Jump to content
Sign in to follow this  
Łapek

Układ Dolotowy...

Recommended Posts

AniracK

kurde gdyby jechalo ktores z moich lubych CC 1.6 na zlota to by bylo dobrze - mozna by poprzymierzac i porownac :)

kelly

ale chyba apropo chce przed zlotem :) wiesz zeby pug ladnie mruczał :)

AniracK

aaaaaa... no tak ;)

APROPO

nie no przed zlotem to nie da rady napewno tymbardziej ze mam juz tak nasmiecone w glowie ze sam nie wiem co bedzie lepsze :?

Sparkling Cocktail

Jezeli taki nie seryjny dolot pasuje i do 1,1 i do 1,6 ... to ... :oops::oops:

Tym bardziej ze seryjny dolot w silniku 1,1 różni sie od 1,6 Prawda ??

APROPO
Jezeli taki nie seryjny dolot pasuje i do 1,1 i do 1,6 ... to ... :oops::oops:

z tym to sie zgodze

chrisx

a jaki jest efekt słuchowy na tym zestawie jackiego??

czy słychać stożek??

APROPO

AniracK, ma taki zalozony i podobno fajnie to chodzi (sam nie slyszalem)

AniracK

bardzo nieznacznie

znaczaca jest dopiero roznica przy 2.0 i dlatego tamten dolot wyglada ju zupelnie inaczej

co do dzwieku... gdzies tu na forum zapodalam filmik i IMHO jak na taki mikroskopijny stozek to jest naprawde ;-)

wrzucam tutaj jeszcze raz. Teraz dzwiek jest troszeczke inny (bo stozek sie jzu "ulozyl" i doszedl wydech) no i tu go nie cisnelam mocno - przy niskich obrotach gaz w podloge i buuuu gwarantowane :)

http://206club.net/uploaded/anirack/DSCF0634.AVI

APROPO

nie wiem, nie wiem jak zobacze na zywo to moze sie zdecyduje :) filmik ;-)

kelly

Bardzo nieznacznie a w niektórych przypadkach jak u Fnatte niczym sie nie rózni.

Olivier

ostatnio byłem w ASO w Sopocie i jeden mechanik powiedział,że można na gwarancji wrzucić stożek bo to nawet poprawi to autko---nie wizualnie :) Kurcze może nawet doda ze 2KM---ja mam klime i 75 KM, jak ją załączę to czasem czuć jest takie szarpnięcie podobno to normalka bo podczas załanczania się jej to spada moc nawet o 3,5KM a to już nie jest przyjemne podczas wyprzedzania.Taka jest wada klimy w małych silniczkach :(

kelly

Sam stożek wiosny nie czyni. Panowie z ASO zawsze znaja się "najlepiej". 2KM może dac stożek KM który kosztuje ok 400 zeta w przypadku sc coopera. A ty masz zwykłe niezmodyfikowane niczym auto. Poza tym 2KM nie odczujesz.

Olivier

nie odczuję??? a dlaczego szarpie nieprzyjemnie przy załączonej klimie? :cry:

kelly

Bo klima zabiera więcej mocy niż myślisz. Ja mam stozek i wiesz mi nie ma róznicy z nim czy bez. Może wykres na hamowni cos by pokazał ale nikła szansa.

Olivier

a jak chcę wyprzedzać to wcześniej najlepiej wyłaczyć klinę :lol: :lol:

[ Dodano: 17-05-2005, 10:39 ]

z tego co wiem ona sama się wyłancza jak auto porzebuje mocy.Kolo z serwisu tak mi powiedział,że jet tam jakiś auromat

Sparkling Cocktail

DZIEWCZYNY !!

Bardzo nieznacznie .....

Dla was to jest bardzo nie znacznie ... Ale nad tym siedział sztab ludzi i projektował te układy dolotowe .... A nie wzieli kawałki rur i pogieli je przypadkowo i wyszyły im układy dolotowe...

To ze wizualnie różni sie nie zacznie to nie znaczy ze mozna sobie zaminiać do woli bez konsekwencji dla silnika czy Obliczeń dokonanych przez projektantów Peugeota...

Na Logike ... Silnik 1.6 potrzebuje wiecej powietrza niz 1.1 ...

Dolot musi sie czymś różnić nie ma siły .. moim zdaniem oczywiście....

Poza tym nie widze sesnu zmianiania dolotu w seryjnym silniku ...

Wydech to co innego tam sa .. ogranicznia chałasu poziomu emisji zanieczyszeń i producenci samochodów tłumią swoje produkty ....

Natomist ograniczeń co do ilości zasysanego powietrza raczej nie ma ...

Tez mi jest to zrozumiec trudno ... albowiem mój samochód bierze powietrze z nadkola ...... najbrudniejsze jakie mozna sobie wyorbrazic... ale cóz tak juz musi byc widocznie ktos mądrzejszy od nas tutat wszystkich razme wziętych 1000 razy nad tym w fabrycie myślał....

Także naprawde nie jest tak ze w fabryce pugów pracują skończenic idioci ... a my tu jesteśmy mądrzy i bedziemy pakowac układy dolotowe od 1.6 do 1.1 ... to sie NIEZNACZNIE róznią ..

Witos

O rany, co za sciema, ze klima sama sie wylacza jak auto potrzebuje mocy. Tylko debile z ASO mogli cos takiego wymyslec! :lol: :lol: :lol:

Mi na hamowni wyszlo, ze klima zabiera 6hp.

AniracK

hmmm no to pierwsz raz ciesze sie ze klimy nie mam :D:D:D:D:D:D:D:D:D

To ze wizualnie różni sie nie zacznie to nie znaczy ze mozna sobie zaminiać do woli bez konsekwencji dla silnika czy Obliczeń dokonanych przez projektantów Peugeota...

to nie kolektor wylotowy ze wszystkie zgiecia rurek, kąty i srednice musza byc precyzyjnie wyliczone. Tam to ma znaczenie przy WYPUSZCZANIU spalin...

chyba o czyms innym rozmawiamy :| :| :|

a jesli chodzi o dolot - teoretycznie silnik wiekszy powienien miec wieksza srednice tej "rury" zasysajacej... ale przykro mi stwierdzic - w 1.4 i 1.6 ona jest taka sama.... :eek: :|

spojrz sobie na silnik 1.4 i 1.6, najlepiej postaw je obok siebie zebys nie mial zludzen i powiedz czym sie roznia FABRYCZNE doloty... i w takim razie dlaczego "ulepszjace" dedykowane zamienniki tez NICZYM sie nie roznia? :eek:

najpierw dane, sprawdzenie, zmierzenie a potem sie wymadrzamy zamiast GDYBAC ze przeicez tak CHYAB musi byc ok?

[ Dodano: 2005-05-17, 13:08 ]

Olivier, taaa panowie w ASO ;)

co do stozka... dzwiek tak - przyrost mocy niekoniecznie ( o ile w ogole)

sma stozek bez zabezpieczenia przed goracym powietrzem i poprowdzenia porzadnego dolotu z zimnym nie ma totalnie sensu (wrecz moze pogorszyc zamiast polepszyc)

wykres z hamowni, nawet jesli wykaze 1KM wiecej to i tak jest to jakas granica bledu a jak Kelly mowi... i tak sie tego nie odczuje... chociaz widzialam test (w Auto Swiecie czy czyms tam) gdzie wsadzali rozne rzeczy, hamowali i rzeczywiscie w przypadku roznych filtrow byly rozne przyrosty... od 0 do 4KM...

APROPO

u mnie jak jest klima wlaczona to nie czuje zadnych szarpniec czy spadkow mocy a z tym dolotem jestem coraz bardziej na nie :?

kelly
DZIEWCZYNY !!

Bardzo nieznacznie .....

Dla was to jest bardzo nie znacznie ... Ale nad tym siedział sztab ludzi i projektował te układy dolotowe .... A nie wzieli kawałki rur i pogieli je przypadkowo i wyszyły im układy dolotowe...

Na Logike ... Silnik 1.6 potrzebuje wiecej powietrza niz 1.1 ...

Dolot musi sie czymś różnić nie ma siły .. moim zdaniem oczywiście....

Poza tym nie widze sesnu zmianiania dolotu w seryjnym silniku ...

Wydech to co innego tam sa .. ogranicznia chałasu poziomu emisji zanieczyszeń i producenci samochodów tłumią swoje produkty ....

Natomist ograniczeń co do ilości zasysanego powietrza raczej nie ma ...

Tez mi jest to zrozumiec trudno ... albowiem mój samochód bierze powietrze z nadkola ...... najbrudniejsze jakie mozna sobie wyorbrazic... ale cóz tak juz musi byc widocznie ktos mądrzejszy od nas tutat wszystkich razme wziętych 1000 razy nad tym w fabrycie myślał....

Także naprawde nie jest tak ze w fabryce pugów pracują skończenic idioci ... a my tu jesteśmy mądrzy i bedziemy pakowac układy dolotowe od 1.6 do 1.1 ... to sie NIEZNACZNIE róznią ..

Adam ja wiem znasz się mocno na wszystkich pugach ale najwyraźniej nie widziałeś dolotu w 1,1 i 1,6. Ja znam oba te silniki i ich doloty. I jeśli uważasz ze nie różnią się nieznacznie to jesteś daltonistą. Adaś 2 litrówka ma inny dolot a 1,6 i 1,1 mają doloty NIEZNACZNIE się róznace. W Fnatte 1,6 był dolot dokładnie taki jak u mnie ale oczywiście nie przekonam cię takim argumentem bo pewnie pomyliłam silniki :P

Ty masz 2,0 i wokół niego kręci się twój pugowy swiat. A mój własnie wokół 1,1 i 1,6 :)

AniracK

a moj wokoł tego co przed niecałą doba ZMIERZYLAM organoleptycznie i na danych na jakich mozna sie opierac a nie na tym CO MI SIE WYDAJE... :/:P

jesli mi sie cos wydaje to mowie ze MI SIE TAK WYDAJE, jesli nie wiem to nic nie mowie a jesli jestem pewna to pisze ze tak jest.... i mysle ze takimi wyznacznikami powinno sie kierowac - po to wlasnie zeby innych nie wprowadzac w blad...

Guest DeNIRO

kolektory dolotowe 1.4 i 1.6 niczym sie nie różnią można sobie jednak sporo poleprzyć nawet do 3km polerując środki kolektorów

AniracK

ale mowilismy o ukladach dolotowych powietrza a nie kolektorach wydechowych ;)

APROPO

dzisiaj z nudow wyciagnalem filtr powietrza :P jak sie wcisnie pedal do podlogi to wydaje z siebie niesamowity wrzask :) chyba sobie kupie ten dolocik jackiego bo jak tak bedzie chodzil to bajka :)