Jump to content

Kupno 307

Recommended Posts

Szukam dla żony i dziecka trochę większego auta niż 206.Ma być przede wszystkim w 4 drzwiach i z klimą, silnik 2.0 :) Wiem że to nie forum 307 ale chętnie poczytam Waszych opini na temat tego modelu, plusy, minusy.

Jade z sobote zerknąć na to auto:

http://otomoto.pl/show?id=C35487915

Jakieś spostrzeżenia może macie co ja przeoczyłem?

Czy w 307 też jest z tyłu taka belka jak w 206?hmm

Pavlo_206.s16

Ja też mam w planach 307 (albo 207) ale co do 307 to darowałbym sobie egzemplarze z początku produkcji... ogólnie tak od 2005 roku bym się rozglądał , co do silnika to według mnie to 2.0 to dobra jednostka do tego auta, 1,6 trochę za słabe bo auto swoje waży, a 2.0 spali tylko nieco więcej... co do egzemplarza z ogłoszenia, to źle spasowany prawy przód, lewa strona też jakoś tak dziwnie siedzi, zdjęcia środka nie wyraźne, ale nawet nawet, do 8.000 tys zł pewnie zejdzie z ceną...

Na tych zdjęciach widzę tylko mgłę, więc nic nie powiem.

307 dobre auto, żona takim jeździ.

Belka jest, więc nie ma się co jej obawiać.

Silnik, taki sam co w 206-ach, więc żadna nowość.

Jedź i zobacz.

no cóż można powiedzieć jak ktoś robi takie zdjęcia:( jak jeździła kobita i jeszcze do tego hak zwróć uwagę na sprzęgło i bez miernika się nie wybieraj;)

Nie szukam auta idealnego za cene 8 tysięcy,biore pod uwage że mógł mieć jakąś stłuczke, ważne żeby było dobrze naprawione.

co do 307 to darowałbym sobie egzemplarze z początku produkcji... ogólnie tak od 2005 roku bym się rozglądał

Auto z 2005 roku to już chyba po lifcie i cena ok 15 tysi :)

Auto z 2005 roku to już chyba po lifcie i cena ok 15 tysi

Mam z XII 2005 i jeszcze przedlift. Kupiony tylko dlatego bo chrzestnej zaproponowali w rozliczeniu 8.000. Jak tylko się dowiedziełem, to tego samego dnia spisaliśmy umowę.

bierz go na diagnostykę zrób tak jak przegląd z hamulcami, szarpakami analizą i patrz pod spodem jak z rudą, czy wycieków nie ma, czy silnik równo chodzi jak to w 2.0 żeby mechanicznie był sprawny;)

jak jeździła kobita i jeszcze do tego hak zwróć uwagę na sprzęgło

Jak to sprzęgło sprawdzić? Czy wysoko łapie i czy nie szumi łożysko po wciśnięciu pedała?hmm

Pavlo_206.s16
Nie szukam auta idealnego za cene 8 tysięcy,biore pod uwage że mógł mieć jakąś stłuczke, ważne żeby było dobrze naprawione.

Auto z 2005 roku to już chyba po lifcie i cena ok 15 tysi :)

polifty od 2006 roku, ale egzemplarze '05 też dobre, nooo polift to wydatek 14- 17 tak mniej więcej...

Jak to sprzęgło sprawdzić? Czy wysoko łapie i czy nie szumi łożysko po wciśnięciu pedała?hmm

Jak bierze za wysoko to znaczy, że powoli nastąpi jego koniec, jak mu depniesz czy nie zacznie ślizgać (obroty do prędkości) zresztą tu zaglądnij tak dla przykładu i informacji:

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/czas-na-sprzeglo/x4y9k

---------- Po chwili dodano... ----------

A kobitki lubią trzymać nóżkę na sprzęgle;)

Pavlo_206.s16
Jak bierze za wysoko to znaczy, że powoli nastąpi jego koniec, jak mu depniesz czy nie zacznie ślizgać (obroty do prędkości) zresztą tu zaglądnij tak dla przykładu i informacji:

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/czas-na-sprzeglo/x4y9k

---------- Po chwili dodano... ----------

A kobitki lubią trzymać nóżkę na sprzęgle;)

ojjj lubią :lol

Belka jest, więc nie ma się co jej obawiać.

Belka jest ale nie skrętna. W 307 masz normalnie sprężyny wiec łatwiej.

Marcin, a czemu nie 206 GTi albo RC ? Zabawa znacznie większa :) Jakbyś potrzebował pomocy przy oględzinach to daj znać, służę pomocą :)

No name może dlatego

Szukam dla żony i dziecka trochę większego auta niż 206.Ma być przede wszystkim w 4 drzwiach

W 307 nie ma takiej tylnej belki, jak w 206.

Jeżdżę obecnie 307 1.6 16v z 2006 r. z przebiegiem 76 tys. km. Od nowości w rodzinie, serwisowane w ASO. W tym czasie padła cewka zapłonowa, trzeba było wymienić tarcze, klocki i wsadzić nowe sprzęgło. Najświeższa awaria to pęknięty zawór w silniku i jego remont za 2 tys. zł. Były też drobne problemy z elektryką: paląca się masa w reflektorach i szwankujący przełącznik otwierania szyb. Czy to dużo, oceń sam :-)

Pavlo_206.s16
Tu masz RC i 307 w jednym, szkoda że nie ten budżet, ale auto świetne.

http://otomoto.pl/peugeot-307-ii-feline-180-km-sport-C35350658.html

Piękny :serce:serce sam o takim myślę.... :D 5 drzwi, przestronne, mocne... ale podobno mooooocnooooo trzeba kręcić ten motor do dobrych osiągów..

Miałem 307 z 2003r 1,6 16V i powiem, że auto super.

Kupiłem w 2007 i jeździłem do 2011r. Przez te lata tylko lałem paliwo i wiadomo, materiały eksploatacyjne - oleje, płyny, klocki wszystko na czas. Odwdzięczył się bezawaryjnością przez cały czas. Sprzedałem, bo spodobał mi się 308 i zmieniłem.

Marcin, a czemu nie 206 GTi albo RC ? Zabawa znacznie większa Jakbyś potrzebował pomocy przy oględzinach to daj znać, służę pomocą

Dla siebie szukam 206 GTI na zabawe po mieście :hyhy a jak by Ci się nudziło koło soboty, niedzieli to moge przedzwonić jak bede jechał oglądac ;)

Pavlo_206.s16
Miałem 307 z 2003r 1,6 16V i powiem, że auto super.

Kupiłem w 2007 i jeździłem do 2011r. Przez te lata tylko lałem paliwo i wiadomo, materiały eksploatacyjne - oleje, płyny, klocki wszystko na czas. Odwdzięczył się bezawaryjnością przez cały czas. Sprzedałem, bo spodobał mi się 308 i zmieniłem.

ja mam zamiar coś mocniejszego kupić , a 206 sprzedać !! i waham się między 207 a 307.. jeśli 307 to najlepiej 2.0 .... a jeśli 207 to albo 1.6 VTI 120km, albo bardziej ryzykowna wersja 1.6 THP (150, 156, 175 km) ...... :)

Już myślałem, że rezygnujesz z GTi na rzecz czegoś bardziej rodzinnego. Wbrew pozorom da się jeździć 206 w składzie mąż + żona + dziecko + wózek. Zbyt komfortowo nie jest, ale się da :) W sobotę nie dam rady, muszę dopieszczać swojego trupa i kolejne nowe graty ale w niedzielę nie ma problemu. Do skarżyska mam rzut beretem :)

Pavlo_206.s16
Już myślałem, że rezygnujesz z GTi na rzecz czegoś bardziej rodzinnego. Wbrew pozorom da się jeździć 206 w składzie mąż + żona + dziecko + wózek. Zbyt komfortowo nie jest, ale się da :) W sobotę nie dam rady, muszę dopieszczać swojego trupa i kolejne nowe graty ale w niedzielę nie ma problemu. Do skarżyska mam rzut beretem :)

masz rację z tym mąż + żona + dziecko + wózek :)

Czy jest jakaś możliwość sprawdzić jakoś rzeczywisty przebieg tego auta bo pewnie 148 tysi to on miał może w 2008r :]

Jezeli było serwisowane w ASO to po vin-ie orientacyjnie można dowiedzieć się jaki miało przebieg podczas wizyt:ke

Niestety najbliższe ASO jest w Kielcach a auto w Skarżysku.

A jest może jakaś strona internetowa żeby sprawdzić czy auto miało kolizje, wypadek w Polsce?