktycznie bezplan, bo nie dosc ze nie polepszy a wrecz pogorszy.... cieple powietrze = fe

jesli ma zrobiony jakis dolot ZIMNEGO powietrza (rozwiazan jest kilka: spod maski, z nadkola... albo z .... halogena :D) to na pewno nie da ci to 600 koni, ale na pewno ladny dzwiek i jestes w stanie poczuc ze "cos sie tam dzieje". Zreszta w koncu dorwalam hamownie i zamierzam wszystko zmierzyc: tzn ze stozkiem, bez stozka, z czipem bez czipa itd. Wtedy dane beda oficjalne i poparte wykresami. Ale to dopiero po feriach zimowych czyli kolo lutego - marca :(

Junk65

Prosze maskowac linki - a po co, jeszcze się ktoś o taką zamaskowaną linkę potknie i nieszczęście gotowe....

dziacial
Prosze maskowac linki - a po co, jeszcze się ktoś o taką zamaskowaną linkę potknie i nieszczęście gotowe....

Dobrze prawisz. Bo z linkami to nigdy nie wiadomo, jak mowil Puchatek.

Olivier

chiałbym kupić sobie zestawik jackiego do mego puga.Warto?Może ktoś to ma już zamontowane?W katalogu takie ciulowe malutkie zdjęcie że niech ich szlak:(

APROPO
chiałbym kupić sobie zestawik jackiego do mego puga.Warto?Może ktoś to ma już zamontowane?W katalogu takie ciulowe malutkie zdjęcie że niech ich szlak:(

a ja w katalogu nic nie widzialem, bo tesz kce takie cos sobie sprawic, jakbys jakims linkiem poratowal, bede dzwieczny :)

pozdro

kelly

Anirack ma dolot jacky. Fajnie buczy. :D :D Ale drogi troszke i ma tendencje do niespodzianki jaka jest obcieranie wewnetrznej strony maski z lakieru :(

APROPO
Anirack ma dolot jacky. Fajnie buczy. Ale drogi troszke i ma tendencje do niespodzianki jaka jest obcieranie wewnetrznej strony maski z lakieru

to wiem :) ale chcialbym to zobaczyc w katalogu bo ja szukalem tego i nic nie znalazlem

kelly

Ja wiem ze ty wiesz ale Olivier, nie wie :) Zaraz poszukam.

ten nie jest jacky ale jedyna różnica to taka ze jacky ma napis 206 na górze

DSCF0026.jpg

simota.jpg

jacky pani Anirack :)

DSCF0629a.jpg

DSCF0630a.jpg

DSCF0631a.jpg

Olivier

drogi? w 3mieście w firmie jeśli wpiszecie ekomor w goglach to 1 wam wyskoczy:-) kosztuje 292pln.to chyba rozsądna cenka.A linka to podrzuce jak odkopię wśród swoich paierów i papierzysk:)

[ Dodano: 12-05-2005, 16:25 ]

KELLY? a to ten karbonik o lakier trze? nie da sie nic z tym zrobić?może z góry czymś podlkeić?

kelly

No to ladnie. Z tego co wiem Ani kupowała gdzies indziej ale to było jakiś czas temu i może teraz sa tansze.

[ Dodano: 2005-05-12, 16:32 ]

Nie no oczywiście za da sie cos zrobic tylko trzeba za wczasu o tym pamietac :)