Jump to content
Sign in to follow this  
Łapek

Układ Dolotowy...

Recommended Posts

AniracK
:oops: w kazdym razie dolot to calkiem niezla sprawa po malych przeróbkac i obnizce cenowej ;):P

Olivier

tylko brać i zamawiać. Ja sobie go jeszcze tak dopieszczę, że bania mała.Trzeba go wypolerować---kontownik oczywicie.Będzie gitarrra.Gazety bedą się biły o fotkę komory silnika.Wywiady w zakładach pracy..... :wink:

kelly

To ja sie dopisuje do listy :)

APROPO

no to naliczylem juz 5 osob chetnych, moze jeszcze poczekamy pare dni i wszystko sie okaze

kelly

Ja moge poczekac nie pali się.

Olivier

http://206club.net/viewtopic.php?p=27352#27352

tu założyłem topic i walcie zapisy!Myśle że możemy poczekać około 2 tygoni aż się ziomki zdecydują. Nie za długo??

APROPO

2 tygodnie to chyba za dlugo, po prostu teraz wezmiemy sobie pare hurtem a pozniej jak ktos bedzie zainteresowany to odwiuedzi sobie stronke i sam kupi

Olivier

moze byc i tak

kelly

Mysle ze 2 tyg to dobry termin bo tak kazdy sobie przemysli i zdarzy sie dopisać. Nowy topik z zapisami ;-)

[ Dodano: 2005-06-07, 17:22 ]

Czy jak ktoś wyczai kontowniczki metalowe to mógłby dla mnie też zakupić??? pliiiisssss

Adamur

Gdzie mozna zobaczyc jak to jest wykonane itp.???

APROPO

http://206club.net/viewtopic.php?t=88

ehh tyle o tym nawijane bylo

[ Dodano: 07-06-2005, 12:04 ]

prosze chociaz o brak syfu w tym topicu, i wpisywanie sie osob chetnych na ten dolot

APROPO

sa tylko do 1,4 8v i 1,6 16v

roznia sie tylko tym ze ten dolocik do 1,6 ma gumowe kolanko a od 1,4 cale aluminiowe ja biore od 1,4 bo nie bede sie w gumki bawil :P

Guest

chyba wskocze w taki dolocik ....

pozdrawiam

jd

AniracK
kontowniczki metalowe

castorama welcome to ;) srebrne takie aluminiowe, najkrotsze jakie sa (najtansze - a taka dlugosc wystarczy - jeszcze trzeba obciac) po jakies.... nie pamietam 5-8zl???

AniracK

do 1.1 jako takiego nie ma - jest do 1.4 - i jest identyczny :)

Wald82

Ja chyba bym sie zdecydowal ale czy ten dolot wogole cos daje? Jest jakis przyrost momentu? Czy tylko tak ladnie wyglada pod maska?

APROPO

po 1 ladnie wyglada

po 2 zajebiscie chodzi toto :eek:

a czy momentu dodaje ?? mozna to stwierdzic po przehamowaniu auta

AniracK

wyglada niezle i buczy niezle, moment... niby po shamowaniu "cos" dalo... ale bardzije to widac na "papierku" (wykresie) niz czuc pod noga...

Wald82

Tzn. co dalo na tym papierku? Jakies konkretne liczby? Dzis chcialem zamontowac iltr JAMEX :) ale niestety mi sie nie udalo :( a wlasnie chcialem zobaczyc jak bedzie chodzil ze stozkiem.

AniracK

moment o cztery cyferki wyzszy niz przed.... ale podejrzewam ze jakas granica bledu tam tez jest.... chociaz bylo mierzone i jesli chodzi o KM przybylo 1-1,5 (czyli tez granica bledu), moment wzrosl naprawde nieznacznie i ciezko mi stwierdzic czy jakos to czuc... bardziej raczej jest to wraznenie slyszalne ;)

kelly

Ale jak to chodzi pod maską. Dla samego dzwięku warto :)

Guest kozapda
ale podejrzewam ze jakas granica bledu tam tez jest.... chociaz bylo mierzone i jesli chodzi o KM przybylo 1-1,5 (czyli tez granica bledu)

Granica błedu jest i to spora, bo przyjmuje się, że w niektórych przypadkach może ona wynosić nawet do +/- 5%. Wynika to po pierwsze z budowy samej hamowni i generalnie każdego jednego urządzenia jakie istnieje. W zasadzie każdy wskaźnik jest obarczony mniejszym lub większym błędem. Po drugie na hamowni dużo zalęzy też od ustawienia samochodu a w zasadzie od jego przymocowania pasami do hamowni. Jest praktycznie niemożliwe jego ustawienie dwa razy tak samo. Wystarczy mocniej dociągnąć go pasami, wzrosną opory i odrazu hamownia pokaże delikatny spadek mocy. Także 1-1,5 KM to raczej jest właśnie wynik w granicach błędu pomiaru wychodzi +2%

Olivier

Wald82, warto to mieć dla samego buczenia a nie dla koni, momentów czy podobnych rzeczy. Dźwięk jest boski. Sam filtr pewnie nie doda mocy tak jak sama końcówka tłumika. No chyba, że 0,1% :)

[ Dodano: 08-06-2005, 07:19 ]

0,1 % KM :lol:

kelly

Buczenie fajna sprawa bo kogo nie potkam to każdy mysli ze mam silnik 2,0 :lol: :lol: A jak jeszcze zapodam dolocik to już turbo wyjdzie ... jeszcze tylko wepchcę murzyna pod machę zeby robił pssssssss :lol: :lol: :lol:

Zgadza się granica błędu jest i dlatego nie można powiedzieć jednoznacznie ze sam dolot lub sam filtr stozkowy coś dają. Poza tym nawet jesli daja na papierze to jest to nieodczuwalne pod butem.

ziolo

a ja bym chcial foty zobaczyc czy da sie to jakos poprzerabiac, bo do resoraka to nawet od 2,0 by mogl pasowac :)